Skocz do zawartości

[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie


danielxc717

Rekomendowane odpowiedzi

I u mnie widać że wskaźnik temperatury lekko się podniósł od zera, ale na teście widać że auto nie palone - ciecz -4.

Ja to mamy w zwyczaju knując teorie spiskową :lol: , to mogłeś wcześniej go już uruchomić :norty: bo te -4 o niczym nie świadczy, może przed odpalaniem było -8'C :mrgreen:

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moja w mrozy gaśnie dokladnie tak jak tu:

Czy ciepło czy mróz nie powinno miec znaczenia, bo przy gęściejszym oleju jest nawet wyższe ciśnienie w ukladzie

 

A z tą wskazówką to jest błąd paralaksy, trzebaby obiektyw ustawić dokladnie na wprost wskaźnika, ale wiadomo przeciez ze kazdy uruchamiał przed nagraniem silnik, zeby wyszło idealnie :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I u mnie widać że wskaźnik temperatury lekko się podniósł od zera, ale na teście widać że auto nie palone - ciecz -4.

Ja to mamy w zwyczaju knując teorie spiskową :lol: , to mogłeś wcześniej go już uruchomić :norty: bo te -4 o niczym nie świadczy, może przed odpalaniem było -8'C :mrgreen:

 

No więc uważajcie inaczej, ja jestem pewny mojego auta, i wiem ze nawet jak będzie -30 to odpali na strzała (a na pewno zdam relację w postaci filmu) a te -10 to wrażenia na nim nie robi. :mrgreen:

Nawet zginął mi problem z uciekającym prądem, co mnie bardzo zaskoczyło. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka powinna gasnąć od razu, zarówno w benzynie jak i w dieslu i to obojętnie czy na oleju mineralnym czy na 0W30 ,choć gdy silnik jest zmęczony to na syntetyku będzie gasnąć jeszcze później jak na semi,tak tak. Niektórzy się tym nie przejmują ale do jest podstawowy warunek żebym w ogóle zainteresował się kupnem jakiegoś auta DLA SIEBIE.

Zbyt dobre oleje lejecie koledzy :mrgreen:

Ja leję o zgrozo :lol: 10W4O i tak pali http://www.youtube.com/watch?v=S0K42SiNkPc aku. ma 12 lat więc się nie dziwcie że słabo zakręcił. Nie zmieniam go z chytrości ale z ciekawości ile jeszcze pociągnie.Jak zawiedzie mnie to będzie jego ostatni raz.

 

shadow widzę że uwierzyłeś w te brednie o zaworku w podstawie filtra.Poczytaj dokładnie ten temat, tam ktoś wymienił całą nowa podstawę wraz z zaworkami za 6stów i kontrolka dalej gaśnie z opóźnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój przy -5

Jak dla mnie to trochę przymula silnik przy zapalaniu jak by było z -20.

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
shadow widzę że uwierzyłeś w te brednie o zaworku w podstawie filtra.Poczytaj dokładnie ten temat, tam ktoś wymienił całą nowa podstawę wraz z zaworkami za 6stów i kontrolka dalej gaśnie z opóźnieniem.

 

Tak się składa że miałem tą podstawę w rękach, i wiem że nie trzyma zaworek, łatwo sprawdzić, po jakimś czasie od zgaszenia odkręcasz pokrywę filtra oleju, i sprawdzasz czy jest w środku olej, czy nie.

U mnie go nie ma, bo ucieka przez zaworek, u ojca zaworek trzyma, i olej nie ścieka, a kontrolka gaśnie od razu.

Więc niestety, ale nie są to brednie, chcesz to myśl inaczej.

Pamiętam dobrze ten temat, jeśli uważnie go przeglądałeś, to zauważ, że nowa podstawa ma całkiem inaczej zamontowane zaworki jak ta wymontowana z samochodu.

Jak już wyżej pisałem, jestem pewny swojego silnika, i wiem że jest zdrowy, ciśnienie oleju trzyma, kompresje ma super, dolewkę robię tylko jedną między wymianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój przy -5

Jak dla mnie to trochę przymula silnik przy zapalaniu jak by było z -20.

Pozdrawiam.

no chyba akumulator coś wolno kręci jest od nowości

http://www.directtraffic.pl/tl_files/clickad/zaufali_nam_small/bmw.pnghttp://kernest.fm.interia.pl/strzalka_w_lewo.gif. Zobacz link ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

http://www.youtube.com/user/RadekFiliks/videos?flow=grid&view=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś temat zamarł więc wrzucę swoje nagranie, żeby nie przepadł bez wiedzy.

Pacjent to 523i ,nie odpalany od 3 dni. Jak widać na filmie słaby mróz bo jedynie -6'C,ale dwa dni wcześniej trzymało w dzień po -10'C :mrgreen: . Aku to wiekowy już sprzęt, ja użytkuję go 5 rok a nie wiem ile był u poprzedniego właściciela :norty: stąd jak by chwilowe zająknięcie przy starcie

 

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A czy u was wskazówka od temperatury cieczy jest tak jak na tym filmiku czyli nieco poza kreska czy na kresce?

Bo u mnie z tego co pamiętam to jest na samym dole po nocy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany kilka stron wcześniej: zależy pod jakim kątem patrzysz i nagrywasz video. Dziś właśnie sam tego doświadczyłem, nie mniej jednak bez zapłonu wskazówka opada całkowicie. Po przekręceniu kluczyka delikatnie podnosi Się do poziomu pierwszej białej kreski,na pewno nie wychyla Się dalej. W powiększeniu obrazu widać wszystko :nienie: ewentualnie inne źródło publikacji

https://picasaweb.google.com/108410745570628759026/RecentlyUpdated?authkey=Gv1sRgCISJgpfO6a_kSg#5838237057792480130

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.