Skocz do zawartości

Polerowanie listwy


Kamillipiec

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem takich listew nigdy na żywo, więc nie wiem na ile jest to wytrzymałe na pasty ścierne. Jeśli już to na pewno nie tempo tylko prędzej Meguiars ScratchX / SwirlX albo Menzerna 4000. W ogóle zanim zastosowałbym materiały ścierne spróbowałbym jakimś dobrym sealantem do czarnych powierzchni (Poorboys Black Hole?). Wprawdzie te wszystkie środki które wymieniłem teoretycznie są do karoserii, ale są na tyle łagodne że nie powinno się nic stać listwom w środku. Możesz też zadzwonić np. do detailershop'a i zapytać ich o środek który by to czegoś takiego polecali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Black hole jest chyba lekkoscierny. Gdzies na forum juz ktos o to pytal z tego co pamietam i byli tam tez rozwiazanie

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Hole nie jest lekkościerny, on ma za zadanie wniknąć w powierzchnię a nie ją ścierać i na ryski i swirle nie jest to najlepszy wybór. Wyciągnie czerń ale ryski przykryje prawie tyle co nic (testowałem na shadowlinach i karoserii)

 

Proponuję poradzić się forumowicza maksss. Ma obycie ze wszystkimi środkami z racji prowadzonego sklepu detailerskiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnie są jeszcze pasty polerskie do plastików / tylnych szyb cabrio. Ja do wypolerowania reflektorów użyłem zestawu Lake Country Plastic Pro Restoration System, były w nim m.in. cztery pasty polerskie o różnych gradacjach, pewnie tą wykończeniową można by takie listwy wypolerować bez szkody, a jak nie zadziała to wziąć bardziej ścierną. Pasta do plastików jest na pewno mniej agresywna niż jakikolwiek środek do karoserii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już to przerabialem i chyba doszedłem do perfekcji .. Chyba jedyne sensowne wyjscie to zdemontować listwy , następnie maszyna z mała srednio twarda gąbką 80 mm ze średnia pasta typu 3m zolty korek lub school s17 lub menzerna 2500 potem pasta finishing typu niebieski korek 3m scholl s40 menzerna 4000 na miękkiej gabce nastepnie nowa microfibra wypolerować . Ręcznie nie ma szans żeby to wyprowadzić bo co byś nie robił wyjdzie słońce i wyjdą swirle i hologramy. To jest takie ustrojstwo ze zbyt twarda sciereczka jest w stanie to porysowac nie mówiąc o innych rzeczach.. Ale da się :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.