Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Koszty części spore (nie ma jakiś tańszych zamienników?))

 

BMW nie toleruje tanich zamienników. Chcesz mieć auto, którego jesteś pewny w każdej chwili - kupuj części dobrej jakości. http://czescidobmw.pl/ - tu możesz zobaczyć co ile kosztuje, sklep oferuje porządne rozwiązania do BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To zależy. Czujniki wałków, wału, czy abs'u, niestety tylko oryginały. Ale już wahacze można zamienniki stosować. Na przykład MEYLE produkuje w miarę dobre wahacze gdzie wymieniasz same sworznie tylko te które się wybiją, koszt 10 razy mniejszy niż cały oryginalny wahacz. Poza tym istnieją też tuleje poliuretanowe - dobrej firmy kosztują trochę drożej od oryginalnych, ale wytrzymują znacznie więcej, podobno. Producent Powerflex na swoje czarne tuleje zaryzykował nawet dać dożywotnią gwarancję, tak wierzy w ich trwałość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jaką dwuznaczność :?:

Jeden forumowicz pyta, a inny mu odpowiada, więc gdzie tu dwuznaczność :?:

Takie dwuznaczności znajdziesz w każdym poście :!:

 

Puknij się w ten Twój kapelusz :mad2:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek , skończmy tą polemikę co nie jest na temat tego wątku , tym bardziej że mnie osobiście atakujesz, powtarzam że jak uważasz że nie trzymam się regulaminu to mnie raportuj do moderatora.

Bronisz autora wątku co mu zarzuciłem że założył nowy watek a taki już istnieje , oraz że taki wątek można podciągnąć pod ogłoszenie o kupno auta.

Autor się więcej nie pojawił a Ty w jego imieniu kruszysz kopie jaki to ja jestem bezduszny robiąc jakieś insynuacje !

Dodam że pomimo wszystko odpowiedziałem autorowi na jego pytanie.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam -szukam auta dla zony co powiecie o tym modelu?czy moze go ktoś widział?

pzdr.

 

http://allegro.pl/czarne-bmw-318ci-coupe-skora-automat-i4386634147.html

 

Zobacz po ile chodzą takie auta z takim przebiegiem w DE i przemyśl sprawę jeszcze raz. Jeśli jednak chcesz dalej w to brnąć - konkretne auta oceniane są w tym temacie: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po co ta dyskusja jak tego tematu nie powinno być..wszystko jest u góry.

 

Ps. Swoją drogą popieram Krzyśka, może jest jakieś forum dla filozofów? :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki maniek za poparcie, ale uważaj, bo zaraz będzie, że ja również piszę pod Twoim nickiem :mrgreen:

 

Miałem się już nie odzywać, ale do jasnej cholery, gdzie ja napisałem, że łamiesz regulamin Faliszewice, no gdzie? Napisałem coś odwrotnego, że możesz pisać co chcesz, ale żeby to było z sensem.

Nie kruszę kopii broniąc siebie pod innym nickiem, bo jak napisałem, że jest dział na takie pytania, to również rozumiem młodych forumowiczów, bo czasem trudno znaleźć regulamin wśród tych wszystkich przyklejonych tematów i nowi czasem coś źle napiszą.

Mi tylko i jedynie chodziło o to, że może i odpowiadasz na pytania, ale one nic nie wnoszą do tematu, czasami wręcz są idiotyczne i tu się powtórzę, że kolega pyta co kupi za 13kzł, a Ty mu piszesz żeby kupił sobie nówkę, pomyśl czy tą odpowiedzią pomogłeś... Piszesz, że za rok się pewnie takie auto zacznie sypać.. jasnowidz??? Każda maszyna ma prawo się zepsuć, ale skąd ten termin roku czasu? Tą wypowiedzią, też strasznie pomogłeś.

Dajesz jakieś linki do bzdurnych artykułów, gdzie nie ma odpowiedzi na pytanie czy da rady kupić BMW za 13kzł, ale opowieść chłopaka, który kupił auto i musi w nie inwestować, normalna sprawa przy używce, każdy z nas napisałby lepszą opowieść.

Dla mnie wygląda to tylko na nabijanie postów, żeby mieć więcej znaczków pod zdjęciem... dziecinada..

 

Tak na koniec, robisz chłopie insynuacje, bo oskarżyłeś mnie, że pod różnymi nickami sam sobie zadaje pytania, żeby następnie samemu na nie odpowiedzieć :mad2:

 

Jeszcze raz przepraszam wszystkich za mój długi wywód, ale nie lubię gdy ktoś wypisuje głupoty i pisze żeby pisać. No i może warto poszukać forum dla filozofów, tam byś się spełnił Faliszewice.

Miłego dnia.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dajcie spokoj z tymi przepychankami, nie robcie tu onetu. Co do pytania w pierwszym poscie: dasz rade kupic przedlifta 316i lub 318i w dobrym stanie za 12 tys. Jesli chcesz zalozyc LPG to tez sa to optymalne kosztwo silniki (w sumie to jest ten sam silnik).
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości ile mogłbym wołać za 318 coupe z 2000r.?

-nowe amortyzatory przód i tył

-nowe koncówki drążków kierowniczych lemfoerder

-łączniki stabilizatora lemfoerder

-nowe tuleje wachacza meyle

-nowe przepływomierz bosch (3 miesiące w aucie)

-roczne tarcze hamulcowe przód ATE power disc + klocki

-nowe tarcze tył + klocki

 

a teraz niemieckie wady

-stuk z tyłu przy ruszaniu

-KOROZJA na masce, na rantach drzwi lewych, na klapie przy rejestracji, (błotniki już pomalowane)

swoją drogą jak tak szanująca sie marka jak BMW moze sobie pozwolić na takie wady fabryczne i korozje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Patrząc na alledrogo jakieś 10-11k..ja bym go nie kupił raczej z taką ilością rudej..jak jechałem po swojego to po drodze oglądałem egzemplarz trzymający się kupy technicznie, ori przebieg 270kkm a miał 10 lat, ale praktycznie cały w rdzy..był biały, może ma to jakieś znaczenie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D ,

Jest to mój pierwszy post. Noszę się ze zmianą auta na E46. Do tej pory jestem w posiadaniu Golfa MK4 1.9 TDI (165KM/380Nm) 2002r (wirus/gwint weitec/alu rh, wiadomo o co chodzi). Przede wszystkim chcę zmienić auto na tylnonapędowca, trochę większego (sedan), poza tym interesuje mnie przesiadka na silnik benzynowy (w związku z tym, że moje przebiegi na przestrzeni kilku lat spadły 3-4 krotnie do ok. 5tys. km rocznie, a to już odbiło się czkawką turbinie po zimie kiedy to auto robiło 2x3km dziennie). Na szczęście udało się ją po kilku dniach odmulić.

Jako, że Golf daje radę, a ja nie wyobrażam sobie przesiadania się na słabsze auto interesuje mnie tylko wersja 325i (na 330i się nie nastawiam, bo nie chcę skarbonki, albo auta dalekiego od ideału). Preferowana wersja po lifcie.

Teraz pytanie do was czy do 20 tys. znajdę auto bezwypadkowe i dobrze utrzymane (chcę dobrej bazy do pedantycznego traktowania :8) detailing), w grę wchodzi zarówno rynek polski jak i niemiecki. Pytam, bo nie chcę sprzedawać Golfa i zostać bez auta, a wiem, że gdybym miał sprzedać i dołożyć do tych 20 tys to zadowala mnie tylko wspomniane 325i. Generalnie auto z racji moich małych przebiegów ma mi dawać po prostu radość z jazdy i być dobrze utrzymane (liczy się dynamika i stan techniczny oraz cena części w przypadku ewentualnej usterki).

 

Przeglądam internet i w zasadzie za te 20 tys można dostać w/w auta ale czy można liczyć na ich bdb stan ? Jaki przedział cenowy jest bezpieczny ? Wiadomo, że wcześniej robiłbym oględziny, ale auta poniżej jakiej kwoty w ogóle nie brać pod uwagę ?

 

http://otomoto.pl/bmw-325-szwajcar-pelny-serwis-2-5-b-192-km-C33759818.html

 

http://otomoto.pl/bmw-325-192-km-gwarancja-C33643498.html

 

Co sądzicie o tych 2 autach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie może ktoś mi podpowie,,, otóż mam moją betke od kilku lat i jestem zadowolony po za spalaniem które fabrycznie po miescie to 9,7l automat... wpakowałem kupę kasy w to auto... nowa zawiecha.. mega dobre czesci.. zregenerowane wszystkie wtryskiwacze za przeszło 2000zl.. po prostu stan zadbany lakier idealny nie malowany oryginalne prawie wszystkie elementy,, nie trzaskany sprawdzony w serwisie ,,, poprostu samochod IGŁA.... az ŻAL tylko to spalanie mnie wku... kupiłem, sobie drugie autko opla astre 1 z silnikiem 1.6 8v z gazem i na trasie spalanie LPG potrafi mi wyjść 6.5l / 100km LPG~!!! ...śmiesznie tanio.. porównując do spalania e46 to tragedia... ze względu na to ze ON jest drogi obecnie... jestem w kropce bo chciałbym idealne auto z idealnie niskim spalaniem,,,, (najlepiej e46 z silnikim opla :mrgreen: ) co ja mam zrobić kurde :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie do was czy do 20 tys. znajdę auto bezwypadkowe i dobrze utrzymane (chcę dobrej bazy do pedantycznego traktowania :8) detailing), w grę wchodzi zarówno rynek polski jak i niemiecki.

 

Nie znajdziesz. Zadaj sobie trochę trudu i zapoznaj się z cenami poliftowych 325i zgodnych z Twoimi wymaganiami w DE.

 

 

Do oceny konkretnych aut jest specjalny dział: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=44. Zanim jednak tam wrzucisz ogłoszenia radzę zapoznać się z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz. Zadaj sobie trochę trudu i zapoznaj się z cenami poliftowych 325i zgodnych z Twoimi wymaganiami w DE.

 

Szukałem na mobile.de i wiem, że w tych cenach 325i są osiągalne, ale skoro w tej cenie nie ma sensu szukać dobrej sztuki to odpuszczę temat i rozejrzę się może za 320i po lifcie (170KM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że są. Jeśli dobrze poszukasz to i 330i za 20k nawet w PL po wszystkich opłatach znajdziesz. Ale pisałeś o autach bezwypadkowych i dobrze utrzymanych, a takie w biedronkowych cenach nie chodzą w DE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a takie 320i po lifcie (może być z początku produkcji) w stanie o jakim pisałem powyżej na Twoje oko ile może kosztować +/- ? Te wszystkie aukcje to tylko zdjęcia i cena, a w opisie można zamieścić wszystko. Wolę zasięgnąć opinii kogoś kto się na tym zna i nie będzie miał interesu w tym żeby blefować (w odróżnieniu do sprzedających).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

możesz zrobić np. kupsko :mrgreen:

taki mega doinwestowany a na paliwo nie masz? :norty:

jak takie zawrotne prędkości osiągasz astrą że 6.5l gazu wychodzi to kup seicento to wyjdzie 3l.

albo załóż gaz do diesla :lol:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyzej dobrze pisze

Jak ktos nie widzi roznicy miedzy silnikiem opla a bmw to po co przeplacac....

 

Wysyłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.