Skocz do zawartości

Bixenon skretny oryginał/zamiennik


RV6

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie moze pytanie nie na miejscu,ale chcialbym sie dowiedziec tak na szybko,czy ktoras firma produkuje reflektory bixenony dynamiczne do naszych e90?miałem lekką przygode z ogrodzeniem i mam je do wymiany,rzecz w tym ze wycena zostala wyliczona na dosc spore pieniadze,lecz ja zaznaczyłem iz nie chce zamienników tylko oryginalne czesci i jesli zadna firma ich nie produkuje to juz bede pewny ze muszą mi przyznac oryginały,jesli produkuje to pewnie dostane zamienniki a cena pojdzie w dół:) Edytowane przez RV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Zkw i valeo todwie formy ktore robia lampy do e90

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam inne pytanie zwiazane z montarzem ksenonow. jedna lampa dgra podczas jazdy, zauwazylem ze jest luzna

od gory mocowana jest na 2 sruby i te trzymaja dobrze, czy ma ktos doswiadczenie jak to jest montowane, czy jest jeszcze jakas inna sruba, ktore nie widze?

jak sie do niej dostac?

 

prosze o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy lampa rusza sie w karoserii. Jeśli tak podokrecaj śruby. Lampa jest przykrecona kilkoma srubami pod zderzakiem i pod nadkolem. Aby dokrecic musisz zdjąć zderzak i nadkole.

Jeśli sie nie rusza uderz delikatnie pięścią w szkło od frontu.

Jeśli drga sam środek lampy wraz z soczewka to znaczy ze jest zerwane mocowanie w środku lampy.

Najłatwiej sprawdzić to przekraczając śrube od regulacji góra dół.

Jeśli jest zerwana nie będzie chciała pójść w górę.

W środku pęka zaczep na mocowaniu śruby regulacyjnej z wewnętrzna rama lampy.

Dostęp jest tam tragiczny i nawet na zdjetej lampie wątpię żeby ci sie udało to naprawić.

Sprawdził bym tez czy żarówki są prawidłowo zamontowane i nie drgaja.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporalem sie z problemem i obeszlo sie bez demontazu przedniego zderzaka.

Lampa mocowana jest na 3 sruby:

photo.jpg

i o ile dojscie do gornych wiaze sie z podniesieniem maski tak dojscie do bocznej to juz dluga historia.

Zaczalem sciagac przedni zderzak, odkrecilem wszystkie sruby z gory i dolu i pojawil sie problem z boku.

Sruby schowane sa za nadkole, trudny dostep i koniecznosc pozniejszego ustawiania rownych szpar odstraszyla mnie.

Postanowilem zrobic to inaczej. dokrecilem zderzak przedni a zdemontowalem samo nadkole (czesc przednia).

Nadkole to sklada sie z 3 elementow, 2 z nich sa polaczone spinkami. Z braku takich pod reka zdemontowale obie czesci razem.

Mocowane jest to na 10srub i jedna plastikowa nakretke:

CAM00025.jpg

Na zolto zaznaczone miejsce plastikowej nakretki, na czerwono sruby

photo.jpg

 

Aby sobie pomoc mozna sciagnac kolo. ja niemialem lewarka wiec dluzej babralem sie przy odkrecaniu.

Po sciagnieciu nadkola moim oczom ukazalo sie takie cos:

photo.jpg

zblizenie:

CAM00020.jpg

i to jest ta trzecia sruba torx T30.

By miec pewnosc, ze wiecej nie bede musial tutaj zagladac posmarowalem gwint klejem do srub LOCTITE.

Dobrze miec klucz z krotka raczka lub lamany (takim tez dokrecalem). inaczej sciaganie zderzaka murowane

 

i to na tyle

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podepnę sie pod temat, a więć posiadam lampy ksenon nie skrętne, zakodowalam DRL, do jazdy w dzien na długich, ale średnio mi sie to podoba, chciałbym wymienic lampy przednie na poliftowe, tak abym mógł jeźdić na samych ringach w dzień, czy lampa jak w linku http://allegro.pl/bmw-e90-xenon-lampa-reflektor-lift-i2800815013.html będzie dobra czy osprzet z mojej lampy będzie pasował do poliftowej, i jeszcze jedno pytanie czy ciężko dorobic , dopsoażyć samochód w ksenon skrętny?? Czy trzeba dokładać jakiś moduł ?? Wystarczy wymiana samej lampy czy może trzeba zminiać coś jeszcze, mam na myśli maskę zderzak ??

Pozdrawiam, Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ja ma zalozone same lampy LCI nie musisz zmieniac maski ani zderzaka ale zeby skret dzialal potrzebny ci inny modul ( frm2 AHL ) oraz dokodowanie modulu swiatel i frm. Jak wsadzisz lampe lci bez kodowania nie bedziesz mial swiatel dlugich i beda gasly ringi oraz kierunki beda migac bardzo szybko

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.