Skocz do zawartości

520i 97 sekwencja - problem z odpalaniem na mrozie


misiura

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wymiana to bułka z masłem :mrgreen: Chyba to pięta Achillesowa bo ja też wymieniałem. Niby z pod jednej się pociło, ale wymieniłem obie, żeby mieć spokój :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja juz zglupialem dzisiaj poszedlem odpalic furke i co fura odpala za 2 razem a nie jak ostatnio za 10 razem.I teraz tak temp na zew. +4 i z tydzien temu wlalem 1 litr denaturatu i preparat do czyszczenia wtryskow.I teraz nie wiem czy na odpalanie ma wplyw temp na zewn czy pomogl preparat.Zobaczymy jak bedzie zimniej. :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to jeśli wtyk gazu przepuszcza to tez będzie ciężko rano odpalić.Ja bym tak zrobił.Zakręcił zawór na butli gazu wypalił gaz do końca i odstawił do rana. :D i spróbował nic nie zaszkodzi a już jedna przyczyna miej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w e39 ale w poprzednim aucie bardzo łatwo dało się wykręcić śrubę z wtryskiwacza i było widać czy rozpyla ładnie czy leje.

I zrób to co kolega wyżej piszę. Najlepiej zakręć zawór na butli i wypal gaz na postoju. Zgaśnie Ci auto i rano zobacz jak odpala. Jak gaz się skończy przełącz jeszcze na benzyne chwilę niech dopali resztki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Juz kiedyś komuś pisałem jak było u mnie w e36.

W ciepłe dni palił od strzała.

W chłodne za drugim razem.

W mrozy za trzecim lub więcej.

 

Powód - pompa paliwa.

Wymieniłem i po kłopocie. Pali od strzała nawwet w mrozy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety zrobilo sie zimniej tzn -10 i kaplica po 20 razem krecenia odpalil i do tego zegary mi przestaly dzialac pewnie przez to odpalanie jakis zanik napiecia.Co teraz zrobic odlaczyc klemy czy moze zegary odpiac od kosci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie fajki łączące świece z cewką wyglądają już na lekko przypalone, nie wiem czy to moja winna od tego kręcenia czy tez źródło całego problemu - dziś przy -6 nie odpalił, dopiero jak go z górki puściłem na pycha, poza tym mokre cylindry - nie przepala do końca benzyny, kompletny brak pomysłu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozbierali CI pokrywę tak o sobie? Paranoja.

 

Ja jednak fajki bym kupił nowe bo nie są drogie a tak czy inaczej co jakiś czas powinno się wymienić.

 

Ja nie miałem żadnego problemu z odpalaniem, ale po kupnie auta wymieniłem świece z fajkami. Cewki sprawdził bym tak czy inaczej sam. Nawet na byle jaki szrot podjedź i podmień przejedź się i powiedz im że jak będzie ok to bierzesz. Ten mechanik co rozbierał pokrywę zaworów co stwierdził? Bo nie widzę w tym sensu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdził że wszystko powinno być w porządku, po za tym że po około godzinie chodzenia samochodu cylindry były mokre, nie przepalił z niewiadomej przyczyny, dodatkowo odmę przeczyścił, zastanawia mnie czujnik położenia wału - może on robi taki zamęt, fajki oczywiście zmieniam, właśnie szukam na allegro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie powoli sytuacja sie wyjasnia zakrecilem butle z gazem i jezdze teraz tylko na benzynie i samochod juz tydzien odpala o niebo lepiej jeszcze poczekam jak beda zimniejsze dni jak sie okaze ze lepiej odpala winowajca jest gaz ktory mi sie dostaje gdzies moze do koletkora i przy odpalaniu na zimnym odpala na gazie i benzynie.Misiura wez zakrec butle z gazem i zobacz czy nie lepiej odpala :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.