Skocz do zawartości

Asystent świateł drogowych.


antalya

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

"Oczko w lusterku wstecznym", tym się sugerowałem :)

 

Zaznaczony punkt na zdjęciu to raczej nie "oczko" a kwadrat wcale nie taki mały :) Dobra koniec OT.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ,że to bardzo przydatne i wygodne urządzenie. Używam go zawsze, gdy jadę w nocy poza miastem. W X3 jest nieco niedopracowany (za późno reaguje na światła mijania) ale w 5 działa perfect !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kamery kafas po aktywacji na kombi jest znak zakaz wjazdu ... Jutro wkleje zdjecia :D

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Średnio się z Wami zgodzę, wg mnie asystent działa bardzo fajnie. Sytuacja, że oślepia kierowcę Tira za wzniesieniem, czy inne auto wyskakujące zza zakrętu nie różni się właściwie od reakcji kierowcy w tych samych warunkach, kiedy trzeba światła wyłączać manualnie. Nie ukrywam, że jeżdżę dość szybko i ten gadżet jest bardzo pomocny w nocnych trasach. Celując w następną betkę, będę go szukał.

 

Oczywiście zdarza się, choć sporadycznie, że wyłączy światła odrobinę za późno, ale wynagradza to wygoda, jaką daję używanie systemu. Zresztą to samo dotyczy np. czujnika deszczu, też nie zawsze działa idealnie, ale i tak bardziej pomaga niż przeszkadza.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda asystenta jest bezdyskusyjna. Aczkolwiek faktycznie zdarza się że asystent świateł działa może nie z opóźnieniem ale nie radzi sobie z pewnymi sytuacjami. Jadąc autostradą gdy z naprzeciwka jedzie TIR i pasy jezdni są oddzielone wysoka barierką kamera nie wychwyci świateł tego TIR'a. Kierowca TIR'a oczywiście dostanie po oczach więc włączy swoje długie które obejmują zwykle reflektory na dachu kabiny. Wówczas kamerka już to zauważy i zmieni światła lub skieruje inaczej strumień długich z lewego refelktora.

Generalnie rozwiązanie bez którego teraz nie wyobrażam sobie samochodu..

 

W zasadzie zapinam światła adaptacyjne a asystent zajmuje się resztą :cool2:

 

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak łatwo się uda dorobić ta opcję.

Też mam rozpoznawanie znaków i chciałem dorobić asystenta, ale jak o to zapytałem gości, którzy dorabiają takie rzeczy, to stwierdzili, że i tak trzeba wymienić lusterko na inne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie gdyż to są dwie różne kwestie :naughty:

 

Asystent pasa ruchu i rozpoznawanie znaków wymaga aby zainstalwoana była kamera KAFAS - czyli kamerka na przedniej szybie nad napisem ConnectedDrive.

Asystent świateł adaptacyjnych wykorzystuje kamerkę w lusterku. O ile wiem z zależności chyba również jest powiązany z kamerą KAFAS.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak sie wlasnie zastanawialem czy w modelach F asysten dziala lepiej jak w E60 ale widze macie te same wrazenia co ja. U mnie jest wylaczony. Na autostradzie praktycznie bezuzyteczny. Dziala jak powinien tylko jak droga jest pusta. Co do stwierdzenia ze reaguje tak samo szybko jak kierowca nie moge sie zgodzic. Jest duza roznica a 2-3 s (przynajmniej tak to odczowam) robi jednak swoje.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli się ma kamerkę z Connected Drive to można asystenta pasa ruchu aktywować?

 

Nie widzę związku lub nie rozumiem intencji :think:

Na panelu asystentów po lewej stronie pod kierownicą są dwa guziory do załączania funkcji trzymania pasa ruchu i przekraczania linii. Aktywowanie tych funkcji wymaga chyba dodania panelu przełączników asystentów kierowcy :idea:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że asystent świateł w F10 działa bardzo szybko i precyzyjnie. Mankamentem jest swiecenie kierowcom TIR po oczach gdy wysokie barierki oddzielajace pasy na autostradzie zaslaniają swiatla auta jadącego z naprzeciwka. Ale ciężko wymagać aby asystent bazujący na kamerze wykrywał coś co jest zasłonięte lub niewidoczne :naughty:

Dziala bezbłędnie gdy dojeżdza sie i wyprzedza inne auto. Gdy nic nie zasłania widoczności wykrywa swiatła auta z naprzeciwka i reaguje wystarczająco szybko i bez opóźnień :cool2: Całość jest bardzo wygodna i odciąża na długich dystansach.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że nie widzi smugi świateł zza zakrętu lub pod górkę jak też górnych światełek obrysowych na ciężarówkach - przez to jego użyteczność jest ograniczona. Zgadzam się że na prostej drodze lub w sytuacji gdy ktoś nagle wyskakuje zza ostrego zakrętu jest ok ale poza tym już nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał wcześniej, asystenta pasa aktywujemy tak:

FRM -> LIN_PUBU_TLC, aktiv

 

KOMBI:

3003, TLC_VERBAUT, aktiv

3004, ST_TLC_TIMEOUT, aktiv

3004, ST_TLC_ALIVE, aktiv

3004, ST_TLC_APPL, aktiv

 

KAFAS:

3000, TLC_START_VERSION, default_on

3000, TLC_ON_OFF, aktiv

3000, SEND_MESSAGE_327, aktiv

3000, SEND_MESSAGE_345, aktiv

3006, ACTUATOR_ON_OFF, aktiv

 

HU_CIC:

3001, LANE_DEPARTURE_WARNING, aktiv

 

następnie kupujemy panel przycisków (nr. 61319220148), są tam wszystkie możliwe przyciski, wybieramy te potrzebne. Montujemy i mamy bezużytecznego asystenta :) Aktywowałem, użyłem ze dwa razy, wyłączyłem. Przyda się przy sprzedaży do wpisania w ogłoszeniu "full opcja".

 

http://parts.bmwofsouthatlanta.com/images/parts/bmw/fullsize/169721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć kamerę w szybie przy lusterku (nie mylić z czujnikiem światła/deszczu). Czyli jak masz rozpoznawanie znaków to możesz aktywować asystenta pasa i odwrotnie.

Uprzedzając inne pytania, asystent martwego pola korzysta z 2 czujników w tylnym zderzaku i nie ma związku z powyższymi.

Aktywny tempomat korzysta z radaru w kratce zderzaka i też nic go nie łączy z powyższymi.

ps

a może pytałeś jak to zrobić? potrzebujesz, kabla, notebooka, programu i tego forum:

http://www.bimmerfest.com/forums/forumdisplay.php?f=175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć kamerę w szybie przy lusterku (nie mylić z czujnikiem światła/deszczu). Czyli jak masz rozpoznawanie znaków to możesz aktywować asystenta pasa i odwrotnie.

Uprzedzając inne pytania, asystent martwego pola korzysta z 2 czujników w tylnym zderzaku i nie ma związku z powyższymi.

Aktywny tempomat korzysta z radaru w kratce zderzaka i też nic go nie łączy z powyższymi.

ps

a może pytałeś jak to zrobić? potrzebujesz, kabla, notebooka, programu i tego forum:

http://www.bimmerfest.com/forums/forumdisplay.php?f=175

Odpowiedziałem mi w 100% na moje pytania. Wielkie piwko dla Ciebie! :cool2: :cool2: :cool2:

 

Może przenieść temat do zrób to samo dla potomnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć kamerę w szybie przy lusterku (nie mylić z czujnikiem światła/deszczu). Czyli jak masz rozpoznawanie znaków to możesz aktywować asystenta pasa i odwrotnie.

Uprzedzając inne pytania, asystent martwego pola korzysta z 2 czujników w tylnym zderzaku i nie ma związku z powyższymi.

Aktywny tempomat korzysta z radaru w kratce zderzaka i też nic go nie łączy z powyższymi.

ps

a może pytałeś jak to zrobić? potrzebujesz, kabla, notebooka, programu i tego forum:

http://www.bimmerfest.com/forums/forumdisplay.php?f=175

 

A da się to aktywować w E91? (Jest asystent świateł i bixenon skrętny)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem was zapytac jak to jest z dlugimi swiatlami w F10 LCI z LEDami.

Czy jak mrygacie dlugimi, to czy swiatlo potrafic mrygac tak szybko jak policyjny kogut czy tradycyjnie zapala sie powoli i gasnie? Bo mam porownanie, w 7er z LEDami mryganie jest tradycyjne, a w 6er z LEDami mryganie jest jak policyjne swiatlo

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana jest bardzo szybka...

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie, u mnie jest taka sytuacja - mam rozpoznawanie znakow ale nie mam asystenta pasa i asystenta swiatel dlugich. Zdjecie kamery, jaka posiadam na podszybiu, zamiescilem ponizej.

Nie mam takiej kamery zintegrowanej z lusterkiem wstecznym jak bylo pokazane na poprzednich stronach.

Czy z posiadana przeze mnie kamera moge aktywowac asystenta pasa i dlugich lub ktoregokolwiek.

http://www.img.pl/DlJg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.