Skocz do zawartości

Respekt przed BMW ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zalezy co masz na mysli ;-) - mam nadzieje nie jadac pod proad czy wyprzedzajac na trzeciego ;-).

Zasada jest prosta siadziesz komus na zderzaku nie zaleznie od marki to usepuje, co do bmw wiekszosc ma dosyc dobre osiagi nawet patrzac na najslabsze modele wiec zapobiegawczy i kulturalny kierowca widzac zblizajace sie auto a zwlaszcza bmw ;-) zmieni pas. Czasem trafisz na kretyna bo tylko tak mozna nazwac kogos kto jedzie autostrada lewym pasem od wjazdu do zjazdu, ktory jadac w taki sposob dowartosciowuje sie i nie ustapi. Przypominam wyprzedzanie poza obszarem zabudowanym na jednokierunkowej drodze z prawej strony moze odbywac sie tylko przy conajmniej trzech pasach ruchu. Jesli jakis polcjant najlepiej z drogowki to czyta - bardzo prosze zlapcie kilku takich i ich odwartosciujcie :-) finansowo a przynajmniej dosadnie puczcie do czego sluzy w Polsce lewy pas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpychają się przed samochód i zjeżdżąją jak widzą mnie w lusterku że jadę ciut szybciej.

Piesi też się szybciej zabierają z pasów jak widzą że przed nimi stoję.

Nie wykorzystuję tego ale jeździ się przyjemniej jak droga jest trochę luźniejsza ;)

 

Oczywiście są i niedowartościowańcy ale 90% boi się fiknąć.

Raz sobie skrecałem z normalną szybkością w prawo, przepuściłem kobiete która chciała przejść prze jezdnie i gość w tico na mnie trąbnął i później usiłował wyprzedzić (wyjątek potwierdzający regułę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zauważalne, ale nie dotyczy tylko BMW.

 

Każdy samochód marki uchodzącej za luksusową, wyjątkową bywa tak częściej traktowany na drodze.

 

Co ciekawe, kierowcy podobnie reagują na duże samochody, najlepiej w czarnym kolorze, obowiązkowo z ksenonowymi reflektorami. I to już niezależnie od marki.

 

To że zjeżdżają terenówkom, to standard.

Strach przed gabarytami i wagi robi swoje.

 

Przy czym, o ile ludzie zjeżdżają dużym Jaguarom z czystego szacunku, to ustępowanie miejsca BMW ma raczej inny podtekst.

 

Założę się, że najczęściej to jest efekt zapobiegliwości popartej stereotypowym obrazem posiadacza BMW, powszechnym w narodzie polskim:

- "Lepiej mu zjadę, bo to pewnie jakiś typowy świr w BMW. Jeszcze mi drogę zajedziesz, wyskoczy z bejsbolem i szyby potłucze".

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym jest ;-). Wracajac z poznania do krakowa mialem problem ze zlosliwym kierowca volwo v70. W koncu go wyprzedzilem a ten mi dlugimi po oczach w koncu zaczalem hamowac bo przejechalem skrzyzowanie i nie bylem pewny jak dalej jechac, gosc jak mnie zobaczyl cofnal i skrecil - moze sobie droge pomylil :D... Aha nie bylem ubrany w garnotur z trzema paskami ;-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym jest ;-). Wracajac z poznania do krakowa mialem problem ze zlosliwym kierowca volwo v70. W koncu go wyprzedzilem a ten mi dlugimi po oczach w koncu zaczalem hamowac bo przejechalem skrzyzowanie i nie bylem pewny jak dalej jechac, gosc jak mnie zobaczyl cofnal i skrecil - moze sobie droge pomylil :D... Aha nie bylem ubrany w garnotur z trzema paskami ;-).
Niezłe :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym jest ;-). Wracajac z poznania do krakowa mialem problem ze zlosliwym kierowca volwo v70. W koncu go wyprzedzilem a ten mi dlugimi po oczach w koncu zaczalem hamowac bo przejechalem skrzyzowanie i nie bylem pewny jak dalej jechac, gosc jak mnie zobaczyl cofnal i skrecil - moze sobie droge pomylil :D... Aha nie bylem ubrany w garnotur z trzema paskami ;-).

 

Dałeś się facetowi nakręcić jak bączek :!: :mrgreen: :mrgreen:

Owszem, on zaczął. Ale zamiast dać sobie spokój z kretynem, skoncentrowałeś się na tym żeby mu "pokazać", kto tu rządzi.

Tak bardzo, że w końcu prawie zgubiłeś drogę :!: :shock:

 

Dobrze, że tylko tak się skończyło, bo znam opowieści jak to "nakręcony" kierowca w ferworze "pokazu" przeleciał skrzyżowanie na czerwonym świetle.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad trzech lat jezdze siodemka i jeszcze nigdy nikt na mnie nie zatrabil :lol: To samo 850i :D

Ja tam nie patrze. Ostatnio jak jechalem VW to strabilem S klasse W220 bo grubas mi chamsko wyjechal :lol:

 

Raz tylko zdryfilem jak czarna eska W140 z przyciemnionymi szybami na ukrainskiej rejestracji mi wyjechala :oops: Balem sie przyfikac :oops:

Edytowane przez MArcin 850i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaka była jego reakcja ? :twisted:

 

W sumie zadna. Przyspieszyl, po czym jakies 500 metrow dalej skrecal w lewo, co zrobil tak zebym mogl bezproblemowo z prawej go wyminac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed BMW jezdzilem dwoma Mercami. Pierwszy to byla stara czarna S-klasa (W126), druga - 190tka (W201). Musze powiedziec, ze rzeczywiscie, cos w tym jest. Na Merca przesiadlem sie z Forda Fiesty i zauwazylem, ze kultura jazdy ludzi dookola znacznie sie poprawila ;). Przestali mi zajezdzac droge, zaczeli zjezdzac z lewego pasa, jezeli zblizalem sie do nich z tylu.

Na poczatku myslalem, ze moze ludzie rzeczywiscie zaczeli jezdzic kulturalniej. Ale jak potem przez przypadek prowadzilem jakis 'normalny' samochod, to sie zorientowalem, ze to jednak magia 'gwiazdy' na masce robi swoje. Podobnie jest z BMW.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przed beemka jezdzilem kilkoma innymi samochodami i musze powiedziec,ze jesli widzialem w wstecznym lusterku beemke czy mesia to to zawsze zjezdzalem do prawej strony drogi , nie probujac nawet nawiazac jakiejs proby gonitwy :twisted:

Teraz jezdzac ciemna piatka zauwazylem,ze inni kierowcy zachowuja sie dokladnie tak samo i uprzejmie ustepuja mi miejsca z czego czerpie ogromna satysfakcje :twisted2:

Oczywiscie nie staram sie z tego"przywileju" nadmiernie korzystac i mysle ,ze styl mojej jazdy wcale sie nie zmienil,dalej jak widze jakas szybko zblizajaca sie bryke to wlaczam prawy kierunek i ustepuje miejsca szybszemu. :cool2:

Pozdrawiam

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko rozróznic respekt od zwykłego ogladania się, chociaz by i z zazdrosci, albo z powodu stereotypu typowego kierowcy bmw. Jedzie bmw to ludzie odrazu odwracają wzrok, bo odrazu przychodzi im do głowy ze jedzie nim ktos wazny :D lub conajmniej niebezpieczny :) O dziewczynach to juz inna bajka. Nie jestem typem ktory wyrywa laski na auto, ale mimo wszystko dziewczyny sie czasami ogladaja jak gdzies jade :)

A wracajac do respektu, owszem jest cos takiego, mnie szczerze mowiac nikt sie jeszcze nie wepchał w korku czy wogole gdzies na drodze przedemnie. A jak jezdziłem puntem dawniej to owszem, zdarzało sie. Teraz jest przewaznie tak, ze jak ktos chce zmienic pas i wjechac przedemnie to najpierw włacza kierunek, i czeka co ja zrobie, sam nie ryzykuje. A ja jako kulturalny kierowca wpuszczam, ale jak ktos by mi sie na chama wepchnoł to bede mu siedział na zderzaku i straszył i nie odpuszcze:)

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez to potwierdzam, od kiedy jezdze czarna e34 inni kierowcy zupelnie inaczej sie wobec mnie zachowuja, co prawda nie mam czarnych szyb ale na glowie wlosow nie za duzo wiec to moze i troche przez to :twisted2: Ogolnie ludzie czuja respekt przed duzymi czarnymi autami. Raz mialem taka fajna sytlacje, "ziomy" z mojego osiedla poprosily mnie o podwiezienie, generalnie nie chodze w dresie anii w kapturze ani tym bardziej w bialej czapeczce ale odpowiednich ludzi na Swoim osiedlu musze znac. Pomyslalem sobie trudno czsem trzeba ich gdzies podwiezc jeden w bialej czapeczce dwoch w czarnych kapturach, ludzie reagowali bardzo ciekawie odwracali wzrok gdy na nich patrzylem wpuszczali mnie wszedzie i ogolnie czulem ze chyba sie boja nawet popatrzec, a co dopiero uzyc klaksonu gdy sie gdzies "wepchalem". Ciekawe doswiadczenia ale widze ze nie tylko ja takie mam. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obowiązkowo z ksenonowymi reflektorami.

 

Mysle ze ksenony byly dobre jeszcze ze 2 lata temu. Teraz byle Primera ma takie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy jezdzilem czarna Alfa (obnizona,czarne szybki,duza felga) to kazdy na drodze zjezdzal na prawy pas a ludzie sie ogladali na kazdym rogu.tez mam malo wlosow na glowie ale przy okzaji malo cm wzrostu bo 170 wiec raczej postrachu nie sieje swoja postura :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do panienek to nawet na moją 14 letnią trójkę się wiele z nich zwilża ;) Jak stoję przed pasami czy wolno jadę to machają łapkami i cięszą buźki ;) Nie wiedzą że mam szyby na korbki :mrgreen:

 

Ten facet potrafi mnie ,jak zwykle doprowadzić do łez :dance:

Proponuje utworzyć ankietę na najbardziej "wykręconego" forumowicza :D

Mojego kandydata już znacie...

Pozdrawiam i życze wszystkim takiego poczucia humoru :cool2:

2FST4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.