Skocz do zawartości

e39 525i błędy INPA - ABS/trakcja ?


dario704

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś wyskoczyły mi na desce kontroli (ABS) i (ASC), w zasadzie ni z gruchy ni z pietruchy...

Nie szalałem, nie paliłem gumy, nie było mrozu/wilgoci/zalania... po podłączeniu kabla pokazuje mi m.in:

 

- 30 - wheel sensor rear left - to jeszcze rozumiem, sprawdzę przy najbliższej okazji... ale następny?

 

- 25 - stop light switch cabel - co oznacza ?

 

pokazuje także:

 

- 120 - not plausibility gas + Brake

 

39 - BLS-BTS-Plausibility

( BTS- defective )

 

I jeszcze pytanko, czy możliwe jest że auto samo delikatnie z jakiegoś powodu przyhamowuje? Bo mam takie wrażenie czasem jadąc nie dodając gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy błąd - błąd lewego tylnego czujnika ABS, drugi błąd wskazuje na wypięcie wtyczki światła stopu.

 

Co do drugiego członu Twojego pytania - kurcze, nie wiem. Nie będę Ci ściemniał. Wydaje mi się, że chodzi o pompę hamulcową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem wskazany czujnik tylny lewy, wyczyściłem trochę z piachu ...i już się ucieszyłem że będzie dobrze, bo było do końca dnia.

Wieczorem znowu to samo. Generalnie raz błąd ( ABS) jest , a po zgaszeniu auta znikna. Przejadę kilka kilometrów i jest ok, a czasem wróci w trakcie jazdy.

Dopatrzyłem się wczoraj, że ma to także wpływ na prędkościomierz i ekonomizer. W momencie gdy zapalają się kontroli o błędach przestaje właśnie działać prędkościomierz i ekonomizer.

 

Ma ktoś jakiś pomysł co to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumujesz. Podpinasz auto pod komputer? Oprócz błędu czujnika coś jeszcze pokazuje? Udaje Ci się normalnie wejść w auto jeśli chodzi o diagnostykę?

Jak wtyczka? Jak masz możliwość to pomierz napięcia - czy dochodzą do wtyczki.

Jak dochodzą to najprawdopodobniej masz do zmiany/regeneracji sterownik ASC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych błędów mi nie pokazuje... dziś zauważyłem jeszcze, że w momencie gdy zaświecą się żółte kontrolki to nie działa także licznik przebiegu dziennego (ten mniejszymi cyferkami i stoi także główny licznik przebiegu). Za to jeden z liczników (w okienku gdzie jest termometr) sam zmienia sobie wartości w każdą stronę, nawet gdy pojazd stoi...

 

Nie wiem o co chodzi z tym "jaka wtyczka" ... jeśli o wtyczkę czujnika, to niebieska. A tak przy okazji, co to jest to pod tylnym lewym nadkolem na górze?

Jakiś filtr czy co?

 

I jeszcze jedno podpytam, odczyt z inpy pokazuje parametry lambdy :

 

TV probe heating before kat Bank 1 - 99,31

TV probe heating before kat Bank 2 -99,31

TV probe heating after kat Bank 1 - 99,31

TV probe heating after kat Bank 2 - 99,31

 

Co to oznacza ? Chyba trochę dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik nie działa gdy zaświecą kontrolki ponieważ czujni z tego koła jest odpowiedzialny właśnie za pomiar prędkości.

Jeśli zamieniłeś czujniki i nadal błąd tej samej strony musisz prześwietlić instalację do czujnika.

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dokładnie - nie "jaka wtyczka" tylko "JAK WTYCZKA" - w jakim jest stanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poszukaj rozpiski wtyczki od sterownika ABS. Znajdziesz w necie albo WDS jeżeli umiesz się posługiwać. Znajdź w tej wtyczce piny odpowiadające za tylny lewy czujnik (2 piny), następnie odepnij tylny czujnik, zaopatrz się w miernik i sprawdź przejścia od wtyczki czujnika do wtyczki sterownika. Przewody mogą być od środka skorodowane i nie będzie przejścia. Jeżeli jednak przejście jest trzeba brać się za sterownik. W sterowniku przepalają się od ciepła silnika druty łączące płytkę układu sterownika z pinami w gnieździe wtyczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Jeśli nie ja, to na pewno powiem mechanikowi co ma robić :) gdyby nie wiedział.

Ale gdyby nie było przejścia to wywalałoby błąd raczej od razu chyba...a on raz jest raz go nie ma ;-/

 

Jeszcze jedna rzecz mnie zaniepokoiła...otóż jak wracałem wieczorkiem do domu, jechałem spokojnie trzymając "gaz" i w kilku momentach czułem jakby

ktoś delikatnie przyhamowywał mi autem. Nie były to na pewno podmuchy wiatru. Jakby ktoś hamulec naciskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie problemy przy walniętym czujniku (zamiennik). Był to jedyny czujnik w moim samochodzie, który nie wykazywał błędu, a właśnie on powodował takie szarpanie. Co do przejścia na przewodach - jeżeli będą skorodowane przejście może być, ale np. opór na przewodach spowoduje przekłamanie i mogą się dziać takie rzeczy. Nie dywagujmy tylko sprawdź i będziemy rozmawiać o faktach. Również pojawiający się błąd może być spowodowany tym, że wspomniany drut jest pęknięty w sterowniku, jednak dla więszkości ludzi bywa tak, że na zimnym silniku błędu nie ma, a pojawia się dopiero po kilkunastu km kiedy silnik się rozgrzeje. Rozcinanie sterownika zostaw na koniec.

 

Co do szarpania jeżeli chcesz się upewnić, że to wina problemu z abs'em to odepnij dużą wtyczke od sterownika i zobacz czy szarpanie ustąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
a jeżeli mi świeci ASC od momentu odpalenia i wcale nie gaśnie ?? czasami ale to bardzo rzadko zaświeci się ABS na chwile i po jakichś 3 min gaśnie, ale ekonomizer i licznik działa. co może być przyczyną tego ? bo już nie wiem od czego zacząć ?? miał ktoś taki problem ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.