Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , Mam zamiar kupić w ciągu pół roku e46 . No i Teraz jst pytanie. W gazie ciężko coś znaleźc niestety. Interesuje mnie 2.0 albo 2.2 . Czysta benzyna odpada. mam Do Wydania około 20000 zł . No i Szukać tych silników co podałem czy lepiej w dieslu ? jakie silniki polecacie i Ile One mniej wiecej palą ? wydaje mi się że 150KM to minimum ale mimo wszystkko wolę GAZ :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
323i lub 328i, w tej kwocie znalazłbyś sensowny egzemplarz, w mieście 13 i w górę a na trasie zejdziesz do 8.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem zainteresowany kupnem BMW serii 3 E46 najlepiej w roczniku 2001-2003. Przedział cenowy jakim dysponuję to 13 000-15 500 zł. Czy da radę coś wskórać w tym przedziale? Najlepiej chciałbym wersję w Coupe, ale wiem że są to rzadkie modele i ciężko z dostępnością, dlatego też sedan uważam za rozsądną opcję :) Ale z drugiej strony domyślam się że Coupe będą trzymać cenę w porównaniu do sedana. Silnik jaki mnie to interesuje to najlepiej do 150KM, czyli 318i ew. 320i oraz silniki już z założoną instalacją gazową. Czy to jest opłacalne aby to tych silników zakładać gaz, jeśli jeździłbym poniżej 10 tys. km rocznie?Prawko mam od pełnego roku i się szykuję na zakup mojego pierwszego. Co myślicie, czy BMW jest dobrym wyborem dla mnie? Mam 19 lat. Bardzo prosiłbym o jakieś porady.Warto się pakować w diesla? Bo spalanie nie jest powalające w tym modelu, jeśli chodzi o wysokoprężne.

 

w razie czego mój e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka :) przymierzam się do zamiany mojego passata na e46? Poniżej podaje linki do mojego auta i do bmw możecie mi doradzić czy się opłaca czy widzicie coś niepokojącego czego ja nie widzę w trójce? od zawsze jeżdżę VW, bmw jeszce nigdy nie miałem :P. wiem, że trójka jest mniejsza i to inna klasa auta...

 

mój pasztet >> http://tablica.pl/oferta/passat-1-9-zamiana-zamienie-CID5-ID2GOuW.html

bmw ktore chce >> http://tablica.pl/oferta/bmw-e46-schnitzer-320d-zadbana-webasto-tez-zamiana-CID5-ID4eN4b.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to jest forum ogólne.

jak chcesz się o niej konkretnie dowiedzieć to załatw vin i wrzuć tutaj:

[urlhttp://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=44&start=10450][/url]

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam możliwość kupienia E46 sedan, automat z 2003 roku, bezwypadkowy z przebiegiem 280kkm za 17tyś zł, waszym zdaniem czy auto z ta skrzynią jeszcze pożyje, czy mam dać sobie spokój

 

ja swoją 330dA kupiłem z przebiegiem 280 tys. km. Skrzynia byla juz po kompletnej regeneracji- faktura na ok. 4 tys zł. Dodam, że mam u siebie komputerowo podniesioną moc do ok. 215 km.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy to auto pojeździ.. zależy to od wielu czynników, których nie znamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Interesuje mnie zakup e46 rocznik 2001-2003. Dysponuje budzetem 14000-16000tysi. Dostane coś sensownego w tej cenie? Potrzebuje kombi 2.0 143hp czarna skóra. Jest szansa na znalezienie? moze ma ktos znajomych lub moze sam wyjezdza za granice i moglby mi siciagnac taki wynalazek? Jak cos auto pojdzie do gazu za jakis czas lub nie ale raczej tak hehe. Czytalem wczesniejsze wpisy i pisaliscie ze ciezko cos w tej cenie wychaczyc no ale to bylo jakis czas temu czas leci auta tanieja no i sie starzeja. Kurde na mobile to są rakiety nawet po 4dychy no ale i pewnie cos by sie znalazlo w tej cenie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kupisz, ale jeździć raczej nie będzie bez wkładu kilku tysi :mrgreen: za to będziesz miał okazję wypielęgnować wymarzoną tapicerkę :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie BAWARIE !

 

Mieszkam w UK i przymierzam sie do zakupu BMW e46. Teraz mam do was pytanie koledzy jaki motor kupic? jak wyglada ze spalaniem? awaryjnoscia? Interesuje mnie tylko benzynka. I poliftowa wersja najlepiej.

 

Piszcie co polecanie za motor i do tego motoru spalanie na trasie miescie i mieszanym. Bede wdzieczny.

 

Pozdrawiamm i czekam na Odpowiedzi !! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko było, nikt ci nie bedzie pisał jeszcze raz tego samego. Spalania możesz sobie sprawdzić na necie gdzie wszystkie silniki 6 cylindrowe od 2.2 do 3.0 palą podobne ilości paliwa.

Troche mniej pali 2.0l (r4) valvetronic i troche wiecej pali m3 :)

 

poczytaj forum bo forum najpierw się czyta a potem dopiero pisze.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie BAWARIE !

 

Mieszkam w UK i przymierzam sie do zakupu BMW e46. Teraz mam do was pytanie koledzy jaki motor kupic? jak wyglada ze spalaniem? awaryjnoscia? Interesuje mnie tylko benzynka. I poliftowa wersja najlepiej.

 

Piszcie co polecanie za motor i do tego motoru spalanie na trasie miescie i mieszanym. Bede wdzieczny.

 

Pozdrawiamm i czekam na Odpowiedzi !! :D

 

W UK to sprawdz sobie jaki jest podatek drogowy i ubezpieczenie od mocnego e46. Nigdy nie mieszkałem w UK, ale kolega który tam mieszkał i miał e46 M3 to placił sumę olbrzymią, nie pamiętam teraz dokładnie, ale jak na polskie warunki to gigantyczną.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tax roczny za m3 napewno jest wyzszy niz 400 F . Na jakis targach widzialem M6 to TAX byl ponad 850 F rocznie ;)

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tax roczny za m3 napewno jest wyzszy niz 400 F . Na jakis targach widzialem M6 to TAX byl ponad 850 F rocznie ;)

To i tak nic w porownaniu z Austria. Ja tutaj place za 316ti, 650 euro rocznie przy makymalnych znizkach. :cry:

Za Renowke z 194 konnym silnikiem placilem 1180 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tax roczny za m3 napewno jest wyzszy niz 400 F . Na jakis targach widzialem M6 to TAX byl ponad 850 F rocznie ;)

To i tak nic w porownaniu z Austria. Ja tutaj place za 316ti, 650 euro rocznie przy makymalnych znizkach. :cry:

Za Renowke z 194 konnym silnikiem placilem 1180 euro.

Hehe ... chyba sie nie rozumiemy ... tax w uk placi sie co rok I oprocz tego ubezpieczenie wielokrotnie wyzsze

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak w temacie ... Chce kupic e46 po lifcie w coupe silnik 2.0d ewentualnie 3.0d. Moj fundusz wynosi 28tys. Czy za te pieniadze mam szanse znalezc cos sensownego? Dodam ze ogladalem juz 3 auta po sprawdzeniu w serwisie kazde okazywalo sie totalnym zlomem. Wybieram sie na ogledziny kolejnego stad ten post prosze o kontakt na PM kogos kto naprawde jest rozeznany w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś znaleźć bez jakiegoś problemu w tym budżecie jakieś ładne e46.

Znajomym pomagałem - jeden kupił ładne e46 2.0d w pełnym m-pakiecie, bezwypadkowe i po dużym przeglądzie za 24 tys zł, drugi kupił podobną za 25 tys zł.

Trzeba szukać ale nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się że auta z tego przedziału cenowego okazywały się szrotem. Za 28tys to najwyżej 320d możesz znaleźć.

 

Poza tym, ja osobiście uważam, że lepiej kupić auto przedliftowe i sprawne niż poliftowego szrota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to wiesz ... ale auta przedliftowe w godziwych pieniadzach sa niesprzedawalne bo ich cena nie jest akceptowana przez 99% potencjalnych kupujacych ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej w połowie roku będę szukał dla siebie E46 Coupe przedlift benzyna manual, rocznik bez znaczenia, silniki 2,8 ; 3,0 ew. 2,5 (192hp), opcja jak najlepsza (skóry, xenony itd.)

Generalnie chciał bym się wybrać po auto do niemiec bo w 99% wiadomo co się do nas sprowadza...

czy kwota 25tys. zł. na zakup z opłatami będzie wystarczająca na znalezienie czegoś sensownego w bdb stanie i umiarkowanym przebiegu?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Bartek926
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę z tego że jest 18,6%, ale zależy od jakiej kwoty policzymy ten procent... np. wg. Eurotaxu wartość 99' 328Ci = 11340zł x 18,6 = ~2200zł

01' 330Ci = 13500zł x 18,6 = ~2500zł , ale dobra... pomińmy ten aspekt.

Ceny aut na mobile.de czy autoscoucie są różne, rozbieżności są ogromne dlatego może jest na forum ktoś kto zna niemiecki rynek, jeździ po auta i orientuje się bardziej, jaką kwotą musiał bym dysponować na sam zakup samochodu wg. wyżej przyjętych kryteriów (w EUR)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.