Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mogę ci coś powiedzieć o e46 320Cd (150KM po FL). U mnie spalanie przy normalnej jeździe to około 6,4L (z tego co widzę mam chyba przepływkę walniętą więc może palić więcej niż powinna). Jest to moje pierwsze BMW wcześniej miałem Opla Vectre C i powiem ci że auto naprawdę świetne, turbina jest tutaj (w 330 tez zapewne będzie) o stałej geometrii a one tak strasznie się nie sypią w porównaniu do zmiennogeometrycznych oczywiście jak o każdego doładowanego diesla trzeba dbać. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie to proponuje ci znaleźć współwłaściciela który będzie miał zniżki bo ceny cię powalą o ile nie masz zniżek kolega rejestrował na siebie 320 z 2004r. i nie miał zniżek i kosztuje go OC około 1600zł za rok więc trochę jest (ja np płace 540zł za całkiem podobny model tyle że w coupe). Wrazie pytań pisz z chęcią pomogę.

Pozdrawiam Sebastian

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mogę ci coś powiedzieć o e46 320Cd (150KM po FL). U mnie spalanie przy normalnej jeździe to około 6,4L (z tego co widzę mam chyba przepływkę walniętą więc może palić więcej niż powinna). Jest to moje pierwsze BMW wcześniej miałem Opla Vectre C i powiem ci że auto naprawdę świetne, turbina jest tutaj (w 330 tez zapewne będzie) o stałej geometrii a one tak strasznie się nie sypią w porównaniu do zmiennogeometrycznych oczywiście jak o każdego doładowanego diesla trzeba dbać. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie to proponuje ci znaleźć współwłaściciela który będzie miał zniżki bo ceny cię powalą o ile nie masz zniżek kolega rejestrował na siebie 320 z 2004r. i nie miał zniżek i kosztuje go OC około 1600zł za rok więc trochę jest (ja np płace 540zł za całkiem podobny model tyle że w coupe). Wrazie pytań pisz z chęcią pomogę.

Pozdrawiam Sebastian

sebastian turbo w 2.0d jak i 3.0d jest o zmiennej gonetri łopatek i one sie wielce nie psuja jak znasz technike jazdy dislem z takim silnikiem. co do wyboru silnika to 2.0d zadowoli przecietnego zjadacza chleba nie sa słabe ani awaryjne mocno.spalanie tak jak podałes 6.4 to normalne srednie spalanie nie bedzie 5.5 to nie 1.9 tdi grupy wag. 3.0 spali srednio 7.5 przy spokojniej jeździe .w trasie przy 100 na godzne zejdzie do 6 litrów. jak zaczniesz pociskac to 8-9 spali a nawet wiecej jesli bedziesz korzystał z pełnej mocy.miałem 330d to wiem jak sie ma spalanie i przyspieszenie sporo lepsze od 2.0d a nawet duzo lepsze.podobno 3.0 mniej awaryjne od 2.0 d ale paietaj te 3.0 d sie znudzi szybko pocisniesz troche potem zaczniesz jeździc z punktu a do punktu b tak ze sie zastanów.tyle z mojej strony jakies pytania ?odpowiem chetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, też tak myśle że lepiej 2.0d wziąść. Te 9 litrów to da się przeboleć :cool2: bo i tak nie będe nim szarżował, ma być na dojazd do pracy i dla odrobiny zabawy razem z kumplami. Hmm, moge wziąść na ojca, ona ma 50% zniżek około. Ale prędzej czy później i tak będe musiał wziąść auto na siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj 330d, nie ma sensu się rozdrabniać. za 30 tysięcy znajdziesz ładne 330d 184KM z 2001 roku po lifcie. ja mam już drugie i nie zamieniłbym się na klekoczącego i wibrującego 4-cylindrowca który nie jedzie poniżej 1800obr/min. dźwięk silnika, osiągi, elastyczność... bez porównania. spalanie jest podobne.

 

9-10 litrów w mieście pali moje 330d 204KM i to jak stoję w krakowskich korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320d 150KM mają zmiennogeometryczną turbine? O kurcze nawet nie wiedziałem bo z odczucia jazdy tego nie widzę, dobrze wiedzieć. Oczywiście że jeżeli posiada się odpowiednie umiejętności do jazdy na turbiach (głównie chodzi o to aby cała turbina była rozgrzana a nie tylko jej łopatki które się szybciej grzeją) ale raczej nikt nie zaprzeczy że turbiny zmienno geometryczne są o wiele bardziej awaryjne od tych z stałą geometrią.

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie turbo bez zmiennej geometri łopatek powinno dłuzej wytrzymac ale zalezy na jakim oleju jeździmy i w jaki sposób wiec nie ma regóły.ja ostro katowałem kazdego disla vnt jak i vtg i zadna turbina nie padła a miałem rózne klekoty tdi arl asv afn 1z m57 m47. bo jak wiadomo łopatki trzeba rozruszac zeby sadzą nie zarosły to trzeba dawac w palnik :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem 3.0 trochę przesadzacie chyba, mi nie udało się zejść poniżej 9l w mieście (mówię oczywiście o realnym spalaniu, które trochę różni się od tego które wskazywane jest przez komputer). Spalanie na poziomie 7,5l to chyba jak ktoś ma cały czas z górki, z wiatrem, brak postojów na światłach itp. Zanim kupiłem 330d też naczytałem się tego typu "raportów spalania" i nie wiem skąd się biorą takie opinie, ale tego typu spalanie jest po prostu nierealne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spalanie w mojej 330d po miescie bez korków 8,1l Godziny szczytu i centrum Katowic nawet 10l

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od 4 miesiecy jestem posiadaczem 320d w manualy z 2003 roku.

 

Spalanie - nie mam ciezkiej nogi, wychodzi ok 6 l/100 km ( a nawet troche mniej). 80% trasa, 20% jazda po wroclawiu. Gdy mam ochote MOCNO pocisnac to 6,5-7 maksymalnie..

Jadać bardzo spokojnie na trasie mozna 5,5 uzyskac.

Wrocław - w trakcie najwiekszych korkow moze to byc i 9l. Ale wtedy sie wiecej stoi niz jedzie. Generalnie miasto to 7,5-8l.

 

Dynamika - moim zdaniem calkiem niezle. fakt, dol troche slaby ale powyzej 2 tys obrotow idzie bardzo dobrze. Silnik jest elastyczny i nie ma absolutnie zadnych problemow z wyprzedzaniem. przyspieszanie z wyzszych predkosci bardzo przyjemne :) Ogolem na +

 

Kultura pracy - u mnie brakuje jednej oslony, moje auto bylo uderzone i najwyrazniej nie zlozono wszystkiego. Ogolnie na pewno kultura pracy mniejsza niz w 3.0d. Tutaj nie ma sie o co spierac :). Ale i tak moim zdaniem jest calkiem niezle.

 

Przed zakupem 320d mialem okazje przez jakis rok jezdzenia 330xd, rowniez poliftowa w automacie. Zbierala sie troche szybciej, ale zapotrzebowanie na paliwo nie bylo z pewnoscia takie samo. Nie wierze forumowiczom ktorzy pisza ze 330d spala w mieszanym 6 litrow. nie spala. ta, która mialem przy dosc ekonomicznej jezdzie w trasie palila troche ponad 7. Po wroclawiu nie udawalo mi sie zejsc ponizej 10. Moim zdaniem realne spalanie 330xd (powiedzmy 80 trasa - 20 miasto ) to spokojnie 8-8,5l. Chyba ze jedziemy baardzo spokojnie.

 

nie mowie ze 330 pali duzo - bo biorac pod uwage moc i kulture pracy pali bardzo znosnie. Ale nie bedzie palila tyle co 320d ;-)

 

jakbym mogl cos pomoc to uderzaj na gg 2914051

 

 

(w wypowiedzi mowa o xd - a wiec napedzie na 4 lapy. przez to mogla palic troche wiecej. Ale nadal - pod wzgledem spalania 320d>330d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wskazań komputera dot. spalania to ja osobiście mam bardzo dziwny odczyt gdyż pokazuje mi 8.2L a według obliczeń spala mi około 6.5L (sprawdzałem z 6-7x pod rząd) cały czas tankując oczywiście full więc odczyt spalania w ten sposób wogóle nie powinien być brany pod uwage.

Pozdrawiam

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem 3.0 trochę przesadzacie chyba, mi nie udało się zejść poniżej 9l w mieście (mówię oczywiście o realnym spalaniu, które trochę różni się od tego które wskazywane jest przez komputer). Spalanie na poziomie 7,5l to chyba jak ktoś ma cały czas z górki, z wiatrem, brak postojów na światłach itp. Zanim kupiłem 330d też naczytałem się tego typu "raportów spalania" i nie wiem skąd się biorą takie opinie, ale tego typu spalanie jest po prostu nierealne.

tak 330d spala sporo moim zdaniem wkoncu to r6 i 3l podałem spalanie 7.5 w jeździe mieszanej emeryckiej napisałem wczesniej i nie móiwłem nic o miescie tylko .miałem na mysli troche trasy i miasta.w miescie 8-10 norma.miałem po programie swoją na 224konie i tak wyglądało spalanie u mnie szło zejsc do 7.5 ale takie jezdzenie jest bez sensu.skoro sie kupije 3.0d to sie jeździ dynamicznie a taka jazda to 8-10litrów i to nie mówie o zakorkowanym miescie tylko trasa 70% 30%miasto.dlatego uczulam zainteresowanego ze jak chce 3.0 to niech liczy spore spalanie a nie zawsze bedzie korzystał z mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od 4 miesiecy jestem posiadaczem 320d w manualy z 2003 roku.

 

Spalanie - nie mam ciezkiej nogi, wychodzi ok 6 l/100 km ( a nawet troche mniej). 80% trasa, 20% jazda po wroclawiu. Gdy mam ochote MOCNO pocisnac to 6,5-7 maksymalnie..

Jadać bardzo spokojnie na trasie mozna 5,5 uzyskac.

Wrocław - w trakcie najwiekszych korkow moze to byc i 9l. Ale wtedy sie wiecej stoi niz jedzie. Generalnie miasto to 7,5-8l.

 

Dynamika - moim zdaniem calkiem niezle. fakt, dol troche slaby ale powyzej 2 tys obrotow idzie bardzo dobrze. Silnik jest elastyczny i nie ma absolutnie zadnych problemow z wyprzedzaniem. przyspieszanie z wyzszych predkosci bardzo przyjemne :) Ogolem na +

 

Kultura pracy - u mnie brakuje jednej oslony, moje auto bylo uderzone i najwyrazniej nie zlozono wszystkiego. Ogolnie na pewno kultura pracy mniejsza niz w 3.0d. Tutaj nie ma sie o co spierac :). Ale i tak moim zdaniem jest calkiem niezle.

 

Przed zakupem 320d mialem okazje przez jakis rok jezdzenia 330xd, rowniez poliftowa w automacie. Zbierala sie troche szybciej, ale zapotrzebowanie na paliwo nie bylo z pewnoscia takie samo. Nie wierze forumowiczom ktorzy pisza ze 330d spala w mieszanym 6 litrow. nie spala. ta, która mialem przy dosc ekonomicznej jezdzie w trasie palila troche ponad 7. Po wroclawiu nie udawalo mi sie zejsc ponizej 10. Moim zdaniem realne spalanie 330xd (powiedzmy 80 trasa - 20 miasto ) to spokojnie 8-8,5l. Chyba ze jedziemy baardzo spokojnie.

 

nie mowie ze 330 pali duzo - bo biorac pod uwage moc i kulture pracy pali bardzo znosnie. Ale nie bedzie palila tyle co 320d ;-)

 

jakbym mogl cos pomoc to uderzaj na gg 2914051

 

 

(w wypowiedzi mowa o xd - a wiec napedzie na 4 lapy. przez to mogla palic troche wiecej. Ale nadal - pod wzgledem spalania 320d>330d.

no 330xd i to jeszcze automat to bym mniej jak 8 litrów nie luiczył w jeździe meiszanej z lekką nogą taki zestaw juz nie ejst oszczedny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie jeżdżę benzyną ale miałem podobny dylemat między 4 a 6 cylindrową beną. Wybrałem R6 i powiem Ci w ogóle nie żałuję. Zrób lepiej tak samo kup 3.0d bo później będziesz czuł niedosyt. 3 litrowe diesle w BMW to naprawdę super silniki sam takim jeździłem nie raz i powiem Ci poezja. Jeździłem również 2 litrowym klekotem ale tutaj już był duży duży niedosyt mimo, iż silnik też niczego sobie:) Wybór należy do ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja od kiedy zakupilem moje pierwsze E46 330 Ci regularnie prowadze kalkulacje spalania ( dla ogolnej wiadomosci a nie zeby sie przejmowac ile pali :))

Wiec najgorsze spalanie jak narazie jakie osiagnolem wedlug applikacji na telefonie to 15 Litrów na 100km ( da sie pewnie to pobic :D ) , najlepsze to 9.7 co daje nam srednia okolo 11.6

Daje nam to ze z pelnego baku jestem w stanie po miescie zrobic okolo 450 km a na trasie jakies 670.

So to dane z ostatnich 4 miesiecy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja od kiedy zakupilem moje pierwsze E46 330 Ci regularnie prowadze kalkulacje spalania ( dla ogolnej wiadomosci a nie zeby sie przejmowac ile pali :))

Wiec najgorsze spalanie jak narazie jakie osiagnolem wedlug applikacji na telefonie to 15 Litrów na 100km ( da sie pewnie to pobic :D ) , najlepsze to 9.7 co daje nam srednia okolo 11.6

Daje nam to ze z pelnego baku jestem w stanie po miescie zrobic okolo 450 km a na trasie jakies 670.

So to dane z ostatnich 4 miesiecy.

Pozdrawiam

 

Ja w swojej 318i zrobię ponad 600km ale po mieście a na trasie około 900km :roll: ale to już pewnie nie taka przyjemność z jazdy :P

http://imageshack.us/a/img22/2969/p1070367s1.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/25837/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze masz tez opcje "normalnego" :D samochodu

Ja od kiedy zakupilem moje pierwsze E46 330 Ci regularnie prowadze kalkulacje spalania ( dla ogolnej wiadomosci a nie zeby sie przejmowac ile pali :D )

Wiec najgorsze spalanie jak narazie jakie osiagnolem wedlug aplikacji na telefonie to 15 Litrów na 100km ( da sie pewnie to pobic :D ) , najlepsze to 9.7 co daje nam srednia okolo 11.6

Daje nam to ze z pelnego baku jestem w stanie po miescie zrobic okolo 450 km a na trasie jakies 670.

So to dane z ostatnich 4 miesiecy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat (320d vs 330d), wybrałem 3-litrówkę i jestem bardzo zadowolony. Moim zdaniem, jeżeli ma być radość z jazdy wybierz 330, jak chcesz 2-litrowego dizla to może jakieś... tdi? Tak, wiem, to był tylko mój niewinny żart, choć z morałem... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj... kolega przesadza :)

 

320d nie da radosci z jazdy ? zdecydowanie daje. motor jest slabszy od 3.0d. ale to nadal BARDZO DOBRY silnik. jak na 4 cylindry to calkiem znosnie pracujacy i z niezla dynamiką. te 150 ps na prawde daje rade na co dzien :-)

 

a jeżeli wziąć pod uwagę relacje spalanie/osiągi to uważam ze jest rewelacyjnie. Trzepiać głownie trasy na zbiorniku robie 1000 km. :-)

 

slowem - chcesz lepszych osiagow kosztem jednak troche wiekszego spalania - wez 330d. bedziesz zadowolony.

chcesz dobrych osiagow i niskiego spalania ? wez 320d. tez bedzie zadowolony.

 

:-)

 

jesli jestes z okolic wrocka albo kalisza/ostrowa wlkp. to daj znac i chetnie moge Ci udostepnic moje 320d do przejazdzki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że trochę przesadzam, z premedytacją. Co do kosztów sorry, ale 330d jest droższe pod każdym względem - spalanie, oleje, opony, hamulce, przeglądy, itp., itd. Ale jak już za to wszystko zapłacisz, z nawiązką, to potrafi sprawić niebywałą frajdę. Stającym przed podobnym wyborem gorąco polecam sprawdzać co lepsze wyłącznie na własnej skórze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.