Skocz do zawartości

Problem z akumulatorem


zyzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, moja E36 (1.6 silnik) nie była odpalana jakieś 1,5 miesiąca , po tym czasie chcąc ją uruchomić, padła totalnie mimo to że jest nowy akumulator który jescze nie ma roku czasu (2 lata gwarancji), wczoraj kumpel podjechał new beatleem swoim z kablami i odpaliliśmy moją becie, jednakże troche ją poprzepalałem, zrobiłem pare kółek na osiedlu i gdy zaparkowałem ,będąc przekonany że wszystko już gra, to po zgaszeniu jej i ponownym odpaleniu, nie ma zapłonu w ogóle, i tutaj moje pytanie: Czy padł akumulator który jest prawie nowy czy to prędzej wina alternatora? Jak tak to jak mogę to sprawdzić i czy wymiana jest ogólnie kosztowna i czy mogę ją dokonać na miejscu , czy niezbędna jest wizyta u mechanika? Czy może pójdść z akumulatorem do serwisu na gwarancję? Proszę o możliwie jak najszybszą odpowiedź, z góry dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze alternator, który poprostu wogole Ci nie ładował podczas tej przejazdzki.

ad2 to zalezy czy kumasz cos mechanike, sprytny majster sobie poradzi w przyosiedlowym garazu :)

jedz na szrot i bedziesz miał orginał :) badz z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ako multimetrem sprawdzisz, żadna filozofia. Sprawdź, jakie masz ładowanie, powinno być chyba 13,4 (koledzy poprawcie, jeśli się mylę)

 

Co do aku, to to są koty w worku, z boschami silverami na czele. Może po prostu podczas kółka nie zdążył się wystarczająco podładować. Mój jest po tygodniu postoju kompletnie puściutki.

 

Zadzwoń po swojego kolegę w NEW BEETLU i niech Cię jeszcze raz wskrzesi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.