Skocz do zawartości

E39 528 Wiecej oleju jak to mozliwe?


Bimmero

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis chcialem zmierzyc poziom oleju wyjmujac bagnet az sie przerazilem :shock: byl caly poza kreske w oleju przetarlem wlozylem ponownie i byl lekko ponad kreske miedzy min a max I tak wydaje mi sie ze jest jakis taki rozrzedzony Nie znam sie KOMPLETNIE na mechanice skad taki olej ? Jaka przyczyna ? Chlodnica i stan plynu ok nie ubylo ani grama Mierzone bylo na zimnim silniku

O co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie możliwości - albo ktoś zalał Ci za dużo oleju (co jest niezdrowe, poziom ma być między kreskami), albo bierzesz płyn chłodniczy (co też jest niezdrowe, bo oznacza padnięta uszczelkę). Albo coś jeszcze, o czym nie pomyślałem... :lol:

Zakładam, że samochód stał na równej powierzchni, jak wykonywałeś pomiar?

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Równa powierzchnia to podstawa, ostatnio sprawdzałem przed domem, na wydawałoby się równiej nawierzchni i wyszło mi poniżej minimum, kupiłem olej wstawiłem do garażu, żeby ostygł i przed dolewką sprawdziłem jeszcze raz, na szczęście wróciło do normy, olej zbędny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś instrukcję obsługi e39 str.187 ? Wnioskuję że nie.

Olej sprawdza sie na ciepłym silniku na równej poziomej powierzchni po 5 minutach od zgaszenia auta.

Pozdrawiam

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ubywa wody i korek od wlewu oleju pod spodem nie jest w białej mazi a czuć bęzyne to możliwe jest,że usterka tkwi w układzie paliwowym. Wykręć świece i zobacz czy któraś nie jest mokra. Porównaj wszystkie jak wyglądają. Powinny być białawego koloru. Możliwe,że któryś wtryskiwacz leje,może na którymś cylindrze nie ma iskry. Opisz czy wymieniałeś olej czy nie, jak było wcześniej. Im więcej info tym lepiej bo tak to będziemy się tylko domyślać,a na końcu wyjdzie,że za dużo oleju wlane lub na górce stałeś. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyne możesz również wyczuwać w oleju jeśli jeździsz na bardzo krótkich dystansach w mieście, to normalne... ale oleju nie powinno przybywać, sprawdź opcję z mieszaniem płynu chłodniczego...
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.