Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tu jeden forumowicz sprzedaje rok młodsze 330i (polifta oczywiscie) za 35 tys zł. Auto faktycznie swietne, ale buja sie z nim długo. No i przebieg prawdziwy ma jak połowa Twojego.

 

Mysle ze mozesz zaczac od 20-21 tys zł, ale jak realnie dostaniesz 18 tys to powinienes sie cieszyc i sprzedawac, jesli na prawde chcesz zmienic model na gorszy i brzydszy. :)

Niestety wiele osób zniecheci fakt ze to przedlift.

A powiedz jak tam wyglądają sprawy korozyjne? Blotniki, drzwi , ranty, progi, podłoga? To zmora starszych e46.... Robiłes cos, jak to wygląda na dzisiaj?

Byłes moze kiedys na pełnej geometrii? Warto cos takiego sprawdzic i ustawic raz na jakis czas i wydruk z geometrii będzie duzym plusem przy sprzedazy...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie gorszy, jak chodzi o trwałosc podzespołów i szczególnie silników i ich osprzętu. Tak jak kolega powyzej ma 330i i ponad 300 tys km na blacie i auto pieknie smiga. Jak dotąd bez powaznych inwestycji/awarii. W e90 to nie możliwe.

 

Ja jakbym miał super zadbane e46 to bym nie zmieniał. Chyba ze na inne, lepsze mocniejsze e46.

 

Róznica w trakcji/prowadzeniu wcale nie jest jakas mocno na korzysc e90. Jedyna prawdziwa wielka zaleta, to super bogate wyposazenie, rózne nowoczesne opcje które e90 miewa, a e46 nie miało ze wzgledu na wiek.

 

Też zalezy o jakim e90 i za jakie pieniadze mówimy. Np e92 335i sam bym chetnie przytulił, ale zdrowa sztuka to minimum 80 tys zł i wiecej.

 

Zwykłe e90 320d czy podstawowe benzyniaki, to zadne cuda natury w porównaniu do e46.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ok, dzięki za opinię. W moim przypadku musiałoby to być coś z 4 drzwiami, więc e90/91. Ale że swoje e46 uwielbiam i naprawdę nie jest zajechane to pewnie zostanie ze mną jeszcze parę lat... akurat e90 LCI potanieją przez ten czas :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to, e46 ma coś w sobie ze mimo uplywu tylu lat nadal wyglada fajnie, szczegolnie w mpakiecie i może sie podobać mimo 15lat na karku

 

kupujac e90 nie ma czego kupic, 3litrowe benzyny to worki bez dna, mniejsze jednotki benzynowe to nie ma czym jechac, 2 litrowe diesle 163km dobre ale to jak siekierke na kijek, 177km 2 litrowego diesla to jak kopać pod sobą dołek, wkoncu wpadniesz, 3 litrowe diesle to tez nie to samo co w e46, rozrządy i inne cuda wianki, czy piezowtryski, moze bedzie szybko, moze wygodnie ale i drogo

a do tego buda e90 jest paskudna i nudna, co najwyzej ratuje ją pelny m pakiet, srodek jakosciowo slabszy jak e46, jakosc materiałów "bardziej plastikowa"

fakt mozna miec duża navi w koncowce produkcji CCC i czuć powiew swieżości ale suma sumrum nie moja bajka

a e46 na fullu w srodku wcale nie jest gorsza ;) klimat deski e39/e46/e38 jest ponadczasowy

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg mnie e90 to ma sens tylko idealne poliftowe 330d/335d/335i ale to musi miec udokumentowane 100 tys km i olej zmieniany 2 razy czesciej niz fabryka kaze :)

 

No i takie auto kosztuje na prawde duze pieniądze.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie gorszy, jak chodzi o trwałosc podzespołów i szczególnie silników i ich osprzętu. Tak jak kolega powyzej ma 330i i ponad 300 tys km na blacie i auto pieknie smiga. Jak dotąd bez powaznych inwestycji/awarii. W e90 to nie możliwe.

 

Ja jakbym miał super zadbane e46 to bym nie zmieniał. Chyba ze na inne, lepsze mocniejsze e46.

 

Róznica w trakcji/prowadzeniu wcale nie jest jakas mocno na korzysc e90. Jedyna prawdziwa wielka zaleta, to super bogate wyposazenie, rózne nowoczesne opcje które e90 miewa, a e46 nie miało ze wzgledu na wiek.

 

Ehhhh no właśnie... kurde z bunie jestem mega zadowolony ( usterki normalne jak na ten model wymiana odmy z wężami, chłodnica,zbiorniczek, pompa wody , wszystkie amory, tylne hamulce, wahacze Lemfordera-po każdej wymianie robiłem geometrię- mam ostatni wydruk, tuleje itd - zebrała by sie cała lista ) i gdyby nie to, że żona nie chce takiego dużego auta (teraz sie buja A2-ką) to naprawdę tą bunię bym zostawił a A2kę żony sprzedał, do tego jeszcze na gazie sie jezdzi teraz jak za darmo.

Rok temu robiłem u lakiernika - maskę - wgniota(po porzedniku) i rdza na rancie + lewy tylny błotnik -wgniota(po porzedniku) , prawy rant przedniego błotnika + tylne prawe drzwi dolny rant - rdza - mam zdjecia przed malowaniem.

Oprócz tego wyszła ruda na tylnych błotnikach na rancie (sam to ogarnąłem w ramach możliwości :wink: ) Poza tym rudej wiecej nie widać.

 

Fakt troche sie obawiam E90/91, ze może być bardziej awaryjna, no ale cóż chce trochę nowsze auto a z trzecią E46 żona by mnie z chaty wywaliła :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg mnie e90 to ma sens tylko idealne poliftowe 330d/335d/335i ale to musi miec udokumentowane 100 tys km i olej zmieniany 2 razy czesciej niz fabryka kaze :)

 

No i takie auto kosztuje na prawde duze pieniądze.

graniczy z cudem a jak juz to cena 100k za 4-6 letnie auto to polak powie ze za 100k to on kupuje roczne f10 ;)

tak czy inaczej masz racje, jak zmieniac na e90 to 330d ewentualnie 335d (tyle ze one dostaja troche wpier dol bo doplata jest spora i klient czegoś oczekuje od biturbo) a takiej ładnej 330d w manualu i m paku to ze swiecą szukać :wink:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I caly czas pamietac ze rozrzad w 330d e90 jest duzo słabszy niz w e46 i miec odłozone 5-10 tys zł na naprawy.

Silników 330d z e90 padnietych zdarza sie dosc duzo, nawet tu u forumowiczów, i to niektóre nawet przed prawdziwymi 200 tys km.

A turbo, a wtryski, a inne cuda? To tez kosztuje i nowe nie jest...

 

No i połaczenie 330d + manual + m-pak jest na prawde rzadko spotykane.

 

Zdrowe 330d/335d szczegolnie po lifcie, to na prawde zahaczaja o ceny tanszych f10.

 

 

Ja to widze tak: dysponuje gotówka na samochód do 40 tys zł, to kupuje jak najlepsze e46 330i, sedan czy kombi czy coupe w zaleznosci co mi sie podoba i czego potrzebuje. Wiadomo ze kto kupuje kombi ma taniej i łatwiej o dobrą sztuke niz coupe :)

 

Dysponuje 70-90 tys zł - szukam jak najlepszego e90 po lifcie 330d/335d/335i.

 

Dysponuje kasa wieksza niz 40 a mniejsza niz 70 tys - wracam do e46 a reszte wydaje na inne rzeczy lub oszczędzam :)

 

 

Jasne jak ktos mial kilka e46 z rzedu, w tym miał juz najmocniejsze 330i, to ciezko znowu kupowac e46... bo jest jakas blokada psychologiczna...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Droga bieda wersja. Samochód niezarejestrowany i bez ubezpieczenia. Tylne prawe drzwi malowane. Właściciel sprzedaje auto co najmniej od listopada 2015 r. Tu więcej: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:rCccNMQdIs8J:www.bmwklubmazowsze.pl/e46-2004r-t7690.html+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl Jedyny plus to że tanieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja srednia, ani biedna ani bogata. Spróbuj potwierdzić przebieg. Jeśli prawdziwy, to auto godne uwagi. Wygląda całkiem OK. Fakt ze większość by chciała w tej cenie 330i w full opcji, ale to nie możliwe. Cena tej sztuki rozsadna.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowy, mam w planach zakup E46 w gazie.

Poszukuje juz od dluzszego czasu czegos konkretnego, mam pare pozycji, chcialbym by ktos ktos sie zna spojrzal na nie okiem, albo zaproponowal cos lepszego/moze sam sprzedaje podobne autko.

A wiec:

1. http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-mpakiet-1-8-benzyna-gaz-ID6yiBXD.html

 

2. http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320i-oryginalny-m-pakiet-gaz-prins-ladna-ID6yjBFw.html#bdce44a4d7

 

3. http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-sedan-143km-pdc-climatronic-ID6yfdmN.html

 

4. http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-316i-e46-2003r-1-8-benzyna-gaz-sedan-ID6yiTJ1.html

 

5. http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-318ci-coupe-2005-lpg-gaz-m-pakiet-serwis-bmw-ID6yjAqf.html

 

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co powiecie o tym aucie: http://allegro.pl/samochod-osobowy-bmw-seria-3-e46-318i-i6036876668.html

vin: KS59490

Wart uwagi?

To ze długo się sprzedaje, to nic dziwnego i żadna wada. Nie swiadczy zle o aucie. Długo się sprzedaje bo nie jest najtańsze i nie jest bogato wyposażone.

Ja piękne, zadbane i bardzo doinwestowane e46 sprzedawałem ponad pół roku. Poszła dopiero jak cena zbliżyła się do sredniej allegrowej.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek323 - czyli warto się jej dokładnie przyjrzeć :)

nonsenso - widzę niezły rozrzut w lokalizacji (pierwsza jest z moich rodzinnych stron, nie oglądałem jeszcze), kilka z zachpom., jedna ze Śląska, może na początek szukaj auta max 100-150 km od miejsca zamieszkania? Ja przynajmniej tak robię jak na razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezary1808 - wiesz co, zaczalem sie w pierwszej kolejnosci rozgladac nad autami wokol mojego miejsca zamieszkania (Wroclaw) ale takich w miare dobrym stanie aut jest naprawde garstka. Pare juz ogladalem i nie jestem w pelni zadowolony, dlatego zaczalem rozgladac sie za dalszymi lokalizacjami, bo myslalem, ze moze teraz jak bedzie wiecej czasu na swieta to moze po jakas nawet sie wybiore by poogladac, wziac na stacje i ewentualnie kupic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezary1808 - wiesz co, zaczalem sie w pierwszej kolejnosci rozgladac nad autami wokol mojego miejsca zamieszkania (Wroclaw) ale takich w miare dobrym stanie aut jest naprawde garstka. Pare juz ogladalem i nie jestem w pelni zadowolony, dlatego zaczalem rozgladac sie za dalszymi lokalizacjami, bo myslalem, ze moze teraz jak bedzie wiecej czasu na swieta to moze po jakas nawet sie wybiore by poogladac, wziac na stacje i ewentualnie kupic.

 

Tanie auta od handlarzy z gazem i w m-pakiecie (czyli wszystkie auta które wkleiles) na 99% będą jeszcze gorsze od tych które oglądałes.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym aucie? Wiem że miejscowość słynie z przekrętów ale poszukuje już od dłuższego czasu kombi z mocna benzyną i najlepiej na 4x4 i naprawdę nie jest łatwo...

 

http://allegro.pl/bmw-330xi-231km-navi-xenon-orginal-lakier-szwajcar-i6057919179.html

Zainwestuj w historie. Ostatnio 330i kombi z Radomia, które ktos sprawdzał na forum mialo przebieg ponad 450 tys km. Tez srebrne i tez ze Szwajcarii. :) Z fotek bardzo ładne było.

Na cuda w tej cenie, w zestawieniu handlarz + Radom + Szwajcar bym nie liczył.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Glaza miej tez świadomość ze auto na tych tablicach nie wyjechało ze szwajcarii, są to podrobione tablice

autko w wersji lifestyle czy jakos tak, stad czarny sufit, vin do rozkodowania

koniecznie sprawdzenie historii w aso, jak dla mnie 400tys pękło, byc moze była walnieta skoro tablic nie dostała bo była nie na chodzie, pod picunek mogli wymienić fotel kierowcy, kierownice (obszyta na nowo), wlozyli drewno do automatu.... oczy szeroko otwarte :nienie:

219kkm to nie ma

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wersja srednia, ani biedna ani bogata.
Maciek sorry ale co masz z bogatej wersji? PDC i automatyczną klimę? Porównaj ogłoszenia stare i obecne(obecne też już nie jest pierwszym). W lampach jarzeniowych widać jak lakier zmienia odcienie. Auto prawie pół roku w kraju (chociaż nie ma pewności że nie dłużej) i nie zostało zarejestrowane. Naprawdę wierzysz, że sprzedawca ma "perełkę" jeżeli żal wydać mu ok. 500 zł na rejestrację + ubezpieczenie auta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wierzysz, że sprzedawca ma "perełkę" jeżeli żal wydać mu ok. 500 zł na rejestrację + ubezpieczenie auta?

 

Ma jeszcze szyberdach, niektórzy bardzo cenią ten dodatek.

 

A co do rejestracji i ubezpieczenia, to nie wiem, nie siedzę w głowie handlarzy. Nie wiem czemu trzyma auto na niemieckich blachach.

 

Rejestracja i ubezpieczenie wyjdzie wiecej. Samo OC to 600zł minimum. Moze facet ma zwyzki w OC za szkody i za samo OC mu krzykną kosmiczną sume. Trudno powiedziec.

 

Przyczyn nie przerejestrowania moze byc 100. Nie zwiazanych wogole ze stanem auta. np. moze ma komornika na karku, nie może miec nic na siebie? Moze nie chce podatku od sprzedazy placic. Trudno powiedziec.

 

Po prostu sprawdzilbym auto najdokładniej jak sie da i tyle. Potwierdził przebieg i dalej reszte sprawdził jak nalezy. Moze odpadnie na etapie przebiegu.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.