Skocz do zawartości

problem z elektryką szyb


piotrek e87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jest to mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość.

mam problem w mojej e 87 120d. nie działa podnoszenie/opuszczanie szyby lewej przedniej i obu tylnych, prawa przednia jest ok. spawdzałem bezpieczniki i tam jest ok. na konsoli świeci kontrolka blokady szyb i nie da się jej wyłączyć. otwieranie/zamykanie z pilota działa, wszystkie cztery szyby się otwierają. nie działa również sterowanie lewym lusterkiem, prawe jest ok. gdybym był w polsce to oczywiście udał bym się do serwisu ale jestem teraz w holandi i wolałbym uniknąć kożystania z ASO tutaj ze względu na cenę, niedługo wybieram się do polski i będę miał problem z opłatami na autostradzie.

czy ktoś miał podobny problem? gdzie szukać przyczyny? czy konieczne jest podłączenie do komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja bym obstawiał na rozłączenie się wtyczki od sterowania szybami i lusterkami kierowcy. Wprawdzie nie mam elektrycznie sterowanych szyb z tyłu... ale zakładam, że masz tam także wyłącznik opuszczania tylnych szyb (czyli możesz wyłączyć opuszczanie tylnych szyb tylnymi guzikami - tak zabezpieczenie dla dzieci). Jeśli tak, to by tłumaczyło dlaczego działa tylko opuszczanie prawej przedniej szyby (domyślam się, że kierowca także nie może jej opuścić). A czy ten panel od opuszczania szyb jest podświetlany? Pewnie także nie. Spróbuj rozebrać boczek drzwi i sprawdzić, czy wtyczka dobrze jest podłączona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panel jest podświetlany i podświetlanie działa, jak już mówiłem, działa również sterowanie prawym lusterkiem na tym panelu, boczek już rozkręcałem i wtyczki są dobrze powpinane, a kontrolka blokady tylnych szyb świeci się, czyli szyby zablokowane, ale nie da się wyłączyć tym guzikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Kolego bez podpiecia do komputera to jak wrozenie z fusow . Jest podejrzenie ze modul swiatel ( tak odpowiada tez za szyby) lub dwa inne moduly mogly ci sie zawiesic czesciowo lub po prostu cos sie zwyczajbie popsuli. Podswietlenie guzikow nie ma tutaj nic do rzeczy

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam E81 (bez ramek), czasem nie domyka mi się prawa szyba przy zamykaniu drzwi. Zapala się kontrolka z szybą na wyświetlaczu. Nie mogę też otworzyć i zamknąć tej szyby z kluczyka. Po odtwarciu, zamknięcu dzrzwi, uruchomieniu silnika ( nie obczaiłem dokładnie kiedy ) problem znika. Ktoś może miał podobny problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystepowal ten problem chwilowo z ta kontrolka na wyswietlaczu,lecz byly inne przyczyny, poniewaz u mnie szyby sie otwieraly wszystkie ,a tylne choc trzymalem guzik to otwieraly sie po kawalku. Chyba odlaczenie aku pomoglo ale glowy nie dam sobie sciac. Pozdrawiam

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.