Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

A nie uważasz, że przy obecnym stanie motoryzacji jedno wyklucza drugie? :wink: Pytanie też, co miałeś na myśli pisząc "młode". Dla mnie młode auto to od 2010 r. wzwyż. A jak patrzę na obecne smartfonosamochody, to masakra :duh: Nie ma to jak sprawdzona samochodowa technologia z końca lat 90-tych i przełomu wieków :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
nawet w necie nie szukałem na temat co i jak do tego modelu AC Schnitzer robił. Bardziej intereseje mnie stan techniczny, a ten egzemplarz wygląda na ok.

dla Ciebie ok, a nawet nie wiesz że ze sznycla na zewnątrz ma tylko naklejki.

weź kogoś kto się zna, lakiernika, mechanika.

boczne listwy nie na darmo zniknęły :mrgreen:

tutaj masz po tuningu optycznym.

szału nie robi ale do tego Twojego nie podobny ani z wyglądu ani z ceny :wink:

325ti AC Schnitzer

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka :wink: szczerze? To już wole w oryginale.

Co do tego z ogłoszenia, to napisałem, że wygląda ok, a nie że jest ok :norty: gdybym jechał go obejrzeć, to tylko z moim zaufanym mechanikiem wyposażeni w kompa :wink:

Generalnie nie szukam auta "na gwałt" więc odpuszczę sobie to 300 km. wyprawę. Cierpliwości się nauczyłem szukając moją obecną e39 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ten ode mnie jest bez alu na kołpaku to też zaburza stylistykę.

mi też schnitzer do gustu nigdy nie przypadł w całości, ale juz wiesz że jak listwy to dookoła w kolor :mrgreen:

jak już to raczej m-pasztet wolę.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na allegro, tablicy, giełdzie, komisach i orientowałem się cenowo. Ale chciałbym wiedzieć, tak od was, jaka jest wartość takiego autka: E46 520D 150KM, 2002r., stan wizualny i techniczny idealny (naprawdę idealny, żadnej ryski, w środku wszystko sprawne, nie urwane, silnik chodzi perfekcyjnie, na 100% nie bity, lakier oryginał bez ryski). Wyposażenie nie jest bogate: zwykłe siedzenia, srebrne listewki w środku, bez multifunkcji..). Auto dodatkowo ma lotke na dachu i malutki spojlerek. Kolor to ciemny zielony metalic. Ile to auto jest warte? Wstawienie do środka skórzanych foteli i drewnianych elementów kosztowałoby w granicach ilu zł? Ile kosztowałoby dołożenie do niego chromowanych listw dachowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak dla mnie bezcenne :lol: chciałbym zobaczyć fotki tego cuda :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się stwierdzeniami "u mnie pali x", wartość merytoryczna żadna.Zbyt wiele zmiennych.Jakie miasto-jaki ruch-ile świateł-pora dnia-pora roku-styl jazdy-stan auta-ciśnienie w oponach itd.Mogę Tobie powiedzieć - jednocześnie odnosząc się do postu wyżej-

w moim mieście{ Poznań} i to niezależnie od pory dnia zapomnij by 170 konne BMW paliło 10 litrów.Chyba że na parkingu przed marketem jeżdżąc sobie dookoła.

 

Kolego jak będę BMkę dusił to wypije i 15L ale powiedz mi po co zapieprzać na krótkich odcinkach? Przesadnie szybko po mieście nie jeżdże, ale wolno też nie i uwierz mi, że pali mi 10L PB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że spala Tobie mniej niż producent podaje,nie chce mi się gadać.

 

ktoś wyżej napisał, że na to ma wiele czynników wpływ, czyli widocznie takie miasto jest u mnie? :) Bo faktycznie niewiele w jakichkolwiek korkach stoję tylko praktycznie cały czas jadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jeszcze raz przeczytaj co powyżej napisałem.Stwierdzenie "mi w mieście pali X" nie ma wartości merytorycznej żadnej ze względu na dużą ilość zmiennych.Mam chęć napisać tak: zapraszam Ciebie na mój koszt do mojego miasta i robimy próbę.Jeśli będzie więcej jak 10 wracasz autobusem , akceptujesz?.Jeśli tak to proponuję już rezerwować bilet.Z bardzo dużym szczęściem zmieścisz się w 12,5 , :8) .

Dwa miesiące w zeszłym roku siedziałem w Inowrocławiu,auto bez najmniejszych problemów paliło poniżej 10,wróciłem do Poznania i Eldorado się skończyło,i to chyba wszystko wyjaśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem już wszystko,ale w razie czego spytam . Czy w BMW w komputerze jest możliwośc sprawdzenia spalania na danej trasie tzn kolega ma tak że Np przejedzie 30 km i wtedy mu pokaze ile spalil na tej trasie i zeruje mu sie gdy np samochód jest w spoczynku jakiś czas. I czy jedyny sposob na wyzerowanie zegarow sredniej predkosci i spalania to wyjęcie akumulatora ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie :) trzeba przytrzymać przycisk manetki BC aby wykasować śr spalanie i to samo zrobić dla średniej prędkości ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od dawna nosilem sie ze zmiana autka, i padlo na BMW, trafila sie przy okazji ladna sztuka, mianowicie BMW 318i 143 PS E46 po lifcie 2004 rok. Najechane 150 tys.

Mam 2 pytania na ktore pewnie bym znalazl odpowiedz gdzies we wczesniejszych stronach tego tematu, ale prosze o wybaczenie gdyz jest sesja na uczelni, a na to autko moge sie zdecydowac do jutra godz 10.

A wiec do rzeczy:

Jakie awarie sie przytrafiaja najczesciej, chcialbym wiedziec czy dam rade sam naprawic

Co zawiera (lub powinna zawierac) w sobie wersja exclusive

 

Z gory dzieki za odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 316ti 1.8 116km 4r, 318ti to z tego co mi jest wiadome tez ma 4 gary, to chyba powiększona wersja mojego silnika. Przez 2 lata jazdy, dużo kilometrów nie zrobiłem (aż ok 8000km), to nawalił raz czujnik położenia wału korbowego (ponoć tez padają od wałków rozrządu), ostatnio 1 cewka (są 4 oddzielne), a tak świece, olej i filtr. Ogólnie nie jest straszny system Valvetronik. Reszta jak w każdym innym BMW e46.

Ogólnie jak ładna wersja, zadbana to bym brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam e46 od pięciu lat 320D 136km rok 1999. Podczas normalnej eksploatacji wymieniłem przednie zawieszenie, pompę wody, rolki paska wieloklinowego, koło pasowe na wale korbowym i poduszkę silnika. Podczas zakupu trzeba obowiązkowo dokonać diagnozy komputerowej.Szarpaki na sprawdzenie luzów układu kierowniczego. No i standardowe sprawy czyli zużycie kierownicy, gałki zmiany biegów, lakier. Na pewno nie jechał bym daleko żeby zobaczyć auto, przeważnie szkoda czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem sobie kupić e46 i z tej racji po przeglądaniu ogłoszeń natrafiłem na coś takiego

http://otomoto.pl/bmw-318-alu-klima-ideal-C31958877.html

Ogolnie samochód wygląda ładnie, sprzedawca zapewnia że auto jest bardzo zadbane i żę wszystko jest na swoim miejscu (jedynie malowany przedni lewy błotnik ale która e46 z tego rocznika nie była malowana...). Aczkolwiek problem jest w tym że nie bardzo chce mi sie w to wierzyć w te zapewnienia(tym barzdiej że nie jeden tak gada o potem wiadomo jak jest) a z tej racji że mam daleko do Grudziądza nie chcę tam jechać tylko na wycieczkę. I właśnie stąd mój post, bo nie wiem, może ktoś już miał okazję oglądać ten samochód? i mógłby coś powiedzieć o jego stanie rzeczywistym? wgl co o nim sądzicie?

 

jeszcze takie cos znalazłem http://otomoto.pl/bmw-318-sliczna-jak-nowa-C32111046.html

 

To moj pierwszy post na forum wiec jeśli cos jest nie tak to wybaczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kolego przyhamuj troszkę.

Już raz ostatnio Cię uspokajałem. Raz już byłeś zawieszony i teraz znowu zaczynasz!!!

Jakiś znerwicowany jesteś?

Proszę wyedytować te posty i prowadzić rozmowy w sposób kulturalny bez obelg w stronę innych forumowiczów!!!

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo dobra az dziwne ze za tyle znalazles .... tylko wiesz jak to z m3 . Trzeba sprswdzic wszystko bo tu nawet koszt tarcz hamulcowych jest bardzo wysoki . Nie wspominajac o naprawach silnika a uwierz mi anglicy to narod niezbyt skory do wydawania kasy na serwis ;)

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.