Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Może napisz ile masz przeznaczone na auto- taka ciekawostka ostatnio sprawdzałem na autoscout ile kosztują faktycznie nie bite z prawdziwym nie olbrzymim przebiegiem e46 i zacząłem od strony nie nr1 a ostatniej 25, e46 z przebiegiem ponad 100 tys nie bite od 1 lub 2 własciciela z kompletem kluczyków i serwisowany do konca a dokładnie 316i 116km 1.8 z 12 miesięczną gwarancją to grubo ponad 30 tys bliżej 40 rok 2004

 

Ostatnio ktos z forum kupil ladna e46 318i kombi (z m-pakietem) za ponad 11 tys euro.... takie są ceny na zachodzie za 100% pewne auta.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem auta powinni dawać za 1zł ..... jak telefony a my byśmy je tankowali.... :D dobry pomysł ???

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

mam problem przed kupnem auta Bmw 3 e46 zastanawiam się na silnikiem 1.8 lub 2.0 według was który silnik będzie lepszy nie pod względem osiągów tylko ogólnie bo jak się patrzy na ogłoszenia to z silnikiem 1. 8 jest więcej aut proszę o rade i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 czyli chodzi Ci o poliftowy 143KM? Bo innego nie znam. Jest to jednostka nie najlepiej oceniana przez użytkowników. Natomiast 2.0 (to już przedliftowy 150KM), mimo że starszy, jest bardziej niezawodny. No i zawsze to 6 garów, chociaż w najsłabszej konfiguracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie 1.8, a 1.9

Jeśli chcesz szukać wśród tylko tych dwóch silników, to ja bym szukał 2.0 Odznacza się większą kulturą pracy, jak to wszystkie R6. Choć jak pisałem wyżej, jest to najsłabsza szóstka w benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 :wink:

To nie tak. Jeśli nie potrzeba Ci mocy, śmigać chcesz po mieście, a przede wszystkim znajdziesz zadbany egzemplarz, to 318i nie jest złe.

 

Ja swego czasu szukałem sedana w benzynie. A przypadkiem trafiłem na kombi w dieslu i jak go zobaczyłem, to wiedziałem, że jest mój. Stan auta zadecydował za mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1.8 czyli chodzi Ci o poliftowy 143KM? Bo innego nie znam.

 

Tak dla sprostowania 1.8 po lifcie to 316i 116 KM a 143 KM ma 318i 2.0 R4 :cool2:

 

powiem tak na mocy mi nie zależy tak bardzo po prostu chce się coś dowiedzieć na temat silnika 1.8 118km czy nie ma z nim problemów, na co mam zwracać uwagę przy zakupie itp

 

Kolego 118 KM ma silnik o pojemności 1.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak na mocy mi nie zależy tak bardzo po prostu chce się coś dowiedzieć na temat silnika 1.8 118km czy nie ma z nim problemów, na co mam zwracać uwagę przy zakupie itp

 

W wersji 118KM jest silnik 1.9 (318i) :mad2:

To prawie najsłabsza jednostka więc mocy nie odczujesz, ale do zwykłej codziennej jazdy wystarcza. Jakoś szczególnie awaryjny nie jest. Jednak to są silniki ~10letnie wiec wszystko zależy od konkretnego samochodu i jego przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 1.9 118km bardzo dobry silnik.Jeśli chodzi o poliftowy 143km to nie polecam.A jeśli chodzi o 2.0 to zdecydowanie zamiast jego wolał bym 2.5 minimalnie większe spalanie a niezawodność i moc bez porównania.A jeśli chodzi o 316 to wychodziły jeszcze 1.8 105km :D więc to jest najsłabszy silnik.

 

Tak to leciało:

 

silniki benzynowe moc [KM] / mom. obr. [Nm]

316 i 105 / 5500

318 i 118 / 5500

316 i 116 / 5500

318 i 143 / 6000

320 i 150 / 5900

320 i 170 / 6100

323 i 170 / 5500

325 i 192 / 5900

325 i X 192 / 6000

328 i 193 / 5300

330 i 231 / 5900

330 i X 231 / 5900

Edytowane przez radziomlawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalem o ten silnik ze wzgledu na to , ze mialem okazje kupic wypasione kabrio 318ci 1995cm3 z 2003 przed liftem. Po rozkodowaniu VINu dostalem info o silniku N42

To jest jakas mocniejsza wersja, 143KM

 

Auto jest w trakcie sprowadzania z belgii

nice is now known as Cream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest silnik dwulitrowy, czterocylindrowy. Poza oznaczeniem nie ma nic wspólnego z tym starszym 318i, o którym koledzy pisali powyżej.

Ogólnie bardzo udana jednostka, mocna i oszczędna. Nie wiem jak w cabrio, ale sedan z tym silnikiem przyspiesza do setki w 9,3 sekundy.

 

Dla porownania te starsze 318i do setki przyspiesza w 11 sekund.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, poprawiles mi humor. Nie mialem jeszcze okazji jezdzic autem , ale sa ludzie ktorzy modyfyfikuja te silniki na mocniejsze?

 

Po rozkodowaniu numeru VIN widac S843A ENGINE LAYOUT Redukcja mocy. Wypada pojechac na hamownie zeby sprawdzic moc auta?

nice is now known as Cream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, poprawiles mi humor. Nie mialem jeszcze okazji jezdzic autem , ale sa ludzie ktorzy modyfyfikuja te silniki na mocniejsze?

 

Po rozkodowaniu numeru VIN widac S843A ENGINE LAYOUT Redukcja mocy. Wypada pojechac na hamownie zeby sprawdzic moc auta?

 

Nie slyszałem aby ktos modyfikowal te jednostki. W standardzie odpycha sie niezle od drogi, a jak komus malo mocy, to bierze 330i.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie chodziło mi o model 323 przekonany byłem ze to jest 2.3l ale myliłem się.

edit:/ Tak się własnie zastanawiam nad tym czy benzyna nie była by lepsza, 20kkm rocznie jest w sam raz na benzynę. A słucham tak o M47 i wnioskuje że są dość awaryjne. A samochodu dłużej jak 1,5 roku nie bede miał. Więc jaki silnik benzynowy jest godny polecenia ?

Wiecie coś na temat diesla Mercedes 220cdi?

Witam, ja mialem e39 523,automat, a teraz mam e46 coupe, manual, z tym samym silnikiem i musze tylko pochwalic i polecic. Zadnych problemow z silnikiem (oprocz jakichs dupereli typu uszczelki, przewody etc.). Realne spalanie: miasto-automat 13,5l, manual 12l do 12,5l, trasa- automat 7,5l, manual jeszcze nie wiem, bo dopiero kupilem, ale podejrzewam ze nie ma roznicy duzej. Dane te podaje przy spokojnej jezdzie oczywiscie, bo jesli ktos ma ciezkie kopyto, to nawet nie pisze ile spali :duh: A spalanie poza miastem na tempomacie oczywiscie, trasa Anglia - Polska. A jesli chodzi o kulture pracy to jest ona baaaaaaaaaaaaaaaaardzo wysoka, a ja za kazdym mocniejszym gazowaniem dostaje mini orgazmu przy tym ryku silnika :mrgreen: A co do ceny, no coz, powiem tyle: BMW e46- 25000 PLN, wyraz twarzy sasiada- bezcenny :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny paliw nie zachęcają do kupna benzyny , ostatnio tankowałem za prawie 5 zł zwykłą ropę - zbiornik prawie 300 zł - szok nie tak dawno tankowałem pełny za 250 zł, co ta banda wyrabia !!! raptem 3 miesiące a 50 zł wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda, ale to wina nie tylko rządu polskiego, ale kursu dolara, sytuacji w Egipcie i Libii i setki innych rzeczy na które nikt w Polsce nie ma wpływu.

Niedlugo jak dojdzie do 6zł to jeszcze bedziecie wspominac stare dobre czasy jak benzynka była po taniości po 5zł :)

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.