Skocz do zawartości

[E46 320d touring] Przednie tuleje tylnich wahaczy - które?


Prozac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Mechanior zdiagnozwał mi wymianę przednich tuleii tylnich wahaczy i nie wiem które kupić. Powiedział że uszkodzenie ich powoduje przesuwanie się kół w przód i w tył Proszę o pomoc, pzdr

 

 

Chodzi o nr 4??

 

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/q/b/17.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to nr 4. Zużycie tych tulei skutkuje pływaniem na koleinach czyli generalnie problemy z geometrią więc ważna sprawa - słaby punkt tylnego zawieszenia e46. Tuleja jest mocowana na części nr 18 a tam jest ustawiana zbieżność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie taki koszmar. Wczoraj własnie wymieniłem jedną i pewnie dla tego ze kupiłem specjalny ściągacz (chociaż do starych typów tulei się nie nadaje) to nie miałem żadnych problemow.

Ściągacz kosztował 37 funtów z dostawa tu w uk, ale uwzględniając stawki tutejszych pseudo-mechaników to i tak tanio. Sama tuleja lemfordera 7.5 funta. Jak pisałem tym ściągaczem co kupiłem nie dało sie wycisnąć starej tulei bo posiada ona tak jakby uszy które nie mieszczą sie w ściągacz, nowe typy tulei już tych uszów nie maja. Ale bardzo łatwo można stara tuleje usunąć. U mnie guma odseparował się od zewnętrznej metalowej części wiec ja wyciągnąłem. Natomiast zewnętrzna cześć metalowa tulei jest z aluminium więc bardzo łatwo ją wyciąć brzeszczotem.

Żeby wcisnąć nowa tuleje to jednak potrzebny jest już ściągacz. Jak ktoś ma jakieś zaplecze ze złomem to można próbować coś dorobić z podkładek i tulejek.

 

Innym rozwiązaniem, nad którym też myślałem, jest instalacja tulei poliuretanowych powerflex. Do ich instalacji nie potrzebne są żadne narzędzia. Stare tuleje można wyciąć np wiertarką i brzeszczotem. To rozwiązanie może się nawet okazać tańsze niż instalacja oem'owych tulei. W menu głównym masz przyklejony temat z cenami takich tulej.

Na pewno są one sztywniejsze i prawdopodobnie bardziej wytrzymałe od standardowych tulej. Nie którzy twierdzą ze przez to pogarsza się komfort, chociaż z tyłu nie powinno to mieć takiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.