Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, przymierzam sie do kupna E46 bo od zawsze marzylem o tym aucie, napisze odrazu że budżet jaki chce przeznaczyć na auto to 10-11 tyś :) Nie interesuje mnie rocznik ani przebieg, z rdzą także sobie poradze, na podstawowe wymiany pieniądze zawsze sie znajdą, jednak pytanie do was, czy warto ogolnie myśleć nad E46 mając taki budżet? E36 mi sie zbytnio nie podobają e39 już bardziej ale ich także w tej cenie raczej nie dostane, Polowałbym na auta z początku produkcji, rocznie autem robie max 2 tyś, jedynie praca i w weekandy chciałbym wyskoczyć na jakiś zlocik, wyposażenie mnie zbytnio nie interesuje, im mniej bajerów tym lepiej dla mnie, z góry przepraszam jeśli to nieodpowiedni dział na takie pytania, pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za te pieniądze można się doszukać auta do jazdy. Jak sobie poradzisz z kilkoma rzeczami to warto. Patrz dobrze na progi bo się zdarza ,że trzymają się na konserwacji pod listwami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam E46 coupe tylko że z 2 litrowym motorem i też mam dwa foteliki bo dzieci wożę. I nie latam bokiem choć mam coupe.

 

Może taka okolica, aczkolwiek u mnie to większość E46 jest kupowana pod szeroko pojętą "radość z jazdy" :roll:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź kolego, o jakich "kilku rzeczach" konkretnie piszesz? :) I jeszcze takie pytanie, jak to jest z tymi silniczkami 1,8? Warto sie w nie ładować czy lepiej już podciągnąć pod te 2.0?

Szukaj 2,0 -lepiej jedzie i mniej pali. Najbardziej paliwożerne to 1,8 116KM ale każdym da się pojeździć . Silniki czasem ciekną ,korozja będzie w kilku miejscach i czasem szwankuje instalacja elektryczna - nic bardzo poważnego w E46 z benzyną się raczej nie powinno dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pytanie dotyczy przedliftów, więc jeśli je miałeś na myśli to 2.0 r6 pali zdecydowanie więcej od 1.9 r4, bo pewnie pytający ten silnik miał na myśli (przedliftowe 318i). Może w polifcie 318i 2.0 r4 pali mniej niż 316i 1.8 r4, ale kolega z budżetem 10k raczej tego nie sprawdzi..chyba, że dorwie jakiegoś compacta po dużych przejściach :?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak to 2003 rocznik tylko kupiony w 2004 :D juz go mam :P silniczek ładnie cyka wlałem castrol 0w30

 

czy cena 14,500 nie jest wygurowana ? mysle ,ze nie ale chce poznac wasze opinie wypasu ma troche :)

 

 

dodam ,ze w niemczech 1 wlasciciciel tylko był przez 11 lat :) przebieg 144 ostatni wpis w ksiazce 129

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Chcę sobie kupić auto, i myślę o bmw 3 lub o alfie 156, mam 10 tysi i pojawia się tutaj dylemat :/

nie wiem czy za te pieniądze kupię bmw 3 w dobrym stanie a zależy mi na 1.8 benzynie bez gazu, i najlepiej w wersji sedan.

można kupić alfę romeo 156 w dobrym stanie lub trójeczkę tylko nie wiem w jakim stanie w tym przedziale cenowym.

myślałem też o alfie romeo 166 ale od mojej ostatniej rozmowy z Alfistą na temat kosztów remontu zawieszenia podarowałem sobie XD

i proszę nie pisać rzeczy typu alfy to szmelc bo się psują, bo zarówno BMW jak i Alfy Romeo to dla mnie kochane auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak to 2003 rocznik tylko kupiony w 2004 :D juz go mam :P silniczek ładnie cyka wlałem castrol 0w30

 

czy cena 14,500 nie jest wygurowana ? mysle ,ze nie ale chce poznac wasze opinie wypasu ma troche :)

 

 

dodam ,ze w niemczech 1 wlasciciciel tylko był przez 11 lat :) przebieg 144 ostatni wpis w ksiazce 129

 

 

No to teraz raz na tydzień sprawdzaj poziom oleju :)

..no i przesadziłeś z tym 0w30 ...no i naprawdę wierzysz w ten przebieg? :)

Sprawdź czy masz już wyciągnięty łańcuch rozrządu ...wyciągnięty rysuje/uderza o bodajże górny lub dolny elektrozawór valvetronica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie,

 

jak sprawdzic jakie mam radio ? bo pisze tylko bmw business cd chce sie dowiedziec czy alpiny czy blaupunkta,oraz czy odtwarza te radio mp3 albo cos? albo co zrobic zeby odtwarzało mp3/aux/sd card/usb mozna cos zrobic?

 

a jak nie to np czy mozna wstawic normalne radio i skad kupic to zabudowe do radia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori radia nie mają mp3

a wkręcanie nie oryginalnego wygląda prze-wieśniacko ..owszem dźwięk lepszy, ale wygląd to tragedia wizualna.

Można jeszcze kupić X Car link czy coś takiego ...ale z tego co czytałem po opiniach to ma błędy ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Włącz radio i przytrzymaj przycisk MODE przez kilka- kilkanaście sekund. Pojawi Ci się wtedy jakiś nr seryjny, data produkcji i nr softa. Może na tej podstawie znajdziesz w necie co to za firma je wyprodukowała. Jak masz z 2003 to jest duża szansa, że masz z tyłu gotowe wejście pod kabel AUX. Podpinasz taki kabel i możesz podłączyć jakiś odtwarzacz mp3, chyba nawet telefon...

Montaż radia innego niż fabryczne to dewastacja wyglądu wnętrza i zamach na gałki oczne każdego kto na to patrzy :shock: Ale co kto lubi.

 

brrrrrr

http://www.miglenium.de/pictures/anlage/e46_34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ori radia nie mają mp3

Nie prawda, były pod koniec produkcji. Jest temat, w którym są podane nr tych, które odtwarzają mp3.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Średnia allegrowa to jakieś 7-8k..więc na reanimację jeszcze zostanie trochę grosza :wink:

W tej cenie ar 146 będzie chyba lepszym rozwiązaniem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zadbane e46 przedlift trzeba mieć 13-15 tys, raczej bliżej tej drugiej kwoty. To oczywiście jeszcze kwestia tego co to znaczy zadbane auto ;)

 

Jestem świadom że te auta mają już troche latek i coś do zrobienia będzie napewno, poprawki lakiernicze itp. to nie problem, raczej wolałbym kupić BMW w cenie 10-12k i stopniowo przez dłuższy okres czasu zająć sie zrobieniem i wymianą wszystkiego co tego wymaga, według was to dobry sposób? :) Przebiegi będę robił bardzo małe ale w aucie jestem zakochany a życie jest za krótkie żeby nie podjać ryzyka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.