Skocz do zawartości

e60 530d 04r co ile wymieniac olej przy przebiegu 220tys km


stritfajter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co ile trzeba wymieniac olej mniej wiecej bo na komputerze jest chyba co 20tys lub cos takiego. mi pokazuje ze 12tys jeszcze to ile juz jest przejedzone od momentu skasowania w kompie?? i jaki olej najlepiej przy takim przebiegu orgi bmw taki jak w fabryce zalewali??? jakie ma dokladne oznaczenia?? ile W??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiele osób nie patrzy na inspekcję olejową tylko wymienia co 15 tyś. km. a olej oczywiście syntetyk ze specyfikacją LL-04 i nie ma znaczenia jaki przebieg, lepkość może być 0W30, 5W30, 0W40, 5W40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a jaki oryginalnie byl wlewany ?? wymienie na taki jaki w oryginale i ile wchodzi do 530d oleju??

 

Raczej 0W40 ale różne ASO wlewają wg. swojego widzimisię. Oleju wchodzi 8,3 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolega nie chce Castrola , czy to nie Castrol produkuje ten olej dla BMW - BMW Quality Longlife-04 0W-40.

Gdzieś w necie jest film który porównuje jak wygląda zmęczony olej BMW i Castrola . Z tego filmu wynika że oleje BMW są gorsze od Castrola , zaznaczam to nie moja opinia.

Jak ktoś może znaleźć ten filmik to niech go wrzuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5Euro za litr?

 

Tyle w PL nawet Orlen nie kosztuje.

 

Ja bym nie był taki pewny czy to oryginał!!! W ASO na 100% nie kupujesz w tej cenie, więc pytanie skąd i dlaczego tak tanio?!

 

I najważniejsze: CO TO JEST?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5Euro za litr?

Od kilku lat używam właśnie tego oleju http://www.ebay.de/itm/Original-BMW-Motorol-5W30-LL-04-8X1-Liter-5W-30-5W-30-/170547697676?pt=Autopflege_Wartung&hash=item27b56f580c Można go już kupić w Polsce, z niewielką marżą http://allegro.pl/oryginalny-olej-bmw-longlife-04-5w30-1l-i2853782843.html

Pozdr.

Edytowane przez solarisbus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
A z ciekawości , po co każecie koledze lać LL-04 skoro ma być wymieniany co 10-15tys km ?? Long Life ma to do siebie że ma wytrzymać te 20-30tyś km w nowych modelach i starszych również pod warunkiem że takie przebiegi będzie robić między kolejnymi wymianami oleju, jeżeli olej ma być wymieniany co 10-15tyś LL04 nie jest konieczny

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak ktoś nie lubi swojej turbiny to niech wymienia nawet co 50tys. km albo i wcale. Nawet najlepszy olej warto wymieniać co ok. 15 tys. km. Potem mechanicy mówią, że ten, kto wymieniał olej właśnie w takich interwałach (czyli max co 15tys. km) zrobił na turbinie 300tys. km a ten, który wierzył w nieśmiertelność olejów longlife musiał turbinę wymieniać po 120-150tys. km. Wg mnie bardziej opłaca się wymieniać częściej olej niż podzespoły silnika.

 

P.S. W języku polskim nie ma czegoś takiego jak "tyś". Poprawny skrót od tysiąc to "tys."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: e60 530d 04r co ile wymieniac olej przy przebiegu 220tys

przez macpraw » 16 Gru 2012 21:31

 

5Euro za litr?

 

Tyle w PL nawet Orlen nie kosztuje.

 

Ja bym nie był taki pewny czy to oryginał!!! W ASO na 100% nie kupujesz w tej cenie, więc pytanie skąd i dlaczego tak tanio?!

 

I najważniejsze: CO TO JEST?

 

http://www.ebay.de/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=5W-30%20Original%20BMW&LH_PrefLoc=1&_sop=2

https://oeldepot24.de/motoroel/motoroel-fuer-pkw/nach-hersteller/bmw.html

http://www.amazon.de/BMW-Quality-Longlife-04-5W-30-Motor%C3%B6l/dp/B008EX7M3S amazon sprzedaje tylko oryginalne rzeczy od producentow to ogromna szanujaca sie niemiecka firma

 

1 litr oleju bmw 5w30 longlife w niemczech tyle wlasnie kosztuje 5euro i to oryginal 100% to tak jak bys w polsce mial go za 5zl :) a Polska to Polska... a Orlen to go-w-no oleje jak i paliwo to wszyscy doskonale wiedza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s0nar

Jak ktoś nie lubi swojej turbiny to niech wymienia nawet co 50tys. km albo i wcale. Nawet najlepszy olej warto wymieniać co ok. 15 tys. km. Potem mechanicy mówią, że ten, kto wymieniał olej właśnie w takich interwałach (czyli max co 15tys. km) zrobił na turbinie 300tys. km a ten, który wierzył w nieśmiertelność olejów longlife musiał turbinę wymieniać po 120-150tys. km. Wg mnie bardziej opłaca się wymieniać częściej olej niż podzespoły silnika.

 

P.S. W języku polskim nie ma czegoś takiego jak "tyś". Poprawny skrót od tysiąc to "tys."

 

potwierdzam, ze wymiana oleju wg komputera co 30K km a licznikowe 40-45k km nie uszkadza silnika ani turbiny. w firmie auta maja przebiegi po 0.5 mln km i w zadnym nie bylo problemu, zawsze wymiana w serwisie, wszystko wg zalecen serwisu. w starszych sztruclach z lat 2004-2006 wymieniamy olej jak jest czas, czasami przed przegladem technicznym i przebiegu w okolicach 80 tys km. nic sie nie dzieje z silnikiem, turbina, dolewki oczywiscie robimy tym co jest pod reką w magazynie, czasami olejem do aut ciężarowych -nawet nie wiem jaka jest specyfikacja.

wymiana co 15K km to jakas bajka frajerow, co maja za duzo kasy, czasu i nie potrafią ogarnąć instrukcji obsługi.

 

co do ceny oleju bmw to potwierdzam w niemczech jest 0w40 lub 5w30 LL04 w okolicach 5 ojro czyli 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
s0nar
Jak ktoś nie lubi swojej turbiny to niech wymienia nawet co 50tys. km albo i wcale. Nawet najlepszy olej warto wymieniać co ok. 15 tys. km. Potem mechanicy mówią, że ten, kto wymieniał olej właśnie w takich interwałach (czyli max co 15tys. km) zrobił na turbinie 300tys. km a ten, który wierzył w nieśmiertelność olejów longlife musiał turbinę wymieniać po 120-150tys. km. Wg mnie bardziej opłaca się wymieniać częściej olej niż podzespoły silnika.

 

P.S. W języku polskim nie ma czegoś takiego jak "tyś". Poprawny skrót od tysiąc to "tys."

 

potwierdzam, ze wymiana oleju wg komputera co 30K km a licznikowe 40-45k km nie uszkadza silnika ani turbiny. w firmie auta maja przebiegi po 0.5 mln km i w zadnym nie bylo problemu, zawsze wymiana w serwisie, wszystko wg zalecen serwisu. w starszych sztruclach z lat 2004-2006 wymieniamy olej jak jest czas, czasami przed przegladem technicznym i przebiegu w okolicach 80 tys km. nic sie nie dzieje z silnikiem, turbina, dolewki oczywiscie robimy tym co jest pod reką w magazynie, czasami olejem do aut ciężarowych -nawet nie wiem jaka jest specyfikacja.

wymiana co 15K km to jakas bajka frajerow, co maja za duzo kasy, czasu i nie potrafią ogarnąć instrukcji obsługi.

 

co do ceny oleju bmw to potwierdzam w niemczech jest 0w40 lub 5w30 LL04 w okolicach 5 ojro czyli 20zł.

 

Każdy niech robi jak uważa. Dla mnie w swoich firmowych samochodach możesz wcale nie wymieniać oleju albo wlewać tam olej kujawski lub oliwę z oliwek. Sam robię rocznie ok. 15tys. km i dla mnie wymiana oleju raz w roku to żadne pieniądze dlatego wolę wymienić i mieć spokój. Zalecenia producenta zaleceniami producenta, ale jest jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek. Ciekawe co powiesz na fakt, że BMW nie przewiduje wymian oleju w automatycznej skrzyni biegów, natomiast producent skrzyni biegów zaleca taką wymianę co 60-80tys. km i z tego co widzę większość kumatych ludzi wymienia olej w skrzyniach. No, ale tu pewnie też trzymasz się sztywno zaleceń producenta i bez wymiany oleju w skrzyni przejechałeś już pewnie trylion kilometrów :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś robi 15-20 tyś km w ciągu roku to wymiana oleju nie jest dużym wydatkiem. Owszem, możliwe że nic z silnikiem się nie stanie jak wymienisz olej za 50 albo 100 tyś km. Ale na pewno skracasz jego żywotność. Trzymaj się instrukcji obsługi :norty:
http://images41.fotosik.pl/926/98ae1625f3bfad85med.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami mnie zadziwia zawziętość niektórych posiadaczy leciwich sztrucli co mają kosmiczne przebiegi typu 0,5mln km i wiecej, chyba myślą że przez częste wymiany oleju itp odwrócą zaniedbania poprzednich właścieli.

wymieniamy olej tak jak jest to napisane w książce obsługi, żadne częstsze wymiany oleju nie reanimują padalca a jedynie uszczuplają budżet i szkodzą środowisku.

Co do wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów, to jest to potwierdzone, że wymiana oleju ma jedynie wpływ na samopoczucie użytkownika, no chyba że olej ma już z 10 lat. automat jak ma paść to padnie i żadna wymiana oleju mu nie pomoże, wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Piszemy o zadbanych samochodach a nie o sztruclach, które mają 0,5mln kilometrów przebiegu. Tym już nic nie pomoże. Kto w ogóle coś takiego by kupił? Jak ktoś kupił szrota to niech nic nie wymienia tylko zajeździ, zezłomuje i kupi następnego grata. Ja kupuję zadbane, świeże samochody i m.in. przez częste wymiany oleju chcę zachować ich bardzo dobry stan. Jeśli dla Ciebie kilka stówek na wymianę oleju to majątek to chyba powinieneś jeździć komunikacją miejską a nie BMW. Tyle w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Można bez komputera zresetować licznik do kolejnej wymiany nie tylko oleju, ale również innych rzeczy - hamulców, filtrów itp. Służy do tego ten pstryczek pod obrotomierzem. Dlatego tymi wskazaniami bym się za bardzo nie sugerował podczas lub po zakupie używanego auta. Dopiero jak sami wymienimy albo jak mamy dobre papiery na to, że było wymieniane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wszystko wymieniam wg wskazań komputera. Na szybko nawet nie pamiętam kiedy wymieniałem olej nie interesuje mnie to. Zalewam Castrol SLX Professional Powerflow BMW LL04 0W-30. Olej w skrzyni wymieniłem choć nie musiałem dopiero przy 180k. Skrzynia trochę płynniej chodzi po wymianie (zrobiłem już ponad 10k). W instrukcji też piszą o wymianach wg wskazań komputera nie co 15k. Kiedyś tak było ale teraz już można dokładniej określić co ile wymiana wychodzi. "Emerytowi" wyjdzie wymiana pewnie co 30k a "szybki i wściekły" będzie wymieniał co 10k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolega nie chce Castrola , czy to nie Castrol produkuje ten olej dla BMW - BMW Quality Longlife-04 0W-40.

Gdzieś w necie jest film który porównuje jak wygląda zmęczony olej BMW i Castrola . Z tego filmu wynika że oleje BMW są gorsze od Castrola , zaznaczam to nie moja opinia.

Jak ktoś może znaleźć ten filmik to niech go wrzuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.