Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

Znajomy chce kupić E46, znalazł coś takiego

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-mpakiet-full-opcja-harmankardon-navi-330d-niemcy-perfekcja-ID6yAYgJ.html

czy ktoś coś wie na jej temat, warto gonić te 400km w jedną stronę?

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest osobny dział na auta z ogłoszenia

viewforum.php?f=44

Wpisz nr VINu w tytuł wątku a chłopaki Ci pomogą .

Tu kiedyś pisałem jak sprawdzić zapisy przebiegu z ASO przez internet za 3€.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest osobny dział na auta z ogłoszenia

viewforum.php?f=44

Wpisz nr VINu w tytuł wątku a chłopaki Ci pomogą .

Tu kiedyś pisałem jak sprawdzić zapisy przebiegu z ASO przez internet za 3€.

 

OK dzięki za info :cool2:

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na dniach stane się właścicielem E46 2.0d z 1999 roku. Proszę powiedzcie co powinienem wiedzieć o dieslu, nigdy nie miałem okazji takim jeździć, jak o niego dbać, na co uważać, czego nie robić a co powinienem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lać dobre paliwo a w zimie lać zimowe bo na dużym mrozie powstanie galareta.

Olej syntetyk co prawda to starszy silnik ale możesz zalać ze specyfikacją LL04 bo wydziela mniej popiołów .

Sprawdzić świece żarowe .

Po za tym jak dla mnie to jest jak w benzynie.

Ps.

Nie lubię jak chłopaki kręcą do odcinki

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ON na Orlenie to dobre paliwo czy masz na myśli jakieś droższe o tych specjalnych nazwach. Pełny syntetyk to jaka była specyfikacja, pół syntetyk to chyba 10w30 a pełny to bedzie 5w30? I po czym rozpoznam zimowe paliwo, nie wiedziałem że takie nawet istnieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w30,5w40 zalejesz.

 

paliwo zimowe jest wprowadzane automatycznie chyba koło listopada/grudnia na stacje wiec nie musisz zwracać uwagę. Ogólnie przed zimą zawsze warto zmienić filtr paliwa, dostęp jest łatwy dość w przedlifcie.

 

o silniku poczytaj bo ma pare problemów typowych, czasem dość poważnych. Nie zaniedbuj dwumasy i koła pasowego bo ci wał pęknie.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się że niektórzy użytkownicy mają dojścia do taniego lewego paliwa i kupują np dwie beczki po 200 litrów i jak to kupią w lecie to i na tym jeżdżą w zimie, albo pod koniec Października zatankuje do pełna na stacji i mało jeździ bo ma drugie auto a w Styczniu na tym paliwie się wybiera w góry.

Wobec powyższego w poście powyżej napisałem;

Lać dobre paliwo a w zimie lać zimowe bo na dużym mrozie powstanie galareta.

Odnośnie oleju silnikowego to Ci wyjaśnię że oleje ; mineralne, półsyntetyczne i pełen syntetyk posiadają w swojej gamie olejów 5W30 jak i 10W30.

W twoim wypadku ja bym lał pełny syntetyk 5W30 ze specyfikacją LL04 ,dodatkowo bym się zastanowił nad płukanką.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, będę pamiętał o paliwie i oleju a mógłbyś mi przybliżyć co oznacza płukanka? Mówisz chyba o czyszczeniu zbiornika paliwa z syfu na spodzie? - Strzelam. Ponadto czy mam coś wymieniać zaraz po kupnie, w bmw chyba nie muszę się martwić o rozrząd z uwagi na łańcuszek ale powinienem wymienić na start świece żarowe bo to istotne w dieslach, dobrze mówie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plukanka do oleju zeby rozpuscic i przeczyscic syf w silniku.

Nikt nie wie jakie auto kupujesz a ono ma 16 lat wiec wszystko zalezy od sposobu uzytkowania i dbalosci o poprawny serwis, mozliwe ze wlasciciel wymienial niedawno swiece zarowe i auto nie ma problemu z rozruchem, jak nie dawno i nie ma problemow to nie ma sensu bys wymienial, trzeba gruntownie sprawdzic samochod i najlepiej znac jego historie serwisowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu takie operacje wykonywać czy oddać do mechanika? Poza tym, jak to się ma do zapierdalania. To prawda że diesle źle znoszą ciężką nogę? I czy prawdą jest, że jeżdżąc tą emką z pracy do domu i na odwrót narażę ja na niepotrzebne awarie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz do pracy kilometr i chcesz po to odpalac diesla to bez sensu, bedzie non stop zimny olej, non stop turbina bedzie na zimnym oleju itp. Do tego bedzie ci palic wtedy 10l :D

 

dwumasa nie lubi gwałtownej zmiany biegów jedynie. Auto jak najbardziej powinno odwiedzac koniec obrotów, diesel szczególnie bo turbo o zmiennej geometrii powinno pracować w całym zakresie. Poza tym 2l diesel to szatan żaden nie jest wiec bez obaw.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 10,1 km, uratowany! Chce o nią dbać, żeby posłużyła mi kila dobrych lat i godnie sie prezentowała :) Zresztą zawszę mogę zejść pare minut wcześniej i ją odpalić niech popracuje na zimnych zanim dopije kawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 90 procent ludzi tak robi w zime. Każdy odpala i potem skrobię dopiero jeśli trzyma pod chmurka. Normalne i nie demonizujmy ze silnik mu wyskoczy jak sie rozgrzeje na luzie.

 

Znam teorie ze szybciej podczas jazdy ale również na logikę silnik sie grzeje dluzej ale na malych obrotach, podczas jazdy grzeje sie szybciej ale na wyższych obrotach co poki jest zimny nie jest zdrowe.

I tak zle i tak nie dobrze :) ale przynajmniej mam juz fotele cieple, auto przepiete na gaz, tylna szyba sama sie ogrzeje. 2/3 minuty na luzie przy skrobaniu czy przy konczeniu kawy nie wywali korby bokiem

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że takie rzeczy w mieście są karalne nie bez powodu, na wolnych obrotach nie działają praktycznie żadne systemy oczyszczania spalin, więc truje się siebie i np. swoją rodzine.....dopóki myślenie ludzi o ekologii się nie zmieni to niestety będziemy zbierać tego żniwo.

 

Poza tym jak kupiłeś diesla żeby jeździć 5km do pracy to naprawdę bezmyślność, było dokupić seicento w pakiecie z BMW za 2000zł i będziesz miał i ciepło i nie będziesz musiał odpalać 5min przed odjazdem i jeszcze kobitke zadowolisz bo będzie mogła obijać po parkingach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ekologia często przesadza, ale akurat kiedy wilgotność jest duża i to nie leci sobie swobodnie w góre to śmierdzi jak nie powiem co i mnie to przeszkadza, i nie ważne z diesla nowego starego w nowym i tak systemy oczyszczania nie działają od początku. Jak chcesz truć siebie i sąsiadów to Twoje sumienie, ja robie wszystko żeby nie odśnieżać i od razu ruszać ale delikatnie traktując gaz, a nie bawić się w jakieś rozgrzewanie. Twój samochód Twoja mentalność, ja ubolewam że nie mogę na codzień mieszkać na wsi bo za każdym razem jak wracam z Warszawy czuję dużą różnicę w jakości powietrza. Dopóki każdy będzie miał takie rzeczy w dupie dopóty będziemy zacofanym krajem, tyle w temacie grzania silnika na wolnych obrotach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Chciałem zapytać czy w 11-12 tyś zł dostane przed lifta e46 z r6 2.0 w miare przyzwoitym stanie ?

mam w rodzinie 523 e39, czy np przyśpieszeniem będą się bardzo różnić ? 3 lżejsza 5tka więcej mocy... Jestem bardzo ciekawy ma ktoś takie porównanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z Autocentrum: http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/bmw/seria-3/e46/sedan/silnik-benzynowy-320-i-150km-1998-2001/

8,9sek to czas dla 320d, gdzie moc ta sama 150KM ale jednak Nm więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.