Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

no mysle ze im wiecej tym lepiej, ale tak okolice 20.

 

Zobacz sobie te modele w jakich są cenach i raczej skup się na tych najdroższych i jest szansa na coś fajnego.

 

nie patrz tak bardzo na rocznik jak na stan samochodu bo jak auto ma 15 czy 13 lat to róznicy żadnej nie robi :P

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na stronie o BMW masz podane spalanie na benzynie i na gazie automat czy manual. Na koła 16/65/205 czyli ja posiadam takie zimówki spalanie na manual wynosi w mieście 15 litrów, a automatu 19,1l. Ja posiadam automat i 18/45/235 i spalanie w mieście jest od 20 w górę w trasie przy 160 km/h zrobiłem 190 km i było jeszcze 13 litrów w butli czyli średnia 280-300km, butla 40l. Ale jeszcze nie końca mam sprawne wszystko ponieważ została mi do wymiany rurka, która podaje z butli do parownika gaz bo mam za małą. Co do silnika 2.0 to w E39 miałem manual to w mieście palił 15 litrów w trasie udało się zejść poniżej 9.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

328 to pewno troche zajechane bedzie.

 

Za te pieniadze to nie wiem czy kupisz coś zadbanego z wiekszymi silnikami. Ale jest to mozliwe ale straszliwie trudne. Zostaw sobie ze 2tys na serwis po kupnie auta, bo opony, klocki, tarcze, jakiś przeglad olejowy itp. Ogólnie auto kupisz bo i za 10 kupisz, chodzi o to zebyś kupił dobre i nie płakał po kupnie jakie to BMW złeeeee i drogie bo tak jest bardzo często. Bo ludzie kupuja straszne padliny a potem płacz. Według mnie za kasę która masz mozesz znaleźć coś fajnego ale 316 albo 318. Zrobisz jak zechcesz ale ja bym dozbierał. Masz też wyjscie takie ze kupujesz gorsze auto i potem ładujesz ze 2/3 w poprawki których jesteś swiadomy albo zbierasz wiecej i starasz sie kupić auto bez wkładu.

 

tak 328 bez problemu spali ci 16l gazu, spali ci nawet 20. Wszystko zależy od jazdy bo na trasie to i 10 gazu ci wezmie albo mniej. Ogólnie delikatnie traktowane potrafią w miare delikatnie palić, natomiast popędzane łykną sporo.

 

Oczywiście zaraz usłyszysz od kogoś ze pali mu 7l gazu po mieście ale no niestety kupowac auto co ma 200 koni prawie żeby zmieniać biegi przy 2tys żeby spalił 2l gazu mniej to według mnie głupota. Jak już mieć takie auto to cieszyć się z jazdy i palić 15 gazu i żeby pająki w tłumiku nie mieszkały.

 

Ale tak jak mówie, spali ci tak jak pojedziesz. Wszyscy mówią ze diesel pali prawie zawsze tyle samo :D ja mam rozrzut ponad 3.5l miedzy trasą, a jazdą w zime w mieście :) w takiej benzynie rozrzut bedziesz mieć około 6-8l.

 

 

A jaki wniosek, że 328 będzie bardziej zajechane od 318 ? Ja uważam inaczej, ponieważ większość osób, które zdaje prawo jazdy i będzie miało 1 auto bmw to zacznie od mniejszego silnika,nawet ze względu na ubezpieczenie, bo sam pamiętam miałem 2,0 16v seata toledo jako moje pierwsze to jako współwłaściciel, gdzie mama posiała pełne zniżki to było około tysiąca zł. i teraz jak to nastolatek dojazd światła wskakuje zielone kręcenie na maxa :) I dalej tak jest ja sam tak miałem, kiedy w wieku 20 lat dostałem E39 520I i , żeby to jakoś jechało to było minimum te 4 tysiące obrotów, ale zazwyczaj na maxa. Rozumiem jakbyś napisał o E36 328, bo kupisz o wiele taniej takie auto. A kiedy masz moc pod nogą to wystarczy kręcić do 3 tys. i leci. No i też nie jest ciekawie posiadać 328 i deptać bo spalanie będzie spore, A jak wiadomo co raz lepiej w naszym kraju nie jest i póki co nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa jeszcze co do ceny auta i gazu. To 17 tys. zł. czy benzyna czy z gazem to można obejrzeć jeżeli jest w miarę blisko, oczywiście mówię o modelu jaki ja posiadam. Oczywiście po treści ogłoszenia stwierdzisz wstępny stan auta. Co do ceny instalacji lpg, na pewno do 320 będzie tańsza, a jeżeli znajdziesz warsztat lpg i będzie ta sama kwota do 328 jak do 320, to od razu uciekaj :) Podejrzewam jak montowano gaz 2-3 lata temu do 328 i to nie na najlepszych wtryskach to koszt 3300 zł. To około 3 tys. zł. A dzisiaj to kolega, który będzie mi robił blacharkę i wszelkie usterki pod maską to powiedział jak przyjechał do niego klient młody chłopak wstawił instalację do e46 319 i nie chciało auto jechać ani na gazie ani na benzynie. Gazownik powiedział, że nie umie tego naprawić i jeżeli znajdzie przyczynę to zwróci koszty naprawy. I po 20 minutach auto gotowe, koszt ha ha ha 800 zł. Oczywiście wystawiona faktura na fachowca od gazu :) I co najlepiej w internecie było dużo o warsztacie, że jedni z najlepszych :) Sam tam raz pojechałem i na szczęście nie posiadał oprogramowania do mojej instalacji, kolega też chciał tajemnie zamontować gaz vw bora 2,3v5, dojechał do domu, raz zatankował auto gazem i nagle auto nie jeździ na gazie i wina na silnik bo na gazie zero błędów a na benzynie sporo. I szczerze jeździł tylko na benzynie, aż silnik padł po kilku miesiącach :) A błędy na gazie sam wiem już jak obejść :) I zazwyczaj taka osoba szuka winy co się dzieje i zawsze gazownik powie lewe powietrze, przepustnica albo sonda i zapalony check :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pare tygodni temu znajomy mojego dobrego kumpla sprzedawał e46 320. Zastanawiałem sie ile moze chciec za nia myslalem ze w granicach 114-15 ja sprzeda.. Okazalo sie ze poszla za 19 z hakiem i to od razu po daniu ogloszenia na internecie. Pierwszy klijent przyjechal i wzial. Wiec napewno byla zadbana furka :D

 

Znalazlem kilka ciekawych ogloszen na alledrogo. Nie ukrywam ze wolal bym m-pakiet ,ale wiadomo koszta wieksze :P Wydaje mi się ze cena dobra na dane autko"? Wiadomo że na zdjeciach to prawie kazde auto jest ladne :d

1. http://allegro.pl/bmw-318i-143km-carbon-pdc-alu-m-pakiet-z-niemiec-i3275561884.html

2. http://allegro.pl/bmw-e46-indivudual-m-pakiet-shadowline-alu18-i3288814329.html

3. http://allegro.pl/bmw-328-mega-full-skory-xenon-dsc-grzanefotele-i3283114575.html

 

 

I jeszcze zapytam co to pkt. 3" Czy te skrzynie automatyczne sa dobre? Czy moze za bardzo wadliwe :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jest to moj pierwszy post zalozylem konto aby was sie poradzic :) Chce kupic bmw seria 3 e46 kwota jaka moge przeznaczyc na autko to okolo 14 tys. Ma byc to benzyna/benzyna-gaz. Mam na oku takie modele jak: e46 320 2.0 150koni oraz e46 328 2.8 193konie. Oczywiście do obu chce wlozyc gaz. Czy za taka cene uda mi sie kupic ktorys z tych aut? Ile kosztuje instalacja gazowa (ta lepsza)? I czy 328 pali 16l/100km gazu? Czy to raczej wyssane z palca? Czekam na odpowiedzi :D

 

Do 14 tys zl uda sie znalezc jakies 320i, z dobrym 328i bedzie pewnie problem.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pare tygodni temu znajomy mojego dobrego kumpla sprzedawał e46 320. Zastanawiałem sie ile moze chciec za nia myslalem ze w granicach 114-15 ja sprzeda.. Okazalo sie ze poszla za 19 z hakiem i to od razu po daniu ogloszenia na internecie. Pierwszy klijent przyjechal i wzial. Wiec napewno byla zadbana furka :D

 

Znalazlem kilka ciekawych ogloszen na alledrogo. Nie ukrywam ze wolal bym m-pakiet ,ale wiadomo koszta wieksze :P Wydaje mi się ze cena dobra na dane autko"? Wiadomo że na zdjeciach to prawie kazde auto jest ladne :d

1. http://allegro.pl/bmw-318i-143km-carbon-pdc-alu-m-pakiet-z-niemiec-i3275561884.html

2. http://allegro.pl/bmw-e46-indivudual-m-pakiet-shadowline-alu18-i3288814329.html

3. http://allegro.pl/bmw-328-mega-full-skory-xenon-dsc-grzanefotele-i3283114575.html

 

 

I jeszcze zapytam co to pkt. 3" Czy te skrzynie automatyczne sa dobre? Czy moze za bardzo wadliwe :P?

 

O aucie nr.1 był już temat, o jego nagłośnieniu bose, do tego z tyłu korbka, zero ksenona silnik 1,9, który słyszałem, że jest awaryjny.

 

Auto nr.2 Z tyłu korbka, radio kaseciak,przebieg hmmm ideał 150 tys.km :D

 

Auro nr. 3 Co to automata to pięknie się zgrywa z silnikiem 2,8, cena jest taka w miarę, ale trza dobrze sprawdzić, nie ma podanego przebiegu i auto stoi w komisie, widzimy zmienione radio, a te, które jest od początku jak u mnie na CD daje piękny efekt, na pewno zmieniony lampy z przodu i z tyłu, wstawki w środku carbon, podejrzewam, że naklejone w celu zasłonięcia porysowanego plastiku, moim zdaniem jeździła jakaś młoda osoba. Ja mam taką samą, tylko bez skóry, ale za to więcej funkcji innych :) Ale jak już jedziesz po takie autko to musisz bardzo dokładnie sprawdzić

 

Oczywiście co do aut to jest mojego zdanie i proszę nie pisać, że się nie znam, bo co się znam to napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie takie bmw jak nr3 podobaja mi sie najbardziej. Kiedys nie chcialem nigdy 3drzwiowej a teraz zdanie zmienilem.. Jeszcze te przyciemnione szyby.. lux :) moze sie nie znam na takich szczegolach jak lampy zderzaki tip. Dopiero wchodze w swiat bmw :oops: Gdzies na forum sa moze prywatne ogloszenia osob z forum którzy wystawiaja na sprzedaz auta? Moze i swoje prywatne? Jesli tak to prosze o podinformowanie mnie gdzie moge znajsc na forum takie targowisko czy cos w tym stylu :P Dzieki za wczesniejsze odpowiedzi i mile potraktowanie nowego na forum :mrgreen: :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O aucie nr.1 był już temat, o jego nagłośnieniu bose, do tego z tyłu korbka, zero ksenona silnik 1,9, który słyszałem, że jest awaryjny.

 

Korbka z tyłu to najmniejszy problem, 90% e46 tak ma. Silnik 2.0 R4 , silnik 1.9 skończyli montowac w drugiej połowie 2001 roku i miał on 105-118 KM, w zależności od wersji.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie takie bmw jak nr3 podobaja mi sie najbardziej. Kiedys nie chcialem nigdy 3drzwiowej a teraz zdanie zmienilem.. Jeszcze te przyciemnione szyby.. lux :) moze sie nie znam na takich szczegolach jak lampy zderzaki tip. Dopiero wchodze w swiat bmw :oops: Gdzies na forum sa moze prywatne ogloszenia osob z forum którzy wystawiaja na sprzedaz auta? Moze i swoje prywatne? Jesli tak to prosze o podinformowanie mnie gdzie moge znajsc na forum takie targowisko czy cos w tym stylu :P Dzieki za wczesniejsze odpowiedzi i mile potraktowanie nowego na forum :mrgreen: :mrgreen:

 

W dziale "Giełda" dział "Samochody". Czasami trafiają się tam bardzo fajne e46.

 

 

Co do e46 coupe, to wątpie aby dobre w wersji 328i dało się kupić za 15 tys zł. Dobre e36 coupe z tym silnikiem kosztują tyle, lub nie wiele mniej.

 

Ale ogólnie nadwozie coupe w e46 jest rzeczywiście bardzo ładne. I mimo wieku nie traci nic na swej atrakcyjności.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. http://allegro.pl/bmw-e46-indivudual-m-pakiet-shadowline-alu18-i3288814329.html

 

Auto nr.2 Z tyłu korbka, radio kaseciak,przebieg hmmm ideał 150 tys.km :D

 

Korbka i kaseciak to najmniejsze wady tego auta, które i tak jest bardzo bogate jak na e46 z podstawowym silniczkiem.

 

150 tys km?? Uszczelka drzwi wyżarta w 2 miejscach na długosci 8-10 cm.... te auto dobrze jak ma 300 tys km, bo może mieć sporo więcej.

 

Nie kupisz dobrego polifta z oryginalnym m-pakietem poniżej 20 tys zł, tak sie nie da. M-pakiet to rzadka opcja w słabszych wersjach silnikowych i auta w niego wyposażone są wyraźnie droższe.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak idealnego auta z 99r. nie kupisz i naprawdę jeżeli znajdziesz za 14 tys. zł, ja tam jeżeli bym znalazł za 14 tys. zł i bym miał blisko, żeby obejrzeć to bym pojechał i je sprawdził od podstaw, i przeliczył ile trza włożyć, żeby było idealne, i podejrzewam, że 5 tys. zł by wystarczyło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to najmniejszy problem, ale mnie to by wkur..., :P, ale to mpakiet montują i taką słabą wersję wyposażenia ? wiem, że to nie ma nic wspólnego, ale to aż boli Edytowane przez Anonymous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiedziałem jak to jest wczoraj rozmawiałem o tym silniku i właśnie słyszałem o 116km i nie byłem pewien co jest z tym 143km dzięki za info :)

 

116 KM ma silnik 1.8 benzyna w modelu 316i. 143KM ma silnik 2.0 w modelu 318i.

 

Wczesniejsze wersje miały: 316i 1.9 105 KM i 318i 1.9 118KM.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideału nie da się kupic za 14 tys zł. Ale warto kupic cos nadającego się do odbudowy, prostego i nieszpachlowanego, nie anglika.

 

Pewnie, że tak i ja sam tak robię :) już za kilka dni przedstawię swoje E46 ze wszystkimi informacjami i cenami co wymieniłem i ile mnie kosztowało wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiedziałem jak to jest wczoraj rozmawiałem o tym silniku i właśnie słyszałem o 116km i nie byłem pewien co jest z tym 143km dzięki za info :)

 

116 KM ma silnik 1.8 benzyna w modelu 316i. 143KM ma silnik 2.0 w modelu 318i.

 

Wczesniejsze wersje miały: 316i 1.9 105 KM i 318i 1.9 118KM.

 

A bo te oznaczenia gubią :P w sumie może patrzyłem od 2,0 r6 zawszę w górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to najmniejszy problem, ale mnie to by wkur..., :P, ale to mpakiet montują i taką słabą wersję wyposażenia ? wiem, że to nie ma nic wspólnego, ale to aż boli

 

 

Radio na org. radio z CD możesz sobie zmienic za 300-400zł.

Elektryczne szyby z tyłu mozna dorzucic nie wiele drozej.

 

 

Co do zamawiania wyposazenia w nowych autach, to BMW zawsze liczylo bardzo drogo za wszelkie dodatki. Dlatego mało jest wersji FULL a dużo golasów.

 

A co do m-pakietów, to 3/4 aut na polskim rynku ma je dołożone, więc nie wyjechały tak z fabryki.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często idzie kupić używki i to bardzo tanio, sam wiem jak u mnie w mieście sprowadza koleś bmw e39, rozbite albo angliki i kupiłem u niego kilka części np: amortyzatory sachs na tył ze sprężynami i komplet 200 zł, hmm tanio pojechałem na pomiar ponad 80% jeden i drugi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Nurtuje mnie jeszcze kilka pytan. Czy full elektryczne fotele w najnizszym polozeniu sa kilka cm wyzej niz te z manualna regulacja? Jestem dosc wysoki, a ze poluje na wersje z szyberdachem te kilka cm bedzie mialo duze znaczenie.

Po 2, czy wszystkie 328iA mialy tiptronic’a? Czy te skrzynie czyms sie roznily w zaleznosci od rocznika?

I kiedy byl lift (glownie chodzi mi o wzmocnienie mocowania dyfra, ktore podobno w modelach przedliftowych lubilo wypadac przy troche mocniejszym upalaniu)?

Z gory dzieki!

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Nurtuje mnie jeszcze kilka pytan. Czy full elektryczne fotele w najnizszym polozeniu sa kilka cm wyzej niz te z manualna regulacja? Jestem dosc wysoki, a ze poluje na wersje z szyberdachem te kilka cm bedzie mialo duze znaczenie.

Po 2, czy wszystkie 328iA mialy tiptronic’a? Czy te skrzynie czyms sie roznily w zaleznosci od rocznika?

I kiedy byl lift (glownie chodzi mi o wzmocnienie mocowania dyfra, ktore podobno w modelach przedliftowych lubilo wypadac przy troche mocniejszym upalaniu)?

Z gory dzieki!

Artur

 

Mam 184cm wzrostu i nie muszę otwierać szyberdachu :P fotel mam obniżony na maxa i odchylony w miarę bo nie lubię leżeć i jest ok. Ja mam u siebie tiptronic fajna sprawa jak chce się pobawić i można zaoszczędzić 1-2 litr, ale jak masz automat to nie chce się, tak samo mówiłem będę w mieście jeździł, żeby zaoszczędzić, a kolega od razu tak tak i miał rację :p Podejrzewam, że chodzi Ci o 192km, popatrz jaki ideał z 120 tys. km przebieg hahahahttp://otomoto.pl/bmw-328-120000-przebiegu-192-ps-super-C29255322.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.