Skocz do zawartości

jaki olej po wycięciu DFP?


rolandV

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Guzior ,dowiedziałeś się czegoś nowego o katalizatorze w tej kwestii .Wcześniej po wycince DPF-a proponowałeś LL-01?

 

Tak, dowiedziałem się że popiół siarczanowy, siarka i fosfor które są w większych ilościach przy LL-98 i LL-01 zanieczyszczają nowoczesne katalizatory dlatego powinien być LL-04.

 

Ps. Możesz podać linka gdzie proponowałem ll-01 bo nie mogę skojarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Guzior ,dowiedziałeś się czegoś nowego o katalizatorze w tej kwestii .Wcześniej po wycince DPF-a proponowałeś LL-01?

 

Tak, dowiedziałem się że popiół siarczanowy, siarka i fosfor które są w większych ilościach przy LL-98 i LL-01 zanieczyszczają nowoczesne katalizatory dlatego powinien być LL-04.

 

Ps. Możesz podać linka gdzie proponowałem ll-01 bo nie mogę skojarzyć.

Proponowałeś (ja również )LL-01 w samochodach nieposiadających DPF-a w których były katalizatory - z tond moje może zbyt pochopne skojarzenie :wink:. Nie wiedziałem wcześniej o różnicach ( wrażliwości na zapychanie )bo chyba o to chodzi , katalizatorów w autach z normami LL01 a LL04 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Proponowałeś (ja również )LL-01 w samochodach nieposiadających DPF-a w których były katalizatory - z tond moje może zbyt pochopne skojarzenie :wink:. Nie wiedziałem wcześniej o różnicach ( wrażliwości na zapychanie )bo chyba o to chodzi , katalizatorów w autach z normami LL01 a LL04 .

 

Dokładnie jest tak że LL-01 możemy stosować w modelach które spełniają normy Eu 3 lub starsze, natomiast jeśli samochód spełnia już Eu 4 i nowsze to tylko LL-04. Po wycięciu DPF-a nasz model nadal mieści się w normach Eu 4 bo główną funkcję ochronną spełnia katalizator + kilka innych elementów jak np. wtryskiwacze 3 generacji (Piezoelektryczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.