Skocz do zawartości

Kilka informacji przed kupnem X5(e70) dla nowicjusza


zoldaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowym użytkownikiem forum. Dopiero planuję kupno BMW i zakochałem się w X5 (E70)! A piszę tutaj, ponieważ nie znam dobrze Marki i chciałbym dowiedzieć się co nieco o tym autku :) . Jak przeglądnąłem forum to już wiem, że macie ogromną wiedzę o X5!

A teraz do rzeczy :D : Bardzo bym prosił, żebyście mi powiedzieli, na co mam zwrócić uwagę przy przeglądaniu ofert. A także, czy warto kupować autko np. z 2008r z przebiegiem powyżej 150 tys. km? W ogóle czy 150 tys km to dużo jak na X5 czy raczej początek? Co jest bardzo ważne, co powinienem sprawdzić w trakcie oglądania samochodu, o co pytać w serwisie itp? Czy X5 to awaryjny samochód? Jakie są najczęstsze usteki? Mój budżet to 130 tys zł brutto i nie mam zielonego pojęcia czego mogę się spodziewać po takiej cenie :shock: .

Jakbyście mogli troszke pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

zoldaczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy,

przede wszystkim zacznij od przeszukania tego właśnie wątku, znajdziesz tu informację o właściwościach poszczególnych silników w e70, kwestie koloru auta i wyposażenia są bardzo indywidualne, więc sam musisz wybrać, jeśli chodzi o wyposażenie to na pewno jest kilka opcji które warto mieć, ja chciałem mieć: komfortowe podgrzewane fotele, dużą navi, czarny kolor i czarna skóra - tego nie odpuściłem i taki model znalazłem ale ak jak wspomniałem wcześniej to indywidualne kwestie.

Jeśli chodzi o wybór auta z rynku wtórnego to realia są takie, że nie ma nic za darmo więc okazje cenowe sobie bym odpuścił, cofane liczniki, składaki, i inne dziwne historie to niestety rzecz powszednia.

Szukałem auta od prywatnego właściciela, nie od handlarza, z historią w aso. Jak już namierzyłem ciekawy egzemplarz pojechałem obejrzeć, po wstępnych oględzinach pojechałem do najbliższego aso- dobrze się wcześniej umówić, usługa sprawdzenia auta przed zakupem trwa ok 3 godzin, auto jest kompleksowo sprawdzane pod każdym względem, serwisant odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wątpliwości, będziesz wiedział co kupujesz, co trzeba ewentualnie wymienić czy w ogóle jest sens kupować, oczywiście jeśli auto lub sprzedający w trakcie wstępnych twoich oględzin wzbudzi twoje wątpliwości to może trzeba sobie odpuścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak o Wielki Panie Moderatorze? Gnojek może dwudziesty siódmy raz zakładać debilne wątki o kupowaniu kolejnego modelu BMW ale pytanie techniczne do którego był ciąg dalszy, pewnie interesujący dla użytkowników X5, zamykasz? Może jakiś kurs z rozpoznawania postów czternastolatków by się przydał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak o Wielki Panie Moderatorze? Gnojek może dwudziesty siódmy raz zakładać debilne wątki o kupowaniu kolejnego modelu BMW ale pytanie techniczne do którego był ciąg dalszy, pewnie interesujący dla użytkowników X5, zamykasz? Może jakiś kurs z rozpoznawania postów czternastolatków by się przydał?

 

Tego się obawiałem. Dziękuję za tego Gnojka. Pracuję na własne życie od 20 lat i tylko dlatego, że mam śmieszną ksywkę i jestem zielony w sprawach Marki to jestem czternastolatkiem? Nigdy nie jeździłem BMW i nie wiem czego mam się spodziewać. Jak zawsze ukazuje się nasza kochana polska "współpraca". Rozumiem, że zamiast napisać coś odnośnie tematu wolisz pod innymi dołki kopać? Pozdrawiam Cię Przyjacielu :) .

 

witamy,

 

Dziękuję marcych za powitanie i sporą odpowiedź, wezmę to wszystko pod uwagę. Jeżeli chodzi o to za czym patrzę to: czarny albo granatowy kolor, czarna podsufitka, skóry brązowe albo "rude" (nie wiem jak inaczej nazwać ten kolor), duża nawigacja, podgrzewane fotele też komfortowe, bardzo podoba mi się panoramiczny dach i - tak jak mam w Mazdzie CX-9 - trzeci rząd siedzeń. Niedawno znalazłem taką ofertę (bez dachu panoramicznego), ale przebieg był 200tys. Dlatego też wyżej pytam o przebieg.

Jeszcze raz dziękuję i czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
I jak o Wielki Panie Moderatorze? Gnojek może dwudziesty siódmy raz zakładać debilne wątki o kupowaniu kolejnego modelu BMW ale pytanie techniczne do którego był ciąg dalszy, pewnie interesujący dla użytkowników X5, zamykasz? Może jakiś kurs z rozpoznawania postów czternastolatków by się przydał?

 

Ty byś zaraz zamykał... trochę wiary w ludzi :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mam x5 e53, przymierzam sie do zakupu e70 i musze przyznac racje koledze troszke wyzej, nie za sposob w jaki to napisal ale o sens wypowiedzi,pare linijek nizej jest bardzo podobny temat.trzeba troszke poszukac na forum.ja obserwuje forum e70 od kilku miesiecy i wiem co chcialbym w swoim bmw a dowiedzialem sie tego wlasnie z tego forum wiec jest napewno. :search: :search: :search: np.

viewtopic.php?f=84&t=169001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśłi chodzi o przebieg to te 150 tys nie jest jakimś dramatem, poprzednie auto kupiłem z takim przebiegiem a sprzedałem kiedy na tablicy było 230 tyś i nic złego się nie działo, aktualnie kupiłem z przebiegiem 147 tyś i w okolicach 200 pewnie będe sprzedawał, rocznie robię ok 40 tyś. Policz ile jeździsz i z jakim przebiegiem planujesz sprzedać, jeśli szukasz z przebiegiem poniżej 150 tyś to 2008 rok może być za stary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak o Wielki Panie Moderatorze? Gnojek może dwudziesty siódmy raz zakładać debilne wątki o kupowaniu kolejnego modelu BMW ale pytanie techniczne do którego był ciąg dalszy, pewnie interesujący dla użytkowników X5, zamykasz? Może jakiś kurs z rozpoznawania postów czternastolatków by się przydał?

 

Ty byś zaraz zamykał... trochę wiary w ludzi :norty:

 

No dobra, chyba nie ten co zwykle ;-) Drugi post już ciut dojrzalej napisany ale "Marka" przez WIELKIE M, zakochanie się w X5, "przeglądnąłem" forum, generyczność pytania i kilka innych cech charakterystycznych wzbudzają podejrzenia. Ja to dziwny jestem ale gdy pytam na forum o samochód o którym nie mam pojęcia bo nie chce mi się poczytać to nie pytam o granatowy lakier, czarną podsufitkę, brązową skórę i inne bzdury tylko np o to czy benzyna lepsza/gorsza od diesla...

 

Może jakiejś skuteczniejsze leki testują? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam x5 e53, przymierzam sie do zakupu e70 i musze przyznac racje koledze troszke wyzej, nie za sposob w jaki to napisal ale o sens wypowiedzi,pare linijek nizej jest bardzo podobny temat.trzeba troszke poszukac na forum.ja obserwuje forum e70 od kilku miesiecy i wiem co chcialbym w swoim bmw a dowiedzialem sie tego wlasnie z tego forum wiec jest napewno. :search: :search: :search: np.

viewtopic.php?f=84&t=169001

 

Musiałem przeoczyć :silenced: . Jednak nie było tam nic o przebiegu, awaryjności i najczęstszych usterkach. A więc :search: :search: nie pomaga :D .

 

Dziękuję za odpowiedzi. Temat do kosza.

 

Pozdrawiam,

zoldaczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.