Skocz do zawartości

Antyradar


datasky

Rekomendowane odpowiedzi

Tak i walą po oczach. W przesłanej przeze mnie instrukcji do urządzenia zamontowanego na tym Mondeo, napisane jest wyraźnie, że do zdjęć w nocy producent zaleca montaż czerwonych filtrów. Szanowne ITD ma to jednak głęboko w ... rurze wydechowej i błyskają na pełnej mocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Włanie ostatnio jak jechałem słyszałem na CB że grasuje mondeo i robi zdjęcia i nie wiedziałem o co chodzi

 

Dochodzę do wniosku że chyba trzeba kupić dłuższą antenę CB :)

 

Znając nasz kraj , sprzęt zarobi na siebie i naglę okażę się że jest to nie legalne .....

 

Czy ktoś z Was może rozwiać moje pytania bo mam z tym problem a nikt nie potrafił mi na to odpowiedzieć , może głupie pytania ale co jadę w trasie zastanawiam się :)

 

Czy jeżeli jadę na trasie i nagrywa mnie z tył policja (wideo rejestrator) muszą jechać za mną czy mogą jechać na pasie obok ?

Jeżeli samochód wyposażony w wideo rejestrator jedzie powiedzmy 120 km/h a ja "dolatuję" do nich z prędkością powiedzmy 200 km/h mogą dokonać pomiaru i na tej podstawie wystawić mandat ? ( słyszałem ze radiowóz musi zachować taką samą odległość przez cały czas pomiaru )

Czy nowe mondeo i focusy o których mowa w artykule robią zdjęcia z tył czy tylko z przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

Czy jeżeli jadę na trasie i nagrywa mnie z tył policja (wideo rejestrator) muszą jechać za mną czy mogą jechać na pasie obok - z tyłu lub przodu, po bokach nie mają kamer;)

 

Jeżeli samochód wyposażony w wideo rejestrator jedzie powiedzmy 120 km/h a ja "dolatuję" do nich z prędkością powiedzmy 200 km/h mogą dokonać pomiaru i na tej podstawie wystawić mandat - jeśli nagrywają to pomiar musi być na odcinku bodajże 100 metrów, skoro się zbliżasz to pewnie pomiar się uda, jeśli masz pecha to po prostu strzelą zdjęcie tak jakby zwykły fotoradar Cię złapał.

 

Czy nowe mondeo i focusy o których mowa w artykule robią zdjęcia z tył czy tylko z przodu - pewnie można trafić obie wersje na drogach, bardziej mnie martwi to, że mogą dokonać pomiaru jak będę mijał ich jadąc w przeciwnym kierunku.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jeżeli jadę na trasie i nagrywa mnie z tył policja (wideo rejestrator) muszą jechać za mną czy mogą jechać na pasie obok ?

Jeżeli samochód wyposażony w wideo rejestrator jedzie powiedzmy 120 km/h a ja "dolatuję" do nich z prędkością powiedzmy 200 km/h mogą dokonać pomiaru i na tej podstawie wystawić mandat ? ( słyszałem ze radiowóz musi zachować taką samą odległość przez cały czas pomiaru )

Czy nowe mondeo i focusy o których mowa w artykule robią zdjęcia z tył czy tylko z przodu ?

 

 

Muszą jechać z tą samą prędkością co ty na odcinku 100m, inaczej pomiar się nie uda.

 

 

Te fotoradary w tych mondeo to nic innego jakie posiada na swoim wyposażeniu straż miejsca AD9T. ( zdjęcie może być wykonane podczas jazdy )

 

pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITD nie wysyła wykonanych zdjęć, jedynie pismo. Zdjęcie można zobaczyć w sądzie, jeżeli odmówi się przyjęcia mandatu.

 

Mondeo i Focusy najprawdopodobniej, wykonują pomiar tylko z przodu. Jednak w przeciwieństwie do dobrze znanych Vectr, z uwagi na wbudowany radar, nie muszą zrównać prędkości do pomiaru i jechać za Tobą 100m.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak stoją, jadą, zawracają czy tankują, zarówno do przodu jak i do tylu... :beksa:

 

Panie Premierze - jak jeździć? Chciałoby się zapytać :evil:

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą robić na poboczu, jednocześnie samochodom nadjeżdżającym jak i odjeżdżającym. Trzaskają również fotki w czasie jazdy, zarówno pojazdom które wyprzedzają jak tym jadącym z naprzeciwka (Vectry nie mają radaru tylko kamerę sprzężoną z prędkościomierzem, Mondeo i Focus już mają głowicę).

 

W odróżnieniu od Policji, ITD Cię nie zatrzyma od razu tylko przyśle liścik do domu. Nie dostaniesz też zdjęcia, jedynie info co gdzie i kiedy. Aby zobaczyć zdjęcie, musisz skierować sprawę do sądu.

 

P.S

Zakupiłem sobie nowe radyjko oraz antenę z uwagi na czające się wszędzie ITD. Radio Yosan Turbo oraz antenę Santiago 1200 (ma dokładnie 195cm). Zasięg rewelacyjny na 8km w górzystym terenie, problem sprawia natomiast podstawa magnesowa (nie będę przecież wiercił dziury w dachu). Nie mogę przekraczać 150km/h i muszę uważać na mijające mnie ciężarówki aby mi jej nie zdmuchnęło. Za to o ITD wiem już z dużym wyprzedzeniem, a Ci najchętniej czają się na bezsensownych ograniczeniach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby na te ramki na tablice nanieść inny numer, podobny do tego który mamy i robić z nich głupków tak jak oni próbują robić z nas? u nas wszystko od dupy strony drogi na końcu, technologia z kosmosu... :duh:

kolejny sposób to leasing poza granicami kraju i obce tablice..... ale to już nie takie proste w realizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę przekraczać 150km/h i muszę uważać na mijające mnie ciężarówki aby mi jej nie zdmuchnęło.

 

Moja magnesówka (sirio ml145). Spokojnie trzyma do 180 na autostradzie. Za każdym razem jak zakładam to wycieram na sucho miejsce na antenę.

 

Kiedyś miałem antenę president( modelu nie pamiętam ale spokojnie miała z 175cm) i niestety zapomniałem o niej. Przy 240 powiedziała dość:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wypowiedzi to już chyba tylko dla podniesienia sobie samopoczucia.

Nie radzę strzelać do radiwozów z wiatrówki itp . tylko czasem po prostu zwolnić co na pewno przyniesie efekty .

Wiem , wiem , że to trudne i sam jadąc swoją bunią trudno dostosować się do tych czasem beznadziejnych ograniczeń ale jak się dobrze zastanowić to chyba lepiej zwolnić niż wymyślać bzdury :duh:

 

Wczoraj w mojej miejscowości był wypadek E90 320 d przy 160 km/h uderzyło w bok focusa . Niestety znajoma z BMW jak i dwie osoby z Forda zginęły na miejscu . Co z tego ,że miała (28 l.) CB i ktoś jej powiedział ,że jest czysto na wylocie . Nic nie zastąpi życia i w takich chwilach ma się zupełnie inne refleksje :nienie:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amsat, chciałbym Ci tylko przypomnieć Twoją wcześniejszą wypowiedź. Za tydzień znowu pewnie napiszesz coś skrajnie innego:

 

Jedyny sposób na suszarkę to legitymacja , którą ja akurat z racji zawodu mam :cool2:

Ostatnio na trasie przy ogr, do 50 wyszło 175 km/h - po prostu wpadłem z trasy w strefę zabudowaną i tyle .Co bym dostał to sam wiem ale koledzy byli ok i tylko dziwili się jak zarobiłem na to auto :mrgreen:

Jeśli chodzi o foto to już nic nie da rady zrobić no chyba ,że jeżdzi się zgodnie z przepisami co jest trudne przy Naszych autach gdzie prędkości się nie odczuwa i tylko informacja ,że jest czysto ratuje zadek :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ludzie zmądrzeją i przestaną łamać przepisy, zainwestowane środki na cywilne auta, bramki, fotoradary przestaną się zwracać.

Wtedy może dochodzić do aktów preparowania wykroczeń. Jak udowodnić że jechałem tą drogą, ale prędkość była odpowiednia? To niemożliwe i tego należy się obawiać, gdy system bramek zacznie przysyłać materiały, że jechałem z taką to a taką prędkością. Przecież pieniędzy w budżecie będzie ciągle za mało. Poborcy podatkowi zaczną być naciskani by ściągać więcej i więcej oj będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artuj wiedziałem ,że ktoś to wyciągnie ale czasem lepiej zmienić podejście do całej sprawy i po prostu zwolnić niż być zeskrobanym z asfaltu .

Wiadomo ,że każdy orze jak może i zrobi jak zechce ale czasem warto się zastanowić i zwłaszcza teraz w zimę zdjąć nogę z gazu :nienie:

 

Fakt ,że wszelkich radarów jest coraz więcej i mało ma to wspólnego z prewencją na drogach a bardziej nabiera wymiaru ratowania budżetu dla gmin . :duh:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ciężarówki mogą rozwinąć taką prędkość pomimo tacha . Słyszałeś kiedyś o "pstryczkach" lub magnesach stosowanych przez kierowców ciężarówek ? W ten sposób tacho nic nie rysuje , nie ma ogranicznika a nawet licznik nie pokazuje prędkości i nie nabija przebiegu dlatego takie fotografie mogą przychodzić do firm transportowych .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić tylko jedno - zasypać sądy. Wystarczy argumentacja, że ujawnienie zdjęcia pomoże na jednoznaczne określenie sprawcy wykroczenia ponieważ pojazd użytkuje wiele osób. Raczej wątpię, aby sąd wymierzył wyższą karę za dążenie do ujawnienia stanu faktycznego. Natomiast efekt skali zrobi swoje i zaczną przynajmniej przysyłać fotografie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Problem w tym że może się to wiązać z wyprawami po kilkaset kilometrów do sądu właściwego dla miejsca popełnienie wykroczenia ;) Chciałoby się Tobie jechać do Gdańska za sprawę w sądzie o +25 do ograniczenia? :norty:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe polskie podejście typu jest jakiś nakaz to wszyscy szukamy sposoby by go ominąć . Dziś w Poznaniu posypało i jak zobaczyłem ile jest stłuczek i jak ludzie latają mimo śliskiej drogi po pasach to mnie szlag trafiał. Szklanka na drodze a kretyn zmienia pasy co 15 m bo może 20 sek zaoszczędzi. Część tych ambitnych już siedzi przy tel zgłaszając szkody AC :mrgreen:

Nie należę do osób wolno jeżdżących ale ostatnio robiłem test przejazdu z Poznania jeszcze za Jarocin ok 100 km i jak leciałem ostro typu 160 i wyprzedzanie co się dało to mi spalanie wyszło 8,5 l a jak wracałem wrzuciłem tempomat na 90/100 i spalanie wyszło 5 l a różnica w czasie przejazdu wyniosła raptem ok 10 minut. Paliwa w baku zostało 2,5 l x 6 zł czyli 15 zł w kieszeni na 100 km :mad2: i nie musiałem się cały czas oglądać czy gdzieś mnie Misie nie namierzają.

 

Obecnie jestem za tym aby zrobić odcinkowy pomiar prędkości bo mnie już wszyscy kretyni na drogach wk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę do Gdańska jechać:)

kolego Rasta, ja gdybym mógł jechac na tempomacie całą drogę to też bym pewnie jechał, ale.... jak mi średnia z trasy wychodzi 55km/h to jest kpina.

W 3mieście już powoli rusza Tristar, z czego się cieszę, bo jezeli będzie działał prawidłowo to w dużej mierze upłynni ruch. Gorzej jeśli będzie jak zawsze, bo to przecież przetarg publiczny był.....

Były też zdjęcia z prędkościami, których ciężarówki nie osiągną, tak czy owak oni mają dowód w sądzie, kierowcy osobówek nie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należę do osób wolno jeżdżących ale ostatnio robiłem test przejazdu z Poznania jeszcze za Jarocin ok 100 km i jak leciałem ostro typu 160 i wyprzedzanie co się dało to mi spalanie wyszło 8,5 l a jak wracałem wrzuciłem tempomat na 90/100 i spalanie wyszło 5 l a różnica w czasie przejazdu wyniosła raptem ok 10 minut. Paliwa w baku zostało 2,5 l x 6 zł czyli 15 zł w kieszeni na 100 km :mad2: i nie musiałem się cały czas oglądać czy gdzieś mnie Misie nie namierzają.

Dzięki temu możesz krócej pracować bo stawka godzinowa wychodzi Ci 90zł netto :)

Poważnie, ja codziennie jezdze obwodnica trojmiasta pruszcz - gdynia - pruszcz 2x35km i spokojnie, tempomacik od 100 do 115 zaleznie jak ruch idzie tak zeby sie dostosowac do innych spalanie 6 litrów a jak widze ze w okolicach pruszcza jakis agresor zapier... i sie ciska prawy lewy lewy prawy .... a na koniec jest 3 min szybciej bo jego srednia predkosc jest 5km/h wieksza ... tylko jutro na stacji doleje jeszcze 3 litry w bonusie a za pol roku dołozy sie do sprzegła, klocków, oleju, turbiny ....

Ogólnie to moj poglad jest taki .... w Polsce jest za duzo bezsesownych ograniczen i "służb" próbujących z tego korzystac, jednak gdzie mozna w polsce bezpiecznie jezdzic 160km/h ?? nie znam takich miejsc poza A1 ( innych autorstrad nie zwiedzalem ). W miescie zapierdalaja po 100 na głownej w Gdansku i tez lewo prawo lewo ... Panowie Nasze autka są mocne nie po to zeby sie scigac na drogach ale zeby bezpiecznie wyprzedzic ... ale wyprzedzanie nie moze byc sensem jazdy ... od tego jest Tor Poznań, Kielce .... albo Ring w niemcowni ... Hungaroring pod budapesztem ... tam mozna cisnac i sie bawic ...

lepiej sie postarac zorganizowac i od czasu do czasu wynajac tor grupowo za te same pieniadze ktore sa konieczne do zapamietania kto to tego dnia prowadzil ...

ehhhh poniosło mnie :)

http://www.azeroplus.pl

Jakby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach...

http://images38.fotosik.pl/1891/729270affbdc14bem.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/52708/icon1.png

"Inwestycje WIELKIEGO formatu"


Sprzedam moje E91 320d ... info pod telefonem 662 079 26pięć

http://otomoto.pl/bmw-320-200-zdjec-perelka-C33615250.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.