Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bo jak słucham takiego pierdolenia jak Twoje to mi się odechciewa. Jesteś studentem nie masz kasy na paliwo jeździsz 5 tys rocznie ale musi być bmka w dieselku bo sąsiad w bloku ma i mu pali 4.5l w mieście a w trasie 3.9 ale jak dwumasa i turbo padnie to się przezegnasz bo nie będziesz miał 3 tys na naprawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na forum takich jak Ty było setki. Napiszę Ci ja bo jestem tutaj krótko, ale wiele rozumiem i mam jeszcze cierpliwość. Za 15 tys. nie kupisz dobrego BMW i to jeszcze w dieslu. Będziesz musiał dołożyć do tego jeszcze 3-5 tys. Robisz krótkie dystanse, czyli będziesz jeździł na niedogrzanym silniku. Spalanie też będzie duże. W ogóle jeśli myślisz o spalaniu i posiadaniu ekonomicznego pod każdym względem auta to zapomnij o BMW, Fiat Panda będzie lepszą opcją, ale znajomym nie opada kopara a laski nie piszczą. M pakiet? Na allegro prawie każde BMW ma M pakiet :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że trzeba się pokazać a zapomniałem dodać że w m-pakiecie chciałbym...... jesteś wrogo nastawiony do ludzi. Czytałem o BMW E46 wiele dobrych opinii dlatego chciałem się tutaj dopytać ale po Twoich wypowiedziach sądzę że na tym forum niczego się nie dowiem

 

Masz 237 stron wiedzy na temat e46. Nie chcesz czytać, to faktycznie niczego się na tym forum nie dowiesz. Z drugiej strony koledzy już Ci powiedzieli w telegraficznym skrócie wszystko, co masz wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też myśle o zakupie BMW E46 i mam pytanie czy za 14-15tys znajde dobry egzemplarz ? (diesel)

 

By oszczędzić Tobie rozczarowań- kupując BMW diesla za 15tys. dołożysz do niego tyle że jeszcze długo bedziesz płakał wspominając ten wybór.Odpuść z tymi pieniedzmi E46 diesel.Jeśli chcesz mieć naprawdę dobre auto a masz tylko 15 tys.na wydanie-odpuść sobie E46.Lepiej poszukaj czegoś tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tańszego nie znalazłeś? :mad2: Do oceny konkretnych ogłoszeń jest specjalny dział: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=44. Zanim tam coś wrzucisz radzę zapoznać się z regulaminem działu.

 

Uważasz że ten egzemplarz jest przepłacony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że ten egzemplarz jest przepłacony ?

 

Kolego, wejdź na mobile.de, autoscout.de wprowadź w wyszukiwarkę e46 325, wybierz nadwozie coupe, w filtrze ustaw rok 2003, przebieg rzędu 150-180 tys. km. Sortowanie wyników ustaw od najwyższej ceny i wtedy zobaczysz ile takie auto bezwypadkowe i z oryginalnym niskim przebiegiem kosztuje. Do tego dolicz opłaty celne i skarbowe, koszty sprowadzenia i zarobek gościa, który to w PL sprzedaje. Później możesz zmienić sortowanie od najniższej, zobacz czy przy doliczeniu wsystkich powyższych kosztów którekolwiek auto łapie się na przedział cenowy 20-22k złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
po to żeby nie palił jak benzyna :) pisałem że dokładnie nie wiem ile jeżdżę w roku w tyg jestem w stanie zrobić 150km +

To diesel Ci jest mega potrzebny. Silnik N47 jest dobry :wink: .

Na serio to nie dobrze myślisz.Nie zejdziesz w zużyciu mniej jak 8 a może nawet i większe będzie- 150 km w tygodniu to....szkoda męczyć siebie i tego pewnie już mocno przyjechanego diesla.Na taką jazdę to poszukaj 1,6 lub 1,8. Z tym pakietem to trochę przesadzasz :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jestem świeżak na forum. Serdecznie witam wszystkich.

 

Co do autka to obecnie jeżdżę inną marką, ale będę chciał kupić E46. Brat kupił sobie na święta od naszego dobrego znajomego E46 318i w sedanie. Jest to benzynka bez żadnego LPG. Gość jeździł nią przez 2 lata, a teraz kupił roczną Jette. BMW jeździ się kapitanie wiem, że to mały silnik, ale fun jest spory. Cena była dobra. Z kolei mój drugi dobry znajomy ma E46 318d z 2002 roku. Jest to wersja "kombi" czarna. Wiem, że jeździ tym autkiem w PL od ok 4 lat. Jak coś się działo zaraz naprawiał jakoś specjalnie nie narzekał. Teraz kupuje "5" i tego chce sprzedać. Ma 2 komplety kół. Chce za autko jak od znajomka 11 tyś. Wiem, że wsio co było nie tak było naprawiane jeździ nim codziennie. Jak myślicie warto kupić czy lepiej jak brat szukać 318i ? On dał 10 tyś za rok 1999 bo nie chciał Kombi. Ja mam dać 11 tyś za rok 2002 i autko w środku i z jazdy bomba. pozdrawiam

 

 

PS Zachowałem się słabo bo nie podałem ile i gdzie jeżdżę :)

Otóż obecnie mieszkam w mieście. Do pracy dojeżdżamy na zmiany, ale jakieś 2 razy w tyg mi przypada wyjazd ok 30 km w jedną stronę. Jest to jakieś 10 km miasta i 20 trasy, ale takiej "nie autostrady". Do samej pracy wychodzi ok 500 km. Oprócz tego jakieś 300 km po mieście i z 2 wyjazdy do domu w miesiącu po 120 km jeden. Co daje nam średnio standardowy 1 tyś km miesięcznie. Oczywiście mniej km jest rzadko, raczej zdarzają się jakieś dodatkowe wyjazdy. Lato wiadomo morze i góry. Znajomek ten od 318d jeździ raczej powiedzmy w terenach wiejskich miasto czasem, ale też bez mega tras. Robi ok 2 k miesięcznie i mówi, że średnio mu pali 6-7 litrów. Brat ma tą 318i PB i fakt my póki co zrobiliśmy 100 km, ale znajomek jeździł nie jak emeryt, ale ekonomicznie zmieniał biegi itp. Mówił o spalania ok 7-8 litrów i fakt z kompa tyle wychodzi na ostatni 1 k dokładnie 7,5 litra. Ja obecnie przyznam śmigam Almerką 2,2 DI ok 110 km. Jest to auto dobre, lecz słabo wyposażone i bardzo niewygodne bo trzaska po dziurach maksymalnie. Do tego na 2 osoby jest oki, ale jak jeździmy do pracy w 4, a czasem w 5 to jest dramat. Mam wersję 3-drzwiową. Spalanie mam przy takich km jak podałem teraz ok 6-6,5 litra na 100 km.

Edytowane przez zero88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak słucham takiego [bAD] jak Twoje to mi się odechciewa. Jesteś studentem nie masz kasy na paliwo jeździsz 5 tys rocznie ale musi być bmka w dieselku bo sąsiad w bloku ma i mu pali 4.5l w mieście a w trasie 3.9 ale jak dwumasa i turbo padnie to się przeżegnasz bo nie będziesz miał 3 tys na naprawę

 

T nie tyczy się tylko BMW A wszystkich aut z turbo dieslem. Zawsze te 5 tyś musisz mieć na pakiet startowy i ewentualnie jakaś niespodziewana wymiana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się ja aut często nie zmieniam i raczej nie chcę kupić i sprzedać z zyskiem np 2 tyś bo to mi nic nie daje. Chcę fajne wygodne autko. Wiem, że ten 318d mocy mega nie ma, ale mi by stykał. Ładny czarny do tego 2 kpl felg z oponami. Ważne przeglądy i ubezpieczenia. No i jeździ co wiem i widzę. Z kolei ta benzynka też fajnie chodzi, ale dla mnie chyba lepsze kombi. Jestem kawalerem, ale już niedługo :) Kombi fajna opcja na wyjazd, a i wygląda też zacnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz wiecej miejsca jak w tej almerze to sie nie zdziw bo e46 to dość małe auto :P troche nowsze kompakty mają wiecej miejsca niż nawet kombi e46.

 

dla takich przebiegów to bezpieczniej bedzie ci wziac benzyne. Chocbys gaz zalozył to ci sie w rok zwróci i potem dalej już oszczędzasz. Ja osobiście miałem 2l diesla w e46 i raczej odradzam bo potrafi kosztów narobić. Mimo że na benzyne wydasz wiecej troche to w ogólnym rachunku po np. 3 latach jazdy koszty benzynowej wersji bedą mniejsze.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też właśnie bardziej jestem za PB bo powiedzmy teraz mi pali 6,5 i ten 318d też by tyle palił. Z kolei jakby wziął to samo co ma brat czyli 318i PB to spalanie pewnie realne ok 8 by wyszło. To nie ma dramatu, a nawet jak coś to się gaz założy. Specjalnie nie dokładałem do tej Almerki oprócz klocków, olejów, filtrów, opon to jest ok. Raz zdarzył się sterownik pompy i zaraz 500 zł było. No, ale z dieslem trzeba naprawdę uważać. Ja nawet mam obawy brać od tego znajomka, a wiem co ma. W PB zawsze koszty sporo mniejsze. Nie ma co tak na dobrą sprawę się rozwalić, aby wygenerować duże koszty. W ON trochę tego jest. Zobaczę jak brat pojeździ i ile mu tam wyjdzie. Ja mam rok swojej Almy 2001, ale chętnie nawet na ten co ma bracki 1999 bym wymienił :) Inna klasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.