Skocz do zawartości

e61 2008r zwykłe lampy a xenony


skupinbart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie mam e61 z 2008r po lifcie. Bunia pocałowała się ze ścianą garażową i zaczepy lamp mi poszły. Mam zwykłe lampy i koszt używanego kompletu to 1000zl a xenony około 2000 do tego muszę doliczyć moduł okuło 200zl i elementy do poziomowania 150zl i spryski 500zl . Czy to wszystko czy coś jeszcze będę potrzebował? no i pytanie czy jest to w ogóle możliwe. Robił ktoś coś takiego? Działa to czy raczej niewart gra świeczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz założyć bi-xenony skrętne z doświetlaniem zakrętów to potrzebujesz:

- lampy

- moduł świateł

- moduł skrętu

- czujniki poziomowania

- włącznik świateł

- okablowanie

- spryskiwacze, zbiorniczek itd (zakładam że w zderzaku masz zaślepki, po lifcie chyba wszystkie miały)

Jeżeli chodzi o spryski to w serwisie kupisz zestaw doposażeniowy za około 1000 zł. Jak będziesz chciał to kupić na allegro używane to wyjdzie cię ten zestaw około 700-800 zł. Dokładasz dwie stówki i masz nowe.

Po założeniu wszystkiego czeka cię jeszcze kodowanie oraz ustawianie świateł. No i zakładam że masz czujnik zmierzchowy, wtedy możesz cieszyć się ze świateł dziennych (ringi). Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Modułu nie będziesz potrzebował jeżeli chcesz zwykłe bixenony, jeżeli skrętne to moduł trzeba zmienić.

Modułów skrętu ( jeżeli chcesz mieć skrętne) nie potrzebujesz bo one są wbudowane w lampy , no chyba że ktoś wyjął ale to inna bajka już

 

I teraz kwestia czy lecisz fabrycznie czy nie. Albo zakladasz lampy, modyfikujesz odrobinę wiązkę u byle elektryka za 100zł plus kodowanie i jezdzisz tylko z samymi lampami xenon , albo rozbierasz cały przód ( skoro po malutkim dzwonku to nie problem :) ) z nadkolem włącznie, zmieniasz zbiorniczek spryskiwaczy na taki z dodatkową pompką, rureczki , wiązki, spryski , zderzak pod xenono, wiazka od modulu do czujnikow wysokosci lamp , czujniki wysokosci ( czy tam poziomowania jak kto chce) , modyfikujesz cala wiazke lub dokupujesz retrofit, potem przeprogramowanie modulu swiatel i dodanie VIN-u i kodowanko.

 

Opcja pierwsza to koszt lamp plus kodowanie wiec w miare mało, koszt drugi to lampy + wiazka ok 100-150eur, zestaw sprysk ok 300eur, czujniki poziomu ok 100eur na allegro, modul skretny okolo 200eur na allegro, plus programowanie modulu i kodowanie.

 

Czy warto ?

 

Jeżeli chcesz zrobić po kosztach to tak( ja np mam dolozony xenon bez poziomowania i spryskow, choc zestaw do spryskow lezy w garazu :D, swiatla do jazdy dziennej tez mam a czujnika zmierzczu niet ) , jezeli tak jak wymaga fabryka to nie wiem, kwestia jak grubo masz na koncie :norty:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modułu nie będziesz potrzebował jeżeli chcesz zwykłe bixenony, jeżeli skrętne to moduł trzeba zmienić.

Modułów skrętu ( jeżeli chcesz mieć skrętne) nie potrzebujesz bo one są wbudowane w lampy , no chyba że ktoś wyjął ale to inna bajka już

 

I teraz kwestia czy lecisz fabrycznie czy nie. Albo zakladasz lampy, modyfikujesz odrobinę wiązkę u byle elektryka za 100zł plus kodowanie i jezdzisz tylko z samymi lampami xenon , albo rozbierasz cały przód ( skoro po malutkim dzwonku to nie problem :) ) z nadkolem włącznie, zmieniasz zbiorniczek spryskiwaczy na taki z dodatkową pompką, rureczki , wiązki, spryski , zderzak pod xenono, wiazka od modulu do czujnikow wysokosci lamp , czujniki wysokosci ( czy tam poziomowania jak kto chce) , modyfikujesz cala wiazke lub dokupujesz retrofit, potem przeprogramowanie modulu swiatel i dodanie VIN-u i kodowanko.

 

Opcja pierwsza to koszt lamp plus kodowanie wiec w miare mało, koszt drugi to lampy + wiazka ok 100-150eur, zestaw sprysk ok 300eur, czujniki poziomu ok 100eur na allegro, modul skretny okolo 200eur na allegro, plus programowanie modulu i kodowanie.

 

Czy warto ?

 

Jeżeli chcesz zrobić po kosztach to tak( ja np mam dolozony xenon bez poziomowania i spryskow, choc zestaw do spryskow lezy w garazu :D, swiatla do jazdy dziennej tez mam a czujnika zmierzczu niet ) , jezeli tak jak wymaga fabryka to nie wiem, kwestia jak grubo masz na koncie :norty:

 

 

 

 

Pierwsza wersja powiem szczerze odpowiada mi o wiele bardziej bo z tą grubością konta to wiadomo nigdy za wiele.

 

Ja mam zaślepki do spryskiwacza w zderzaku ale po za tym to pusto. Czyli tak w telegraficznym skrócie jeżeli kupie kompletne lampy z przetwornicami i modułem elektryk mi to podłączy i ewentualnie zmienie włącznik na kokpicie to będą mi świecić? A co brakiem spryskiwacza czy to będzie wybijać błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
A czy u was w Polsce przejdzie badanie techniczne auto z xenon bez autopoziomowania lub bez spryskiwaczy lamp??

 

Oczywiście że tak, moje auto od 3 lat przechodzi, wielu moich klientów też przechodzi. Z resztą jeżeli golf I z wsadzonym xenonem przechodzi, ba policja go nie zatrzymuje mimo ze świeci na samoloty to nowa beemka ma nie przejsc ?? Dla nich wystarczy ze auto sie spoziomuje przy odpaleniu a jak wiadomo kazda beemka tak robi i tyle, ja nawet zaslepek na zderzaku nie mam choc polecam zakladac. Przecież nikt ci na przegladzie nie kaze spryskiwaczy uruchamiac :duh: Druga sprawa jezeli auto jest na soczewce to praktycznie zawsze odpuszczaja gorzej z odblysnikowym.

 

Pierwsza wersja powiem szczerze odpowiada mi o wiele bardziej bo z tą grubością konta to wiadomo nigdy za wiele.

 

Ja mam zaślepki do spryskiwacza w zderzaku ale po za tym to pusto. Czyli tak w telegraficznym skrócie jeżeli kupie kompletne lampy z przetwornicami i modułem elektryk mi to podłączy i ewentualnie zmienie włącznik na kokpicie to będą mi świecić? A co brakiem spryskiwacza czy to będzie wybijać błędy?

 

Kompletne lampy, plus elektryk , plus kodowanie modulu pod xenon , spryski bledu nie wywala :cool2:

 

Zapraszam do siebie jak masz blisko zobaczysz jak to jest podlaczone i czy wywalaja bledy , zakodować też mogę przy okazji w razie czego , 10-15 minut roboty i po strachu :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.