Skocz do zawartości

Moja "nowa" zwykła kierownica...


TomaszM

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem Wam pokazać jak udało mi się okleić zwykłą kierownicę a w zasadzie czarny plastik mulifunkcji. Uważam że ta fajerka dzięki temu zabiegowi zyskuje dużo uroku, którego jej bardzo brakowało...

 

http://img846.imageshack.us/img846/2009/dsc3920j.jpg

 

Co sądzicie?

Edytowane przez TomaszM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem, ale ceny takich kierownic są wysokie, moja jest w zasadzie jak nowa, teraz jak widzisz jest już prawie jak sportowa:), więc na ranie nie ruszam. Choć temat kusi...

 

Co do grzania w zimne dni to na prawdę super rozwiązanie. Jest takie dziwne uczucie jak się zmienia biegi (gałka jest zimna), że nie chce się tej kierownicy puszczać...:) Bardzo fajne dopełnienie podgrzewanych siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna. Lecz tu zupełnie chodziło o co innego. Nie chciałem tracić funkcjonalności kierownicy a tylko sprawić żeby (sama w sobie brzydka jak diabli) wyglądała nieco lżej, żeby przełamać czarną wielką plamę, która była do tej pory. Moim zdaniem się udało:)! Zdaję sobie sprawę że sportowej fajerki nigdy z niej nie zrobię i jestem z tym pogodzony.

 

Moja po ww przeróbce (oczywiście moim subiektywnym zdaniem) wcale nie sprawia wrażenia tandety, tym bardziej że folia doskonale oddaje wrażenie szczotkowanego aluminium. Kolega pytał do czego to pasuje. Ano pasuje do delikatnych dodatków takich jak:

- klamki,

- sterowanie nawiewami,

- przycisk start, jego obwódka,

- obwódki zegarów,

- gałka skrzyni biegów,

- włącznik świateł

- gałki radia,

i jeszcze tego typu sprawy.

 

Również jestem przeciwny wszelkiemu folklorowi...:)! Każdy jednak ma jakieś swoje poczucie smaku i nie ma co gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie ten "folklor" bardzo się podoba :cool2: . Mam taką samą kierownicę i chyba zrobię identycznie.

TomaszM jaką folią obklejałeś i jak zdjąc te plastiki do obklejenia?

Namieszałeś w mojej głowie

Jednym gestem, jednym słowem

Nie musisz przynosić mi fiołków i bzów,

Wystarczy mi, ŻE JEŹDZISZ BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Muszę zrobić zdjęcia całego środka (deski i wykończenia) to może uda mi się Was przekonać:) Choć jak widzę nie wszystkich:)!!!

 

Flia to 3M z serii 1080. Jest najcieńsza, a ponieważ szczeliny mulifunkcji są małe to nadaje się idealnie. Jeśli chodzi o montaż to:

- poduszkę się zdejmuje szybko i bezboleśnie, chyba wszyscy wiedzą jak. Nawet nie trzeba jej odpinać/rozłaczać,

- dwa panele multifinkcji są zwyczajnie wciśnięte, więc przy demontażu nie da się niczego urwać czy połamać. Zdecydowanie z każdej strony ciągniemy do siebie i wychodzi,

- potem odpinamy jedną kostkę ww multifunkcji i wyciągamy całość,

- same plastiki wyjmuje się również łątwo, wystarczy podważyć zatrzaski (chyba w sumie 4) i oddzielamu górę od dołu,

- przyciski wychodzą, wręcz wypadają łatwo, tylko lekko podważamy ten od głśności i od zmiany "kawałka"

 

Potem już tylko oczyszczenie, suszareczka i do dzieła. W sumie zajęło mi to z godzinę:)

Folia, którą użyłem to "szczotkowane aluminium" w wersji srebrnej. Inne kolory i odcienie są moim zdanie również do rozważenia i mogą dać nawet lepszy efekt, np. takie samo aluminium ale w odcieniu czerni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, aczkolwiek taki zabieg uważam za zbędny. Tylko nie mogę się nadziwić jak koledzy z forum "obsmarowują" kierownicę naszych bmczek. Siedziałem i jeździłem wieloma autami i kierownice BMW nie zamieniłbym na żadną inna jest delikatna, a zarazem bardzo wygodna i dobrze leży w dłoni. Proszę spojrzeć na inne kierownice wtedy dopiero uwidacznia się kontrast i górowanie marki BMW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę że moje zmiany są bardzo kosmetyczne w porównaniu z tym co pokazujecie. Samego wieńca nigdy bym nie ruszał. Tak jak pisałem wydaje mi się że "czuję" pewne granice dobrego smaku choć pamiętać należy również, że każdy jest Panem swojego gustu i poczucia estetyki, i ciężko to tak autorytatywnie oceniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artuj ten obrazk to już wiocha ale to oklejenie z tematu to przypomina moją oryginalną kierownisę przed liftem tyle ,że poduszka jest inna . Gdyby nie dopasowanie listew wykończenia to wygląda lepiej niż ta cała czarna w lci . Widziałem na żywo tą całą czarną i wygląda licho w porównaniu z tą przed liftem i srebrnymi listwami w wykonczeniu .
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat.

 

Chciałem wymienić kierownicę na mpakietową, ale jest to koszt ok 2k więc na dzień dzisiejszy planuję obszycie jej w carsdream (kilka osób z forum było zadowolonych).

Powiedzcie proszę jak wygląda demontaż kierownicy, czy jest to proste, samemu do zrobienia? Tak jak np. wymiana gałki biegów (już wymieniłem na mpakietową)?

 

Taką kierownicę mam u siebie(zdjęcie przykładowe):

 

http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/27/84/36/39/2784363999

 

Obszyć ją chciałem na wzór tej:

 

http://i.imgur.com/WJu1u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat.

 

Chciałem wymienić kierownicę na mpakietową, ale jest to koszt ok 2k więc na dzień dzisiejszy planuję obszycie jej w carsdream (kilka osób z forum było zadowolonych).

Powiedzcie proszę jak wygląda demontaż kierownicy, czy jest to proste, samemu do zrobienia? Tak jak np. wymiana gałki biegów (już wymieniłem na mpakietową)?

 

Taką kierownicę mam u siebie(zdjęcie przykładowe):

 

Obszyć ją chciałem na wzór tej:

 

http://i.imgur.com/WJu1u.jpg

Mam identycznie obszytą u siebie. Z tym, że w kolorze czarnym.

 

Demontaż jest banalnie prosty. Zajmuje może z dwie minutki.

Z tyłu kierownicy masz dwa otwory, wkładasz w nie śrubokręt i zrzucasz poduszkę z zapadek. Później już tylko odkręcasz śrubę która trzyma kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.