Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów :)

Jaką kwotę musiałbym mieć przygotowaną na E46 rocznik 1999+, koniecznie benzyna bez gazu, manualna skrzynia, coupe lub sedan?

Oczywiście w przyzwoitym stanie (bez rdzy na kluczowych elementach, szpachli, sprawny mechanicznie)

Jakie silniki z benzynowych polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pytasz

Jaką kwotę musiałbym mieć przygotowaną na E46 rocznik 1999+, koniecznie benzyna bez gazu, manualna skrzynia, coupe lub sedan?

15 tys +

Jakie silniki z benzynowych polecacie?

R6

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopiero co się zalogowałem na forum bo chce kupic w Niemczech BMW i mam do wydania 6000 euro i zastanawiam sie nad kupnem BMW 330d z 2004r. lub BMW 325i z gazem z 2002r. Był bym wdzięczny za jakies cenne wskazówki na co zwrócić uwagę przy zakupie jakie są wady i zalety obu silników i samych aut z góry dzięki

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz 6k to znajdz dobre 325i ewentualnie 320i i sam zakładaj gaz, najlepiej VialeLiquid SI (stan ciekły), powinno Ci wystarczyć i kasy i mocy, zadowolony na pewno bedziesz jesli dorwiesz dobra sztuke. Takie rozwiązanie wyjdzie ekonomiczniej niz diesel, zawze masz usmiech na stacji benzynowej, a nadal masz pięknie brzmiącego benzyniaka z tą samą mocą (są nawet opinie że przy tej instalacji auto czasami zachowuje sie "mocniej" :evil:). Więcej o takim patencie moge Ci powiedziec juz niedlugo bo sam laduje sobie ten gaz juz w przyszlym tygodniu.

 

W czym chcesz te auto, sedan? 325i po lifcie ciężko znaleźć.

 

CO do 330d sie nie wypowiem choc za jedna z jego wad moznaby bylo uznac to fakt ze to diesel :D 325i zaś ma silnik M54 ktory lubi wypic troche oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazlem komplet troche drogo ale trudno :)

http://allegro.pl/bmw-e46-listwy-ozdobne-deski-konsoli-kokpit-chrom-i6283545943.html#thumb/2

Pytanie czy one beda pasowac do mojej Bety po lifcie? Kosztują niemało wiec nie chce niespodzianki...

Przede wszystkim porównaj listwę wokół drążka zmiany biegów, czy otwory na przyciski/manetki sterowania szyb pasują do twojego auta. U mnie na przykład te na zdjęciu by nie pasowały, bo ja mam 4 przyciski, a na fotce są otwory na dwa przyciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

chce kupic w Niemczech BMW
na co zwrócić uwagę przy zakupie

Aby przebieg i historia auta były prawdziwe.

Jest opinia że u tz Turka większość aut już jest gotowa na wschodni export i na Niemiecki rynek się nie odważy sprzedać bo wie że by go ścigano za skręcanie licznika.

Co niektórzy wyjazdowi kupcy mają ustawionego gościa co na SMS z nr VIN od ręki ( za opłatą)potwierdza lub zaprzecza prawdopodobieństwo stanu licznika widoczny w aucie.

Kwestia co wybrać, czy diesel czy benzyna ? jak jeszcze sam nie wiesz to może zapytaj swojego mechanika z czym on sobie lepiej radzi.

Tu na forum od dawna zdania są podzielone, zresztą jak widać te i te się sprzedają.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem 2 tygodnie temu E46 330i 2002r sedan po lifcie, sprowadzany z niemiec i wyniknęło kilka spraw eksploatacyjnych..

 

Autko w dobrym stanie, 225 000 przebiegu, na początek wymieniłem olej, filtry oleju, kabinowy, powietrza... i teraz....

 

1. silnik pracuje nierówno - vanos do regeneracji - znacie dobrego mechanika we Wrocławiu który by się tym zajął? BMW expert motorsport każe czekać do września więc troche słabo.... w Auto-Chipe byłem i będe się umawiał na zrobienie jednak interesuje mnie wasza opinia/rada

 

2. kapie z podwozia po krótkiej przejażdżce - zauwazyłem że coś wycieka nawet po krótkich dystansach i jakby lekko "brzdęka" od czasu do czasu. Nie jest to żaden smar tylko przezroczysty, bezbarwny płyn, więc wnioskuje że płyn chłodniczy. Stan w zbiorniku - ok. Jak byłem u mechanika w Auto-Chip to mówił że nie widzi jakiegoś wycieku więc w sumie nie wiem... Jakieś sugestie? rady? Do zimy wypadałoby zrobić...

 

3. problem z przekręceniem kluczyka w stacyjce przy blokadzie kierownicy - ostatnio siłowałem sie ponad 5 min już mocno wkur**ony... jakoś zaskoczył. Zaczałem używać nowszego kluczyka bo ten starszy był leciutko wygięty ale i tak wypadałoby coś z tym zrobić jeśli to nie zamota straszna bo i tak nie chodzi jakoś super przy blokadzie i następnym razem moze byc problem...

 

To tyle jak na pierwszego posta:) Dodam jeszcze że w materii BMW i mechaniki jestem świeży, ale jestem pasjonatem marki więc mam zamiar z czasem dobrze się wyedukować i jak najlepiej poznać moje autko od strony technicznej :)

 

Także wszelkie rady/sugestie mile widziane :) I jeśli ktoś zna dobrego mechanika we Wrocławiu również będe wdzięczny za polecenie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tak uważa? zobacz jakie są ceny tych aut tam skąd przyjechała;) dodaj 18,6% akcyzy plus opłaty związane ze sprowadzeniem, tłumaczenia i zarobek handlarza - takie auto w takim "super stanie" to zapewne wydatek około 4 tys euro (może ponad 3000) to i tak nie ta cena, najlepiej dopytać co w niej było robione, jeśli miała purchle na błotnikach to pół biedy, najgorzej jak to nurek jakiś był...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz

co myślicie ???? Tutaj jest link :

Do aut z ogłoszenia jest osobny dział

viewforum.php?f=44

Tam poszukaj może już go ktoś zamieścił, a jak go niema to zdobądź nr VIN i i wstaw to ogłoszenie to Ci chłopaki wiele powiedzą . Jeden z forumowiczów (Dray) prywatnie prowadzi usługę to za opłatą może Ci zrobić pisemny raport serwisowania z przebiegami.Warto to zrobić przed kupnem a nie po kupnie.

Jak sprzedawca nie chce podać nr VIN to takiego auta nie tykaj , chyba że potrafisz sam dobrze ocenić.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu e46 cabrio, myślę nad silnikami 2.0 143KM oraz 2.2 170. Moje pytanie tyczy się tego jak plasują się koszty utrzymania obu tych silników( części eksplatacyjne - różnice wynikające z tego, że są to zupełnie różne konstrukcje, spalanie 100% miato), samochód ma mi służyć cały rok, także interesuje mnie spalanie również zimą(słyszałem, że r6 zimą mają spory apatyt na paliwo. dziękuję za każdą wskazówkę lub informacje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak sobie mysle i mysle i powiedzcie mi czy z budzetem 35tys lepiej pchac sie w e90 albo e60 czy do 30tys znalezc piekne zadbane z niskim przebiegiem e46 330d?:) i tak nawiasem mowiac ile spali w manualu albo automacie w miescie jak WArszawa e46 330d styl jazdy spokojny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co powiecie mi o 3l silnikach 231 km w benzynie ? Warto się w to pchać ? albo inaczej na co uważać przy zakupie auta z tym silnikiem ? Mam opcje kupić E46 z 2001 roku z 3l silnikiem niby 170 tysięcy na liczniku (ale w to nie uwierzę) .

 

I ile kosztuje ubezpieczenie takiego auta z 60% zniżkami i 2 właścicielem który ma skończone 25lat i z 10% zniżki. I ile kosztuje np wymiana oleju z kompletem filtrów wymiana sprzęgła i np zrobienie całego zawieszenia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz

Panowie co powiecie mi o 3l silnikach 231 km w benzynie ?

Bardzo dobra jednostka

Warto się w to pchać ?

Pomijając koszty to tak.

na co uważać przy zakupie auta z tym silnikiem ?

Na prawidłową ocenę stanu auta.

170 tysięcy na liczniku (ale w to nie uwierzę) .

Na tej stronie poniżej za 3€ sprawdzisz historię servisowania ze stanem licznika

http://www.bmwdecoder.com/history

to raptem 12-13 zł i w 10 minut wszystko masz na tacy, ale niestety jest po angielsku

 

Pytania odnośnie wycen pozostawię innym

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym aucie ?? http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-piekne-bmw-e46-330-xenon-alu-19-skory-fullll-ID6yqxj9.html

 

I tak z innej beczki oczytałem się o pękającej podłodze w autach przed liftem gdzie tego dokładnie szukać ?

 

Wstawiam ogłoszenie tutaj bo nie mam jeszcze VINU auta jutro mi koleś wyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrwane sanki

 

Jak dostaniesz VIN to po rozkodowaniu sprawdź czy pasuje do zdjęć tego auta z ogłoszenia auta bo może być od innego.

Trochę się dziwię że Vinu nie dostałeś od ręki.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.