Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

myślicie, że e90 szło by wyrwać do 25 tys?

 

CO o tym myślicie?

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-ID6yjKgX.html#bb53e8f14d

 

Nie wierzyłbym w taki przebieg w 10-letnim dieslu w Niemczech, auto to golas totalny, do opłat również. Poza tym kierowanie się ceną (jak najniższą, w sensie najtańszymi ofertami) przy zakupie BMW do niczego dobrego nie prowadzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to chce kupić sobie BMW E46 mój budżet to 15-17 tysięcy aktualnie z miesiąca na miesiąc będzie rósł ale aktualnie jest taki.

 

I powiecie mi ludziska czy w tym budżecie kupie jakieś zadbane BMW E46 z silnikiem 2.0 lub 2.2 (2.2 to max)w benzynie i w miarę przyzwoitym wyposażeniu. Oglądałem już kilka sztuki każda z nich to jakaś porażka wszędzie rdza dziwnie pracujące silniki itd ogólnie paździerz totalny. Interesuje mnie sedan i cupe i mi osobiście to bez różnicy byle było w dobrym stanie i całkeim dobrym wyposażeniu byle nie kombi i compakt.I jakie te auta powinny mieć mniej więcej przebiegi ? bo auta które oglądałem miały niby 160000tysięcy przebiegu co troszkę mnie śmieszy.I na co w szczególności zwracać uwagę przy tych silnikach ? I odrazu mówię nie chce silnika większego niż 2.2l i 1.8 też mnie nie interesuje i nie mam zamiaru gazu żadnego wsadzać. Generalnie chce kupić auto którym 5 lat względnie bez awaryjnie pośmigam i będzie się całkiem dobrze prezentować jeśli chodzi o sedana to interesują mnie tylko i wyłącznie po lifcie a cupe od 2002 roku nie niżej (niby BMW po roczniku sie nie kupuje ale wszystkie które oglądałełem poniżej tego rocznika to po prostu STARE ZŁOMY na które patrzeć sie nie da dlatego nawet nie biorę pod uwagę auto poniżej 2002 roku. Proszę o pomoc i taką ogólną wymianę zdań na temat tych aut ile palą ile kosztuje utrzymanie ile płacicie za ubezpieczenia itd.Czyli generalnie wszystko o BMW E46 w tym temacie każda opinia jest ważna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,czy ktoś z Was zna lub miał styczność z użytkownikiem "venezuelka" z allegro?Widze że posiada kilka modeli e46,interesuje mnie konkretnie ten: http://allegro.pl/bmw-e46-328i-m-pakiet-kubelki-xenon-led-i6106152375.html

Na wasze doświadczone oko,czy jest sens interesować sie ofertami od tego użytkownika?

 

obserwuje to forum i widze że jest sporo forumowiczów bardzo doświadczonych i spostrzegawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cupe od 2002 roku nie niżej (niby BMW po roczniku sie nie kupuje ale wszystkie które oglądałełem poniżej tego rocznika to po prostu STARE ZŁOMY na które patrzeć sie nie da dlatego nawet nie biorę pod uwagę auto poniżej 2002 roku.

Bardzo zle moim zdaniem kombinujesz, liczy sie rocznik, nie stan. Ostanio sprzedałem e39 1999 rok org przebieg 158 tys km - kupujacy przyznali ze stan lepszy niz wiekszosci kilkuletnich e60.

 

A ze wiekszosc e46 w Polsce jest zmeczonych, to nie nowosc. I w niskiej cenie te po 2002 beda bardziej zmeczone...

 

Moim zdaniem nie ograniczaj sie do rocznika, a sokojnie do 16 tys kupisz dobre e46. Z tym ze z poliftowym 320i , szczegolnie coupe - bedzie ciezko w tej kwocie.

 

Wiec nie pisz ze BMW sprzed 2002 to stare złomy. Bo trafiaja sie sztuki na prawde zadbane... zobacz np e46 które forumowy kolega 320SI wystawił ostatnio na sprzedaz.... odpowiednio placac mozna nawet dzis kupic e46 zblizone do ideału...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,czy ktoś z Was zna lub miał styczność z użytkownikiem "venezuelka" z allegro?Widze że posiada kilka modeli e46,interesuje mnie konkretnie ten: http://allegro.pl/bmw-e46-328i-m-pakiet-kubelki-xenon-led-i6106152375.html

Na wasze doświadczone oko,czy jest sens interesować sie ofertami od tego użytkownika?

 

obserwuje to forum i widze że jest sporo forumowiczów bardzo doświadczonych i spostrzegawczych.

Zdobac VIN, rozkoduj. Kierownica montowana po czerwcu 2000, ale to rocznik (niby) 2000... choc moze sie okazac ze '99

 

Przebieg niby ponizej 200 tys km.... choc Siedzenia i szczegolnie uszczelka drzwi wskazywały by na cos zupelnie innego....

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wątek śledzę już od dłuższego czasu i naprawdę cena 15 tys. za przedlifta to za mało za egzemplarz niebędący trupem? Oczywiście nie łudzę się, że przebieg będzie poniżej 300 tysięcy :)

P.

Da sie kupic dobrego R6 przedlifta ponizej 15 tys zł, ale duzo sie trzeba naszukac.

 

Ja zdrowe 323i z org przelotem 202 tys km, mocno doinwestowane sprzedałem za 13 tys zł... tyle ze potrzebowalem gotowki dosc szybko na drugie auto. Ale przy ogloszeniach za 15 tys zl i wiecej, zerowy odzew.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym wykorzystać ostatnie lata młodości i mieć frajde z jazdy a w tym budżecie na innym forum każdy pisał tylko BMW 330d. Ogólnie nie mam przekonania, ponieważ ceny tych modeli wahają się od 4-50 tys (m3). I mówię sobie wydam ciężko odkładane pieniądze, a ktoś mi powie Co? dałeś 20tys kumpel kupił za 10... wiem, że to janusze i dla nich liczy się wygląd a nie co ma w środku czy w wyposażeniu. No ale mojej dziewczyny rodzice kupili sobie e46 w kombi (jako 2gi samochód) za 5 tys. Może i było bite z każdej strony, ale odkąd kupili przez rok nic prócz tankowania nie robili.

Albo chcesz miec dobre auto pod siebie i dla siebie albo kupic tanio i dobrze wygladajace pod publiczke. To sobie sam na to odpowiedz. Zakup zadnego e46 nie jest dzis juz racjonalny. Ale jak masz 23 lata, to rzeczywiscie warto raz w zyciu zaryzykowac. Tylko ze z 330d bardzo ciezko na rynku o dobre sztuki, a jeszcze w niskim budzecie to juz wogole.

Tak jak przedmowcy mowili - szukaj mocnej benzyny albo 320d. Jesli 150KM bedzie malo, to maly tuning i bedzie 170 KM. czym teraz smigasz???

 

Polaczenie 330d, tylko sedan lub coupe i minimum 2003 rok i do 20 tys zl - to raczej proszenie sie o klopoty.

 

I pamietaj ze do aut w tym wieku, to rocznik to ostatnia wazna sprawa. Nie jedno z 2000 roku bedzie 100 razy lepsze niz te z 2003.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich,czy ktoś z Was zna lub miał styczność z użytkownikiem "venezuelka" z allegro?Widze że posiada kilka modeli e46,interesuje mnie konkretnie ten: http://allegro.pl/bmw-e46-328i-m-pakiet-kubelki-xenon-led-i6106152375.html

Przedni zderzak nie od tego auta, mocno psuje wygląd, bo w pakiecie aerodynamicznym wyglądałby wyjątkowo a tak..wnętrze też paskudnie "zrobione".

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o ten VIN,zobaczymy co odpisze.Co do przebiegu to nawet nie łudze sie że ma ponizej 200tys,przeglądając oferty to nawet dodaje sobie do przebiegu 100tys.Nie twierdze ze każdy sprzedający cofa licznik,ale niestety wiekszość to robi.Ale cóż,taka potrzeba większości kupujących dla których mały przebieg to podstawa do kupna auta hehe;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO myślicie o tym aucie tak na 1 rzut oka ?

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320ci-coupe-2-2b-170km-prod-2002r-super-stan-ks-serwisowa-ID6yjX9w.html

 

Za 2 dni pojadę je sobie obejrzeć na żywo tyko wy jesteście spostrzegawczy i może ktoś coś wypatrzy na zdjęciach :) (PS odrazu mówię że te beznadzieje siedzenia wywale i kupię jakieś skóry i wstawie zapewne czarne bo do deski będą pasować oczywiście o ile zdecydował bym sie na zakup)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wrzuć to auto do oceny w odpowiednim dziale, tam może więcej uwag uzyskasz. Nie wierzyłbym na pewno w zapis, że świeżo co sprowadzone e46 nie będzie wymagało NAJMNIEJSZEGO wkładu finansowego. U mnie w e39 zamknęło się to kwotą ok. 5.500 zł. (łącznie z zakupem 2 kompletów nowych opon) doprowadzenie auta do stanu tip-top, a miałem tylko parę drobiazgów do zrobienia, bo auto było w bardzo dobrym stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wygląda dobrze, przydałoby się zdjęcie pod maską, bo trochę nie pasuje mi połączenie słów: Szwajcaria i bezwypadkowy :wink: tapicerka nie jest tak paskudna jak ten sterczący wydech :?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten wydech to taki sobie no ale wszystko jest do poprawienia ważne żeby auto było w dobrym stanie technicznym to takie rzeczy jak tapicerka czy wydech można sobie zrobić. Posiedzieć w garażu przy aucie sama przyjemność i zrobić coś samemu. Generalnie auto na zdjęciach i w ogłoszeniu wygląda całkiem spoko ... Tylko ten przebieg no ale podejrzewam że wszystkie mają podobny tylko ładnie cofnięty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Strudzony poszukiwaniem swojej wymarzonej trójki, postanowiłem w końcu skierować się w miejsce wypełnione ludźmi mądrzejszymi w tym temacie ode mnie.

 

Co myślicie o tym ogłoszeniu?

http://olx.pl/oferta/bmw-seria-3-full-opcja-super-stan-CID5-IDfdAEt.html#ca4eded99b

Po zdjęciach wydaje mi się, że bita w jape i źle poskładana (spasowanie maski i lewego reflektora, chyba że to efekt tych lamp; przestrzeń pomiędzy zderzakiem a błotnikiem w nadkolu - widoczne na 1 zdj), do tego stan foteli na rzekome 192k km :roll: i zegary z m3 do tego z anglika :?:

W weekend będę bliżej okolicy z w/w ogłoszenia i zastanawiam się czy jest sens jechać dodatkowe 100km na oględziny :x

 

Ogólnie szukam pomiędzy 325, 328, 330 z niezawodną instalacją nitro lpg pod klapą :norty: , budżet 20k

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie w moim pierwszym poście na forum. :)

 

Na początek kilka słów o mnie: 23 lata i dotychczas w posiadaniu Passat B4 94r. 1.8 LPG :roll:

 

Od zawsze podobały mi się auta BMW, ale ze względów ekonomicznych nie sądziłem, że tak szybko jakieś kupię. Na razie studiuję i zarabiam ledwo najniższą krajową. :)

 

Mój ojciec całe życie siedzi w autach, (głównie sprowadza, czasami sprzedaje przez zaprzyjaźnione komisy.) Ostatnio przytargał czarne BMW E46 346L 2001 z silnikiem Diesel 1950 100kW.

Czy dobrze zdiagnozowałem, że jest to model 320d przed liftingiem? (Uczę się świata BMW od jakiejś doby...) Auto jest raczej słabo wyposażone - klima, 2 elektryczne szyby i radio na kasety. Ale ma oryginalny przebieg 190 000 oraz jest bezwypadkowe (malowane jedynie drzwi kierowcy) Auto jest autentycznie od dziadka z Bawarii (Ojciec zna tego faceta). Był jego drugim właścicielem od 2002 roku. W środku jasna tapicerka w miarę niezniszczona, jedynie trochę wytarta na drzwiach kierowcy. Z zewnątrz jedna mała wgniotka i parę drobnych zarysowań. Cena dla mnie to 8000zł + około 500zł rejestracja. Normalnie chce za nie 10 000zł. Uważa, że według niego działa bez zarzutów, wszystko sprawne i nie mam się czego bać. Ma jedynie obiekcje, że jestem za młody na takie auto i będę nim szalał. Uważam się jednak za dość odpowiedzialną osobę i zamierzam auta używać bardzo rozsądnie.

 

Czy sądzicie, że ten zakup to świetna okazja i śmiało brać nawet jeśli nigdy nie jeździłem takim autem. Boję się też o koszty utrzymania tego auta. Czy przy jeżdżeniu 10k rocznie auto z takim przebiegiem powinno być bezproblemowe? Chciałbym np. wreszcie bez stresu sobie pojechać na wakacje do Chorwacji i nie obawiać się kiedy tylko się rozkraczy. (Tak jest przy moim 22 letnim passeratti...) Teoretycznie ojciec ma warsztat i ogarnia wszelkie naprawy, więc jedynie będę musiał pokrywać koszty części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mało jeździsz, nieudany przedliftowy silnik (pekąja wały i pada pompa wtryskowa).

 

Możesz kupic e46 ale z benzyna i ewentualnie gazem. Przedliftowy diesel cie zamorduje kosztami :) co z tego ze pali od 5l do 8l skoro jak bedziesz musiał wymienić sprzegło z dwumasem to wydasz ponad 2tys ? :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.