Skocz do zawartości

BMW E46 320d / WBAAL71020KG41819 /


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mógłby ktoś rzucić okiem na E46 320d?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2745011972

 

Przebieg wydaje się może i faktyczny, może i nie..

 

Niby kierunki fabryczne z przodu - ktoś może rozkodować VIN? Wydaje mi się, że kierunki dostawiane inne..

Na wymianę turbo i wtrysków nie ma faktur - jest tylko potwierdzenie naprawy z pieczątką i podpisem :roll:

 

Poza trochę źle spasowanym przednim zderzakiem na moje oczy wydaje się być ok..ktoś coś dostrzega?

Miałbym dość blisko do Białegostoku żeby go obejrzeć i tak pewnie zrobię..ale jak po zdjęciach niektórzy tutaj potrafią dużo więcej znaleźć to może nie być nawet po co jechać

 

Pozdrawiam

 

 

Edit: rozkodowany vin

 

 

Numer podwozia WBAAL71020KG41819

Kod typu AL71

Typ 320D (EUR)

Typoszereg E E46 (4)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M47

Pojemność skokowa 2.00

Moc 100

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor TITANSILBER METALLIC (354)

Tapicerka STOFF FLOCK RAUTE/ANTHRAZIT (E3AT)

Data prod. 1999-12-13

 

Składanie Wyposażenie

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku

S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy

S661A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business (C43)

S692A CD WECHSLER I-BUS VORBEREITUNG Instalacja zmieniarki BMW na 6 CD I-Bus

S818A BATTERIEHAUPTSCHALTER Główny wyłącznik akumulatora

S843A MOTORAUSLEGUNG Redukcja mocy

S854A SPRACHVERSION FRANZOESISCH Wersja językowa, francuski

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S881A FRANZOESISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, francuski

 

Składanie Wyposażenie seryjne

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM akumulator w bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już same słowa "U mnie bezwypadkowe - co było wcześniej nie wiem" wskazują na przygody.

Oczywiście masz rację, zderzak przedni do demontażu i założenia jeszcze raz porządnie, kierunki z Lidla, maska odstaje, brak lewego nadkola (lub połamane), odcienie i - co gorsza - szczeliny drzwi na całym lewym boku też nie za bardzo.

 

To wszystko oczywiście wymaga oględzin, jeśli poprawki rozsądnym kosztem da się przeprowadzić, to moze warto.

Krzywo pospawany wydech, czy pęknięta osłona górna silnika to drobnostki, jeśli nie niosą za sobą innych niespodzianek.

 

Nie wiem, czy to fotki tak pokazują, ale jakbyś oglądał na żywo, to zobacz, czy nie jest pod maską pomalowany w połysk i czy pas przedni jest nienaruszony.

 

Najlepsza jest gałka od biegów ala Jelcz :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam auto i właściciela. O ile samochód jest naprawdę porządnie obity to rzeczywiście, ze strony mechanicznej nie żałowano na naprawy. Myślę, że auto warte zainteresowania pod warunkiem, że dobrze je przetrzepiesz na stacji i sprawdzisz zbieżność kół. Jeżeli okaże się, że jeździ prosto ktoś sobie kupi doinwestowane 320d za nieduże pieniądze. Więcej publicznie nie napisze :P

http://www.lastfm.pl/user/lolcatiero - aktualnie słucham:

http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=lolcatiero&color=red&unicode=no


Pozdrawiam, Michał.

Znany również jako delano @E46Forum.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na wymianę turbo i wtrysków nie ma faktur - jest tylko potwierdzenie naprawy z pieczątką i podpisem :roll:

 

faktury na turbo i na POMPĘ WTRYSKOWĄ nie ma bo tak jest taniej, gwarancja na turbo jest z tym dowodem naprawy... Jak chcesz możemy podjechać dla potwierdzenia do warsztatu w którym była robiona i pompa i turbo

 

Już same słowa "U mnie bezwypadkowe - co było wcześniej nie wiem" wskazują na przygody.

Oczywiście masz rację, zderzak przedni do demontażu i założenia jeszcze raz porządnie, kierunki z Lidla, maska odstaje, brak lewego nadkola (lub połamane), odcienie i - co gorsza - szczeliny drzwi na całym lewym boku też nie za bardzo.

[...]

Nie wiem, czy to fotki tak pokazują, ale jakbyś oglądał na żywo, to zobacz, czy nie jest pod maską pomalowany w połysk i czy pas przedni jest nienaruszony.

 

Rozumiem że jakbym napisał "100% bezwypadkowa" to by było wszystko ok? :)

Napisałem tyle co wiem... czyli powtarzam - od 6 lat jak jeżdżę tym autem nie miałem ŻADNEGO wypadku co było wcześniej nie wiem bo nie bardzo mnie interesowało ponieważ auto chodziło i wyglądało dobrze...

Zderzak przedni już poprawiony (zerwałem go trochę na krawężniku), kierunkowskazy nie wiem skąd - nie wymieniałem, lewe nadkole nie ukrywam połamane, tylni lewy błotnik malowany około 2 miesiące temu po tym jak stoczył się na niego polonez bez ręcznego wiec może stad te odcienie.

Pod maską nie jest malowany na połysk

Pas przedni też jest ok

 

Zostaw ten kibel !! Gałka mówi sama o tym aucie i o właścicielu... Jeśli kogoś nie stać na "coś lepszego" niż jelcz :duh: to raczej niespodziewałbym się, cudów po tym aucie..

Tu znawca ocenia auto i włożone w nie pieniądze po gałce zmiany biegów... szkoda ze nie po kluczyku

Z taką gałką kupiłem i mi nie przeszkadza a jeśli kogoś kole w oczy to sobie za niewielkie pieniądze kupi jaka mu odpowiada po co mam wybierać za kogoś, komuś się nie spodoba i nie kupi samochodu bo powie ze zła mam gałkę...

 

O ile samochód jest naprawdę porządnie obity to rzeczywiście, ze strony mechanicznej nie żałowano na naprawy. Myślę, że auto warte zainteresowania pod warunkiem, że dobrze je przetrzepiesz na stacji i sprawdzisz zbieżność kół. Jeżeli okaże się, że jeździ prosto [...]

 

Powiedz co masz na myśli mówiąc "naprawdę porządnie obity" żebym mógł się bronić bo odstraszasz ludzi :)

Oczywiście mogę z wami tym autem jechać do dowolnego mechanika przez was wskazanego...

Co do zbieżność to robiona około rok temu przy wymianie wahaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jakbym napisał "100% bezwypadkowa" to by było wszystko ok? :)
Ok by pewnie było, gdybyś nie napisał nic. Ale to tylko tak pod względem marketingowym.

Ja w każdym razie podtrzymuję wszystko, co pisałem wyżej, a co wynika wyłącznie ze zdjęć. Żadnego oczerniania, wymyślania z mojej strony :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, nie chcę ci robić antyreklamy ani nic w tym stylu. Nawet przeciwnie - życzę ci, abyś sprzedał auto jak najlepiej. Wiesz, wygodnie jest napisać

"nie wiem co się działo wcześniej", gorzej jeżeli trafisz na kumatego kolesia, który dodatkowo zrobi do ciebie sporo kilometrów. Wtedy w najlepszym przypadku dojdzie do nieprzyjemnej wymiany zdań.

 

Wracając do gałki:D Każdy ma swoje gusta i poczucie estetyki i np o ile gałka od Poloneza nie robiłaby wrażenia w Lanosie, to w BMW strasznie kole w oczy :D

http://www.lastfm.pl/user/lolcatiero - aktualnie słucham:

http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=lolcatiero&color=red&unicode=no


Pozdrawiam, Michał.

Znany również jako delano @E46Forum.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam jak wchodzi właściciel auta i broni swojego egzemplarza. Ktoś wrzuca auto musi być gotowy na krytyke. Powiem jaśniej dla mnie ta gałka to wiocha. I nie Tobie oceniać czy jestem znawcą czy nie? Jak już chcesz być tak bardzo drobiazgowy to z VINU jest 1999-12-13, a Ty masz z 2000 gdzie zniknęło 18 dni?? Czy ta uwaga czyni ze mnie znawce?

Pompa wtryskowa pada WSZYSTKIM przy 200tkm - prowadzisz statystyki czy jesteś znawcą ?! Twoja 200tkm nie wytrzyma bo jest regenerowana? Co to kogo obchodzi co było robione 50tkm temu.

Powiedz mi co tam wystaje z grilla? Wieszak na telefon? Dlaczego słabo spasowana jest maska zwłaszcza, że kolega zielo Ci to wyknął.

Na wszystko masz gotową odpowiedź albo jak to było wcześniej nie wiesz co się działo z autem.

 

Co to za bzdura z tym VATEM?! :duh: Ja pierdole czy szkoda było Ci wydać pare złotych więcej? Z tego co wiem to VAT płaci zakład, który przeprowadza naprawe? Jak ja robiłem wtryski CR w fordzie to usłyszałem cene 5000pln był w tym VAT, a nie 5000pln + VAT. Pieczątke to też sobie zrobie i powiem że zrobione. I jaką mam pewność bez FV, że pompa i wtryski są zrobione? Też mam znajomych mechaników i moge prowadzać każde auto i oni mogą opowiadać cuda. Jeśli coś było robionę to zakład musi mieć FV za części - no chyba że oni też kupują bez VAT bo taniej :duh:

 

Także zanim zaczniesz się do kogoś sadzić weź skul ogon pod dupe i czekaj co tu napiszą.

Edytowane przez tajger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wygodnie napisać tak... tylko ja po prostu naprawdę nie wiem wiec nie pisze ze bezwypadkowy... Wiem tylko że u mnie sprawowała się przez 6 lat dobrze a jak coś się psuło to naprawiałem i tyle... :)

I ja tylko pytam gdzie jest "naprawdę porządnie obity"? :) Wiesz może czegoś nie wiem a powinienem aby jak ktoś do mnie przyjedzie nie doszło do nieprzyjemnej wymiany zdań :)

 

Co do gałki... no może i na zdjęciu kole... na żywo nie... 6 lat nawet uwagi na nią nie zwróciłem.... A może nie mam gustu... nie wiem... Po co się rozpisywać o gałce zmiany biegów? Czy to jest element który decyduje o kupnie bądź nie samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam jak wchodzi właściciel auta i broni swojego egzemplarza. Ktoś wrzuca auto musi być gotowy na krytyke.

[...]

Powiedz mi co tam wystaje z grilla? Wieszak na telefon? Dlaczego słabo spasowana jest maska zwłaszcza, że kolega zielo Ci to wyknął.

[...]

Co to za bzdura z tym VATEM?! :duh: Ja [bAD] czy szkoda było Ci wydać pare złotych więcej? Z tego co wiem to VAT płaci zakład, który przeprowadza naprawe? Jak ja robiłem wtryski CR w fordzie to usłyszałem cene 5000pln był w tym VAT, a nie 5000pln + VAT. Pieczątke to też sobie zrobie i powiem że zrobione. I jaką mam pewność bez FV, że pompa i wtryski są zrobione? Też mam znajomych mechaników i moge prowadzać każde auto i oni mogą opowiadać cuda. Jeśli coś było robionę to zakład musi mieć FV za części - no chyba że oni też kupują bez VAT bo taniej :duh:

 

Także zanim zaczniesz się do kogoś sadzić weź skul ogon pod dupe i czekaj co tu napiszą.

 

1. Nie bronie auta mówię jak jest

2. Jakbym miał te auto od nowości to bym wiedział co gdzie i dlaczego jest nie tak.Rozumiem ze ty znasz historie każdej ryski na swoim aucie? (no chyba ze masz od nowosci)

3. Z maski wystaje uchwyt otwierania maski

4. Nie mam znajomego mechanika i tak jak mówię mogę autem jechać do dowolnego mechanika wskazanego przez Ciebie

5. Jeśli warsztat nie musi wystawić faktury to nie musi zapłacić vatu a wtedy może zejść z ceny...

6. Warsztat może potwierdzić naprawę... Zarówno pompę jak i turbo oni tylko wyciągali i wysyłali gdzieś w Polskę do robienia i maja na to faktury u siebie, poza tym w warsztacie który regenerował można to sprawdzić po numerze seryjnym pompy/turbo

 

Jak na razie to Ty tu się sadzisz i unosisz jakimś honorem czy coś bo raczyłem odważyć się i skomentować Twój wiele wnoszący post który w skrócie brzmiał "nie kupuj bo brzydka gałka zmiany biegów" wiec z łaski swojej albo zacznij od razu pisać konkretnie jaki masz problem albo jak to napisałeś skul ogon pod dupę i czekaj co INNI napiszą

 

 

A co do pompy to nie napisałem że wszystkim ale że praktycznie wszystkim, nie prowadzę statystyk mówię z tego co słyszałem, czytałem... ile wytrzyma zdziwisz się ale - TAKŻE NIE WIEM .... bo jak już zauważyłeś nie jestem wróżką i nie czytam przeszłości ani przyszłości auta z fusów/(spalin?)

Edytowane przez Paweł.Z.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby nie doszło do nieprzyjemnej wymiany zdań, powinieneś się postarać poznać historię auta. Ciebie to nie interesowało, ale jak widzisz tylko ciebie. I rzeczywiście nie powinieneś występować we własnej sprawie, to tylko zagęszcza atmosferę wokół samochodu. Nie robisz sobie w ten sposób reklamy. Jeżeli jest ok. to samo się obroni, poprzez fizyczną weryfikację potencjalnego kupca. Tak jak napisał kolega powyżej, skoro auto ukazało się do oceny na forum, to ściśnij co potrzeba i pogódz się z opiniami. Taka prowadzona przez ciebie dyskusja do niczego dobrego nie doprowadzi. A nie jesteś w tym temacie pierwszy, ani ostatni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno poznać historię auta z przed tylu lat... Jeśli ktoś się zna to zapraszam może czegoś się dowiem.... Z opiniami się godzę i nic nie ukrywam auto ma ponad 12 lat i wiadomo że zawsze się coś znajdzie... tylko po co w takim temacie opinia "nie kupuj bo lipna gałka"? Zielo skomentował auto skomentował gałkę i nic mi do tego, jego opinia... ale osądzanie auta i właściciela po gałce? Bez przesady :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Paweł.Z.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Pawle niestety nie bardzo masz powód aby się unosić itd. bo :( :

 

- Bumka pod względem spasowania poszczególnych elementów karoserii najlepiej nie wygląda ;

 

- różne kolory kierunków również nie nastrajają optymistycznie;

 

- gałka rzecz gustu, ale większość Forumowiczów tutaj się wypowiadających ma trochę bardziej wyostrzony gust estetyczny i gałka od automatycznej skrzyni biegów przy manualu "dupy nie urywa";

 

- faktyczny stan techniczny Twojego pojazdu można tylko zweryfikować na miejscu, ale powyższe myślniki dobrze nie wróżą jak dla mnie :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto za chwilę bedzie miało 14 lat... więc czego wymagacie za 15 tys zł? Co jest 1/10 ceny początkowej. Poza paskudną gałką, mnie auto (jak za tę kasę) całkiem się podoba. Myślę że to może byc jedna z lepszych 320 do 15 tys zł na allegro... Chocby to, że auto jest 6 lat w jednych rękach, to juz nastawia bardzo pozytywnie... a 99% sprzedających takie auta to handlarze albo komisy...

Ładny kolor, ładne felgi, szczególy to juz kazdy sam musi dopracowac pod siebie. 95% kupujacych tak tanie e46 takie spasowanie blach nie przeszkadza. Nie jest tragiczne. Ważne czy podłóżnice proste i czy mechanika jest OK.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mnie najbardziej kole w oczy brak szczeliny między lewymi tylnymi drzwiami , a błotnikiem w który niby polonez wjechał czy jakoś tak :D

A w ramach rekompensaty zabrał z poloneza pewnie tą gałkę od biegów :duh:

Jeśli piszecie ,że jesteście w stanie zapłacić 15 tyś za to auto ,to ja chyba podniosę cenę za moje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie mam zamiaru się wykłócać i wyjaśniać co oznacza "porządnie obity". Widzisz, ja też nie znam 14 letniej historii auta, ale mam całkiem dobry wzrok :-)

http://www.lastfm.pl/user/lolcatiero - aktualnie słucham:

http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=lolcatiero&color=red&unicode=no


Pozdrawiam, Michał.

Znany również jako delano @E46Forum.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.