Skocz do zawartości

X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA


darjez

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Panowie i Panie


Zwykle nie piszę postów, ale wiele sie nauczyłem czytając Wasze komentarze, więc i ja dołożę swoje doświadczenia w tym temacie.


Kupiłem auto X3 prod. 10.2009. 2.0 n47 z 4 błędami na pulpicie: 4x4, poduszka, hamulec, ABS. Cena to 27.000 NOK dla ciekawskich. Sprawne stoją po 50-60 tys NOK.

Miało to być tylko wymiana półosi lewy tył z nowym pierścionkiem, bo prawy tył wymienił poprzedni właściciel, pojeździł chwilkę i znów pojawiły mu się błędy. nie miał sił do tego auta.

Półoś wymieniona bez skutku. Czujnik ABS równieź obie strony.

Adaptacja czujnika kąta skrętu pozytywna, nastawnika skrzynki nie przeszła. Koła uślizgiwały przy skrętach, na drive bez gazu przy skręcie praktycznie się zatrzymywał.


Szukanie błędów w BMW w Norwegii to 1900kr/h, normalnie roboczogodzina mechanika to 900kr. Gdzie ja zarabiam 4xmniej... Mechanik szukał w ISTA i pod autem 2h więc prawie 2000zł za wniosek: trzeba zacząć od wymiany nastawnika. Wycena w BMW 14.000kr (ok. 7.000zł). Trzeba kminić samemu bo przy tych cenach można się pogrążyć...

Zamówiłem zamiennik SKV za 2.500NOK i wymieniłem sam, przy okazji wymieniłem olej w skrzynce na RAVENOL DTF1. Zlany olej był jak ciemna krew bez opiłków, wkładałem magnez i czysto. W butelce czarny na ściankach butelki ciemny. Zębatka wychodząca ze skrzyni dała się lekko obrócić (może z 5-10 stopni) ale czułem duży opór więc tarczki sprężynujące działają,


Moja instalacja nie pozwalała na adaptację auto wymagało ISTA_P jestem w tym słaby. Ale wyjechałem świeciła się tylko 4x4 wyłączyłem zapłon włączyłem zrobiłem adaptację czujnika skrętu kierownicą i PYK wszystko zgasło. Domyślam się że adaptację i tak warto zrobić???


Wniosek taki, że stary nastawnik miał chyba uszkodzony moduł sterujący obrotem w przeciwnym kierunku bo na krótko do akumulatora śmigał.


Jesteście świetni i robicie dobrą robotę. Tak trzymać! Wiele się nauczyłem o moim aucie, wiele godzin przy nim spędziłem i jak wsiadam czuję się świetnie. Wielkie dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.