Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

za chwilę pojawi się "ktoś" kto powie ze to auto ma już 10 lat i za 17 tysi to on kupi 2. taki juz schemat forum. w Polsce auta są tanie w porownaniu do zachodu. chociaż znalazlem ostatnio tutaj e46 2.0 d polift w sedanie na szmacie 4x el. szyb. szyberdach klimatronik grzane stolki 2 komplety kół na alumach za 5500 E.

lepiej żeby pchało niż ciągnęło.


http://www.motostat.pl/user_images/63351/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety w UK tez ladne auta swoje kosztuja I wcale nie taniej niz w PL. Poniewaz w UK jest specyficzny rynek zdominowany przez komisy I handlarzy I 95% ogloszen to wlasnie takie auta .

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Też zamierzam kupić BMW.Na auto zamierzam przeznaczyć max 5 tys euro.Zamierzam je kupić w Niemczech od prywatnego właściciela(najlepiej 1).Autem zamierzam robić około 10tys km rocznie.Moc ok 115-143ps.Auto 4 drzwiowe.Nie chce mieć problemów z silnikiem w przyszłości dlatego diesel odpada.Czy opłaca mi się montować LPG za 4tys zł skoro będę robił tylko 10tys km rocznie?2 razy w miesiacu bede poruszal sie po autostradzie ok 135km w jedną stronę.Reszta to miasto + wyjazdy na urlop.Zastanawiałem się nad 320i,ale podobno mniej awaryjne jest 318i.Co byscie mi doradzili?Nie mialem nigdy BMW,ale bardzo mi sie podoba obok Audi.Pozdrowienia dla wszystkich posiadaczy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Też zamierzam kupić BMW.Na auto zamierzam przeznaczyć max 5 tys euro.Zamierzam je kupić w Niemczech od prywatnego właściciela(najlepiej 1).Autem zamierzam robić około 10tys km rocznie.Moc ok 115-143ps.Auto 4 drzwiowe.Nie chce mieć problemów z silnikiem w przyszłości dlatego diesel odpada.Czy opłaca mi się montować LPG za 4tys zł skoro będę robił tylko 10tys km rocznie?2 razy w miesiacu bede poruszal sie po autostradzie ok 135km w jedną stronę.Reszta to miasto + wyjazdy na urlop.Zastanawiałem się nad 320i,ale podobno mniej awaryjne jest 318i.Co byscie mi doradzili?Nie mialem nigdy BMW,ale bardzo mi sie podoba obok Audi.Pozdrowienia dla wszystkich posiadaczy ;)

 

 

Na twoim miejscu celowałbym w mały silnik żeby nie płacić akcyzy większej, ale nie najsłabszy, czyli 318i 143km N42 (mam taki) zbiera się bardzo fajnie, jedyne co to przy zakupie koniecznie sprawdź dokładnie silnik czy nie wymyty i czy nie cieknie (za naprawę każdego wycieku dałem w sumie 3500zł), zobacz tez kiedy były wymieniane cewki bo lubią się psuć (wymieniałem, 600zł), jeśli nie były wymieniane od około 100000 km to prawdopodobnie będą do wymiany szybciej niż później.

 

Stan rozrządu spokojnie "nasłuchasz" nie może być żadnych metalicznych dźwięków, grzechotów itp.

 

Oczywiście zaraz odezwą się fanatycy 6cio cylindrowców mówiący że 4 cylindrowe silniki BMW to pomyłka i g**no, a moim zdaniem mocniejsza wersja 318i kupiona z głową jest za**bista jeśli patrząc na stosunek ceny do jakości i szukając w tych kategoriach kupiłbym ją ponownie.

 

Nie zlecaj nikomu sprowadzenia, sam pojedź, zobacz, nasłuchaj, weź kolegę co zna niemiecki, chyba że sam znasz. Opcjonalnie kup w Polsce. I przeznacz to co zaoszczędzisz na ewentualne naprawy. Małymi silnikami ludzie tak nie szaleją więc mniejsze prawdopodobieństwo ulepa, i jak ktoś nawet sprowadził to przy sprzedaży nie będzie chciał tyle co za 2-3 litrowy, bo sam dał powiedzmy 25000zł kilka lat temu, takie jest moje zdanie, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na autach to się średni znam.Pojadę z kolesiem niemcem więc to nie problem.Osobiście wolałbym tak czy siak( jak auto mnie zainteresuje wizualnie i nie będzie problemów podczas jazdy próbnej)podjechać do serwisu,żeby mi na miejscu sprawdzili bebechy;)Parenaście euro,ale fachowe oko zna sie lepiej od laika;)Co sądzisz?No mi 4 cylindry nie przeszkadzają,skoro piszesz,że auto się sprawuje dobrze i moc jest ok 143ps to wystarczy mi.Nie zamierzam dobijać auta tylko interesuje mnie spokojna jazda w graniacach 130-150 na autostradzie.Czasem jak bedę chciał kogos wyprzedzic to tez wystarczy napewno.Dawałem rade astrą f co miałą 60koni to tym tym bardziej dam;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na autach to się średni znam.Pojadę z kolesiem niemcem więc to nie problem.Osobiście wolałbym tak czy siak( jak auto mnie zainteresuje wizualnie i nie będzie problemów podczas jazdy próbnej)podjechać do serwisu,żeby mi na miejscu sprawdzili bebechy;)Parenaście euro,ale fachowe oko zna sie lepiej od laika;)Co sądzisz?No mi 4 cylindry nie przeszkadzają,skoro piszesz,że auto się sprawuje dobrze i moc jest ok 143ps to wystarczy mi.Nie zamierzam dobijać auta tylko interesuje mnie spokojna jazda w graniacach 130-150 na autostradzie.Czasem jak bedę chciał kogos wyprzedzic to tez wystarczy napewno.Dawałem rade astrą f co miałą 60koni to tym tym bardziej dam;)

 

Przejedz sie z kims kto ci pokaze na co stac to auto, jest naprawdę bardzo przyjemne, na autostradzie jadę spokojnie 140, były momenty że 200+ jak mi ktoś z tyłu światełkami mrugał że za wolno jadę :)

 

Jeśli kupisz zadbany silnik to będziesz pozytywnie zaskoczony. Koniecznie dokładnie sprawdź czy jest suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie czy silnik jest suchy tzn.od spodu mam podotykać i sprawdzić czy nie ma oleju i innych mazi czy w jakiś inny sposób dodatkowo?Dzięki za pomoc.Każda wskazówka doświadczonych posiadaczy bmw sprawi,że ustrzegę się kupna samochodu w złym stanie ;)Obecnie jestem na etapie rozpoznawania dźwięku pracy silnika, dymu wydobywającego się z wydechu,drgań podczas pracy silnika...Cały czas do przodu.Co sądzicie o kupnie testera grubości lakieru?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieź go przed zakupem na stację diagnostyczną, niech ci go sprawdzą. Samemu możesz tylko określić czy warto jechać na tą stację, jak silnik będzie pracował bardzo głośno, będą jakieś metaliczne dźwięki to nie bardzo. Miernikiem możesz sprawdzić jedynie uczciwość sprzedawcy. Nie zrażaj się do samochodu jeśli miał lekką stłuczkę, zależy gdzie i jaka. Jak sprzedawca pokaże ci fotki to sam ocenisz a mechanikę zostaw ludziom którzy się tym zajmują na co dzień, wszystkie kwiatki i tak wyjdą na geometrii/prześwietleniu podwozia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz miał możliwość gdzieś w okolicy podłączyć pod kompa to podłącz, generalnie wszystko na co sprzedawca będzie chciał poświęcić czas zrób. Ja dosyć długo pracuję i nie wiem czy by mi się chciało jeździć z klientem przez pół Warszawy żeby mógł sobie sprawdzić mój samochód, chyba że w Weekend, and to też niechętnie, musiałby być bardzo zdecydowany po jeździe wstępnej. Zadzwoń, i zapytaj na co się zgodzi, jeśli masz kasę to sprawdź w ASO. Z mechanikami jest różnie, może ci o czymś nie powiedzieć na korzyść sprzedawcy, lub sprzedawca robił u niego samochód i się umówił żeby nie mówił o niektórych poważniejszych usterkach, nigdy nie wiadomo, to w końcu będzie jego okolica. Wiem że to trochę popadanie w paranoję ale takie rzeczy się zdarzają. Na stacji diagnostycznej nie mają żadnego interesu w oszukaniu kogokolwiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Moc ok 115-143ps..Zastanawiałem się nad 320i,ale podobno mniej awaryjne jest 318i.Co byscie mi doradzili)

 

 

nie grozi Ci wysoka akcyza.

 

jak chcesz 2.5 to za 5 tys euro chcesz tylko kupic czy w tej kwocie masz opłaty i rejestracje??

lepiej żeby pchało niż ciągnęło.


http://www.motostat.pl/user_images/63351/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zastanawiam sie jeszcze jak obejść akcyzę 18%.Chciałbym kupic bmw z 2,5 litrowym silnikiem,ale zaplacic 3% akcyzy zamiast 18%.Da się to obejść jakoś?

 

Może Ci jeszcze napisać, jak wałek z VATem zrobić, żeby jeszcze taniej wyszło? Wszechobecne kombinatorstwo i cwaniactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5 tys sam zakup auta.Czemu uważasz,że nie grozi mi wysoka akcyza skoro jest wyraźnie napisane,że samochody które mają silnik powyżej 2 litrów objęte są akcyzą 18,6% od wartości samochodu.

 

Ja nie mogłem sprowadzić sobie 2.0i z mniejszą akcyzą tylko 318i (pojemność chyba 1995cm3), z tego co pamiętam chodziło o to że 2.0 to już pojemność 2000cm3 a akcyza mniejsza jest za pojazdy poniżej 2000cm3 (proszę mnie poprawić jeśli się mylę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rownych 2000cm3 możesz zapłacic 3,1%.ale jak juz bedzie 2001cm3 to niestety 18,6.

 

Akcyza - jeśli samochód ma pojemność do 2000 cm3 - 3,1% ceny pojazdu (przeliczonej z EUR na PLN po kursie NBP z danego dnia);

Akcyza - jeśli samochód ma pojemność ponad 2000 cm3 - 18,6% ceny pojazdu (przeliczonej z EUR na PLN po kursie NBP z danego dnia);

Opłata skarbowa za akcyzę - 17 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Za 5 tys sam zakup auta.Czemu uważasz,że nie grozi mi wysoka akcyza skoro jest wyraźnie napisane,że samochody które mają silnik powyżej 2 litrów objęte są akcyzą 18,6% od wartości samochodu.

akcyza każda jest wysoka.nie wiadomo za co to złodziejskie myto jak jest niby wolny przepływ towarów w Unii.

możesz ew. wyjść z siebie, obejść się nie da :mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli musisz szukac 2.5 litrowej benzyny do 4000 tys euro. wtedy zostanie Ci luzny 1000E na akcyzę.

 

widzialem kilka 316 i 318 przedlifty za cenę kolo 3500 E ale strasznie zapuszczone w srodku.

lepiej żeby pchało niż ciągnęło.


http://www.motostat.pl/user_images/63351/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.