Skocz do zawartości

[E9x, E8x, pre-LCI, LCI] Doposażenie w SERVOTRONIC


prmax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Witam,

Przy okazji i tak dla sportu doposażyłem swoje auto w tzw. SERVOTRONIC.

 

Dla wyjaśnienia umieściłem poniżej opis do czego to służy:

 

„Opcjonalna funkcja Servotronic zapewnia w BMW optymalną reakcję układu kierowniczego w każdej sytuacji. Siła wspomagania dostosowywana jest idealnie do warunków w zależności od prędkości jazdy. Przy dużych prędkościach układ pracuje precyzyjnie i bezpośrednio, zapewniając pewne prowadzenie pojazdu, a podczas parkowania lub pokonywania ciasnych, ostrych zakrętów lekko i komfortowo, dając maksymalną zwrotność.”

Źródło: BMW Polska

 

Funkcjonalność tą można uruchomić w każdym aucie E9x, E8x, (pre-LCI, LCI) które posiadają sterownik EPS tj. elektryczne wspomaganie kierownicy.

 

Wymagane jest odpowiednie kodowanie sterowników oraz kod FSC.

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ja właśnie przed chwilą u siebie dorzuciłem, różnica w stosunku do mojego normalnego setupu jest mała. Na postoju jest tak jak było wcześniej ale czuć różnicę podczas szybszej jazdy - specjalnie się na Kapelę wybrałem ( kto był w Jeleniej wie co to) i daje rade, więc w ogólnym rozrachunku polecam. Do aut przełomowych np jak moje początek 2008 kody FSC nie są potrzebne :norty:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podepnę się pod pytanie kolegi, mój VIN:

WBAVW11030A274437 - jeżeli to możliwe proszę o sprawdzenie czy istnieje możliwość dokodowania funkcji (w sumie na parkingu kierownica chodzi lekko, natomiast przy większych prędkościach mam wrażenie, że kierownica ciężej chodzi - może ta funkcja jest już uruchomiona...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Auto masz wyprodukowane na rynek holenderski i nie masz tej funkcji aktywnej ale jest możliwość jej uruchomienia w Twoim modelu auta.

 

Jeśli chcesz ją aktywować daj znać na priv.

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Hej, czy po aktywowaniu tej funkcji, na zegarach pojawia sie kontrolka kierowincy (zolta) ? Bo z tegoco wyczytalem w instrukcji to jest kontrolka od tej opcji. Drugie pytanie to co to jest ten kod FSC i jak go zdobyc.

Z gory dzieki....

 

Jeśli kontrolka pojawi Ci się na desce to oznacza awarię systemu.

 

Kod możesz kupić w ASO. Kod doposażenia 32106796480.

 

Po dokodowaniu servotronica musisz zaimportować kod FSC, który jest generowany na podstawie Twojego nr VIN. Bez tego kodu servotronic nie będzie działał i będziesz miał żółtą kierownicę na BC.

 

Post niżej umieściłem link z listą aut w których można tę funkcję uruchomić.

Edytowane przez prmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Lista aut w których można uruchomić funkcję servotronic.

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/6796480-doposazenie-fsc-w-servotronic-eps

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2159383-doposazenie-servotronic

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany zakupem kodu po „baaaaaardziej” przystępnej cenie i zapisania go w aucie celem włączenia tej funkcji proszę o kontakt na priv.

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przed chwilą u siebie dorzuciłem, różnica w stosunku do mojego normalnego setupu jest mała. Na postoju jest tak jak było wcześniej ale czuć różnicę podczas szybszej jazdy - specjalnie się na Kapelę wybrałem ( kto był w Jeleniej wie co to) i daje rade, więc w ogólnym rozrachunku polecam. Do aut przełomowych np jak moje początek 2008 kody FSC nie są potrzebne :norty:

A nie jest czasem tak, że przedlifty mają wspomaganie hydrauliczne a nie elektryczne i nic sobie nie uaktywnisz?

Wg stronki podanej wyżej e90/91 przedlift w ogóle nie ma opcji dodania tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da radę po VINie dowiedzieć się, czy w aucie jest możliwość zrobienia takiegoż zabiegu?

 

Podaj VIN to Ci powiem :cool2:

 

Ostatnie 7 mam nadzieję, że starczy: A761633. Napisz mi proszę na czym polegał by takowy zabieg i jaki czegoś takiego ewentualny koszt :wink:

 

Pozdrawiam

KOval

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A da radę po VINie dowiedzieć się, czy w aucie jest możliwość zrobienia takiegoż zabiegu?

 

Podaj VIN to Ci powiem :cool2:

 

Ostatnie 7 mam nadzieję, że starczy: A761633. Napisz mi proszę na czym polegał by takowy zabieg i jaki czegoś takiego ewentualny koszt :wink:

 

Pozdrawiam

KOval

 

Mimo, że posiadasz auto wyprodukowane w 2010-03-26 masz serwo hydrauliczne i niestety w Twoim przypadku nie można doposażyć auta w servotronic... :cry2:

 

Dla 100% pewności sprawdź czy masz zbiorniczek wyrównawczy na płyn do wspomagania hydraulicznego...

 

http://i48.tinypic.com/mcel4g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Aby uprzedzić ew. pytania "czy moje auto można doposażyć w servotronic ?" sprawdźcie czy macie zbiorniczek wyrównawczy na płyn od wspomagania układu kierowniczego.

 

Jeśli go posiadacie to oznacza, że macie układ hydrauliczny a nie elektryczny i w tym przypadku nie jest możliwe doposażenie w servotronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ja właśnie przed chwilą u siebie dorzuciłem, różnica w stosunku do mojego normalnego setupu jest mała. Na postoju jest tak jak było wcześniej ale czuć różnicę podczas szybszej jazdy - specjalnie się na Kapelę wybrałem ( kto był w Jeleniej wie co to) i daje rade, więc w ogólnym rozrachunku polecam. Do aut przełomowych np jak moje początek 2008 kody FSC nie są potrzebne :norty:

A nie jest czasem tak, że przedlifty mają wspomaganie hydrauliczne a nie elektryczne i nic sobie nie uaktywnisz?

Wg stronki podanej wyżej e90/91 przedlift w ogóle nie ma opcji dodania tego.

 

 

Kolego chyba wiem co mam w aucie :duh:

 

Gdybyktos mial problem ze znalezieniem zbiorniczka to mozna tez zerknac na podloge przed silnikiem , jezeli przed silnikiem widac cos jakby maly elektryczny silniczek i cos odchodzace na boki to jest wspom elektryczne :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy po aktywowaniu tej funkcji, na zegarach pojawia sie kontrolka kierowincy (zolta) ? Bo z tegoco wyczytalem w instrukcji to jest kontrolka od tej opcji. Drugie pytanie to co to jest ten kod FSC i jak go zdobyc.

Z gory dzieki....

 

Jeśli kontrolka pojawi Ci się na desce to oznacza awarię systemu.

 

Kod możesz kupić w ASO. Kod doposażenia 32106796480.

 

Po dokodowaniu servotronica musisz zaimportować kod FSC, który jest generowany na podstawie Twojego nr VIN. Bez tego kodu servotronic nie będzie działał i będziesz miał żółtą kierownicę na BC.

 

Post niżej umieściłem link z listą aut w których można tę funkcję uruchomić.

 

Ok jeszcze raz: czy jak wloze kluczyk do stacyjki, i wlacze zaplon ale nie silnik i pojawia sie wszystkie kontrolki takie jak DTC, CHECK ENGINE itd. To czy bedzie tam tez kontrolka kierownicy ?? Oczywiscie ktora to zgasnie po odpaleniu silnika i po sprawdzeniu przez system ze wszystko jest ok??? Dwa jaki jest koszt tego doposazenia.

P.s w moim aucie mam elektryczne wspomaganie i jestem zainteresowany doposazeniem:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ok jeszcze raz: czy jak wloze kluczyk do stacyjki, i wlacze zaplon ale nie silnik i pojawia sie wszystkie kontrolki takie jak DTC, CHECK ENGINE itd. To czy bedzie tam tez kontrolka kierownicy ?? Oczywiscie ktora to zgasnie po odpaleniu silnika i po sprawdzeniu przez system ze wszystko jest ok??? Dwa jaki jest koszt tego doposazenia.

P.s w moim aucie mam elektryczne wspomaganie i jestem zainteresowany doposazeniem:))

U mnie wygląda to tak:

Tak więc kontrolka kierownicy pojawia się tylko w przypadku jakiegoś problemu z systemem układu kierowniczego.

Pozostałe szczegóły poszły na pw...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.