Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

benyzne kup z gazem i bedziesz zadowolony. disle dorgie w utrzymaniu niby silnik wytrzymaly a osprzest sie psuje caly czas :roll: sam teraz kupil bym 330ci benzin i lpg zaloyzl

Taka opcja też mi przechodziła przez myśl ale jeśli chodzi o gaz to jestem zielony a boję się ze popadnę w koszty... :oops: Wolałbym nie ingerować w silnik. Wiem, są zwolennicy i przeciwnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co do ubezpieczenia to ja jestem młodym kierowcą poniżej 26 lat i zwyżkę 60% za wiek, to mój pierwszy samochód i nie mam żadnych zniżek. Ubezpieczalnie proponowały mi OC w granicach 2100 - 2600zł. Wpisałem ojca jako głównego współwłaściciela i w axa direct płacę 440zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze e46 cieszy oko jest piękne itd:) ale chyba z 13/15tys do dyspozycji odpuściłbym sobie ten model a popatrzył na e36 z końca produkcji z silnikiem 2.5 i oczywiście wyposażeniem. Na forum jest pełno super egzemplarzy do sprzedania;) jednak lepiej miec te pol skory w aucie jak ich niemieć itd itd:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze e46 cieszy oko jest piękne itd:) ale chyba z 13/15tys do dyspozycji odpuściłbym sobie ten model a popatrzył na e36 z końca produkcji z silnikiem 2.5 i oczywiście wyposażeniem. Na forum jest pełno super egzemplarzy do sprzedania;) jednak lepiej miec te pol skory w aucie jak ich niemieć itd itd:)

 

Pozdrawiam

i tu sie kolego mylisz, ja specjalnie szukałem opcji bez skóry bo nie lubię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na Twoje przebiegi i budżet to myślę, że 318i z początku produkcji trafisz. Byle nie kupuj świeżo ściągniętego, a raczej szukaj czegoś, co już jeździ po Polsce. Owszem, taki egzemplarz też zapewne był kiedyś pobrany od Krzyżaka, ale szanse, że jest już jakoś tam doprowadzony i zadbany są większe. Poszukaj na giełdzie forumowej.

 

Małe benzynki nie jadą, no ok, fakt, ale zaraz dojdziemy do tego, że w sumie jak BMW to koniecznie R6, bo inaczej to hańba. A jak diesel to najlepiej 3.0 i po wirusie bo jednak poniże 400 niutków to też nie jedzie. No ludzie, nie każdy ma takie potrzeby, nie każdy jest aż takim fanem, czasem jak na pierwsze BMW to chyba można jakieś mniejsze brać?

 

Też przesiadałem się z Corsy, jak Ty, i owszem, mogłem dłużej poszukać czegoś w stylu 318i, no ale tragedii nie ma.

 

Spalanie - już zaraz też widzę, że będzie tu festiwal w stylu "bierz 3.0 bo pali praktycznie tyle co 2.2, a w sumie to nawet jak 1.8". Tiaaa. A już pomijając spalanie to warto pomyśleć też o kosztach utrzymania - ilość oleju, świec, często hamulce i opony już trzeba 17" kupować, bo 16" nie wchodzą, itd. itd. Jak masz mały budżet to nie jesteś skazany na nie-BMW, ale po prostu na niższy model i tyle.

 

Najczęściej te małe benzynki mają też słabe wyposażenie, stąd i ceny niższe - nie tylko z powodu małego motoru i rocznika.

 

Najlepiej w ogóle przejedź się kilkoma, sprawdź co i jak, daj se trochę czasu, nic na siłę.

:cool2: :cool2: .podoba mi sie to jak pisza ze 3.0 badz 2.8 badz 2.5 badz 2.2 pali w miescie 12l.dziwne ze nasze 3ki cos tak malo palic nie chca.perpetum mobile te bmw sa.im wieksza pojemnosc tym mniej pali.moja x5 325koni pali w miescie 11l/100.zapraszam na jazde :P :P .pomine fakt ze 318i lub 316i to juz wogule nie przyspiesza i musi byc conajmniej 325i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze e46 cieszy oko jest piękne itd:) ale chyba z 13/15tys do dyspozycji odpuściłbym sobie ten model a popatrzył na e36 z końca produkcji z silnikiem 2.5 i oczywiście wyposażeniem. Na forum jest pełno super egzemplarzy do sprzedania;) jednak lepiej miec te pol skory w aucie jak ich niemieć itd itd:)

 

Pozdrawiam

A ja bym szukał. Za swoją dałem 15,5tysiąca bez targowania się ponad rok temu od prywatnego właściciela. Może miałem szczęście ale długo nie szukałem. Goła bynajmniej nie jest: skóra, multifunkcja, klimatronik, alufelgi, 4x elektryczne szyby, webasto, radio cd, oczywiście bezwypadkowa na 100%. Nic więcej mi nie potrzeba. Wszyscy którzy wsiadają mówią że jest w świetnym stanie. Ludzie którzy mówią tu o jakiś wielkich pieniądzach zdziwią się kiedy przy sprzedaży swoich aut nikt im nie da takich pieniędzy. Sytuacja jest niestety taka że 90% rynku to szrot ale dobre auta wcale nie są specjalnie droższe bo nikt nie chce płacić wiele więcej za lepszy stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy znaleźć poważnego gaziarza, zapłacić uczciwą cenę i po kłopocie; graty to dobiorą Ci koledzy na każdym forum, tu albo lpg-forum; przede wszystkim montaż musi być dobrze zrobiony, nie w jedno popołudnie, z podpięciem do kompa na luzie przed garażem; policz, popatrz, to niezła opcja; a psychiczne i historyczne skojarzenia z gazem warto pominąć - technologia się mocno rozwinęła przez ostatnie lata, to nie to, co montowało się do baleronów E200 i Scorpio przed kilkunastoma laty ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem inaczej...

 

osobiście mi 3.0D lepiej jest po mieście jeździć... ma lepszy dół i dlatego

2.0D do miasta to średnio się nadaje :) wyczuwalny lag a znowu po Polskiej autostradzie lecisz 140km/h ustawisz tempomat i tyle a na krajówkach spalanie mniejsze i po chipie spokojnie da sie wyprzedzać :cool2:

CHIPTUNING BMW ŁÓDŹ > STROJENIA INDYWDUALNE > TEL 794-053-715

ZAPRASZAMY NA MODYFIKACJE WSZYSTKIE MODELE BMW

http://www.TC-PERFORMANCE.eu


http://www.tc-performance.eu/app/uploads/2019/01/15/chiptuning-bmw-g-seria-2-e1547559341957.jpg


https://www.facebook.com/TeCePERFORMANCE -> ODWIEDŹ NASZ FANPAGE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt odbiegamy od tematu ale warto napiętnować takie zachowanie, ze względy na to, że zawsze można być ofiarą takiego szaleńca. Pomyśl, że to Ty mógłbyś być ta "staruszką" przechodzącą przez pasy a on by nie zdążył Cię ominąć.... :nienie:

 

Dlatego osobiście BARDZO ubolewam, że w naszym "pięknym" kraju nie ma miejsc żeby sobie poćwiczyć, wyszaleć się nie zagrażając nikomu, a nawet jak jest jakiś plac (np. po zlikwidowanych cukrowniach i innym tym podobnym) to jest zamknięty i stoi pustkami. O toran z prawdziwego zdarzenia nawet nie wspominam bo nie ma bardzo czego - jest tylko Poznań. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wroclawiu jest tor na rakietowej, mozna sobie poszalec.

Mi tam sie podoba co gosc robi z samochodem i nie oznacza to wcale, ze bede go nasladowal.

 

Jak obejrzysz w TV Smerfy to tez od razu chcesz byc niebieski?

Jak zagrasz na kompie w strzelanke to nazajutrz idziesz kupowac kalacha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podobały filmy Ronin i Pulp Fiction i tak jak Ty nie chcę naśladować tego co zobaczyłem, czyli rozbijać po Niceii Audi S8 albo pociąć jakiegoś Zeda mieczem samurajskim. Tylko że widzisz, to były filmy gdzie wszystko to było na niby, a ten Jaksratokwili naprawdę jeździł jak wariat po publicznych drogach i narażał na śmierć przypadkowych ludzi, więc należy piętnować takie filmy. dobra - EOT.

 

Wracając do tematu - ODRADZAM zakup e46 sedan jeżeli ma być to auto do przewożenia małych dzieci + wózek + cały kram związany z dzieckiem. Stelaż + gondolka jeszcze się mieści ale pozostaje mało miejsca na cokolwiek innego - sprawdzone wczoraj. Z tego co wiem Kombi jest trochę bardziej ustawne ale objętościowo też nie robi szału.

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podobały filmy Ronin i Pulp Fiction i tak jak Ty nie chcę naśladować tego co zobaczyłem, czyli rozbijać po Niceii Audi S8 albo pociąć jakiegoś Zeda mieczem samurajskim. Tylko że widzisz, to były filmy gdzie wszystko to było na niby, a ten Jaksratokwili naprawdę jeździł jak wariat po publicznych drogach i narażał na śmierć przypadkowych ludzi, więc należy piętnować takie filmy. dobra - EOT.

 

Wracając do tematu - ODRADZAM zakup e46 sedan jeżeli ma być to auto do przewożenia małych dzieci + wózek + cały kram związany z dzieckiem. Stelaż + gondolka jeszcze się mieści ale pozostaje mało miejsca na cokolwiek innego - sprawdzone wczoraj. Z tego co wiem Kombi jest trochę bardziej ustawne ale objętościowo też nie robi szału.

 

niestety masz racje sedan w e46 jest nie zbyt pojemy jesli chodzi o przewóz wózka i reszty dziecięcego wyposażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego kombi wchodzą do bagażnika 4 koła 17" z oponami.

jak ma wejść 8, to składam tylne fotele.

 

Wcześniej miałem sedana bez składanej kanapy, wchodziły 2 takie koła :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to, co mówisz. Mi pewnie brakuje twojej pomysłowości, ale w dalszym ciągu zgadzam się z niklucasem.

Ja, fotel pasażera nie zajęty, z tyłu małżonka i fotelik dla małej. A w bagażniku 4 x 17".

 

Jeśli twój sedan potrafi tak samo, to znaczy, że oba nadwozia są jednakowo pakowne i nie ma sensu kupowania kombiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tak jak mowie, kup busa, bo moze bedziesz musial przewiezc meble.

Potrafi jak nikt nie siedzi z tylu. Do bagaznika bodajze 3 x 17'' wchodzi.

 

A kombiaka masz racje, nie ma sensu kupowac bo a) jest brzydki b) jest ciezszy o 100kg. c) nie codziennie woze zone, dziecko i 4x17''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do sedana wchodzą max 2 x 17" do bagażnika, to tak na marginesie. Bez bodajże.

 

 

Niech Ci tam będzie, jeśli faktycznie przewozisz żonę, dziecko, teściów, psa i 4 felgi na raz, to przyznaję Ci rację. :cool2:

 

 

Co do ilości felg w bagażniku sedana, to sprawdzę i zachowam swoje bodajże. Bo mógłbym przysiąc, że jak ściągnę podłogę to wchodzą 3 koła. A jak brać pod uwagę na węższej oponie niż 225 to i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe tak nie mozesz rozpatrywać sprawy, bo ja napiszę, że jak ściągnę podłogę w kombi (a jak wiesz, w kombi jest podwójna), to będziemy się licytować dalej, komu ile wejdzie :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafi jak nikt nie siedzi z tylu.

I wyjaśniła się tajemnica pomysłowości.

A do sedana wchodzą max 2 x 17" do bagażnika, to tak na marginesie. Bez bodajże.

 

A była tam gdzieś jakaś tajemnica? Może jak miałeś to po prostu nie wpadłeś na to, że na siedzeniu może coś leżeć poza zakupami.

Kto Cię tam wie...

 

Co do bagażnika, to jak wyżej, sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe tak nie mozesz rozpatrywać sprawy, bo ja napiszę, że jak ściągnę podłogę w kombi (a jak wiesz, w kombi jest podwójna), to będziemy się licytować dalej, komu ile wejdzie :mrgreen:

 

A co, nie jest to bagażnik? Mówiłeś, że się nie da. W ogóle to mam hak i przyczepkę.

Tam to mogę pół domu zabrać... :cool2:

 

Wciąż przypominam, że to samochód a nie naczepa i ciągnik siodłowy. Zaraz się okaże, że jak ktoś kupił Z4 to powinien się pod ziemię zapaść bo nie załaduje 4 x 18'' do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak miałeś to po prostu nie wpadłeś na to, że na siedzeniu może coś leżeć poza zakupami.

Kto Cię tam wie...

Proszę, nie rób ze mnie idioty, tak jak ja nie robię idoity z ciebie. Dyskredytowanie mnie i teksty, na co jestem w stanie wpaść, a na co nie, nie ma sensu. Ani ja się nie obrażę, ani ty nie dowartościujesz. Więc po co? Jeśli chcesz utrzymywać taki poziom, to mów, żeby wiedział, że tracę czas.

 

Rozmawiamy o wożeniu dzieci, nagle wpadasz ty i rzucasz, że wystarczy trochę pomysłowści. A nie wystarczy, to mamy już przerobione, sam przyznałeś mi rację.

 

Oboje wiemy, ile miejsca jest między podłogą, a zapasówką w sedanie. U mnie w kombi mieszczę tam jeszcze jedno koło. A w tej chwili to:

http://imageshack.us/a/img823/313/p1030545vz.jpg

 

Też masz tam tyle miejsca? I tak możemy się licytować bez końca. Ja akurat nie mam pod blokiem miejsca na przyczepkę. No i przynajmniej nie mówię, żebyś kupił busa, ani jakie masz ograniczenia umysłowe. W przeciwieństwie do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zgadzam z Tobą Zielo, mam 205-ki zimowe i 225 letnie, sprawdzałem wielokrotnie, w nadziei że tym razem się może uda, uważam też że totalnym idiotą jednak nie jestem, jednak nigdy jeszcze nie udało mi się wpakować więcej niż 2 kół do bagażnika - należy jednak zaznaczyć że zostało dużo niewykorzystanej przestrzeni. Podłogi nie zdejmowałem, bez przesady. Kombi - przez to że przestrzeń bagażowa jest wyższa, na pewno jest bardziej ustawne mimo że ma tylko 435 l (jedynie 35 l więcej niż sedan. Nie zmienia to faktu że e46 nie jest autem rodzinnym na co dzień, było zaprojektowane do przelotów managerów po autobahnach a nie jako wół roboczy do wszystkiego. Do tego są kompakty dowolnej innej marki popularnej (najlepiej kombi właśnie). I je polecam jeżeli zaglądający do tego wątku szukają takiego pojazdu.

 

A tak nawiasem mówiąc - e46 kombi mi się też podoba ;)

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.