Skocz do zawartości

SKRZYNIA BIEGÓW PO VIN MANUAL A JEST AUTOMAT


330xi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów :8) właśnie zakupiłem sobie E92 w Niemczech i mam taki mały problem, jak ustaliłem po VIN w serwisie data pierwszej rejestracji 2008r, produkcji 2007 może gdzieś stała na serwisie, ale w aucie po rozkodowaniu VIN zgadza się całe wyposażenie za wyjątkiem 3 rzeczy listew w środku, radia (to mógł ktoś wymienić), ale skrzynia biegów jest automatyczna tip-tronik a po VIN wychodzi że powinna być manualna, kolor auta kolor tapicerki rok w szybach wszystko się zgadza.Może ktoś się orientuje czy może się spotkał że jest inna skrzynia biegów niż wychodzi po nr VIN, bo przełożenie manualnej skrzyni na automat w X-sie to chyba nie jest takie proste i tanie...rzeczoznawca który robił opinie dla UC też mu wyszła skrzynia manualna, auto sprawdzane przez blacharzy-lakierników, malowany tył błotnik i maska na ramie nigdy nie stała, przez policję też czysta, czy może być to błąd w systemie... w aucie musiałem zdemontować przedni pas i przez to uciekło trochę oleju ze skrzyni,chciałem dokupić w serwisie ale powiedzieli mi że mam skrzynie manualną a nie automat i nie wiedzą jaki olej...dzięki za odpowiedzi rady pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z anglikami tak u nas kombinowali, może i jeszcze kombinują. Najpierw kupuje się Polsce mocno rozbite auto (dla papierów) a później się szuka podobnego anglika i robi tzw. przeszczep. Ale żeby Niemcy zaczęli się w to bawić to byłbym lekko zdziwiony :) Może da się to jakoś wytłumaczyć. Jedź do jakiegoś serwisu niech ci dobrze przejrzą to auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Niemcy się bawią, tylko Polacy. Filtrują samochód przez ten kraj. Myk z dokumentami też jest sprytny. Znajdują samochód który jak najbardziej pasuje i właściciel pasującego samochodu zgłasza kradzież dokumentów (lub mu je kradną) i wyrabia sobie nowe, natomiast oryginały przeszczepiane są do innego samochodu + przebicie numerów nadwozia. Tym sposobem, jeżdżą sobie nagle dwa samochody na te same papiery. Jest jeszcze jakiś myk przy przerejestrowaniu aby to się w pełni udało. Samochód może pochodzić albo z kradzieży, albo po konwersji z anglika. Sprawdź historię w ASO, bo się może okazać, że nawet tego nie wiesz, a jeszcze w piątek klon Twojego samochodu mógł mieć przegląd :wink:

 

Takie rzeczy jest sens robić z młodymi i dobrze wyposażonymi samochodami premium które trzymają na rynku wtórnym wysoką cenę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza myśl jaka mi przyszła to bliźniak, tyle że zazwyczaj działa to w ten sposób, że VIN musi się praktycznie identycznie zgadzać z tym co widać na pierwszy rzut oka,bo takie rzeczy jak listwy to mogą być inne,ale żeby walnąć 'babola' ze skrzynią? Ja bym radził trochę pogrzebać w aucie i posprawdzać metki, nie pamiętam gdzie dokładnie one są,ale może któryś użytkownik podpowie, a jeżeli nie masz metek, no to najprawdopodobniej identyczne auto jeździ sobie gdzieś po europie. Bym się nie zdziwił jakbyś miał metki ze skradzionego auta, bo skoro nie przeszkadzało im to,żeby w aucie był automat,a w VINie manual, to pewnie też nie pofatygowali się zbytnio żeby metki usunąć, albo/i dać nowe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie auto sprawdzane w serwise na policji wszędzie czyste, komplet dokumentów niemieckich dwa klucze wszystko ok tylko skrzynia automat, auto było u blacharza sprawdzane nigdy nie stało na ramie żeby np ćwiarę wszczepić, przy nr nadwozia zero śladów kobinowania, gdzie są te metki o których piszecie, na fotelach od dołu wszędzie są oryginalne kartki to te metki chyba, jak po tym sprawdzić, auto nigdy wcześniej nie miało pasa przedniego demontowanego widac było po śrubach że nie ruszane...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330xi - czy masz komplet Niemieckich dokumentów które sprawdziłeś pod kątem zgłoszenia ich zaginięcia? Jeżeli nie, to nie oznacza, że samochód jest "czysty". Gdyby takie kombinowanie było łatwe do wykrycia, to nikt nie zadawałby sobie z nim tyle trudu.

 

Kolega pojechał na policję sprawdzić silnik z allegro, chciał kupić używkę. Również był "czysty". Ostatecznie go jednak nie kupił a po 2 miesiącach dostał wezwanie na komendę jako podejrzany o paserstwo. W końcu dotarło do śledczych, że do transakcji nie doszło i go puścili.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :D Nawet zadzwonić i zapytać i wtedy ew.jechać na weryfikację auta do ASO i to już pod kątem tej skrzyni ,bo sprawa jest faktycznie dziwna.

 

Był już kiedyś post o tym jak auto miało w vin kolor czarny zdaje się a było faktycznie srebrne i Monachium to potwierdziło jakoś uzasadniając :D więc moze tutaj jest podobnie

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie, że samochód był kradziony czy coś to Ci go zabiorą, więc nie wiem czy to taki dobry pomysł jechać do ASO.

 

Pozdrawiam

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie, że samochód był kradziony czy coś to Ci go zabiorą, więc nie wiem czy to taki dobry pomysł jechać do ASO.

 

Pozdrawiam

 

Kolega opisał to tak:

 

Panowie auto sprawdzane w serwise na policji wszędzie czyste, komplet dokumentów niemieckich dwa klucze wszystko ok
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza myśl jaka mi przyszła to bliźniak, tyle że zazwyczaj działa to w ten sposób, że VIN musi się praktycznie identycznie zgadzać z tym co widać na pierwszy rzut oka,bo takie rzeczy jak listwy to mogą być inne,ale żeby walnąć 'babola' ze skrzynią? Ja bym radził trochę pogrzebać w aucie i posprawdzać metki, nie pamiętam gdzie dokładnie one są,ale może któryś użytkownik podpowie, a jeżeli nie masz metek, no to najprawdopodobniej identyczne auto jeździ sobie gdzieś po europie. Bym się nie zdziwił jakbyś miał metki ze skradzionego auta, bo skoro nie przeszkadzało im to,żeby w aucie był automat,a w VINie manual, to pewnie też nie pofatygowali się zbytnio żeby metki usunąć, albo/i dać nowe :)

 

 

witam sprawdzałem metki są na wszystkich częściach na lampach fotelach wszystkich tapicerkach wszystko się zgadza e92 jest z maja 2007 a części datowane od stycznia do marca 2007 roku. a może po prostu ktoś skrzynie wymienił bo miał kaprys i tyle, w tym aucie nie ma śladów grzebania, a możne błąd w systemie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź numery silnika z danymi jakie ma ASO, oczywiście silnik mógł być wymieniany ale jakiś to punkt zaczepienia będzie, bo jeśli jest oryginalny to może błąd w BMW.

 

A w ogóle to podaj te 7 znaków VIN aby dokładnie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź numery silnika z danymi jakie ma ASO, oczywiście silnik mógł być wymieniany ale jakiś to punkt zaczepienia będzie, bo jeśli jest oryginalny to może błąd w BMW.

 

A w ogóle to podaj te 7 znaków VIN aby dokładnie sprawdzić.

 

juz mi rozkodowywali i wszystko się zgadza oprócz skrzyni, tapicerka kolor lampy pakiet wszystko jest identyczne, różnica jest jeszcze że mam navi a było radio i kolor listew ale to jest nie problem, wszystkie metki kody kreskowe są oryginalne, może ktoś wie gdzie może być schowany drugi nr nadwozia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz navi wg VINu a w acue jest? Hmmm, coś tu śmierdzi. TO jest dużo roboty, aby całą dechę wymienić. Coś kombinowane musiało być. Pisz do BMW Monachium, może CI pomogą.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
A nie wpadliscie na to ze moze po prostu ktos kupil manuala i mu soe automatu zachcialo ? Koszty wymiany na uzywanych czesciach nie sa jakies kosmiczne, przy zdaniu starych czesci w 4-5k zl sie zmiesci

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wygląda na to ze cały iDrive został dołożony i pewnie instalacja MOST więc to za dożo roboty jak na zwykłą zmianę.

 

Kolego daj jakieś foty auta zewnętrzne i wewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz navi wg VINu a w acue jest? Hmmm, coś tu śmierdzi. TO jest dużo roboty, aby całą dechę wymienić. Coś kombinowane musiało być. Pisz do BMW Monachium, może CI pomogą.

 

...po co dechę wymieniać jak ten duży wyświetlacz był, akurat jestem w temacie bo jeżdżę po używane części do niemiec i wiem że niemiec kupuje auto bez navi potem mu się zachce idzie i dokupuje a stare radio serwis sprzedaje mi, albo nie miał webasta a chce to musi pompe paliwa wymienić i dzieje sie tak samo...tak jak pisałem w aucie są wszystkie metki nie wygląda na kombinowane...kupiłem w normalnej cenie nie jakiejś super okazji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wygląda na to ze cały iDrive został dołożony i pewnie instalacja MOST więc to za dożo roboty jak na zwykłą zmianę.

 

Kolego daj jakieś foty auta zewnętrzne i wewnętrzne.

 

 

iDrive jest oryginał po VIN był od początku w aucie jak wyjechało z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym to wnioskujesz ze jest oryginalny skoro po rozkodowanym VIN niema o tym żadnej informacji ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś tu się kupy nie trzyma. Wcześniej pisałeś, że u Ciebie było radio a jest Navi. Teraz mówisz, że wg VINu jest I-Drive. W każdym e90 jak był I-drive to musiała być Navi.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś tu się kupy nie trzyma. Wcześniej pisałeś, że u Ciebie było radio a jest Navi. Teraz mówisz, że wg VINu jest I-Drive. W każdym e90 jak był I-drive to musiała być Navi.

 

Pewnie kolega wykrecil jakis walek i teraz sprawdza czy ludzie na forum by wpadli na jego przekret. Jak nie to na lajcie moze sprzedac autko ;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.