Skocz do zawartości

530i + lpg nie chce zapalic na benzynie i na gazie


montehristo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

dziś żona jechała z pracy i samochód jakby tracił moc

. Ona mu gaz a on jakby zwalnial.

Wiec Sie zatrzymala zgasila auto ale juz nie mogla go odpalic.

a przy podpalenie nie równo pracował bo mówi że delikatnie go trzeslo

po godzinie dotarłem do żony i do auta .

Pierwsze co pomyślałem że pompa poszla bo auto nie zdążyło sie nawet przełączyć na gaz ,

więc próba podpalenia na gazie ale też nic.

ogólnie z autem nie było problemów aż do dziś,

no jeżeli problemem można nazwać to że nie zawsze odpalal za pirwszym razem.

I teraz myślę czy to nie czujnik walka może być przyczyną. Jak to sprawdzić. Jutro podobne kompa i sprawdze na scanmaster Czy są jakieś błędy aczkolwiek chciałem zapytać czy jakieś macie pomysły co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć znaczenie błędów:

 

:arrow: P1343 Misfire Cylinder 1 With Fuel Cut-off

:arrow: P0171 System too Lean (Bank 1)

:arrow: P0173 Fuel Trim Malfunction (Bank 2)

 

Hmm Na pewno coś z paliwem. Przynajmniej tak wynika z błędów. Ale czemu w takim razie nie chce odpalić awaryjnie na gazie. Innych błędów nie ma? Lepiej by by było podłączyć pod inpe lub inny program co wyświetli błędy dokładnie, a nie tymi kodami. Co to w ogóle za program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz

znaczenie akurat znam( sorry za nie dopisanie znaczenia pisałem na szybko z telefonu bo auto stoi 15 km od mojego domu niestety)

ale nie wiem co moze byc ich przyczyna.

a i mala poprawka ten ostatni to p0174 - system lean bank 2

sprawdzilem dzis swiece na kazdej jest iskra jedyne co zauwazylem to ze po paru probach odpalenia swiece 123 sa suche a 456 sa mokre.

na roznych forach wyczytalem ze to na 90% lewe powietrze jutro bede to sprawdzac moze nowa uszczelka kolektora ssacego.

ostatnia zabierałem sie za wymiane odmy ale nie odkrecilem kolektora i sie poddałem wiec moze cos ie uszkodzilo

posprawdzam wszystkie rurki itp. zobacze co sie stanie jak cos napisze. ale moze ktos juz miał taki przypadek lub choc ma jakis pomysł .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiała by być raczej mega nieszczelność by nie odpalił przez lewe powietrze. Ale sprawdź. Auto przez uszkodzoną odmę może poszarpać nieźle. Ktoś na forum już tak miał.

Na gazie też może nie odpalić w tych temp jakie są nawet jak by było z autem wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia teraz temperatura. Jeżeli jest coś nie tak z paliwem to awaryjnie odpali na gazie. Sam z ciekawości sprawdziłem dziś rano, a temp. +1. Chyba, że kolega miałby problem z paliwem i gazem. Ale to za duży zbieg okoliczności by był. Lewego możesz szukać, ale jeżeli coś źle złożyłeś to od początku miałbyś problem z odpaleniem. Skasuj błędy rozłącz mu aku. Może coś zgłupiało i się odwiesi bo to aż dziwne moim zdaniem. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziś wymieniłem odme nie znalazłem zadnych pekniec ktorymi mogłoby zasysac lewe powietrze.

teraz nasówa mi sie na mysl czemy po kilku próbach odpalenia mam zalane trzy swiece a trzy mam suche...

musi to byc cos wspólnego dal benzyny i gazu.mysle o katalizatorze czy zapchany kat Moze powodowac zalanie swiec?

spaliny nie uciekaja i silnik sie dusi, nie odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam poniekad jestem gazownikiem :)

no ale w tym autku nie zakładałem gazu aczkolwiek jest pare rzeczy do poprawy,

jutro bede odpinał instalacje gazowa ,

chce ominac kompa od gazu. bo moze saidła jednostka sterujaca i jakies problemy robi :)

a problemy z nierowna praca silnika miałem juz jakis czas

podpinalem kompa i miałem juz komunikaty z katalizatorem choc nie wiem jak długo, było napisane za auto nie jest gotowe do testu emisji spalin.

ostatni miesiac jakos czasami autko nierówno startowało jakby nie na wszystkie gary, wiec startowałme jeszcze raz i wszystko było ok.

chece jeszcze wykrecic sonde lambda z katalizatora i sprobowac odpalic jesli odpali to sprawa jasna ze jest zapchany.

problem w tym ze do tej drugiej lambdy ciezko sie jest dostac nie mam tak krótkiego klucza i musze cos wykabinowac aby ja odkrecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odma wymieniona zadnych pekniec nie zauważyłem,

odłaczyłem instalacje gazowa polaczyłem kable od wtryskow bezynowych tak jak było przez instalacja gazu

i ciagle nic auto nie odpala.

juz mi rece opadaja.....

jutro bede miec klucz do sondy aby ja odkrecic zobacze czy odpali bez sondy lambda.

panowie jakies inne pomysły czemu nie pali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jechałem autem na lpg, podczas jazdy auto zgasło (nie było to bmw). Okazało się ,że przekaźnik pompy paliwa padł i z tego właśnie powodu auto zgasło na lpg. Po zmostkowaniu kawałkiem druta, auto odpaliło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest że jeśli na listwie nie bedzie ciśnienia bo powiedzmy pompa padła

to bedzie odcinać wtryski by nie chodziły na sucho .

Zastanawiam sie bo sprawdziłem w obc że mam tylko 12 litrów paliwa i może jest już dużo wody w tym paliwie i nie chce odpalic ??ale powinien na gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie czuje sie jakbym sam do siebie pisał :)

czy to normalne ze jak wcisne ten zaworek na listwie wtryskowej to nie leci paliwo,

nawet jak krece aby odpalic auto to paliwo nie leeci albo leci ale strasznie malo.

jutro sprawdzam pompe.

czy jest jeszcze jakas inna pompa oprocz tej w baku.... bo cos mi sie o uszy obiła jakas pompa progowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMPE SPRAWDZE JUTRO CISNIENIA CHYBA RACZEJ NIE MA,

A NAWET NIE MAM CZYM SPRAWDZIC. WIEM TYLKO TYLE ZE JAK NACISNE TEN WENTYL NA LISTWIE

TO PALIWA NAWET NIE WIDAC DELIKATNE JAKIES SYCZENIE I TYLE

CZY JEST JAKAS DRUGA POMPA PROGOWA W TYM AUCIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.