Skocz do zawartości

[E91] - samodzielna wymiana tarcz hamulcowych


Szuli

Rekomendowane odpowiedzi

wiecie może jaką grubość powinny mieć tarcze żeby wytrzymały jeszcze nowe klocki z tyłu w e90 2.0d ? mam do wymiany same klocki z tyłu. nastepna wymiana bedzie raze z przednimi i wtedy chcialem zmienić też tarcze razem. tylko nie wiem czy te z tyłu wytrzymają. Może sie ktoś orientuje jaka jest ta granica ? :P

Sprzedam do e90: Nerka prawa przed lift, lekko uszkodzony błotnik przed lift, Zderzak po lift z otworami na spryski

do e46: mała szybka drzwi tylnych, klamka polift,

http://olx.pl/oferta/nerka-grill-bmw-e90-prawa-CID5-ID5ZuhN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę z autopsji polecić tarcze niemieckiej marki Hella - Pagid, które wyprodukowane są w… Chinach. Mało popularne chyba jeszcze u nas części...

Cena jest bardzo dobra, jakość również. Do tego bardzo estetycznie pokryte są cynkiem więc rdza nie ma szans (za szybko). Hamowanie nie odbiega od innych droższych produktów.

 

Co do wymiany to ponieważ wykonywałem ją parokrotnie sam to mogę powiedzieć z doświadczenia, że w warunkach domowych i zwykłymi narzędziami może być problem z:

- przesunięciem tłoczków. Trzeba się do tego umiejętnie zabrać. Ręką nie dałem rady.

- odkręceniem śrub jarzm (do wymiany tarcz konieczność) zwykłym kluczem, zwłaszcza od strony kierowcy (mam na myśli przód). Trzeba sporo siły, dźwigni i dobrego klucza żeby te śruby puściły a gdy mamy auto na lewarku to ciężko tą siłę przyłożyć…

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wracając do głównego tematu. Bardzo ważne są trzy sprawy: pierwsza to zachowanie czystości wszystkich elementów, druga to właściwe dokręcenie jarzma (co bez podnośnika lub kanału nie jest łatwe i trzecia (bardzo często lekcewarzone) to właściwe przykręcenie felgi po zakończeniu wymiany. Dopiero po przykręceniu felgi tarcza jest właściwie dociśnięta do piasty. Zatem szczególnie ten pierwszy raz śruby kół należy dokręcać stopniowo (na krzyż) kilka razy dookoła, aż do uzyskania momentu dokręcenia zgodnego z wytycznymi serwisu BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam w 330d na tylnej osi od około 3-4 lat tarcze Textar Pro + klocki Textar zwykłe, i na razie bardzo dobrze.

Zastanawiam się co kupić na przód, na razie mam oryginały - ale zaczęły bić.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Trzeba, każde są zabezpieczone, bo miałyby nalot rdzy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanych tarcz nie trzeba odtłuszczać. Zakładasz i po wszystkim...no chyba że sam je zabrudzisz przy montażu.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W niektórych "internetowych" instrukcjach zalecają trzymanie wciśniętego pedału hamulca aby przy odkręcaniu zacisku hamulcowego nie uciekał płyn. Czy ktoś może to wytłumaczyć? Bo nie mogę sobie tego wyobrazić... Spodziewałbym się raczej że płynu będzie uciekać jeszcze więcej z powodu większego ciśnienia w układzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolega pytał o tarcze oem, więc nie brałem pod uwagę malowanych, więc fakt nie wszystkie odtłuszczamy.

 

Jeżeli chodzi o demontaż zacisków to potwierdzam patent z wciśniętym pedałem hamulca - działa, ja akurat wymieniałem tłoczki na aucie i sposób sprawdził się.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Temat dotyczy e90.

Dziś zaniepokoił mnie zapach z koła prawy tył. Zauważyłem na tarczy że a dokładnie na ttm elemencie ze jest pomarańczowy. Świece lamką i widze pęknięcia od dystansu do tarczy:/ obstawiam ze sie przegrzało i pękło pewnie od szczęk ktore trzymały. Fakt faktem są pęknięcia:/ musze zmienić obie tarcze zapewne i klocki i od razu szczęki w ręcznym. Jakie tarcze i klocki polecacie? Mam pytanie jak zdjąć dystanse kiedyś probowałem je ściągnąć i nie mogłem. Ma ktoś na to jakieś patenty?

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=VC31-EUR-10-2005-E90-BMW-320d&diagId=34_1478

Dzisiaj zrobilem kilka fotek z pknięciami. Jest ich 4. Po 2.5 godzinnej meczarni udało mi sie zdjać jeden dystans który był jak przyspawany.

0ee5de03a3729bf3med.jpg

63024943d73f8dc9med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.