Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Nie martw się - 5-7k zł i będziesz miał silnik jak nowy :mrgreen: A tak na poważnie - nie kupuj padła, to będziesz miał mniej zmartwień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

większość bolączek które przywołałeś dotyczy wszystkich 6 garowców, nie tylko 330 jak pisałeś wcześniej

 

Jeżeli szukasz auto jako drugiego, to warto poświęcić więcej czasu na poszukiwania i sie nie napalać;)

 

Edit:

 

No i nieszczęsne pierścienie tłokowe - każda 330 bierze olej, po 200tys.km ciągnie litr na 3-5tys.km, no i traci kompresję, zwykle na hamowni widać ledwo 200-210KM.

 

znajomy miał 330Ci z oryginalnym przebiegiem 120 tys. i wiesz co? Siorbała 1l oleju/1000km. Przy żwawej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe bo taki to ona miala oryginalny przebieg ;)

 

w bmw zużycie wnętrza nastepuje duzo pozniej niz w passeratti i ich pochodnych (audi, itp) wiec handlarz ma duze pole do popisu

 

no ale nie w tym przypadku, ten ma 120k.... :duh:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubie te forumowe skakanie do gardeł. "moja bmw pali więcej oleju. nie bo moja. a moja ma 150 k przebiegu. na pewno skręcony z 1 000 000. - jak 1.6 znosi gaz? kupię 2.0 d do 13 ooo zł? na co zwrócić szczególną uwagę".

lepiej żeby pchało niż ciągnęło.


http://www.motostat.pl/user_images/63351/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Cię zaskoczę bo miał ją od nowości. Ale skoro wiesz lepiej.. :mrgreen:
niczym mnie nie zaskoczyles, napisalem ze w tym wypadku ma te 120k :)

 

Wysyłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
lubie te forumowe skakanie do gardeł. "moja bmw pali więcej oleju. nie bo moja. a moja ma 150 k przebiegu. na pewno skręcony z 1 000 000. - jak 1.6 znosi gaz? kupię 2.0 d do 13 ooo zł? na co zwrócić szczególną uwagę".

 

Hehe 90% postow z forum to ktorys z powyzszych albo wszystkie razem.

 

Moja pali jakis litr na 10tys km, ale mala banke oleju w aucie zawsze mam przy sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hehe 90% postow z forum to ktorys z powyzszych albo wszystkie razem.

 

Moja pali jakis litr na 10tys km, ale mala banke oleju w aucie zawsze mam przy sobie.

Moja bierze róznie zależy od stylu jazdy ale na 10tys jakieś 3 może 3,5 litra oleju. Jakoś nie martwię sie tym, dolwam i jeżdże :cool2: Dla mnie silnik m54b30 to idealny silnik,pięknie brzmi,ładnie jedzie i w miarę ekonomiczy. Moja wypluła na hamowni tylko 208KM i 280Nm ale wystarcza mi ta moc do normalej jazdy do pracy. Jeżdziłem troche E90 325i 218KM i powiem że nie zamienił bym sie. Jakieś bezpłciowe takie.Wogóle nie ma dołu i zero dźwieku silnika. Mam założony gaz BRC spalanie ok13l. Jeżeli ktoś rozważa zakup z takim silnikiem to naprawde polecam. Idealny silnik do e46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś sprawdzone środki do czyszczenia tapicerki? Mam białe fotele welurowe i widać na nich plamy oraz na bokach lekko pobrudzone. Jakby ktoś mógł podać sprawdzoną firmę to byłbym wdzięczny ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz sprzętu do prania (odkurzacz piorący) to lepiej poszukaj w swojej okolicy firmy która zajmuje się praniem bo samemu tego nie wypierzesz. Środek musi zostać dokładnie odessany po praniu.

BMW E39 520i - tomtom1994


SPRZEDAM CZĘŚCI E39 <--- klik



http://images.chomikuj.pl/button/tomtom1994.gif <<<----- Folder BMW - hasło BMW


Znajdziesz tam różne przydatne pliki dotyczące BMW, softy, mapy i instrukcje obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tutaj myjkę. 250zł za wypucowanie całego auta. Myślałem, żeby trochę na tym zaoszczędzić i samemu spróbować ale jak mówisz, że nie da rady wyprać normalnie foteli to lipa..

 

Da radę wyprać samemu i nie słuchaj tych co mówią, że się nie da. Ja wyprałem tapicerke w dwóch autach, w tym w swoim E46 i wszystkie niewielkie plamy poschodziły, to samo w Volvo gdzie było mnóstwo plam i cała tapicerka beżowa była praktycznie szara. Żeby to zrobić porządnie, to zajmie Ci to spokojnie pół dnia. Ja użyłem akurat tego środka, jest dość tani, ale spokojnie się sprawdza http://showcarshine.pl/tapicerka/847-nielsen-nap-low-foam-1-l-tapicerka-jak-nowa.html Prałem w ten sposób: odkurzyłem wszystkie fotele, przygotowałem dwa wiadra (w jednym woda, w drugim woda i ten płyn do prania), najpierw zmoczyłem jeden fotel, potem zmoczyłem go tym środkiem i zacząłem wcierać szczoteczką, najpierw większą, potem mniejszą by zrobić to dokładniej, potem znowu maczałem szczotkę w wiadrze z środkiem i wcierałem, kolejno wycierasz jakąś ścierką najlepiej mikrofibrą czyszczoną powierzchnię, moczysz szczotkę/czy co tam masz w czystej wodzie i znowu parę razy przejeżdżasz, tak by nie zostało zbyt dużo środka w fotelach, bierzesz mikrofibrę i wycierasz jak najbardziej się da (szczególnie ważne na czarnych tapicerkach, żeby nie było plam. Na jasnych tapicerkach jak nie wytrzesz to nic Ci nie zostanie) Wszystkie moje auta mają lepiej wypraną tapicerkę niż na tych myjniach, bo zrobiłem to sam i na pewno dokładniej. Przede wszystkim ten środek nie śmierdzi typową chemią, tak jak wypiorą Ci to na myjni. Kiedyś oddałem tapicerkę do prania, to przez kilka miesięcy śmierdziało w aucie chemią i zapachy nie pomagały. Spróbuj zrobić to tak jak Ci opisałem, koszt nie wielki, a jak zrobisz to dobrze to na pewno będziesz zadowolony.

 

P.S Żaden odkurzasz nie jest Ci potrzebny, jedynie czego potrzebujesz to dobrej pogody, bo innaczej tapicerka Ci nie wyschnie. Ja trzymałem auto cały dzień na słońcu i wieczorem trochę podsuszyłem suszarka, nawet zostawiając ją na trochę by podsuszyła wybrany fragment. Ważne by nie zamykać okien, bo Ci się zasmrodzi w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o odkurzaczu nie chodziło mi o wysuszenie tapicerki a o odessanie brudu.

 

Metoda którą przedstawiłeś owszem usunie część zabrudzeń wraz z szorowaniem ale większą część syfu wetrzesz głęboko, odkurzacz natomiast to wszystko wyciągnie.

 

Plamy zostają dlatego że w tapicerce wciąż jest "chemia" którą trzeba usunąć przy praniu.

BMW E39 520i - tomtom1994


SPRZEDAM CZĘŚCI E39 <--- klik



http://images.chomikuj.pl/button/tomtom1994.gif <<<----- Folder BMW - hasło BMW


Znajdziesz tam różne przydatne pliki dotyczące BMW, softy, mapy i instrukcje obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o odkurzaczu nie chodziło mi o wysuszenie tapicerki a o odessanie brudu.

 

Metoda którą przedstawiłeś owszem usunie część zabrudzeń wraz z szorowaniem ale większą część syfu wetrzesz głęboko, odkurzacz natomiast to wszystko wyciągnie.

 

Plamy zostają dlatego że w tapicerce wciąż jest "chemia" którą trzeba usunąć przy praniu.

 

Nie ważne gdzie wetknę, ważne, że nie widać, nie śmierdzi, ładnie pachnie, jest czysto, super extra. A większość brudu to idzie zebrać, jak się ma jakiś plan na to. Wiadomo, że z odkurzaczem fajnie, ale jak ktoś umyje dwa razy tapicerkę na całe swoje życie, to się nie opłaca kupować.

 

// sorry za doublepost, myślałem, że się połączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się wrzuca ogłoszenia do oceny: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=44. Zanim wrzucisz, załatw VIN. Ten akurat już był na forum omawiany, poszukaj w podanym przeze mnie dziale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na taką odpowiedź liczyłem, jest link do środka do prania i wszystko ładnie opisane :D. Środek zamówiony, czekam aż przyjdzie i czekam na słoneczko ;).

 

Dzięki wielkie Fruit!

 

Jakby nie było gorąca i dużo słońca, to wtedy nie mocz po prostu mocno foteli i najwyżej dosusz trochę suszarką. Ja zrobiłem tak, że ją zawiesiłem i dmuchała na fotel, a ja sobie poszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Jakiś czas temu pisałem w dziale E36 pytajac o porady dotyczące zakupu starej trójeczki do 10 tysięcy. Dziś jestem prawdopodobinie w stanie wydać na samochód trochę więcej.

W tym momencie zacząłem zastanawiać się czy dalej brnąć w E36 czy może zastanowić się nad czymś lepszym.

Mój budżet w tym momencie to ok. 14-15 tysięcy.

E36 jaką chciałem kupić to wersja z 2.5 litrowym silnikiem.

Teraz powstaje pytanie, czy za te pieniądze jestem w stanie kupić E46 w stanie który pozwoli cieszyć się jazdą bez wkładania drugich 15 tysięcy w naprawy?

Czytałem wiele opinii na forach i każdy ciągle pisze, że do 15 tysięcy będzie tylko szort. Ale otomoto i allegro jest ogłoszeń poniżej 15 tysięcy mnóstwo.

Wersja jaka by mnie interesowała to silnik minimum 2,3 litrowy, oczywiście benzyna, bez gazu. (Marzy mi się Coupe, ale Sedan w ostateczności tez może być. Jest jakaś różnica w cenie między nimi?)

 

Wiem, że to forum BMW, ale może doradzicie mi jeszcze w jednej sprawie. Jeśli nie E46, to czy to prawda że można do 15 tysięcy kupić Mercedesa W203 (C220) lub Audi A4 B6?

To też raczej nie są złe samochody, ale nie chce mi się wierzyć ze do tej kwoty jestem w stanie wyrwać coś dobrego.

 

Co byście mi poradzili? Zostać przy E36, szukać E46, czy może szukać W203 lub A4 B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy e36 - za taką kasę masz szansę znaleźć naprawdę dobry egzemplarz z mocnym silnikiem, dobrym wyposażeniem i w dowolnym nadwoziu. W e46 już będzie to bardziej problematyczne, ale ponoć cuda się zdarzają i może Ci się trafi jakiś golasek 323i.

 

W merca w203 za 15k na pewno bym się nie pakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma silnika 2,3l, model 323i ma silnik o pojemności 2,5l. Ja na Twoim miejscu pozostałbym przy e36 za ok 10k a resztę włożył w pakiet startowy. W tej kwocie masz szansę na e46 323i, ale z coupe będzie ciężko, chociaż w galerii jest nowy kolega, który przytargał sobie całkiem ładne 323ci z niemiec, tylko sam i wyszło go na czysto jakieś 15-16k.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.