Skocz do zawartości

SKRZYNIA BIEGÓW PO VIN MANUAL A JEST AUTOMAT


330xi

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się osobiście w takie błędy nie chce wierzyć... Przecież od kontroli wyposażenia jest sztab ludzi i raczej nikt nie przeoczyłby takiej "drobnostki" jak pomyłka skrzyni biegów. Po za tym nie wiem czy wiesz, ale taka część jak skrzynia jest skanowana urządzeniem do kodów kreskowych, który wysyła to do komputera. Tam nawet nie ma opcji, aby się pomylić. Rozumiałbym jakąś pierdołkę typu inna listwa lub brak apteczki, mimo, że fabrycznie powinna być.

 

Jeżeli wierzysz, że to pomyłka fabryki to się mylisz, moim zdaniem przy dzisiejszej technologii jest to niemożliwe.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

naklejkę przykleja człowiek a jeśli jej nie nakleja to gdzieś na którymś etapie występuje czynnik ludzki ... pomyłki sie zdarzaja.

Chociarz ja osobiscie uważam że to ałto "z nieprawego łoża" :D

http://www.azeroplus.pl

Jakby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach...

http://images38.fotosik.pl/1891/729270affbdc14bem.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/52708/icon1.png

"Inwestycje WIELKIEGO formatu"


Sprzedam moje E91 320d ... info pod telefonem 662 079 26pięć

http://otomoto.pl/bmw-320-200-zdjec-perelka-C33615250.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zabiore glos bo juz mnie nosi , sami agenci 007, juz widza spisek i juz ze cos nie tak, takie to polskie piekielko :D

zazdroszcza ci fury i najlepiej jeszcze do skarbowki by doniesli bo cos im sie nie zgadza,a niech kazdy z forumowiczow co cos robil powie ile sie nie zgadza w jego vinie a to swiatla a to tapicerka ale to juz ok jest , mysle ze to zwykly blad w fabryce i tyle zeby zmienic skrzynie to trzeba sie niezle nakombinowac zeby to chodzilo a pomysly z blizniakami??kazdy wypowiada sie jakby sam choc jednego blizniaka zrobil :duh: beznadziejny pomysl :nienie: zamiast pomoc koledze to jezdza po nim ze niby paser :duh:

pomozcie merytorycznie rozwiazac problem i tyle. po to jest to forum .

 

Ale po co te nerwy. Przeciez nie jestesmy jasnowidzami zeby wiedziec co z jego autem jest nie tak? Wiemy tylko ze nie zgadza sie navi i skrzynia i co mamy na to powiedziec? Zycze mu zeby navi to byla przekladka bo ktos tam sobie wymyslil ze chcialby navi, a skrzynia to pomylka w fabryce (w co osobiscie nie wierze). Skad mamy wiedziec co panowie w Grecji czy Niemczech zrobili z jego autem? Fakty sa takie ze oprocz bledu w fabryce i przekladki dla bajeru istneje mozliwosc ze z autem jest cos nie tak. Pyta to mu opowiadami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi osobiscie tez sie nie chce wierzyc w takie cuda ale trzeba to dokladnie sprawdzic

niech sie podepnie pod kompa, pozadnie ktos mu to sprawdzi i wyjdzie jesli to walek czy to z nr vin navi czy jakichs innych komponentow musi byc slad i nie ma opcji jesli sladu nie ma to dobry elektronik i tak powie ze bylo grzebane i powie gdzie a wtedy sprawa jasna ,

tam jest masa elektroniki i kazdy znawca bmw wie ze zeby to wszytko zmienic to trzeba wiedziec gdzie co i jak i KTO ...

a apropo niemieckich komisow :mad2: tam juz powoli nie ma niemieckich , tureckich sa albo polskie albo ruskie heheh...a to nic dobrego nie wrozy :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh, współczuje - bo co by nie bylo, teraz masz problem

sprzedać to auto później nie bedzie łatwe,

samochod z grecji sprowadzony z niemiec z niezgadzającym się VINem w istotnych kwestiach... :mad2:

 

wspolczuje uzytkownikowi 330xi i czekam na rozwiazanie sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Lista wyposazenia jest generowana przy zamowieniu samochodu. Wg takiej listy montuje sie wyposazenie.

Ja takowa dostalem razem z nowym samochodem i zgadza sie ona w kazdym punkcie z tym co mozna znalezc w tzw. "rozkodowywaniu VIN-u".

 

Co do dokladania sprzetu to takie rzeczy sie zdarzaja. Ja sam dolozylem xenony do mojej 1-ki. Przy okazji wymieniono mi czesc wiazek w aucie i pokretlo w kabinie do wlaczania swiatel.

Nie wiem jak to robia inni ale ja te swiatla zarejestrowalem (na wypadek problemow po - odpukac - kolizji).

Zeby samochod przeszedl taki przeglad, centrala BMW musiala mi wystawic zaswiadczenia, ze cala instalacja jak i spryskiwacze spelniaja wymogi unijne.

Oczywiscie swiatla zostaly dopisane do samochodu.

 

Tutaj sytuacja jest troche inna i faktycznie dosc dziwna.

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł ktoś zamówić auto z takim wyposażeniem jak wykazuje vin a dopiero później zmienić zdanie i zrezygnował z manuala na rzecz automata oraz zmienił zamówienie na radio. Tak właśnie było w mercedesie, o którym pisałem wcześniej, szyberdach był domówiony już po złożeniu zamówienia i mino, ze fizycznie był, to w żaden sposób nie było go widać po numerze.

 

Więc Panowie nie straszcie kolegi, bo nie ma żadnych pewności, że auto to szczep a wasze wypowiedzi graniczą więc z pewnością, że tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś udało się ustalić, dzwoniłem do Niemiec do serwisu, który wychodzi mi na to ( po dokumentach które posiadam), że pośredniczył w sprowadzeniu tego auta do Niemiec, za dużo się nie dowiedziałem bo przez telefon nie udzielają informacji. Wcześniej tego nie pisałem bo nie myślałem że to istotne, ale data produkcji auta 05.2007 a data pierwszej rejestracji 26.06.2008. z tego co się dowiedziałem auto stało gdzieś (tego nie powiedziano gdzie bo nie wolno, ale z wcześniejszych postów ktoś rozszyfrował że to Grecja) na salonie BMW jako demo około rok czasu, później zostało sprowadzone, kupione (wg mnie) w dobrej cenie jako auto ponad roczne przez niemiecki salon pośrednika dla pani X z Niemiec której bardziej opłacało się kupić auto roczne jako nowe też w dobrej cenie ( też mamy takie firmy które wyszukują nowe auta np demówki w dobrych cenach) . A te operacje po VIN-ie nie muszą wyjść... Kiedyś kiedy Euro kosztowało pod 5zł niemieckie salony masowo zamawiały w polskich salonach auta, bo ich taniej wychodziły, tylko że auta na polski rynek są uboższe ale i tak wychodziło to taniej mimo tego że doposażali te auta w Niemczech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim vinie nie zgadza sie duzo rzeczy: zewntrzny m pakiet,swiatla blac line,kierownica m,galka m i inne. Jak sadzicie,tez mam walek ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim vinie nie zgadza sie duzo rzeczy: zewntrzny m pakiet,swiatla blac line,kierownica m,galka m i inne. Jak sadzicie,tez mam walek ? :)

 

W twoim wypadku będą sprawdzać auto pod względem dzwona a nie przeszczepu.

 

Śmiech śmiechem, ale sprawa jest poważna według mnie. O ile dołożenie navi to Pan pikuś, o tyle zmiana skrzyni to ciężki temat. Ciekawy jestem czy to się wogóle wyjaśni, daj znać 330xi...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...panowie tak jak pisałem wcześnie auto po przyjeździe do Niemiec zostało doposażone... dwa z firmą od której kupiłem auto też mam kontakt, przecież jakby sprzedali kradzione to by trzęśli porami i by zniknęli, ja bym stracił jedno auto a oni dużo więcej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego dlaczego VIN aż tak bardzo nie zgadza się z autem, ciekawy też jestem tego dlaczego VIN sprawdzasz dopiero po zakupie a nie przed?

Nie mam wielkiego doświadczenia ale nigdy nawet nie słyszałem o takich rzeczach aby ASO sprowadzało nowy samochód z innego kraju, z innego ASO aby u siebie sprzedać jako nowy (a gdzie tu jeszcze podmiana skrzyni?). Osobiście bym stawiał, że takie cuda są zabronione w umowie z producentem.

Jak jest to nie wiem ale sprawa jest bardzo dziwna.

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z BMW ale w innej marce dokładnie tak miałem.Szukałem konkretnego już wyposażenia ( mozna było zamówić nowe ale cena przerazała ) i znalazło się we Włoszech i polski salon sprowadził i mi sprzedał czyli jest to możliwe :D
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 BMW tego nie praktykuje, ogólna baza BMW dotyczy tylko aut z placu fabrycznego- co stoi, lub ex AG wtedy maja podgląd na cała EU. Normalnie nie są w stanie sprawdzić jakie auta maja np. w Grecji. Chyb ze współpracują z konkretnym salonem na zasadzie partnerstwa. Jest w PL jeden dealer który współpracuje np. z salonem BMW w Słowacji.

Po 2 jeśli już zajdzie możliwość ściągnięcia tego auta to nikt by sie nie podjął wymiany w nim skrzyni, tymbardziej ASO bo auto utracilo by gwarancje.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy myślę ze już wszystko było powiedziane w danym temacie. Mi tu pachnie niezłą ściemą.

Po pierwsze kolega 330xi jest nowy na forum i ma dopiero 18 postów!

Po drugie czy ktoś w ogóle widział to jego auto ??? Może to auto w ogóle nie jest w jego posiadaniu.

Po trzecie jeśli jakiś salon robi doposażenie to jest to wpisywane w VIN.

Po czwarte zauważcie że sam właściciel coraz to nowe kąski przesyła aby temat podsycić.

Po piąte TO LUDZIE KŁAMIĄ !!! więc proponował bym dalej nie ciągnąć tematu i nie rozpisywać się na temat dywagacji.

 

Kolego 330Xi myślę że więcej ciekawych porad na forum nie otrzymasz. Teraz twoja kolej aby samemu dochodzić co z autem nie tak (jeśli w ogóle takie auto posiadasz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę :D

Kolega zapytał,uzyskał mnóstwo odpowiedzi i teraz wie co ma zrobić :cool2:

Nie ma co tworzyć kolejnych historii ew. niech autor da znać w temacie jak już będzie wiedział co i jak :mrgreen:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330xi ... koniecznie daj znać jak się temat zakończył.

http://www.azeroplus.pl

Jakby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach...

http://images38.fotosik.pl/1891/729270affbdc14bem.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/52708/icon1.png

"Inwestycje WIELKIEGO formatu"


Sprzedam moje E91 320d ... info pod telefonem 662 079 26pięć

http://otomoto.pl/bmw-320-200-zdjec-perelka-C33615250.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.