Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do kupna e46 touring 328i. Dzisiaj byłem oglądać pierwszy samochód. Wszystkie szyby oryginalne, bez rdzy i korozji na karoserii oprócz klapy bagażnika, w okolicach tablicy rejestracyjnej co jest chyba normalne w touringu. Po odpaleniu piękne brzmienie silnika r6 ;-) powiedzcie mi, jaka charakterystykę powinien mieć ten silnik przy przyspieszeniu? Bo min zdaniem, do 4 tyś obrotów ten silnik nie jedzie jest ospały i mułowaty. Dopiero później czuć takie wgniecenia w fotel. Czy jest to normalne przyspieszanie w tych silnikach?

 

Jak wygląda z naprawą jednej tulei na wahacze, jaki jest tego koszt, bo sprzedający uprzedził mnie o takiej wymianie.

 

Dziękuję za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Tuleje na oba wahacze to ok 200,-

http://czescidobmw.pl/wahacz/tuleje-bez-m-pakiet-sportowy-ii/tuleje-wahaczy-meyle-hd,852.html

Jeśli chodzi o charakterystykę silnika to poczekaj na użytkowników 328i, z jakim silnikiem porównujesz? Bo jak z turbodieslem to nic dziwnego, że masz takie odczucia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie bawić to konkretnie, roznica w spalaniu bedzie znikoma, jesli wogle będzie, takie gadanie ze spali mniej, garów tyle samo, mocy mniej, a własnie tej mocy szybko zacznie brakować

drogi mamy takie a nie inne, czym szybciej wyprzedzisz 5 tirów tym dłużej będziesz zył

a czasami trzeba pokarać passeratti, w budzie b8 bedzie miec nawet 245km ;p

 

generalnie to trzeba brać to co bedzie w lepszym stanie, tych aut wbrew ilości ogłoszeń na allegro nie ma wcale duzo, mowa o egz które warto sprawdzic, 80% to ulepy

czy to bedzie 2.5, 2.8 czy 3.0 swoje spali, 7-8 100% trasa 12-15 miasto, srednia wyjdzie 10++, zagazujesz - wiadomo na paliwo pracować to nie robota, normlna sprawa przy takim spalaniu,

mi szkoda było gazować to pogoniłem, dzwiek do dzisiaj sni mi sie po nocach :cry2:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie do 1.9tdi

fakt jest mułowaty gdy przesiadasz sie z tdi z grupy VW, przynajmniej takie wrażenie sprawia na początku ale postaw takie 1.9tdi na kresce i szybko zmienisz zdanie, tak gdzieś po 5sekundach :cool2:

 

co do rdzy to niestety często sie tam pojawia, listwa uszkadza lakier, zima sol, wilgoć i rdza rośnie w sile, do tego gnije podświetlenie tablicy

w zależnosci do stopnia zaawansowania mozna to miejscowo usunąć, zrobić wnękę do odcięcia co nie wyjdzie bardzo drogo

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
drogi mamy takie a nie inne, czym szybciej wyprzedzisz 5 tirów tym dłużej będziesz zył

Zgadzam się w pełnej rozciągłości z pozdrowieniami dla kierowcy tira, który chciał mnie zabić przyspieszając jak go wyprzedzałem, przez co powodując, że luka przed nim miała wielkość połowy długości mojego samochodu :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takich szybko lecze, widzisz ze ktoś jest cwaniak i celowo przyspiesza, to go później do zera hamujesz, takiego tirem delikatnie bo w du pe wjedzie ;p

troche poswieci długimi, potrąbi ale pózniej 5 razy pomyśli, wyleczyć można każdego

 

choć nie ukrywam czasami sam prowokuje lecąc szybciej w trasie do małych wyścigów ;) włascicieli passeratti to nawet nie trzeba zachęcać

oczywiscie jak warunki są odpowiednie, bez narażania osób trzecich bla bla bla

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330i ma problemy z nie trzymaniem mocy seryjnej zamiast 231 koni moze być 200 dlatego sprzed zakupem 330i warto podjechać na hamownie zaplacić te 100zl i sprawić czy silnik jest w dobrej kondycji i czy ma te seryjne 231koni :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Potwierdzam kolegę powyżej , jak dla mnie branie oleju i nie trzymanie mocy to dwa główne powody dla których nie jestem posiadaczem bmw z tym motorem .

Na wszystko inne mogę przymknąć oko , a gdyby trzymała katalogowe czasy sprintu to spalanie nie ma żadnego znaczenia bo przy takich osiągach to wątpię czy jakieś auto spali mniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotko i na temat o tym slinkiu bylo sporo tematow najlepszy beznynowy i najmniej awaryjny silnik, system double vanos, to normalne ze autko dopiero idzie od 4 tys w tym silniku to jak honda na v tecu od 5tys zaczyna sie zapawa :D tak ze silnik pracuje jak nalezy :) rdza na klapie pod tablica to normalne w e46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330i paliłaby mniej gdyby nie ważyła tak kur.wsko dużo. Prawie 1,7 tony?

 

Sorrki panowie, ale nie mogę sie powstrzymać. Pisanie, że ktoś kto kupuje 330i nie powinien przejmować się spalaniem jest pitoleniem bez sensu. Na siłę próbujecie podbudować swoje ego , że niby jakie to cacka macie... i to leczenie innych kierowców. Ech, piaskownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja takich szybko lecze, widzisz ze ktoś jest cwaniak i celowo przyspiesza, to go później do zera hamujesz, takiego tirem delikatnie bo w du pe wjedzie ;p

troche poswieci długimi, potrąbi ale pózniej 5 razy pomyśli, wyleczyć można każdego

Tak też zrobiłem :cool2: na dodatek po chwili była górka, więc bolało go wyjątkowo..tylko sytuacja dość nieprzyjemna, bo wyprzedzasz, miejsce jest, za chwilę go nie ma a auto z naprzeciwka coraz bliżej..tak jak to bywa na naszych wspaniałych jednopasmowych krajówkach :? miałem też miłą pogawędkę na cb i najlepsze jest to, że on uważał mnie za pirata drogowego, bo chciałem wyprzedzić wolniejszy pojazd :duh: a przed nim kilka osobówek, które rzekomo chciał wyprzedzać :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się decyduje na m54 to powinien być świadomy wszystkich jego bolączek typu branie oleju czy nietrzymanie mocy, żeby później nie było płaczu i narzekania, jakie to BMW robiło kijowe samochody, a silniki są do bani. Jak się uprzeć, da się te bolączki wyeliminować, tylko że nie jest to tania zabawa. A znalazenie m54 w fabrycznym stanie graniczy z cudem, zwłaszcza jak się do tego podchodzi po polsku: panie, mam 20k, chcę igłę, max 150k km na budziku. Zadbane BMW z m54 z małym przebiegiem swoje kosztuje, jak ktoś tego nie potrafi zrozumieć to się pakuje w kłopoty na własne życzenie. I mimo wszystko uważam, że m54 jest dobrym jeśli nie najlepszym kompromisem między osiągami, a kosztami, które generuje jeśli kupować go świadomie.

 

Sorrki panowie, ale nie mogę sie powstrzymać. Pisanie, że ktoś kto kupuje 330i nie powinien przejmować się spalaniem jest pitoleniem bez sensu. Na siłę próbujecie podbudować swoje ego , że niby jakie to cacka macie... i to leczenie innych kierowców. Ech, piaskownica.

 

jakub, bez domowych wniosków psychoterapeutycznych poproszę, będzie przyjemniej się gawędziło. Po co kupować samochód z dużym silnikiem, jak się boisz, że zbankrutujesz przez wir w baku? Żeby sąsiadowi się pochwalić i zostawić na podwórku, by się na ten samochód tylko gapić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pierwsze bmw którym w życiu jechałem :-P a teraz posiadam Civic 6 gen. 1.5 125 km i mam wrażenie że od dołu trochę lepiej ciągnie ;-)

 

Ale skoro tak ma być w tym silniku to dobrze, bo już myślałem że coś nie tak z nim jest ;-) dużo czytałem jaki silnik benzynowy wybrać. Zastanawiałem się między 325ci polift 192km i 328i. Wszędzie piszą, że to właśnie 328 jest niezniszczalny i spala podobnie co 2.5.

 

Auto miało stluczona jedna lampę na xenonie. Właściciel wymienił też na xenon, tylko jest ciut inna barwa. Czy można to jakoś zmienić, żeby była jednakową barwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Barwa czego? Klosza czy żarnika? Jak żarnika to kupujesz dwa nowe i po sprawie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwa zarnika jest trochę inna. Ma to jakiś wpływ na oświetlenie drogi? Ile taki komplet kosztuje, czy może to być zestaw taki z alle### czy jakieś specjalne?

 

Czy to normalne, że troszkę ciężej kręci się kierownicą? W hondzie kręciło się lżej...może to przez rozmiar kół? Przy kreceniu nic nie zgrzytalo, płyn w normie. Może to tylko przyzwyczajenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W e46 jest właśnie takie wspomaganie, przez to jest bardziej bezpośrednie przy większych prędkościach. Może być z alle.. ale nie byle badziew, bo jest dużo podrób, porządny komplet to ok 300,-

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy mocowanie sanek nie jest wyrwane, częsty problem w mocnych przedliftowych e46.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ponowię moje pytanie :)

mam do przeznaczenia 30-40 tyś zł,ekonomiczny sedan benzyna z możliwością założenia instalacji gazowej bo przebiegi będą wynosić ok 20 tyś rocznie, samochód bedzie jeździł po mieście Kraków oraz dwa razy w tygodniu trasa 30 km w jedną stronę, chciałbym się dowiedzieć czy warto rozglądać się w tej kwocie za e60 oraz jakie koszty eksploatacji tego pojazdu porównując do e90 albo e46, jak te pojazdy wypadają pomiędzy sobą, nigdy nie jeździlem bmw ani żadną taką porządną maszyną tylko skodą felicią oraz oplem astrą II, jak się sprawuje napęd na tył podczas deszczu czy sprawia problemy, jak w zimie? trasa którą będzie pokonywał będzie po zaśnieżonych " zadupiach " gdzie raz na tydzień ktoś odśnieży drogę, proszę o odpowiedzi osób które posiadają te pojazdy w wersjach benzynowych i ze skrzynią manualną, tylko taka mnie rajcuje :). Zależy mi na tanim w eksploatacji, mało awaryjnym oraz mało palącym, nie mam ciężkiej nogi chodź czasem na autostradzie lubię się " przebiec "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o e60 w temacie dedykowanym e46 :mad2: Swoją drogą e60 za 30k i marzenia o bezawaryjności i taniej eksploatacji - powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak tanie w eksploatacji to astra III, nie bmw :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.