Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Ma jeszcze 4 elektryczne szyby, ale te kilka dodatków żaden sposób nie sprawiedliwa wyposażenia auta - jest słabe. Ohydne felgi, do tego przebieg wręcz śmieszny - perełkowy, handlarski. Wersja kameleon - co zauważył (po oględzinach) cezary1808.

Rejestracja w wydz. kom. (~260 zł), OC w samochodzie do 2.0 ze zniżkami 400-500 zł (chyba że młody chłopak to nawet i 1200 - ale wtedy robi się to inaczej) na pół roku połowa tego. Handlarz operuje językiem na który łatwo się naciąć: "Auto po wszelkich opłatach, gotowe do rejestracji " - rzeczywiście, zapłacił akcyzy 3,1% wartości tego co na umowie + 50 zł za tłumaczenie dokumentów. "Autem jeździła kobieta, więc auto jest bardzo zadbane i serwisowane,w 100% bezwypadkowe" - że niby z czego to wynika? Dalej pisze, że jest osobą prywatną, a w innym ogłoszeniu że auto sprzedaje kolega.

Mam wrażenie, że usprawiedliwiasz sprzedawcę ze względu na znajomość/kontakty etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

cezary1808 - wiesz co, zaczalem sie w pierwszej kolejnosci rozgladac nad autami wokol mojego miejsca zamieszkania (Wroclaw) ale takich w miare dobrym stanie aut jest naprawde garstka. Pare juz ogladalem i nie jestem w pelni zadowolony, dlatego zaczalem rozgladac sie za dalszymi lokalizacjami, bo myslalem, ze moze teraz jak bedzie wiecej czasu na swieta to moze po jakas nawet sie wybiore by poogladac, wziac na stacje i ewentualnie kupic.

 

Tanie auta od handlarzy z gazem i w m-pakiecie (czyli wszystkie auta które wkleiles) na 99% będą jeszcze gorsze od tych które oglądałes.

 

 

No domyslam sie, ale juz ciezko mi znalezc cos dobrego od dluzszego czasu, a coraz bardziej auto potrzebuje.

A 3 (3. http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-sedan-143km-pdc-climatronic-ID6yfdmN.html) tez nie wydaje sie calkiem legitna? (przebieg tylko jakis taki malutki) niby vin na start podaja, mpakietu nie ma, sam sie nie znam, dlatego wciaz pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o tym rarytasie co myślicie :D

http://allegro.pl/bmw-e46-3-0-b-231km-ps-skory-alu-rarytas-sprawdz-i6066109995.html

Wiadomo wszystko zdrowe, nic nie stuka w zawieszeniu, były tylko zaprawki na tylnych błotnikach robione - jeśli się to potwierdzi to autko ciekawe.

jutro będę miał vin.

 

nonseno - na zdjęciach to wygląda pięknie, masz vin dzwoń do najbliższego dealera, mów że masz autko do kupienia ze śmiesznym przebiegiem i poproś o potwierdzenie, że przebieg jest zbliżony do tego z ogłoszenia.

NIe wiem może ze zbyt dużym dystansem podchodzę do dalekich podróży (osłuchałem się i widziałem w sumie też masę motocyklowych perełek które w ogłoszeniu wychwalone a na żywo sztrucle..) tu kupujesz auto od handlarza, prawdy Ci nie powie, wczoraj sprzedało się auto z sąsiedniego osiedla, miałem oglądać jak dzisiejszy oglądający nie weźmie, wszystko uczciwie napisane dodatkowo przez telefon chłopak uprzedził że jeszcze zacisk trzeba zregenerować - czysto teoretycznie gość zachwala auto, wszystko super hiper, jadę 500 km i okazuje się, że do zrobienia masz kilka rzeczy za około 2 k pln i pytanie brzmi - co jeszcze mogę znaleźć? z ceny tyle zejść nie chce, kupować sztrucla strach...

Dlatego wolę oglądać auta które mam blisko, jest ich niby sporo choć część po samych ogłoszeniach odpada.

masz opcję taką - telefon, nagrywanie rozmowy szereg pytań o stan auta, konkretnych i domagasz się od sprzedającego zapewnienia, że jeśli po wizycie na stacji diagnostycznej lub aso okaże się co innego (jego zapewnienia) zwraca koszt paliwa jaki poniosłeś aby tam dojechać. wiem brzmi bajkowo ale jak już podczas rozmowy zaczną się jakieś niedopowiedzenia, niedomówienia to raczej szkoda Twojej drogi.

Moż być inaczej, to są tylko moje osobiste przemyślenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o tym rarytasie co myślicie :D

http://allegro.pl/bmw-e46-3-0-b-231km-ps-skory-alu-rarytas-sprawdz-i6066109995.html

Wiadomo wszystko zdrowe, nic nie stuka w zawieszeniu, były tylko zaprawki na tylnych błotnikach robione - jeśli się to potwierdzi to autko ciekawe.

jutro będę miał vin.

 

nonseno - na zdjęciach to wygląda pięknie, masz vin dzwoń do najbliższego dealera, mów że masz autko do kupienia ze śmiesznym przebiegiem i poproś o potwierdzenie, że przebieg jest zbliżony do tego z ogłoszenia.

NIe wiem może ze zbyt dużym dystansem podchodzę do dalekich podróży (osłuchałem się i widziałem w sumie też masę motocyklowych perełek które w ogłoszeniu wychwalone a na żywo sztrucle..) tu kupujesz auto od handlarza, prawdy Ci nie powie, wczoraj sprzedało się auto z sąsiedniego osiedla, miałem oglądać jak dzisiejszy oglądający nie weźmie, wszystko uczciwie napisane dodatkowo przez telefon chłopak uprzedził że jeszcze zacisk trzeba zregenerować - czysto teoretycznie gość zachwala auto, wszystko super hiper, jadę 500 km i okazuje się, że do zrobienia masz kilka rzeczy za około 2 k pln i pytanie brzmi - co jeszcze mogę znaleźć? z ceny tyle zejść nie chce, kupować sztrucla strach...

Dlatego wolę oglądać auta które mam blisko, jest ich niby sporo choć część po samych ogłoszeniach odpada.

masz opcję taką - telefon, nagrywanie rozmowy szereg pytań o stan auta, konkretnych i domagasz się od sprzedającego zapewnienia, że jeśli po wizycie na stacji diagnostycznej lub aso okaże się co innego (jego zapewnienia) zwraca koszt paliwa jaki poniosłeś aby tam dojechać. wiem brzmi bajkowo ale jak już podczas rozmowy zaczną się jakieś niedopowiedzenia, niedomówienia to raczej szkoda Twojej drogi.

Moż być inaczej, to są tylko moje osobiste przemyślenia ;)

 

 

Dzieki za rady, mysle, ze calkiem sporo wnosisz do mojego przyszlego rozgladania sie za autami i wstepnych weryfikacji, na pewno skorzystam z porad i zaczne w ten sposob dzialac, wielkie dzieki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że usprawiedliwiasz sprzedawcę ze względu na znajomość/kontakty etc.

 

Jest mi obojętny i ten człowiek i ten samochód. Tak jak pisałem juz o tym aucie: sprawdzac najdokladniej jak sie da, nie pisałem ze to perełka warta zakupu w ciemno.

A dlaczego mozna odniesc wrazenie że zachwalam? Bo predzej uwierze w dobre 318i za 17 tys zł niż w poliftowe 330i w tej samej kwocie...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o tym rarytasie co myślicie :D

http://allegro.pl/bmw-e46-3-0-b-231km-ps-skory-alu-rarytas-sprawdz-i6066109995.html

Wiadomo wszystko zdrowe, nic nie stuka w zawieszeniu, były tylko zaprawki na tylnych błotnikach robione - jeśli się to potwierdzi to autko ciekawe.

jutro będę miał vin.

Kierownica bardzo mocno zużyta. Zdjecia robione w bardzo cwany sposób, niby jest ich duzo i wyrazne- ale nie widac elementów zuzywajacych sie wraz z przebiegiem - np nie widac boku siedziska fotela.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nonsenso, wrzuć auto do odpowiedniego działu dostaniesz więcej sensownych odpowiedzi -może.

 

Na pierwszy rzut oka auto może być warte przynajmniej oglądania. Mnie zastanawiają dwie rzeczy. Zdjęcia z kabiny są fatalne, trudno powiedzieć czy kierownica jest w dobrym stanie czy obszyta czy zajechana, a jest to pierwszy element, który może zdradzić przebieg auta. Gałka zmiany biegów, znowu głowy nie dam po tych zdjęciach, ale może być wymieniona -nie jest to mega zarzut, sam wymieniałem jakiś czas temu, chodzi o to że w przypadku handlarza zwykle świadczy o próbie maskowania przebiegu. Ramki do okoła zegarów, chyba dołożone.

 

Na pewno coś jest nie tak z tylną klapą - zobacz na spasowanie świateł, przyjrzyj się dokładnie czy nie ma śladów dobrego dzwona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o tym rarytasie co myślicie :D

http://allegro.pl/bmw-e46-3-0-b-231km-ps-skory-alu-rarytas-sprawdz-i6066109995.html

Wiadomo wszystko zdrowe, nic nie stuka w zawieszeniu, były tylko zaprawki na tylnych błotnikach robione - jeśli się to potwierdzi to autko ciekawe.

jutro będę miał vin.

 

Kolor nie dla mnie :mrgreen:

Cena jak na wyprzedaży :wink: do tego przedni zderzak nie od wersji 330i(spytaj handlarza ?) a po kierownicy widać, że cofka na moje oko ze 150kKM

Do dokładnego sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
trudno powiedzieć czy kierownica jest w dobrym stanie czy obszyta czy zajechana, a jest to pierwszy element, który może zdradzić przebieg auta. Gałka zmiany biegów, znowu głowy nie dam po tych zdjęciach, ale może być wymieniona -nie jest to mega zarzut, sam wymieniałem jakiś czas temu, chodzi o to że w przypadku handlarza zwykle świadczy o próbie maskowania przebiegu. Ramki do okoła zegarów, chyba dołożone.

kierownica jest oryginalna,nieobszywana, tak samo jak ramki zegarów i jasne wnętrza lamp bo to 3.0. kto wymienia gałkę zmiany biegów w automacie :duh:

zderzak zwykła benzyna, mam identyczną kierę od 8 lat (auto teraz ma 12)i na dziś przy 250 zaczęła się taka robić ale chyba lepiej jeszcze wygląda niż ta z fotek.

poza tym u mnie miasto i teraz każdy jeździ.tutaj autostrada.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dlaczego mozna odniesc wrazenie że zachwalam? Bo predzej uwierze w dobre 318i za 17 tys zł niż w poliftowe 330i w tej samej kwocie...
I z tym się zgodzę. Ale nie pisz że egzemplarz o którym rozmawiamy jest warty zainteresowania - bo nie jest. Wysoka cena niczego nie usprawiedliwia.

 

Wnętrze mocno zużyte. Nie wygląda na 200 tyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorn - wystarczy na początku dodać nick osoby której się odpowiada :)

co do tej którą wrzuciłem - zielone 330i to wg mojej skromnej wiedzy tania :)

systematycznie poszerzam swoją wiedzę na temat e46;) ale jeszcze mam jej mało :D zderzaka o zmianę bym nie podejrzewał, dobrze wiedzieć,

wnętrze oglądając z bliska może więcej bym dopatrzył :)

Jeśli się wybiorę ją obejrzeć to chętnie podpytam o te szczególiki i zrobię kilka fot, niby tylko 20 km od teściów ale czy warto czas tracić?

ok mam vin: PE01085

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary załóz temat z vinem w dziale do oceny samochodów konkretnych, bo tutaj sie bałagan juz robi troche.

Tutaj lepiej ogólną wiedze na temat e46 umieszczac, a samochody omawiac w specjalnym do tego dziale.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum swietne e46 do sprzedania, które móglbym polecic z czystym sumieniem. Użytkownik jaro sprzedaje, wczesniej sprowadzone przez pana 320si ktory sprzedaje dobre acz nie tanie samochody. Swietne zadbane auto, w porównaniu do tych tu wklejanych jak nowe. Ale cena adekwatna do zadbanej sztuki - 35 tys zł.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystkie poza 330i po którymś miesiącu 2003r., chyba od marca, możesz sprawdzić dokładnie na realoem.

 

Edytowałeś posta..więc odwrotnie, tylko m54b30 po marcu 2003, do dokładniejszego sprawdzenia data.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Automaty są 5-biegowe.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zdecydowałem się na obejrzenie dwóch aut w rozsądnej odległości od mojego miejsca zamieszkania, myślę, że moja wyprawa nastąpi jakoś za tydzień.

Interesują mnie obecnie dwa auta, macie jakieś sugestie do nich, czy warto jechać, a jeśli tak to na co zwrócić w pierwszej kolejności uwagę, by ewentualnie nie jechać nawet na stację, jeśli już coś nie będzie się zgadzac?

 

1. http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-z-niemiec-full-opcja-dvd-ledy-xenon-tempomat-super-stan-oplacone-ID6yjaez.html

nr VIN: WBAAY71030CJ71339

 

2. http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-318ci-coupe-2005-lpg-gaz-m-pakiet-serwis-bmw-ID6yjAqf.html

nr VIN jeszcze nie dostałem, wciąż czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czarny swietna full-opcja, a ma zwykle podstawowe szmaciane stolki. Handlarz bajkopisarz :)

 

Dobra na te bajki co pisza, to nie przykladam az tak duzej wagi, sam umiem stwierdzic, ze nie jest to full opcja, a pytam o jakies konkrety, czy cos widoczne na pierwszy rzut oka, ze bylo robione albo na co wlasnie zwrocic uwage, ale dzieki za odpowiedz :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Auto po puk. Maska jakoś dziwnie wysunięta nad lampy, grill od wersji R6. Dziwne lusterka, badziewie zamiast oryginalnego radia w jeszcze bardziej badziewiastej ramce.

Fotele marne (niestety mam taką samą tapicerkę), plusem jest regulacja lędźwiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.