Skocz do zawartości

bmw e39 520i 1996r stuki w okolicy vanosa/lancucha


biszek16

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z bunia , a wiec dzis bylem sie zamieniac z klijentem za bmw moje 520 za oczywiscie inne bmw z doplata, sytuacja byla znakomita do puki klijent nie zajrzal pod mase no niby wszystko gralo, a wiec odpalamy i sluchamy ladnie sie wkreca vanos sie ladnie wlancza autko ma moc itp... wszystko jak nalezy, a tu nage klijent mowi do drugiego z ktorym przyjechal ty cos stuka slyszysz? a on tak, podszedlem ja no i faktycznie cos z okolic vanosa lub lancucha co jakies 10/15 sekund stucha (nie rowno miernie ) dzwiek metaliczny .nigdy sie nie wsluchiwalem w silnik poniewaz zawsze chodzil jak zyleta :D , oczywiscie stuki robia zero skutkow ubocznych, olej mam wsszystko jest. pierwsze podejrzenia padly na pompe wody ale to jednak nie ona. jak myslicie panowie co to moze byc ? vanos ? rozrzad na wykonczeniu (220tys) nie wiadomo czy prawdziwy . jak vanos czy lancuh da sie to jakos sprawdzic ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bez paniki miałem to samo - panewkami mnie straszyli... okazała się lużna świeca a niosło po silniku od vanosa po panewki. Lużna świeca ponoć kolejna bolączka e39, lubią się wykręcać.

http://www.youtube.com/watch?v=It1YrN5swf4&list=UUawgWssdClwh6f4hTQgID5w&index=7&feature=plcp

oto moje autko i 4 cylinder lużna świeca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie czy to moze byc pompa oleju dzis zaczyna juz to (COŚ) szumiec. postaram sie nagrac jakis filmik. czy pompa oleju jest zaraz pod firtrem ?? oleju ? pomocy! juz mam dosc tego auta :d zaniedlugo wybieram sie w trase 400km i musze to zrobic . a nie wiem co ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak masz dosyć tego auta to się go pozbądź.

Ten odgłos to łańcuszek pompy oleju i zdarta zembatka na wale.

Przebieg musi być spooory.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam...kolego widzę,ze masz ten sam problem co ja,a mianowicie głośne stuki w silniku.wymieniłem popychacze,cały rozrząd wraz z pompą oleju,ale właśnie bez łańcuszka i szukam przyczyny,powiedz kolego ja mam 7er z motorem 2,8 l m52 czy pomogła u Ciebie wymiana łańcuszka pompy oleju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To albo ja mam słabe głośniki albo słuch bo według mnie to to jest bardzo regularne.

 

Słychać ja zawór albo ostatecznie panewka ale bardziej jak zawór.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nagle się to pojawiło,ale słabiej było słychać stuki teraz jakby troszkę głośniej choć i tak to wali niesamowicie...wymieniłem popychacze na całkiem nowe i to nie kiepskiej firmy,cały rozrząd plus łańcuch na vanosie,wymieniłem vanos też,popmp,e oleju i nadal nie ma efektu,ale jeszcze jedna uwaga jest taka,że czasami przechodzi ze stukó w takie słebsze grzechotanie jakby jeden popychacz walił i za chwile na zmiane dwa jak grzechotka...już chwytałem się różnych opcji,a najlepsze jest to,że już czterech mechaniorów wymiękło przy tym aucie,wszyscy wywiesili białą flage,nie mają pojęcia co to może być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...zostałem zmuszony ściągnąć głowicę w swojej 7er i w dodatku skończyło się to bardzo źle,poznałem całą przyczynę u mnie była to tuleja na szóstym garze...przy tym dwa zawory pogięte i nie wiem jak gniazda wyglądają,być może uda się uratować głowicę,ale to będę wiedział w poniedziałem...wkaźbądź razie nie jest u mnie wesoło,poszukuje dół silnika:(tylko mnie zastanawia czy tutaj u mnie nie było już jakiejś rzeźby.....

https://www.youtube.com/watch?v=eBShc_StrH0&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie robił tego silnika. Poszukał bym drugiego. Policz sobie kpl uszczelek dół silnika naprawa głowicy. Wydaje mi się to nie opłacalne ostatnio robiłem z kolegą głowice w 523i i wyszło koło 2000 -2500. A dołu nikt nie ruszał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.