Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

No u mnie to samo, 2 kółka i tyle. Sedan (zresztą turas też) ma taki bardziej "lajfstajlowy" bagażnik, mówiąc w języku korpo-marketingowym. To samo z wózkiem - gondola zawsze leciała na kanapę z tyłu, a stelaż wózka mimo że się mieści do bagażnika bez zdejmowania kółek, to anektuje jego większą część, i zmieścić tam można jedynie mniejsze torebki / plecaczki, upychając je twórczo. Duża waliza czy porządna turba - już nie. Na szczęście mały już do parasolki dorósł i właśnie kupuję taką, więc powinno już być lepiej. Oczywiście jak kiedyś nr 2 się pojawi, to znowu będą cyrki z transportem, no ale co zrobić. Żonka (która sporo jeździ autem) nie bałdzo chciała E39 ani turasa, a ja (głupi) nie cisnąłem, więc wpadł sedan E46. No ale ok, nie ma tragedii, tylko trzeba się po prostu pogodzić z pewnymi ograniczeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zielo, przyjacielu, ja Ci przyznam rację. Już faktycznie wycofam się.

Tylko Ci przypomnę, że koledzy mówili o wożeniu dzieci a ty zacząłeś się licytować, ile to felg przewieziesz.

 

PS: Ściąganie tej pseudo podłogi zajmuje dosłownie minutę, więc nie wiem, gdzie tu jest przesada.

Ja mam dojazdówkę a nie zapasówkę pełną więc mi tam jeszcze sporo wejdzie i korzysta z tego, jak muszę.

 

Dla mnie EOT bo od kiedy trójka to auto dla rodziny wielodzietnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że zdejmowanie podłogi to przesada (muszę poczytać wstecz, co tam powypisywałem). Tylko jak ty zdejmiesz podłogę, żeby zmieścić jeszcze jedno koło, to ja zdejmę swoją i zmieszczę jeszcze dwa. To miałem na myśli. Takie bezsensowne licytowanie.

 

O wożeniu felg nie ja się zacząłem licytować. Wskazałem na istotne różnice między PAKOWNOŚCIĄ (większość ludzi patrzy w katalogową pojemność). Woziłem swoje contoury 17" do wulkanizacji na lato i wiem, jak pięknie wchodzą do sedanowego bagażnika. Ty zaś zacząłeś licytację, że kto pomysłowy, temu kombi niepotrzebne (dokończone potem innym stwierdzeniem, że są zapewne i tacy, którym rozumu nie starcza, żeby na kanapie wozić więcej, niż zakupy - to o mnie).

 

Ja mam jednodzietną rodzinę i bogu dziękuję, że pogoniłem sedana w kibinimater i wziąłem touringa. I to jest istotna sprawa dla planujących zakup tójki, wcale nie OT. Chyba, że ktoś samotny (po nowemu singiel), to coupe bierze i ma dyskusję w poważaniu.

 

Ja też mam dojazdówkę. Jak korzystam z wolnego miejsca pod podłogą, to widać na fotce wyżej (jeśli ktokolwiek nie skapował, to pod skrzynią suba jest jeszcze dojazdówka, wiadomo).

 

Myślę, że mamy wszystko wyjaśnione. Wszyskim poszukującym e46 pozostaje życzyć udanych zakupów. Tym bardziej, że zakupy te do ławych należeć nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ALe tak nie mozesz rozpatrywać sprawy, bo ja napiszę, że jak ściągnę podłogę w kombi (a jak wiesz, w kombi jest podwójna), to będziemy się licytować dalej, komu ile wejdzie :mrgreen:

 

A co, nie jest to bagażnik? Mówiłeś, że się nie da. W ogóle to mam hak i przyczepkę.

Tam to mogę pół domu zabrać... :cool2:

 

Wciąż przypominam, że to samochód a nie naczepa i ciągnik siodłowy. Zaraz się okaże, że jak ktoś kupił Z4 to powinien się pod ziemię zapaść bo nie załaduje 4 x 18'' do niego.

straszny mundrolek z Ciebie, trochę tolerancji chłopcze.

nie musisz się tu tak popisywać swoją życiową zaradnością i pseudo erudycją.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Chciałbym aby ktoś z was ocenił auto z tego ogłoszenia:

http://otomoto.pl/bmw-320-zadbana-136km-elektryka-super-C27752604.html

Auto z Danii, dochodzą opłaty rejestracji, przebieg 220 tys., cena do negocjacji

 

Martwi mnie brak klimy, ile by kosztował zakup i montaż?

 

i drugie: http://otomoto.pl/bmw-318-e46-klima-navi-lpg-1-5roku-C27801708.html

Auto z Niemiec, przebieg 250 tys, cena do negocjacji, na plus ma klimę

 

Dylemat też 320d vs. 318i LPG...

 

Z góry dziękuję za opinie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz forumową - klik

 

na pewno pewniejszy i rozsądniejszy zakup niż ładowanie się w świeżo sprowadzonego golasa, którego pewnie handlarz dostał w gratisie do paru innych igiełek

 

dokładanie klimy - nie opłaca się, zapomnij; zresztą, duńczyki zazwyczaj mają kosmiczne przebiegi i/lub są mocno skorodowane - klimat tam niestety jest jaki jest :/ a ceny nieciekawe

 

ta druga od Krzyżaka - no jak ktoś zakłada gaz we wrześniu i za 4-5 miesięcy sprzedaje to raczej jest tam jakiś haczyk; no i kupione też niewiele wcześniej - jakby to dobrze jeździło to pewnie nie trzeba by się pozbywać, no ale to tylko moje dywagacje, może faktycznie gościu ma jakiś powód (ale czerwona lampka powinna się zapalić)

 

tak czy siak LPG Cię taniej wyjdzie w utrzymaniu, szczególnie przy tych rocznikach - głównie chodzi o naprawy (wtryski, 2-masa, turbo)

 

no i w ogóle to lepiej wklejaj auta do oceny (wraz z obowiązkowym VINem) w odpowiednim temacie, będzie łatwiej dla Ciebie i czyściej dla forum ;)

Edytowane przez kater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jak chcesz ocenić i się coś dowiedzieć to najpierw to przeczytaj :nienie:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=72889

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel z '99 za niecałe 11 tys... znajdz temat o dieslach w dziale e46 za te pieniądze było chyba "benzyna vs diesel"" i tam ludzie podali koszty jakie ponieśli po ok 5tys na dzień dobry :cool2:

a w tym benzyniaku na pierwszy rzut oka czerwone valteki ,po drugie chyba wywaliło mu olej spod pokrywy bo cała żółta i kolektor wymyty ,druga przepływka i białe kolumny McP ??

jeszcze za felgi dopłacać jakby kupił na samych oponach :duh:

może jakiś remoncik się szykuje to bawaria do żyda :cool2:

taki mały przykład kupowania tzw. "Okazji" :lol: : http://bmw3er.pl/viewtopic.php?p=360720&sid=1a7d985c3011b2b22eb0f06755af7e5a#360720

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za pomoc.

 

Obecnie mam diesla ze stajni AVG, w którym trzeba było trochę rzeczy wymienić, więc to BMW w dieslu odpada z uwagi na potencjalne koszty. Spalanie też jakoś nie powala 7-8 litrów ON średnio.

 

Nastawiam się raczej na benzynę + LPG. Mam zamiar osobiście zapoznać się z tą E46. Po głowie chodzi mi jeszcze wersja 320i R6, która z pewnością dostarczy większych wrażeń :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spalanie też jakoś nie powala 7-8 litrów ON średnio.

8 to maks a 7 po mieście,

a ile ma palić?

tyle co opowiadają właściciele szmelcwagonów?

że 5l po mieście :mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie też jakoś nie powala 7-8 litrów ON średnio.

8 to maks a 7 po mieście,

a ile ma palić?

tyle co opowiadają właściciele szmelcwagonów?

że 5l po mieście :mrgreen:

 

no 5 może nie ale 6 to już uwierzę ,z kolega rok temu trasa na warszawę cały czas 90km/h + klima spalanie 4.2L ;) (golf 1.9 90-95km)

golf 5x5.50=27,5 zł półgodziny do 100 :mrgreen:

bmw 10x2.70=27 zł 10s do 100 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedliftowa 320i to słaba opcja. Jeśli już chcesz przed liftem to szukaj 328i - spalanie tylko troszkę większe, a osiągi nieporównywalne.

 

Poliftowa to dobra opcja jest 318i 143KM, szybsza od przedliftowej 320i, a pali dużo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy,

 

Głównie zależy mi na taniej jeździe w trasie, gdyż będę przez najbliższe kilka lat pokonywał odcinek 150 km autostradą. Miesięcznie ok. 1500-2000 km

 

Moje obecne auto spala średnio 5 litrów ON (1.4 TDI 75KM) ,na trasie można nawet rekordowo uzyskać 4l, a po mieście tak 6l ON

 

A co do 318i vs 320i to fakt, osiągi praktycznie te same, ale czy te 6 cylindrów faktycznie dużo lepiej brzmi niż R4 ? Zależy mi też na frajdzie z jazdy. Pamiętam jak usłyszałem kolegi silnik 730i w E32 , to była poezja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Gruby portwel to mozesz kupic m3 a tam czesci i serwis duzo dorzyszy niz w seryjnch. DISLA sobie odpusc. do m3 i 330 ci smialo gaz zalozysz wiec bedzie taniej-.

ja polecil bym ci wlasnie 330ci 231ps i gazik do tego jak chcesz taniej jedzic.sam zaluje ze tak nie kupilem zapytaj koegi Quwet na gazie ma 2ps wiecej niz na benzynie tak autko zestroil. jak stac cie na serwis do kup m3 ale czesci naprawde drogie, disla nie bierz

 

w 330ci ci wystarzy te 231ps ktore mozna zczpowac jeszcze

a m3 wiadomo wisenka na trocie w srod bmw ale jak sie nie boisz poterznych kosztow ktore 2 latach moga byc zblizone do kosztu zakupu auta

Albo m3 albo 330ci ktore i tak na gazie dobrze chodza zadnego disla.

ps. jak juz kupisz pochwal sie w dziale e46 galeria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.