Skocz do zawartości

Chrobot z silnika


pepik766

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie witam wszystkich forumowiczów BMW klubu pl.Otóż mam taki problem już od kilku dni.Po uruchomieniu silnika jak już obroty spadną do ok.800-700 to słychać w okolicach alternatora od czasu do czasu urywany cichy chrobot , ale tylko i wyłącznie na zimnym silniku. Po ok.5 min. ustaje ,i to zawsze rano.Na ciepłym silniku tego nie ma.Wyjeżdżam do pracy ok . godz.4.30,Typowałem łożyska alternatora, ale czy takie objawy nie działy by się cały czas przy łożyskach? Po pracy ok godz.15.00 tego zjawiska nie zauważyłem.Moje auto To bmw e90,320i,2006r.,przebieg 88000 tyś km.Może ktoś miał podobny problem to chętnie wysłuchałbym dobrej rady co z tym fantem zrobić.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rolka na altku jest ze sprzęgłem,wysoce prawdopodobne że to ona wydaje te dzwięki.

 

Potwierdzam - w tym silniku jest tam sprzęgło jednokierunkowe i jak jest niesprawne hałasuje głównie po uruchomieniu. Sam tak miałem. Do wymiany potrzebny specjalny klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cywilizowanym kraju sprzedawca/firma,nie osoba prywatna/ często oferuje przy zakupie używanego samochodu gwarancje, rękojmię.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
chciałbym odświeżyć temat mianowicie, po odpaleniu samochodu wychodzi taki grzechot który trwa 1-2 sekundy i przestaje. Dzieje się wyłącznie na zimnym silniku.. proszę o podpowiedź jak się zabrać za naprawę tego, ktoś miał coś takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.