Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, poradźcie!

 

Chce kupić 330D ,XD lub CD w budżecie 20-30tys choć raczej po środku tego przedziału. To prawda co mówią ze znalezienie takiej jednostki w polsce niezakatowanej i z nieprzekreconym licznikiem graniczy z cudem? Dać sobie spokój i od razu szukać za granicą? Tyle że z tego co mi wiadomo akcyza to dla tego auta 18,6 % co z innymi kosztami da około 6tys wiec średnio sie to opłaca. Poradźcie jak nie wtopić ciezko zarobionej kasy i byc zadowolonym z zakupu. Interesuje mnie jedynie 6-cylindrowa jednostka i w Dieslu

 

Pozdrawiam forumowiczów,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam witam Panowie.

przegladajac ogłoszenia na aukcjach trafił mi sie fajny model e46 tylko boje sie trochę tego silnika bo słyszałem różne opinie na temat tego 3.0 231km

brakuje m pakietu pełnego ale auto zwróciło moja uwage....

jakiee są wasze opinie na temat tego 3.0 silnika ?

http://allegro.pl/zobacz-jaka-kozacka-beema-330i-max-opcja-z-niemiec-i3276993260.html

 

Też przez moment się nią interesowałem, ale dość niska cena plus kilka minut czytania o tym komisie wystarczyło, żeby zniechęcić mnie do wyprawy na drugi koniec kraju. :)

 

Więcej dowiesz się tutaj: http://bez-wypadkowe.net/showthread.php/5453-Sprzeda%C2%BF-detaliczna-pojazd%C3%B3w-us%C2%B3ugi-transportowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 2000r e46 m47 sedana wziąłem 3 miesiące temu 18 k +1k za alusy na lato :D . Cena jak na teraz nie realna ,ale uwierzcie ,że tyle była warta porównując ja do komisowych złomów .

 

A ja Ci nie wierze. Pokaz zdjecie umowy kupna sprzedazy bo autentycznie w szoku jestem.

Kolega na dniach z 2003 sprzedaje w sedanie 320d w extra stanie - zrobione turbo, wtryski, zawiecha + felgi 17'' i chce 20tys za to. Glowa bym poreczyl za jego auto a jest to lift i M47N.

 

18tys za M47 z 2000r to naprawde musial Ci sie czlowiek nie z tej ziemii trafic. Albo miales ksiazke serwisowa do konca i wszystkie faktury z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie mi sie nie spieszy z autem. Teraz szukam cos do 3-4 tys z LPG zebym mial czym jezdzic do pracy itp. Hmmm potem wlasnie nie jestm jeszcze pewny. Moze e90 jakas w beznynie, albo audi A4 B7 1.8 Turbo 163 Km. Zalezy od kasy jaka bede dysponowal:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Lada chwila będe posiadał prawo jazdy, dlatego tez zacząłem rozglądać sie za samochodem dla mnie. Od zawsze podobały mi się samochody tej marki, a w szczegolnosci modele serii 3. Proszę o rade czy to dobry pomysł zakup bmw serii 3 jako pierwszy samochod dla kierowcy??

Zalezy mi aby był w miare oszczedny, a więc myślę o lpg i z tego co wiem to chyba byłby odpowiedni dla mnie model 316 lub 318 w wersji sedan lub kombi. Czy za 15tys da się cos sensownego zakupić?

Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowiac juz o tym, ze to 99 polift.

Ktos kupe pracy wlozyl i wyszlo jak wyszlo. Na pewno bez powodu nie wkladal gratow od 330d.

 

Na pierwsze auto, jak chcesz juz bmw, to kup E36 w dobrym stanie. Nie bedziesz przebieral w szrotach.

Chociaz ogolnie polemizowalbym, czy bmw to dobry samochod na ten pierwszy, tuz po zrobieniu prawa jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

18tys za M47 z 2000r to naprawde musial Ci sie czlowiek nie z tej ziemii trafic. Albo miales ksiazke serwisowa do konca i wszystkie faktury z ASO.

Dokładnie tak jak napisałeś ,auto w niemczech serwisowane do końca czyli 2009r ,a ja zbierałem wszystkie faktury co robiłem bo prowadzę firmę i wrzucałem w koszta . Przed kupnem odwiedziliśmy mechanika i blacharza i żaden nie miał najmniejszych zastrzeżeń więc koleś nie miał nawet podstawy żeby coś stargować i nawet nie próbował . W dniu kupna auto nie wymagało dosłownie żadnego wkładu finansowego . Koleś który kupił jest z mojego miasta i jedyne za co zapłacił to zmianę dowodu -75zł . Jakiś tydzień temu spotkałem go i powiedział ,że od kupna raz był z nią u mechanika bo przepalił mu się ring :cool2: .Więc teraz pomyśl sobie czy lepiej było kupić ode mnie za 18k czy od handlarz za 15k+ pakiet startowy ,czyli w przypadku e46 może być nawet 5k. Nie będę już nawet pisał o tym ,że sprzedałem na nowiutkich oponach pirelli za 1,5k .

A dla Twojego kolegi pogratulować tylko ,na pewno szybko się sprzeda :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z FORUM :)

nie wiem czy wszyscy już śpią czy siedzą na forum ale muszę muszę to pokazać :)

lekko może odbiegnę od tematu założonego wątku ale częściowo jest powiązane...

przeglądając oferty natknąłem się na to http://allegro.pl/bmw-e46-time-attack-szpera-doinwestowana-w-100-i3296513870.html

koleś ma gadane niczym sprzedawca popcornu z Łeby :)

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z FORUM :)

nie wiem czy wszyscy już śpią czy siedzą na forum ale muszę muszę to pokazać :)

lekko może odbiegnę od tematu założonego wątku ale częściowo jest powiązane...

przeglądając oferty natknąłem się na to http://allegro.pl/bmw-e46-time-attack-szpera-doinwestowana-w-100-i3296513870.html

koleś ma gadane niczym sprzedawca popcornu z Łeby :)

POZDRO

 

:):):) Dla mnie jest to opisane dość profesjonalnie do tego żarty, które opisują jak to robią tuning wydając grosze, a moc nagle o wiele większa. I tutaj widzimy ile kosztuje zrobienie porządnie auta benzynowego. Tylko wszystko jeżeli jest prawdą to zostanie przedstawione na rachunkach i skoro robiły to firmy profesjonalne to oczywiście jest gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Lada chwila będe posiadał prawo jazdy, dlatego tez zacząłem rozglądać sie za samochodem dla mnie. Od zawsze podobały mi się samochody tej marki, a w szczegolnosci modele serii 3. Proszę o rade czy to dobry pomysł zakup bmw serii 3 jako pierwszy samochod dla kierowcy??

Zalezy mi aby był w miare oszczedny, a więc myślę o lpg i z tego co wiem to chyba byłby odpowiedni dla mnie model 316 lub 318 w wersji sedan lub kombi. Czy za 15tys da się cos sensownego zakupić?

Proszę o radę.

 

Tak, uwazam ze e46 to dobry wózek na pierwsze auto. Do 15 tys zł kupisz spokojnie sensownego 316i/318i. Tylko trochę trzeba psozukac, bo rynek zalany szrotami.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto zalewa olejem 10w60 zwykle cylwilne autko z takim niedużym silnikiem? To gęsty olej, dość drogi, do użycia w ostro katowanych autach. A także mocno biorące olej silniki takim sie zalewa, żeby brały mniej oleju.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jest to moj pierwszy post zalozylem konto aby was sie poradzic :) Chce kupic bmw seria 3 e46 kwota jaka moge przeznaczyc na autko to okolo 14 tys. Ma byc to benzyna/benzyna-gaz. Mam na oku takie modele jak: e46 320 2.0 150koni oraz e46 328 2.8 193konie. Oczywiście do obu chce wlozyc gaz. Czy za taka cene uda mi sie kupic ktorys z tych aut? Ile kosztuje instalacja gazowa (ta lepsza)? I czy 328 pali 16l/100km gazu? Czy to raczej wyssane z palca? Czekam na odpowiedzi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

328 to pewno troche zajechane bedzie.

 

Za te pieniadze to nie wiem czy kupisz coś zadbanego z wiekszymi silnikami. Ale jest to mozliwe ale straszliwie trudne. Zostaw sobie ze 2tys na serwis po kupnie auta, bo opony, klocki, tarcze, jakiś przeglad olejowy itp. Ogólnie auto kupisz bo i za 10 kupisz, chodzi o to zebyś kupił dobre i nie płakał po kupnie jakie to BMW złeeeee i drogie bo tak jest bardzo często. Bo ludzie kupuja straszne padliny a potem płacz. Według mnie za kasę która masz mozesz znaleźć coś fajnego ale 316 albo 318. Zrobisz jak zechcesz ale ja bym dozbierał. Masz też wyjscie takie ze kupujesz gorsze auto i potem ładujesz ze 2/3 w poprawki których jesteś swiadomy albo zbierasz wiecej i starasz sie kupić auto bez wkładu.

 

tak 328 bez problemu spali ci 16l gazu, spali ci nawet 20. Wszystko zależy od jazdy bo na trasie to i 10 gazu ci wezmie albo mniej. Ogólnie delikatnie traktowane potrafią w miare delikatnie palić, natomiast popędzane łykną sporo.

 

Oczywiście zaraz usłyszysz od kogoś ze pali mu 7l gazu po mieście ale no niestety kupowac auto co ma 200 koni prawie żeby zmieniać biegi przy 2tys żeby spalił 2l gazu mniej to według mnie głupota. Jak już mieć takie auto to cieszyć się z jazdy i palić 15 gazu i żeby pająki w tłumiku nie mieszkały.

 

Ale tak jak mówie, spali ci tak jak pojedziesz. Wszyscy mówią ze diesel pali prawie zawsze tyle samo :D ja mam rozrzut ponad 3.5l miedzy trasą, a jazdą w zime w mieście :) w takiej benzynie rozrzut bedziesz mieć około 6-8l.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zdania tego zeby dac wiecej za ato a zeby ono mialo wyglad. Wnioskuje ze jeszcze doskladam kasy i wstrzymam sie narazie z kupnem. Jak myslisz w jakich cenach mozna kupic wymienione przezemnie wyzej modele? Oczywiscie benzyna. Chce miec orjentacje ile jeszcze musze doskladac kaski :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.