Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak ktoś ceni swój samochód z 2000-2002 roku na 11-13 tyś to nie wiem :mad2: mój jest '98 12500zł

jak się przyjrzysz to ten z białą tapicerką jest cały poplamiony(tapicerka) i któryś tam wszystkie śruby pordzewiałe pod maską (od lamp itd) to możliwe że przód robiony :mad2:

Edytowane przez Czarny199393
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym robił duże trasy to 320i bo w takiej sytuacji to i 328i nie zaszkodzi a jeżdżenie po mieście itd to i tak większość płacze za 318i :cool2:

r4-4l oleju ,4 świece,lpg ok 2500zł itd

r6-7l oleju ,6 świec,lpg ok 3000zł itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wrzuce wam przykladowe liknki, najbardziej martwie sie czy uda mi sie zamknac w 15000 tys

 

http://moto.allegro.pl/okazja-e46-2001r-podgrzewane-fotele-kubelki-i3023562907.html

http://moto.allegro.pl/bmw-e46-318-zarejstrowany-polecam-warto-i3021518370.html

http://moto.allegro.pl/bmw-318-klimatronic-idealna-101-bezwypadek-serwis-i3001952448.html

http://moto.allegro.pl/absolutnie-zadbane-jak-nowe-bmw-318-i-120km-warto-i3015967295.html

http://moto.allegro.pl/bmw-318i-1-9-118-km-sedan-stan-idealny-i3015373565.html

http://moto.allegro.pl/bmw-e46-bezwypadkowa-serwisowana-oryginalna-ideal-i3017971404.html

http://moto.allegro.pl/bmw-e46-320i-benz-klima-alu-el-m-pakiet-niemcy-i3018836590.html

 

Czy ja mysle tak samo jak wy? czy w tej cenie ktora podalem kupie taka, w ktorą od razu z miejsca nie bede musial wrzucic kolejne 5 ?

Zakładaj tematy w dziale do oceny to się trochę dowiesz :lol:

Dla przykładu ciekawa jest ta 318i z 2002 roku, która jest przedliftem.. lift był 09.2001, która jak z opisu wynika pochodzi jednak z przełomu 2001/2002 a jak zapewne się okaże z vin, że to wrzesień 2000 :mrgreen:

Drugi okaz to ostatnia, 320i w "m-pakiecie" z 10 poduszkami :norty: , a w rzeczywistości ma tylko przedni zderzak z pakietu aerodynamicznego i 6 poduszek, ale jedno słynne zdanie poniżej zdjęć wszystko wyjaśnia :mad2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy lubisz i potrafisz podłubać sam przy aucie bierz diesla.

To ma sens. Szukałem mechanika, który wymieni koło pasowe, bo u mnie wzrok już nie ten. Ale okazało się, że na żadnego w okolicy mnie nie stać - w końcu to BMW i trza płacić. Więc zespawałem blokadę, pożyczyłem klucz dynamometryczny, pół godziny i wymienione.

Z rozpędu zrobiłem dwie blokady, jedna poszła do szymona.

 

A gdybym dalej chciał dać fachowcom zarobić w ramach rozsądku, to szukałbym do dzisiaj.

Ja mam to szczęście, że mam kolegę który ogarnia i pomaga mi w różnych naprawach lub mi je po prostu robi. Odnośnie diagnostyki elementów, że tak powiem elektronicznych w BMW nie jest specjalistą, jednak z doświadczenia z Audi, Skodami i VW zawsze coś nakieruje albo zlokalizuje usterkę, bo w dużym procencie konstrukcje są sobie podobne. Mam pewność, że mnie nie oszuka, zawsze stare elementy pakuje w folii do bagażnika, po prostu uczciwy człowiek i nie kasuje mnie jak większość "uczciwych" mechaników, którzy dość że skasują jak za zboże to wsadzą jakieś stare elementy.

Dzięki temu, że nie ogarnia BMW w 100% sam mogę trochę "po diagnozować" przy pomocy forum czy innych materiałów :P

 

Teraz pytanie jaki model który jest najlepszą jednostką napędową.

Z tego co czytałem to jeśli chodzi o diesla to ten po 2002 z 150KM jest mało awaryjny i jest pozbawiony wad poprzedników.

Z tego co widzę to interesuje mnie 318 143KM, co o niech sądzicie?

No tutaj już wchodzimy w drażliwy temat i mogą zacząć się mało kulturalne wymiany zdań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320i nie daje wiele wiecej niz 318i ale po lifcie N4X, ktore ma dwa litry i 140 pare koni.

320i w porownaniu do 118KM wersji to bez porownania. Spalanie w 318i to tez nie jest kropelka.

 

Generalnie najprostsza na swiecie rada - jak chcesz tanie w utrzymaniu auto, to trzymaj sie z daleka od BMW.

Niestety sa to auta klasy premium i ceny czesci nie zmalaly odkad model powstal.

 

PS: Z tym zlomem pojechales. Mysle, ze paru uzytkownikow forum posiadajachych 320d raczej by sie z Toba nie zgodzilo...

 

Porównuję 318i i 320i przed liftem. Różnica w przyspieszeniach 0-100 to 0,5 s na korzyść 320i. Elastyczność 320i lepsza, to prawda, ale jeżeli ktoś chce kupić R6 to powinien celować w większe pojemności/wersje mocy - 323i, 325i a najlepiej 328i. Spalanie w mieście będzie większe w przypadku 320i o 2-3 litry, ale w tym się zgadzamy że jeżeli ma być tanio i do miasta to powinno się kupić kompakta jakiejś popularnej marki.

 

A ze złomem wcale nie pojechałem bo taka jest prawda. Mówię o polskim rynku, czyli autach które są wystawione na sprzedaż, a nie o doinwestowanych oczkach w głowie ludzi z forum. I to nie jest nawet kwestia tego czy M47 jest udane czy nie ale z prostej matematyki. Według Ciebie jakie są szanse żeby 10-14 letni samochód z silnikiem diesla kupowany głównie po to by robić duże przebiegi po Autobahnach nie był złomem, jeżeli cena w ogłoszeniu jest niższa niż najniższa rynkowa w Niemczech?

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ,od dawna 320i paliła tyle co 328 lub 330.W ten sposób dochodzimy do tego iż M5 także pali porównywalnie.Jakie miasto,jakie trasy,jaka temperatura,jaki stan auta.I wiele innych.Co za bzdurne stwierdzenie iz 3xx pali w miescie tyle co 3yy.W jakim miescie,na jakiej trasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak myślicie ?

myślimy żebyś z regulaminem się zapoznał :nienie:

TU masz regulamin tego działu

 

A tutaj regulamin działu samochodów na sprzedaż

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W każdej e46 wspomaganie kierownicy jest takie liche?

zależy co kto lubi.

jak do szmelcwagonów ktoś przyzwyczajony albo jakichś innych mastodontów to tak.

mi się podoba że betki mają takie słabe wspomaganie.

przy dynamicznej jeździe to bardzo pomaga :mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.