Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Nie było przedliftowego 1.8, jak coś to 1.9.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam dla siebie e46 318i kombi i zastanawiam się nad tym http://olx.pl/oferta/318i-143km-lift-skora-automat-uszkodzone-drzwi-CID5-ID7yJEf.html

Wczoraj byłem go obejrzeć i się przejechać. Wrażenia z jazdy bardzo dobre, wszystko trzyma się kupy, dobrze się prowadzi, nie ściąga, skrzynia pracuje jak powinna, silnik chodzi cichutko, ale blacharsko jest kilka zagwozdek, nad którymi się zastanawiam. Najważniejsze pytanie: czy po takim przetarciu powinny wystrzelić poduchy/kurtyna?

Drugie pytanie: czy zdarza się, że w poliftach wychodzi bez powodu korozja na dolnej krawędzi tylnego błotnika, zaraz nad zderzakiem? Cały błotnik ma delikatnie inny odcień (widać różnicę w kolorze między nim a klapą bagażnika), ale szyba boczna jest oryginalna, z tymi samymi oznaczeniami co pozostałe, więc sprawa zastanawiająca. Podłoga w bagażniku nieruszona, więc nie widać, żeby mu tam wspawali ćwiartkę, ale też nie chce mi się wierzyć, że dla parchów przy nadkolu ktoś pomalował cały błotnik, bo to bez sensu.

 

Może ktoś z okolic Wrocławia był oglądać tę sztukę i ma jakieś wrażenia na jej temat? I ogólnie co o niej myślicie?

 

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki całe bo obcierka jest minimalna. Normalne.

 

Co do malowania błotnika to przecież normalne że jak są jakieś rdzawe problemy to się maluje cały element a nie kawałek. Mogło być coś tam ruszone i słabo naprawili i dlatego ruda wyłazi, ale jest to kosmetyka tylko i wydasz 400zł i ci zrobią to do porządku u lakiernika. Albo wydasz 200zł i ci też zrobia ale w innym odcieniu i za rok znowu ruda :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

 

No właśnie tak podejrzewam, że była jakaś przycierka na tym błotniku - w książce serwisowej jest wizyta u lakiernika w lipcu 2013, więc podejrzewam że to wtedy coś się stało. We czwartek jestem umówiony na oględziny w warsztacie specjalizującym się w BMW, posprawdzają wszystko i będę miał pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma się co przejmować przycierkami etc, auta mają po 10-15 lat już, najstarsze zaraz bedą pełnoletnie wiec normalne ze jakiś element musiał być robiony. Ogólnie miernik ci powie prawde o stanie lakierniczym auta.

 

Polecam również diagnoze komputerową wykonać bo można się przykro rozczarować potem ile rzeczy wymaga naprawy których na początku nie widać.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak w tytule, postanowiłem wkońcu zakupić pierwsze własne auto i zależy mi na tym ,abyście doradzili mi przy jego kupnie.

Nie jestem typem wieśniaka,który założy czapke "wpierdolke" , podgłosi muzykę na max i zacznie palić gumę pod "remizą" z zacieszem na twarzy. "Ludzie" może i częstą tak robią ,ale ja nie jestem z tych. Pomińmy również kwestie moich umiejętności i doświadczenia, ponieważ jestem dość rozważną osobą i myślę,ze spokojnie naucze się jeździć.

Miałem już rożne pomysły - Audi A3 1.8t , Opel Astra Bertone/Coupe 1.8 16V itd. (ale nie moge znalezc nic KONKRETNEGO) Mój budżet to 10tysięcy na "cały" samochód , mam troszkę oszczędności "na wszelki wypadek"

BMW E46 mają moi koledzy, na prawdę podziwiam to auto . W swoich bawarkach mają oni potężne piece i nadwozie Coupe , jednak myślę ,że w moim budżecie mógłbym pomyśleć o jakimś sedanie ze skromnym silniczkiem . Co sądzicie o E46 318i lub 316i , oczywiście rocznik nie gra dla mnie roli , szukam nawet tych z początku produkcji.

Co myślicie ? Warto ? Czy te modele są awaryjne ? Wiadomo - nie mam własnego dochodu , pieniądze mam z 18-stki , na dodatek pożyczam 2-3tysiące od rodziców. W razie poważniejszych awarii mógłbym mieć poważne problemy ekonomiczne,bo rodzice też nie zarabiają kroci,a kasy nie chce od nich więcej wyciągać.

Oczywiście najchętniej kupiłbym E46 bez LPG , przypuśćmy za 8k i zamontował gaz osobiscie (tutaj pytanie - jaki jest średni koszt instalacji w tych silnikach ? ) ,ale czy to realne ?

Niby jest całkiem sporo sedanów w tej cenie , tylko czy są to w miare zadbane egzemplarze ?

Co myslicie ? Prosze o opinie :)

Z góry dzieki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety musisz zapomnieć o BMW. Nie wiem co chcesz kupić za 10 tys.ale wpakujesz w auto co najmniej połowę i to bez gazu. Poza tym użyj wyszukiwarki na forum. Czytania na kilka dni i wszystkiego się dowiesz. To było wałkowane tyle razy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 18 lat, teraz już 19. Miałem taki sam ambitny pomysł jak ty. E46 była moim marzeniem, które się spełniło.

Gdy coraz to bardziej poznawałem auto, które chce kupić to cena automatycznie rosła. Myślałem że wydam max 10 tys + później LPG by było taniej :mad2: haha

Napoczątku chciałem diesla za 10 tys dwa litry.Nie zwracałem uwagi na rocznik, a później już tak wiadomo lift etc i cena rosła. Potem już chciałem w m-pakiecie także i znowu cena rosła :)

Zrezygnowałem z diesla, bo 2 litry to bardzo awaryjnie jednostki, szczególnie te które sa sprzedawane na alledrogo i różnych tablicach od handlarzy.

Okej kończąc temat. Zgadnij ile wydałem na zakup SAMEGO AUTA BEZ OPŁAT? Chciałem benzynę dwa litry minimalnie 140-150 koni.

ok 16-20 tysięcy i do tego Doszły opłaty. Jeśli nie masz zniżek, albo nie masz taty, który ma zniżki. Zapomnij. Opłaty dla ciebie to lekko 3-4 tys. Wiem co mówie, bo tyle musiałem płacić, ale miałem 70% zniżek

bo zrobiłem to z tatą. Mając 18-19 lat wydałem na auto już ponad kilka tys. A to poprawa lakieru, a to cieknący olej, a to wymiana oleju.

Pieniążki zarobiłem sam, mam własną pracę, a wkrótce już firmę. Mając 18 lat mam także prace, dzięki której utrzymuje moje auto.

Nie jestem jakimś osiołkiem. Szanuje moje auto, bo musiałem na nie zapierd*alać dzień i noc, ale to mniejsza z tym.

ABY TE AUTO UTRZYMAĆ i mieć musisz posiadać pracę.

Nie będę cię zniechecał. Radzę Ci jako 19 latek, który jest już po przejściach. Tez myslałem że tyle wydam, a wydałem kilka tys więcej bez opłat :) JECHAŁEM PO NIE PÓŁ POLSKI PONAD :)

Co do jednoski, 2 litry + moim zdaniem. Chcesz tańsze opłaty to mniejsza pojemność. Spalanie nie będzie odbiegać zbytnio od siebie.

Uzbieraj więcej i znajdź pracę, bo się wtopisz jak ja. Poznałem swoje auto dopiero gdy je kupiłem :) Nawet nie wiedziałem zbytnio co kupuje i jaki to ma silnik.

Patrzyłem głownie na m-pakiet, który jest rzadkością z FABRYKI. Do tej pory sporo nie wiem, uczę się od mechaników i tutaj troszkę. Czasem z siebie idiotę zrobię, ale mysle że ludzie mi to wybaczą.

Wkońcu każdy był cielakiem :mrgreen:

Gdy kupisz 318i 143km najlepiej, to po czasie będziesz chciał większej mocy i większej :) :8) :8)

 

Średni koszt LPG do BMW to 5 tys, mam tu na myśli :) dobrą instalacje. Nie masz co się łudzić, że zrobisz to za 1-2 tys, tak jak większość wiejskich posiadaczy niestety BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek witaj !

Jest już wątek co do komentarzy kupna BMW to się nie zdziw że ci go zamkną.

Wymienione kwoty przez Ciebie mają drugorzędne znaczenie bo można auto dostać za darmo (może nie w PL) , na pierwszym miejscu to bym stawiał umiejętność oceny stanu technicznego auta , umiejętność wyceny naprawy, mieć możliwości naprawić samemu lub w zaprzyjaźnionym warsztacie gdzie możesz uczestniczyć w naprawie.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to zapomnij o BMW, przynajmniej w tym momencie. Jeśli jednak jesteś ryzykantem i lubisz przebywać w ciągłym stresie, to jesteś na dobrej drodze. Jak kupisz auto za takie pieniądze, to licz się z tym, że nie będzie to cukiereczek i może być sporo rzeczy do roboty, nie mówiąc już o podstawowym pakiecie startowym jak: olej, filtry, klocki, tarcze, świece, płyny eksploatacyjne. Pewnie z czasem dojdą np. termostat, czujnik poziomu oleju czy inne czujniki. I tego też należy być świadomym, bo to też są części eksploatacyjne, które mają określoną żywotność. Ceny na dobre części (tanie zamienniki odpuść) możesz znaleźć na stronie czescidobmw.pl.

 

Kup sobie coś prostszego i tańszego w utrzymaniu, bo jeśli kupisz trupa, ale ze śmigłem na masce, będziesz przeklinał tę markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf! co ty z tą awaryjnością 2,0d zobacz jakie przebiegi mają auta na mobile.de :8) Żeby każda benzyna tyle wytrzymywała to by było super...

Za 10 tyś zł będziesz miał ciężko kupić coś w sensownym stanie. Pamiętaj że pakiet startowy (oleje itd) i jakaś pierdoła do naprawy to minimum tysiąc zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie Panowie , szczerze to spodziewałem się takich wypowiedzi. No cóż , prawdopodobnie poszukam czegoś innego (TYLKO CZEGO !? :O ) , no chyba ,że trafi się jakaś niesamowita okazja ,w co szczerze wątpie :D

 

Ciekawe , nieprawdaż ? - http://allegro.pl/bmw-318i-coupe-2001-rok-okazja-i4810187618.html .Zastnawiam się co może być nie tak z tym autem , bo na moje oko jest warte około 12-14tysięcy minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej na okazje nie liczyć.

 

Widzę, że jednak brniesz w to samo. Auto do opłat, pewnie sporo nieoryginalnych rzeczy, jak np. tylne lampy. Świeci się kontrolka trakcji. Chcesz wiedzieć więcej - załatwiaj VIN i pisz w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością trzeba sobie odpuścić takie egzemplarze jak ten powyżej. Według mnie można szukać modelu 316/318i z początku produkcji najlepiej od prywatnego właściciela, takiego który ma auto 2-3 lata, który potrafi o aucie powiedzieć coś więcej niż to że jest idealne i nic w nim nie puka, nic nie stuka. Często można otrzymać w komplecie dodatkowe koła/opony na zimę, dywaniki czy inne gadżety. Ważne jest by sprzedawca mógł wskazać, a najlepiej udowodnić rachunkami co i kiedy w aucie wymieniał. O ile trafi się normalny egzemplarz ewentualne awarie nie powinny być aż takie tragiczne.

Jakieś wywyższanie bmw ponad inne marki także jest trochę nie na miejscu bo tak szczerze to nie wiem czy serwis e46 w podstawowej wersji silnikowej byłby droższy od np. VW Bory. Zamienniki są w podobnych cenach, opony najlepiej 15 cali (tanie i komfortowe), rynek części używanych/regenerowanych jest ogromny i nie ma z tym problemu. Nie dramatyzowałbym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek nie odpuszczaj tylko sie lepiej przygotuj i poświeć dużo czasu na szukanie, w twojej okolicy sprawdz wszystkie BMW wystawione do sprzedania nawet jak by były za drogie na twoją kieszeń, w ten sposób lepiej poznasz silniki i ich pracę.

Jonny Bravo dobrze ci pisze

najlepiej od prywatnego właściciela, takiego który ma auto 2-3 lata, który potrafi o aucie powiedzieć coś więcej niż to że jest idealne i nic w nim nie puka, nic nie stuka. Często można otrzymać w komplecie dodatkowe koła/opony na zimę, dywaniki czy inne gadżety. Ważne jest by sprzedawca mógł wskazać, a najlepiej udowodnić rachunkami co i kiedy w aucie wymieniał.

Jak nie masz stałych dochodów i jak Ci braknie kasy to co najwyżej auto odstawisz na jakiś czas a młody to przez wakacje dorobi na reperacje i utrzymanie ;-)

Do odważnych świat należy bo inaczej jeszcze w jaskiniach byśmy mieszkali ;-)

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam zamiar kupić E46 do 14.000. Chciałbym się dowiedzieć w jaki silnik celować. Auto ma mnie wozić do pracy ~30-40km. Liczy się dla mnie bezawaryjność oraz ekonomiczne spalanie. Fajnie byłoby wiedzieć czego mogę się spodziewać po takim BMW, na co zwracać uwagę podczas oglądania samochodu itp. Diesel raczej odpada, jak sprawuje się LPG na 318/320?

 

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średni koszt LPG do BMW to 5 tys, mam tu na myśli :) dobrą instalacje. Nie masz co się łudzić, że zrobisz to za 1-2 tys, tak jak większość wiejskich posiadaczy niestety BMW.

 

Nie wiem gdzie ty kolego robisz instalację gazową :) ale nie wciskaj chłopakowi, że za dobrą instalację płaci się 5 tys. Za bardzo przyzwoitą instalację płaci się w granicach 2700-3200 :) Zakładałem już w swoich autach 4 razy instalację i nigdy nie narzekałem. Do BMW wyszło najdrożej 3200 :) aczkolwiek to i tak o 1800 zl mniej niż piszesz.

Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Krótkie pytanie, ile będzie kosztowało zarejestrowanie, przetłumaczenie papierów, przegląd i co tam jeszcze trzeba do 20-to letniego samochodu w benzynie o pojemności 1.4 L

Brat chce sprezentować swój samochód kuzynowi ale nie wiem czy koszta nie będą za duże. Wartość samochodu to jakieś 600€ ale będzie w darowiznie.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wielkie dzięki kolego :cool2:

 

Z tymi wszystkimi kosztami to prawie nie opłacalne ale pewny samochód bez kreconego licznika :twisted: to może będzie się opłacało dla kuzyna zawieźć :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos co może nieoplacac sie na sprzedaz, może sie bardzo oplacac jesli to ma byc samochod do prywatnego użytku, którym bedzie sie jezdzic kilka lat
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
cos co może nieoplacac sie na sprzedaz, może sie bardzo oplacac jesli to ma byc samochod do prywatnego użytku, którym bedzie sie jezdzic kilka lat

Tak właśnie też o tym myślę :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.