Skocz do zawartości

E60 520d Trzęsie silnikiem przy gaszeniu


Adas90SK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Posiadam 520d 163km 2006 rok z 170 tyś km przebiegu. Ostatnio wywaliłem klapki z kolektora wraz z pozbyciem się DPFu.

Po tym zabiegu auto zaczeło drżeć przy gaszeniu (buja na prawo i lewo). Dodatkowo trzęsie przy postoju na luzie (drgania sa odczuwalne w całym samochodzie), po wcisnieciu sprzegła drgania znikaja. Czytałem, że czesto po usunieciu tych elementów pada wdumas, wieć liczę się, że i w moim przypadku to się stało. Ogladałem ceny dwumasa i podobno wszyscy zakładaja z Luka który kosztuje około 700zł, dodatkowo powinienem wymienić sprzegło, prawda? Jakie jest prawdopodobieństwo, że jednak to nie dwumas tylko coś innego?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po tym zabiegu auto zaczeło drżeć przy gaszeniu (buja na prawo i lewo). Dodatkowo trzęsie przy postoju na luzie (drgania sa odczuwalne w całym samochodzie), po wcisnieciu sprzegła drgania znikaja. Czytałem, że czesto po usunieciu tych elementów pada wdumas, wieć liczę się, że i w moim przypadku to się stało. Ogladałem ceny dwumasa i podobno wszyscy zakładaja z Luka który kosztuje około 700zł, dodatkowo powinienem wymienić sprzegło, prawda? Jakie jest prawdopodobieństwo, że jednak to nie dwumas tylko coś innego?

Pozdrawiam,

 

U mnie są podobne drgania na biegu jałowym i kiedy wcisnę sprzęgło ustępują, diagnoza padła na koło dwumasowe, przy okazji wymieniam również sprzęgło, części zostały zakupione w naszym forumowym sklepie i jutro wymiana. Mam trochę obawy przy zakładaniu sprzęgła samoregulującego bo podobno powinno się używać specjalnego przyrządu jaki widać na filmie poniżej ale na szczęście nowe sprzęgło jest już napięte tak że mam nadzieje że nie będzie problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
guzior2 przy jakim przebiegu ?

 

Prawie 205 tyś. km. Sprzęgło i koło dwumasowe zostało dzisiaj wymienione, stare koło dwumasowe było już w kiepskim stanie natomiast sprzęgło jeszcze w dobrym, po wymianie auto już nie drga jak wcześniej i sprzęgło chodzi bardzo lekko tak że jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.