Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Pierwsza miała robiony lewy przód - błotnik źle spasowany i lakier odłazi po wewnętrznej stronie nadkola, obudowa filtra powietrza kupiona na jakimś szrocie, drzwi niedopasowane i odłażą listwy chromowane, felgi wyszczerbione jak zęby średniowiecznego marynarza - jeżeli takich detali nie chciało się gościowi porządnie zrobić to co się jeszcze pod spodem kryje? Jednak trzeba przyznać że sprzedający przynajmniej nie zaznaczył opcji "bezwypadkowy".

 

Druga jest od handlarza i tańsza od pierwszej (czyli jeżeli na nim ma zarobić to ile to auto musi być warte?), przód pod światłami, spryskiwacze reflektorów niedokładnie spasowane, mimo to zaznaczona opcja "bezwypadkowy", brak zdjęć wnętrza, ciężko powiedzieć coś więcej.

 

Trzecia (320 Ci) miała jakieś przejścia (nie ma zaznaczonej opcji "bezwypadkowy"), możesz się przejechać i obejrzeć jak została naprawiona, ale sprawia wrażenie wymęczonej, licznik był demontowany (śrubki!).

 

czwarta , pięknie wypicowana, sprzedaje handlarz, obowiązkowo warsztat przy oględzinach. Ale ładna.

 

piąta - mam wrażenie że sprzedaje młody gniewny (ciemne szybki, niefirmowe radyjko na empeczy, podwójna chromowana przedłużka wydechu,...).

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a tak w ogóle to coupe najlepiej szukaj z 6 cylindrowym silnikiem. Z początku produkcji 1999 - 2001. M43B19TU (118 KM) jest za słaby, w sedanie jeszcze można na to machnąć ręką ale w coupe to już nie uchodzi ;) Tak jak pisał Maciek323, 6 cylindrowe są świetne, pięknie brzmią i są niezawodne, z tym że 320i - 150 KM ma trochę za duże spalanie w stosunku do tego co oferuje, większe silniki mają podobne spalanie przy większej mocy.
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga jest od handlarza i tańsza od pierwszej (czyli jeżeli na nim ma zarobić to ile to auto musi być warte?), przód pod światłami, spryskiwacze reflektorów niedokładnie spasowane, mimo to zaznaczona opcja "bezwypadkowy", brak zdjęć wnętrza, ciężko powiedzieć coś więcej.

 

Druga to jakas kicha albo mina straszna. BMW coupe z 2002 roku za 16000zł? Kolega ostatnio sprzedał benzynowego Peugeota 307 bez klimy z 2002 roku za 14 tys zł !! Ale auto miał w BDB stanie, org. niski przebieg, prawdziwie bezwypadkowe, doinwestowane.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hehe, ale za 13 też pewnie się znajdzie :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za 17tys. zł znajdzie się coupe z początku produkcji z silnikiem 2.0 150KM. Nie popadajmy w paranoję, że BMW są najwspanialsze i można wołać za rocznik 99 20tys zł... Sorry ale takie auto ma 13 lat i min. 200tys. km(opinia optymistyczna). Chyba, że ktoś naprawdę chuchał, pucował i wymieniał wszystko profilaktycznie to może wołać wysokiej ceny. Dłużej będzie je sprzedawał ale sprzeda dobrze i kupujący będzie zadowolony. Musi oczywiście mieć jakieś bogatsze wyposażenie, bo 99% kupujących pierwsze co to patrzy na wnętrze, a później reszta.

 

Jednak 98% aut nie jest wychuchane i 100% sprawne. Niektórzy forumowicze też są dobrzy... Chwalą się pewnie przy sprzedaży, że honorowy członek BMW Klub Polska, a posty zakładał typu "czy można wymienić jeden amortyzator"...

 

Trzeba być obiektywnym i patrzeć przez pryzmat innych marek. Audi czy VW też nie są tanie w utrzymaniu. Audi A4 nie wydaje mi się z różnych opinii mega tańsze od serii 3 BMW. Obiektywizm Panowie, obiektywizm jest kluczem do sukcesu. Porównanie utrzymania golfa, który jest hatchbackiem w 99% do bmw serii 3 jest dla mnie co najmniej dziwne.

 

Czasami trafiają się okazje, bo ktoś jest już np. zmęczony czasem sprzedaży i słuchaniu "o matko czemu tak drogo?" i można trafić dobry samochód. Tak czy tak przy kupnie każdego używanego auta, powinno się mieć w zapasie z 5tys zł na jakieś naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czytaj dokładniej, bo 17 tysi chce dać za 320i, ale 2.2 170km, który już zdecydowanie lepiej jedzie w porównaniu do 2.0 150km, o którym piszesz. Dla mnie to jak porównywać 320d 136km i 320d 150km :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że za tyle kasy co ma jak poszuka kupi ładne coupe np nr 4 z aukcji bardzo ładne coupe na twoim miejscu jechał bym i oglądał :mrgreen: i chciałbym zobaczyc te forumowe laleczki co faktycznie ich własciciele pytaj czy można wymienic jeden amor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przebiegu i wyglądu chwilowo nie będę komentował, zadzwoń o vin i zobaczymy jak wyszedł z fabryki, nie zaznaczył bezwypadkowy, więc było pewnie coś poważniejszego niż szkoda parkingowa, zapytaj o to.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienion:

- przedni zderzak

- tylny zderzak

- kierownica

- gałka od biegów

Rzeczywiście ciekawa oferta :mrgreen:

Nie no przeginacie a może ktos miał ujebke na zderzak m pak kiere z multifunkcja i gałeczke nie rozumiem tego jak sie wkleja foty w galerii każdy m pak by sie przydał itp a tu jest już po modach i też zle :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie rozumiesz, to twój problem. Chętnie bym wyjaśnił, czemu niektóre mody są wskazane, a inne od razu budzą podejrzenia.

Ale nie komuś, kto chce podreślić swoje racje, używając tego: :duh:

Zapytaj jeszcze raz, tym razem jak normalny człowiek, a jest szansa wzbogacić swoją wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie rozumiesz, to twój problem. Chętnie bym wyjaśnił, czemu niektóre mody są wskazane, a inne od razu budzą podejrzenia.

Ale nie komuś, kto chce podreślić swoje racje, używając tego: :duh:

Zapytaj jeszcze raz, tym razem jak normalny człowiek, a jest szansa wzbogacić swoją wiedzę.

Ale ty jesteś mądry człowieku wszechwiedzący przemądrzały pan zielo co za e46 chce płącic 30 tys żeby było NIBY ładne a tańsze egzemplarze od razu do smieci żałosne :duh:

Edytowane przez steryd81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego innego się nie spodziewałem.

A była szansa się douczyć.

A jeżeli chodzi o bezwypadkowość auta to pewnie ja mógłbym nauczyc coś ciebie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec panie zielo prosze mi wytłumaczyć co oprócz przedniego zderzaka który jest paskudny jest nie tak tzn co z tylnym zderzakiem gałką kierą , a w dziale samochody z ogłoszenia prosze cie o napisanie coś bo własnie wkleiłem ogłoszenie e36 coupe 325 i nie wiem czy warto jeśli był bys tak łaskawy rzuc okiem :shock: a co do popisywania to raczej ty sie popisujesz zdaniem typu chętnie bym wytłumaczył ale nie osobie która użyła :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że edytowałeś wypowiedź, niepotrzebnie dopisując ostatnie zdanie, zresztą przekręcone.

 

1. Oba zderzaki wymienione, to wiemy. Tylko przedni zderzak od innego auta, a tylny jeszcze od innego. Pasjonat, który chce się pochwalić dołożeniem mpaku zewnętrznego, nie zrobiłby takiego sztukowania. Jedynie progi można zaakceptować, bo wiele osób wymienia tylko zderzaki (osobiście nie popieram).

2. Pasjonat nie zostawiłby chromowanych listw, bo gryzie się to strasznie. Tym bardziej, że sprzedawca jakieś tam ciągoty do przyciemniana ma - nerki i felgi - więc o tyle bardziej dziwi ten chrom.

3. Podobnie sprawa ma się z gałką zmiany biegów. Można ją wymienić nawet na wajchę od karuzeli, ale pasjonat wymieni na pasującą do wnętrza. Mogę się mylić co do kierownicy (tu potrzebny VIN).

4. O aucie wiemy, że nie jest bezwpadkowe. Abstrahując od tego, czego ktokolwiek może mnie uczyć o bezwypadkowości, tu należy łączyć ten fakt właśnie z wymianą omawianych wyżej elementów. A pamętajmy, że na allegro nikt pękniętego zderzaka, czy wgniecionych drzwi po stronie kierowcy nie uzna za problem i auto będzie opisane jako bezwypadkowe.

 

I to wszystko wnoskuję bez VINu.Jak nadejdzie, to może być jeszcze gorzej. Albo lepiej.

 

To wszystko sprawia, że łatwo zrozumieć, dlaczego te mody nie są tym, czym to, co ludzie prezentują w swoich galeriach. Tak samo, jak ja nie jestem wszechwiedzący, przemądrzały, żałosny, pan zielo. Po prostu zielo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie dokończył modów :D lecz nie zmienia to faktu że na miejscu autora poleciał bym zobaczyć wklejone wczesniej ogłoszenie nr 4 http://otomoto.pl/bmw-318-318ci-stan-idealny-felgi-m3-C26024086.html jeśli nie przeszkadza mu nie za mocny za to oszczędny silnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam niektóre wypowiedzi to wychodzi na to że jak nie masz 25k na e46 do tego jeszcze 5k na naprawy to sie do BMW nie zbliżaj, Do tego musisz jeszcze zarabiać 10koła miesięcznie bo inaczej nie dasz rady go serwisować i w ogóle to musisz mieć rodowód bo BMW jest dla wybranych. Panowie bez jaj. E46 to już leciwy samochód i ceny też już nie są takie wygórowane, wiem że te z najniższej półki cenowej to nie są wypieszczone klubowe rodzyny ale takie tańsze też jeżdżą i większość nawet sie nie rozpada na drodze. Nie popadajmy w paranoję cześć ludzi tu piszących zachowuję się jak rozpieszczone dzieciaki, którym ktoś dał droższą zabawkę i inni na pewno nie mogą takiej mieć, a już kupiona taniej? niemożliwe! A teksty o książkach serwisowych w E46? No ludzie dajcie spokój. 90% książek serwisowych od e46 można wyrzucić do kosza albo sie nimi podetrzeć bo tylko do tego sie nadają, W moim miasteczku gdzie mieszka jakieś 4,5 tys mieszkańców wieczorem robiąc 2-3km zdarza mi sie mijać 5-6 E46. I nie są to jakieś sztrucle. Tak więc rada ode mnie panowie mniej spinania pośladów, więcej luzu. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To pięknie to rozjaśniłeś :8) każdy jeździ czym chce, dlatego przedział cenowy jest mocno zróżnicowany.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.