Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Najsłabsza jednostka (316i, nie tak jak napisał sprzedawca - 318i), słabo jedzie a jest skomplikowany i może być kosztowny w eksploatacji.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsłabsza jednostka (316i, nie tak jak napisał sprzedawca - 318i), słabo jedzie a jest skomplikowany i może być kosztowny w eksploatacji.

 

 

Ale chyba odczuję sporą różnicę z przesiadki z vw polo 1.9TDI 101km ? a jak by porównać ten 1.8 z 2.0 (oczywiście te poliftowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odczujesz..na niekorzyść bmw :lol: na trasie będzie Ci baaardzo brakować momentu. 1.8 i 2.0 to ta sama generacja silników, ale przynajmniej ten drugi już daje sobie radę z budą e46, problemy te same.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie że to będzie podobnie mułowate co Vw ??

 

Sprawdz osiagi obu aut w necie. Pzyspieszenie nieco na korzysc Polo. Ale wygoda, trakcja, przyjemnosc z jazdy, bez porownania na korzysc BMW.

 

Jesli chcesz miec osiagi lepsze niz w polo, to 320d polift, albo jesli budzet pozwala ktorys z silnikow r6. Najlepiej 3.0i lub 3.0d.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak śmigam praktycznie tylko po mieście dlatego disle odpadają ... Chyba że ktoś mnie wyprowadzi z błedu i przekona że disel wcale nie będzie taki zły do miasta (jeśli chodzi o BMW) vw to diselek i wszystko ładnie pięknie tylko właśnie mnie dopadła dwumasa do wymiany 2k ... Nie skomentuje...

 

Co do wyższych pojemności zastanawiam się też nad silnikiem 2.2 170km ale żeby to sprowadzić za granicy to trzeba naprawdę górę pieniędzy a ja chce wydać MAX 20k.a żeby kupić w PL to bardzo trudno o jakiś rozsądny egzemplarz sedana z tym silnikiem ...I do tego ogromne koszty OC ... a w mieście nie wykorzystam do końca tych 170 kucyków ... A chce coś bardziej solidnego zrywniejszego i przyjemnego w jeździe niż mój vw ... I do tego żeby to ładne było jak np BMW :) Bo moja pola to taka mała paskuda dla kobiet. Zależy mi na równowadze między ekonomią a mocą ... Nie che za dużo mocy ale chce mieć większą radość z jazdy niż z vw ... Liczę się z tym że BMW będzie droższe w utrzymaniu i jak teraz płacę za bęzynę 180 na miesiąc to w bmw pewnie za benzynę będę płacił 280 na miesiąc to jest do przyjęcia a nie że naglę bd płacił 600 zł za wachę ... No i OC powyżej 2litrów jest strasznie wysokie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC jest strasznie wysokie? Pewny jestes, sprawdzałes w kilku firmach? Chyba ze jestes bardzo młody i masz krótko prawko? Ja za M5 (silnik 5 litrów, 400 KM) płacę OC w granicach 800zł. Za peugeota z silniczkiem 1.6 płaciłem 650zł.

 

 

Odnosząc sie do reszty Twoich oczekiwań. Osobiscie uwazam, że rzeczywiscie na miasto benzyniak to dobry wybór. 318i po lifcie (czyli silnik 2.0 143KM) to dobry wybór do miasta. Auto da Ci duzo duzo duzo wiecej przyjemnosci z jazdy nawet niz mocne Polo.

Radosc z jazdy nawet najslabszym BMW moim zdaniem bedzie wyzsza niz jakimkolwiek Polo.

 

BMW e46 2,2 cos tam w Polsce znajdziesz moim zdaniem do 20 tys zł. Ale to juz rzcczywiscie duzo pali.

 

Dwumasa do wymiany to zadna tragedia, ot zwykła naprawa eksploatacyjna.

 

 

jak bedziesz szukał BMW 318i rzuc okiem też na wersje coupe i compact. Te drugie są tansze od sedanów, a moim zdaniem rownie fajnie.

Ogolnie uwazam że 318i to dobry wybór dla Ciebie. Diesla chyba bym nie szukał, do miasta sie nie sprawdzi no i trudniej o dobra zadbana sztuke z malym przebiegiem.

 

Najlepiej znajdz gdzies w poblizu jakies BMW, przejedz się i sam ocenisz.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC zalezy najbardziej od: wieku kierowcy, ile masz prawo jazdy, gdzie mieszkasz. Pojemnosc auta dzis ma juz male znaczenie. Polo 1.9TDI tez nie ma całkiem małej pojemnosci.

 

Jak sie compact nie podoba to szukaj sedanów. A musi byc polift? Przedliftowe 2.2 kupisz spokojnie w bdb stanie nawet sporo taniej niz Twój budżet.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 25 lat i prawko mam już 6 lat ale ja bym był współwłaścicielem z osobą która ma wszystkie zniżki :)

 

Mi zależy na aucie od 2002 roku w górę.

 

I myślałem o przed liftem ale jakoś boję się awaryjności nie mam konkretnego uzasadnienia ale jak się oczytałem o problemach przed liftów to jakoś przestałem je brać pod uwagę a udało mi się znaleść kila pięknych sztuk przedliftowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy przed liftów i poliftów są takie same. Tyle ze przedlifty troche starsze, to statystycznie maja wiecej usterek. Ale zuzyty polift bedzie bardziej sie psuł niz przedlift w super stanie.

 

W przedliftach masz doskonaly silnik M52TU. W swoim budżecie mozesz przebierac w perelkach.

 

 

Ja miałem przedlifta 5 lat, zadnych większych problemów. Najdrozsza awaria jaką miałem to rozszczelniona chłodnica.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy mogę zapytać po czym poznałeś że auto jest po przekładce ? Ja również poszukuje BMW sedana lub cupe z ślnikiem max 170km po lifcie w benzynie i tak nie bardzo wiem czym się kierować i na co uważać przy zakupie nie chciał bym kupić szrota za max 20k może pomożecie doradzicie gdzie zaglądać co oglądać na co zwracać uwagę

 

 

I co myślicie np o tym ?

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320i-czarna-wypasiona-benzyna-szyberdach-igla-ID6yfp73.html#e9d8c32934

 

Ze zdjec wygląda OK, ale troche przekłaman w opisie jest. Jak to u handlarzyka.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zacznij coś oglądać, bo sorry, ale głupio już piszesz..jakie ma znaczenie czy będzie to 2000 czy 2001r.? :roll: nikt Ci nie napisze dokładnie z jakiego roku, z jakim przebiegiem, z jakim wyposażeniem, z jakim silnikiem z najdziesz auto w danej kwocie :duh: wszystko zależy od STANU auta, a jak zaczniesz oglądać to zrozumiesz o co chodzi.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem źle napisałem ... Znajdę wersje przedliftowe np z 2003 roku i wzwyż ? Generalnie mam taką zasadę że jak zmieniam auto to rocznik albo ten sam co miałem albo wyższy :) z BMW i tak już naginam tą zasadę bo chce kupić auto z 2002 roku ale niżej nie zejdę.Pytam z tego powodu iż nie wiem może źle szukam ale widziałem bardzo niewiele przed liftów z roczników które mnie interesują
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to prowadzisz dyskusję akademicką , jak chcesz kupić bmw to zacznij od literatury technicznej aby wiedzieć jakie modele kiedy były produkowane i jak rozkodować VIN , a nie pytaj tu bo możesz dostać nie dokładne informacje.

Zacznij coś oglądać i testować to będziesz wiedział o czym piszesz.

Dla nauki wykonać kilka jazd próbnych w których sprawdzić przyspieszenie, jazdę z prędkością 140 , jazdę z prędkością 40 z puszczoną kierownicą bez przyspieszenia , gwałtownie przyspieszać , gwałtownie hamując.Podczas jazd próbnych wsłuchiwać się w wszelkie stuki .

Jak tak sprawdzisz 5-10 aut to dopiero się zabierz do kupna z przygotowaną listą co masz sprawdzić i w dwie osoby wszystko sprawdzać i odfajkować na liście.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilowo błądzisz kolego w ciemnym lesie bo nawet ci się nie chce poczytać podstawowych informacji o samochodzie. Np. takich że był produkowany od 98r do 2005/6 chyba nawet oraz że lifting był w okolicach 2001, różnie dla różnych wersji ale 2002r to już auta głównie poliftingowe wiec nie znajdziesz auta przed liftem z 2003r.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chciałem pomóc, ale już wymiękam..jak nie zaczniesz oglądać aut to nie mamy o czym gadać. Zapamiętaj sobie dobrze, że rocznikiem się nie jeździ. Jak chcesz coś nowszego w podobnej cenie to kup alfę romeo.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nawet nie chodzi o szukanie konkretnego rocznika ale miałem przedlifta i jeśli obok stanie polift to nowszy wygląda zdecydowanie bardziej agresywnie i atrakcyjnie :) stąd takie parcie na polifty ;) wiec poniekąd rozumiem kupujących. Natomiast lepiej kupić zadbany 98r niż trupa z 2003 :)
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem źle napisałem ... Znajdę wersje przedliftowe np z 2003 roku i wzwyż ? Generalnie mam taką zasadę że jak zmieniam auto to rocznik albo ten sam co miałem albo wyższy :) z BMW i tak już naginam tą zasadę bo chce kupić auto z 2002 roku ale niżej nie zejdę.Pytam z tego powodu iż nie wiem może źle szukam ale widziałem bardzo niewiele przed liftów z roczników które mnie interesują

 

Lift sedana to wrzesien 2001.

 

Lift coupe to 2003 rok.

 

Ja w 2007 z peugeota 307 2002 rok 60 tys km przebiegu przesiadlem sie na e46 z 1999 roku 180 tys km i nigdy nie zalowalem. Rocznikiem sie nie jezdzi.

 

Potem miałem subaru z 2009 i zmienilem na e39 z 1999 roku :) i tez zadowolony :)

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zalazłem taką nie mam jeszcze nr vin do niej dlatego piszę tutaj piszę co myślicie o niej na pierwszy rzut oka ?? Troszkę duży ten silnik i musiał bym to wszystko na zimno przeliczyć czy mnie stać na utrzymanie takiego auta pojadę ją za kilka dni osobiście zobaczyć,ale ciekawi mnie wasza wstępna opinia

 

Oto link: http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-5b-192km-super-cena-ID6y98T9.html#37e48d41f3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt nie napisał koledze ,że 80% silników N42 B20 143km bierze potwornie olej. To niewypały podobnie jak m54 2.2. Dziadowskie uszczelniacze przepuszczają olej, zapiekają się i zawieszają pierścienie zgarniające. Efekt 1l na 500 -1tyś/km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czym jeśli chodzi o branie oleju różni się M54B22 od np. M54B30? :roll: każdy bierze olej..pytanie tylko ile.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.